Serialowy Nowy Jork- ,, Plotkara"

Go down

Serialowy Nowy Jork- ,, Plotkara" Empty Serialowy Nowy Jork- ,, Plotkara"

Pisanie by scarletletter93 on Nie Sie 17, 2014 2:53 pm

Cześć wszystkim !

Mam na imię Weronika i jestem studentką Etnologii na UWr. Piszę pracę licencjacką pt. ,,Serialowy Nowy Jork". Moja praca skupia się w całości na serialu ,, Plotkara", który wg mnie najlepiej ukazuje obraz rzeczywistości NY. Jako, że jest to praca antropologiczna, niezbędne są wypowiedzi i opinie osób, które znają serial i będą w stanie odpowiedzieć na konkretne pytania z nim związane. Tezą mojej pracy jest Nowy Jork jako miasto symbol, miasto mit, dzieło sztuki i jeden z bohaterów serialu. Głównym celem pr. licencjackiej jest ukazanie miasta jako miejsca, które kształtuje bohaterów serialu, ukazanie dzielnic NY jako miejsc, które nakreślają sylwetkę bohaterów , które określają ich osobowość, ukazanie symboliki miasta, jego historii zawartych w symbolach miasta, zobrazowanie pewnego mitu, jakie wytworzyło miasto odkąd powstało. Piszę tego posta, gdyż mam nadzieję, że są na tym forum osoby, które tak jak jak ja uwielbiają ten serial i będą w stanie odpowiedzieć na moje pytania. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych do podzielenia się wiedzą na temat NY, ukazanego w ,, Plotkarze' . Wasze odpowiedzi bardzo pomogłyby mi napisać pracę. Odpowiedzi możecie udzielać w komentarzach, chociaż lepiej byłoby otrzymywać je na e-maila
( [You must be registered and logged in to see this link.]), gdyż pytania wymagają troszkę uwagi i poświęcenia czasu. Z góry dziękuję Razz W razie pytań, dotyczących tematu możecie do mnie pisać na e-maila lub w komentarzach.
PYTANIA
1. W jaki sposób jest konstruowany obraz miasta?
2. Jak odbierasz miasto ukazane w serialu?
3.Co autor chce byśmy zobaczyli? Jakie elementy wysuwa na pierwszy plan?
4. Jakie wartości promuje serial, a jakie piętnuje?
5. Jakie inspiracje czerpiesz oglądając serial osadzony w NY np. moda, styl bycia itp.
6.Czy to, że serial jest kręcony w NY ma dla Ciebie znaczenie ? Dlaczego akurat NY jest tak chętnie wybierany przez twórców?
7. Jaka część społeczeństwa miasta , jakie klasy społeczne i grupy etniczne przedstawia serial?
8. Jak, jeśli w ogóle są przedstawione relacje między grupami etnicznymi, klasami społecznymi, płciami etc. w serialu?
9. Jakie symbole miasta są najczęściej pokazywane w serialu?( charakterystyczne punkty w mieście) Czy to, że są one często pokazywane ma jakieś znaczenie? Dlaczego twórca zwrócił uwagę akurat na te symbole ,a nie inne?
10. Czy jesteś w stanie doświadczyć miasta tylko poprzez oglądanie serialu? Czy jesteś w stanie zanurzyć się w tę rzeczywistość, nie będąc nigdy w NY osobiście?
11. Czy miasto jest dziełem sztuki w serialu? W jaki sposób się to objawia?
12. W jaki sposób miasto kształtuje bohaterów, czy też to bohaterowie kształtują miasto?
13. Jak przeszłość miasta wpływa na teraźniejszość i przyszłość? W jaki sposób przeszłość odziałuje na mieszkańców miasta w serialu? Czy dzięki serialowi możemy poznać choćby fragment historii miasta?
14. Czy miasto może wytwarzać w serialu energię, stwarzać pewną aurę która jest odczuwalna tylko przez widza( miejska duchowość)?

scarletletter93

Liczba postów : 3

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach