Twoje Ulubione Seriale
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

The vampire diaries

+21
jeanne
TheBlairBitchProject
turtle
Ania_
frejabeha
ronnie
coconutP
Gosiek
Edda
Freya
Klaudia
Citizen Erased
alkamb
Ola
Kasia
Lewandowska
Magda
Karolina
Gigi
Lise
s
25 posters

Strona 6 z 40 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Next

Go down

Odwieczny dylemat: Stelena czy Delena?

The vampire diaries  - Page 6 Vote_lcap46%The vampire diaries  - Page 6 Vote_rcap 46% 
[ 19 ]
The vampire diaries  - Page 6 Vote_lcap44%The vampire diaries  - Page 6 Vote_rcap 44% 
[ 18 ]
The vampire diaries  - Page 6 Vote_lcap10%The vampire diaries  - Page 6 Vote_rcap 10% 
[ 4 ]
 
Wszystkich Głosów : 41
 
 
Poll closed

The vampire diaries  - Page 6 Empty Re: The vampire diaries

Pisanie by Go?? Pon Sty 09, 2012 11:22 pm

Znowu zagłosowałam, ale tym razem cokolwiek napiszę Smile
Wybór oczywisty dla mnie- Stelena.
O ile wcześniej, kibicowałam im, ale nie płakałabym gdyby nie byli razem, tak teraz po obejrzeniu odcinków 3 sezonu- inaczej być nie może.
Ta scena wciąż wywołuje u mnie te same emocje:


Go??
Gość


Powrót do góry Go down

The vampire diaries  - Page 6 Empty Re: The vampire diaries

Pisanie by Kasia Wto Sty 10, 2012 2:13 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Jeszcze coś z serii TVD & GG Very Happy
fajne chłopaki <ok>
Kasia
Kasia
Dan & Klaine
Dan & Klaine

Liczba postów : 5036

Powrót do góry Go down

The vampire diaries  - Page 6 Empty Re: The vampire diaries

Pisanie by Gigi Wto Sty 10, 2012 2:42 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Razz Razz

I Penn, Nina i pan straszny xD

[You must be registered and logged in to see this image.]
Gigi
Gigi
Gossip Dan & Girls
Gossip Dan & Girls

Liczba postów : 6440

Powrót do góry Go down

The vampire diaries  - Page 6 Empty Re: The vampire diaries

Pisanie by Karolina Wto Sty 10, 2012 7:34 pm

Aktorka grająca Lexi to taki Kubuś Puchatek z tymi jej pucołowatymi polikami i uśmiechem:)

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ja umieściłabym Dana obok Stefana i Nate'a obok Jeremy'ego:)

[You must be registered and logged in to see this image.]
Damair? Smile

[You must be registered and logged in to see this image.]
I Danny?
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

The vampire diaries  - Page 6 Empty Re: The vampire diaries

Pisanie by Lise Wto Sty 10, 2012 8:01 pm

drobny off-top:
Dlaczego od razu mnie posądziłyście o przeniesienie? Mnie nawet wtedy nie było...
Lise
Lise
Jenny & pregnant!Blaine
Jenny & pregnant!Blaine

Liczba postów : 3798

Powrót do góry Go down

The vampire diaries  - Page 6 Empty Re: The vampire diaries

Pisanie by Kasia Wto Sty 10, 2012 8:07 pm

Bo ostatni post w starym temacie był Twój i tam też był odnośnik do tego, więc tak to wyglądało.
Kasia
Kasia
Dan & Klaine
Dan & Klaine

Liczba postów : 5036

Powrót do góry Go down

The vampire diaries  - Page 6 Empty Re: The vampire diaries

Pisanie by Kasia Wto Sty 10, 2012 10:09 pm

Nowy zwiastun:



Spoiler:

nowe zdjęcie promujące 3 sezon
[You must be registered and logged in to see this image.]

Spoiler:
Kasia
Kasia
Dan & Klaine
Dan & Klaine

Liczba postów : 5036

Powrót do góry Go down

The vampire diaries  - Page 6 Empty Re: The vampire diaries

Pisanie by Kasia Sro Sty 11, 2012 12:15 am

Nutka nadziei:

JULIE PLEC:

“The bottom line is, Stefan and Elena are the true, epic love story of the show.”

“Stefan is in the ultimate predicament, which is that he has this wonderfully solid, beautiful love story with Elena, but he’s also got a very complicated love story with his brother.”

KEVIN WILLIAMSON:

“This show is always going to be about Stefan and Elena. It has to be. They’re soulmates.”

“Yes, [Elena]’s in love with Stefan; it’s the epic love that’s never going to change.”

“This is a story about Stefan and Elena’s love story. I think it’s fun to watch the twists and turns that we take.”


[You must be registered and logged in to see this image.]

Very Happy
Kasia
Kasia
Dan & Klaine
Dan & Klaine

Liczba postów : 5036

Powrót do góry Go down

The vampire diaries  - Page 6 Empty Re: The vampire diaries

Pisanie by alkamb Sro Sty 11, 2012 11:02 am

Kasia napisał:
Spoiler:

Może Klaus mu kazał... ale po co Question

Kasia napisał:
Spoiler:

Laughing
alkamb
alkamb
Chair & Chuck
Chair & Chuck

Liczba postów : 568

Powrót do góry Go down

The vampire diaries  - Page 6 Empty Re: The vampire diaries

Pisanie by Kasia Sro Sty 11, 2012 10:31 pm

No to ten, spełniając odwieczną funkcję:

Jak donosi portal KsiteTv, 26 stycznia stacja CW nie wyemituje 13 odcinka 3 sezonu The Vampire Diaries - "Bringing Out The Dead". Powodem jest emisja filmu Chace'a Crawforda - "The Covenant". Jednak już w lutym serial powróci na antenę.

Emisja nadchodzących odcinków The Vampire Diaries prezentuje się następująco:

3.11 "Our Town" - 12 stycznia
3.12 "The Ties That Bind" - 19 stycznia
3.13 Bringing Out The Dead - 2 lutego

Wiecie kogo winić Razz

Już dziś o godzinie 19:30 amerykańskiego czasu wschodniego (polskiej 1:30 w nocy) rozpocznie się transmisja z czerwonego dywanu gali People's Choice Awards. Natomiast gala wręczenia nagród rozpocznie się o 21:00 (polskiej 3:00 w nocy).

Na ceremonii pojawią się też gwiazdy The Vampire Diaries: Nina Dobrev (Elena), Ian Somerhalder (Damon) i Paul Wesley (Stefan). Ponadto Nina wręczy jedną z nagród.

Jak ktoś chętny to podam link, gdzie można obejrzeć.


Wywiad z Paulem <3

Spoiler:

Coś bardzo niefajnego:

Spoiler:

I dla Marlinki zdjęcia 'Carolinki' z nadchodzącego odcinka Wink

[You must be registered and logged in to see this image.]
Kasia
Kasia
Dan & Klaine
Dan & Klaine

Liczba postów : 5036

Powrót do góry Go down

The vampire diaries  - Page 6 Empty Re: The vampire diaries

Pisanie by Go?? Sro Sty 11, 2012 10:54 pm

Boję się obejrzeć kolejny odcinek:(
Ale dziękuję Kejt za zdjęcia:D CarolinA jest cudowna:D (dobra, dobra, wiem że przez "e" na końcu;< )

Go??
Gość


Powrót do góry Go down

The vampire diaries  - Page 6 Empty Re: The vampire diaries

Pisanie by Kasia Czw Sty 12, 2012 12:37 am

Spoiler:
Kasia
Kasia
Dan & Klaine
Dan & Klaine

Liczba postów : 5036

Powrót do góry Go down

The vampire diaries  - Page 6 Empty Re: The vampire diaries

Pisanie by Kasia Czw Sty 12, 2012 10:20 am

No i Nina nam wygrała Very Happy

[You must be registered and logged in to see this image.]

Z jej twittera wiemy też, że zjadła burgera w ramach świętowania xD


Dziwi mnie trochę brak nagród dla TVD.
Kasia
Kasia
Dan & Klaine
Dan & Klaine

Liczba postów : 5036

Powrót do góry Go down

The vampire diaries  - Page 6 Empty Re: The vampire diaries

Pisanie by Lewandowska Czw Sty 12, 2012 12:33 pm

Karolina napisał:Nie będę już cytowała tego wszystkiego:

@Beauty

Oczywiście, że to ma związek ze sprawą. Jeżeli dziewczyna będąc z chłopakiem wciąż nie może przestać myśleć o byłym, a chłopak będąc z nią nie może wyzbyć się poczucia winy, bo 'odebrał' kobietę bratu, to chyba nie jest dobra sytuacja dla związku, czyż nie?

Co do telefonu i 3x10. Telefonu nie pamiętam (skleroza), jak możesz to przybliż sytuacjęSmile Na temat 3x10 się nie wypowiadam, bo to (chodzi o pocałunek tak?) mówiłam od początku, że mnie ta scena w najmniejszym stopniu nie rusza.

Damon 'ratując ją' skazywał ją na życie, którego sam nienawidzi, o czym wielokrotnie mówił. I tu jest właśnie różnica. Stefan wie, jak straszny jest los człowieka zmuszonego do spędzenia wieczności w ciele wampira i wolał poświęcić własne szczęście, by nie skazywać Eleny na życie, którego sam nie może znieść. Wolał ją stracić niż unieszczęśliwić ją na wieczność. A Damon, czy to z bezmyślności, czy z egoizmu, postanowił, że woli, żeby Elena cierpiała tak jak on, byleby tylko nie umarła, byleby jej nie stracił. Ja tak to właśnie widzę. I, oglądając serial, mniemam, że właśnie w ten sposób widział to zarówna Stefan jak i Elena.

Zabicie brata dziewczyny, którą kocha to jest GŁUPI WYBRYK? No wybacz... Robisz ze Stefana potwora bo nie powiedział Elenie, że została adoptowana (w końcu każda dziewczyna chce to usłyszeć), a morderstwo Jeremy'ego nazywasz głupim wybrykiem? I przypominam, że Damon nie wiedział wtedy, że Jer ma pierścień...

Dlaczego wracam do Caroline? Dlatego, że to bezpośrednio dotyczy Eleny, w końcu to jest jej PRZYJACIÓŁKA. Stefan nie poił się krwią Bonnie. A lista jego ofiar sprzed 100 lat to jest właśnie coś co nie ma bezpośredniego wpływu na Elenę. Zresztą Stefan był wtedy na 'wyłączonym człowieczeństwie' (zawsze mnie śmieszy to wyrażenie Wink), a Damon zabijał ludzi, wykorzystywał Caroline i mordował Jeremy'ego wciąż mając w sobie pierwiastek ludzkich uczuć.

Myślę, że to normalna sytuacja kiedy taka Elena nie przestaje myśleć o Stefanie będąc z Damonem. Przecież gdyby miała być z Damonem nie zapomniałaby, że kiedyś kochała Stefana. I uważam, że w końcu nastąpiłby ten wspaniały moment, w którym Damon wyzbyłby się poczucia winy. Rozumiem go, że czuje się winny, ale nie rozumiem dlaczego ma się czuć się winny w nieskończoność. Dobrą sytuacją dla związku nie jest również oddanie swojej kobiety dla hybrydy, czyż nie? Jestem świadoma tego co Elena czuje/czuła do Stefana. To się nie odchodzi tak hop siup, potrzebny jest czas i odpowiednia osoba.

W 3x09 ( [You must be registered and logged in to see this link.] ) widać, że mogło coś nastąpić, ale zadzwonił telefon. No i widzisz Karolina, mnie ta scena poruszyła bardzo (tak jak chyba wszystkie Delenowe sceny), a takie Stelenowe sceny, które Ty uważasz za piękne, cudowne ja uważam za mdłe (z wyjątkiem jednej czy dwóch, żeby nie kłamaćWink).

Damon nie był gotowy na śmierć Eleny, w głowie mu się nie mieściło, że mógł ją stracić. Według mnie to jest właśnie miłość. Zdaje sobie sprawę z tego, że Stefan wie jak straszne jest życie wampira i Damon też to wie. Tylko chodzi o to, że żaden w pełni oddany swojej ukochanej mężczyzna nie mógłby oddać jej komuś i żeby ten ją zabił. Wybacz Karolina, ale ja bym nie chciała tego doświadczyć. (szukałam gifa, w który Stefan wzrusza ramionami, gdy słyszy, że Elena chce oddać się Klausowi, ale nie znalazłam, jest bardzo romantyczny) Wolałabym już, żeby taki Damon przemienił mnie w wampira, poważnie.

Karolina, przecież wiesz, że zabicie Jeremiego to poważna sprawa i ja to też wiem. Nie robię ze Stefana potwora, bo ją okłamał. Damon nie może zabić Jeremiego, a Stefan może zabić Andie? (btw. na Elenie zabicie jej nie zrobiło największego wrażenia... zaślepienie w Stefana czy niezbyt poważna sprawa?)

Czyli uważasz, że jeśli Stefan nie poi krwią kogoś z otoczenia Eleny to może zabijać innych ludzi, bo nie ma to wpływu na Elenę? Ja jestem świadoma wad Damona i że jest fuj, bo zabijał ludzi, ale Stefan jest cacy tak? No bo on przecież może, bo miał wyłączne człowieczeństwo Wink

Karolina napisał:Ach, a to ten zły Stefan, który okłamuje Elenę i jej nie ratuje i na nią nie zasługuje i w ogóle jest całym złem, jakie w życiu Eleny istnieje! Nie wiem, jak ja w ogóle mogę im kibicować... Są na przegranej pozycji. W końcu Stefan tylko wbił sobie kołek w brzuch, żeby jej nie skrzywdzić! Gdyby skręcił kark jej bratu - to byłaby podstawa do idealnego związku!

[You must be registered and logged in to see this image.]
Wysyłam po raz drugi;) Ten zły Damon ratujący Elenę, która biegnie do Stefcia z podziękowaniami. Jakie to piękne! Lepiej, żeby Damon zabił dziewczynę swojemu bratu - to podstawa idealności! Damon jest zły, bo nie kłamie Eleny, milion razy ją ratuje i kocha. Co tam, lepiej okłamywać i nie interesować się jej rodziną, mówić 'to nie mój problem' i wzruszać ramionami, gdy dziewczyna chce się zabić.

]

Kasiu, wiem, że 2,5, pomyliło mi się:p
Lewandowska
Lewandowska
Bart & OTH
Bart & OTH

Liczba postów : 2994

Powrót do góry Go down

The vampire diaries  - Page 6 Empty Re: The vampire diaries

Pisanie by Citizen Erased Czw Sty 12, 2012 8:06 pm

Co do Plotkary i Pamiętników to Damair jest naprawdę sporo. Nawet powstają opowiadania o nich, oczywiście w języku angielskim i przez to czytanie zaczęłam im shippować Very Happy
[You must be registered and logged in to see this image.]
Citizen Erased
Citizen Erased
Chair & Dair
Chair & Dair

Liczba postów : 316

Powrót do góry Go down

The vampire diaries  - Page 6 Empty Re: The vampire diaries

Pisanie by Kasia Czw Sty 12, 2012 8:12 pm

Ostatnie genialnie wyszło Razz


Nie będę się wcinać za bardzo w konwersację Karoliny i Bjuti, ale myślę, że bardzo złym posunięciem było przytoczenie zabicia Andie, jeżeli teraz zacznie się lista ofiar Damona to nie zmieścimy się w temacie Very Happy Chodzi mi oczywiście o te ofiary, które wniosły coś do historii bohaterów. Bo jestem może okropna, ale naprawdę nie ruszają mnie jakieś przypadkowe ciała nie pokazanych nam nigdy bohaterów zostawione czy to przez Stefana, czy przez Damona albo Klausa.

A co do tego: 'btw. na Elenie zabicie jej nie zrobiło największego wrażenia... zaślepienie w Stefana czy niezbyt poważna sprawa?'

To ja uważam po prostu, że Stefan miał rację mówiąc, że Elena Damona nie szanuje. Bądźmy szczerzy miała to gdzieś, tak jak wiele innych sytuacji kiedy Damonowi się należało coś więcej niż otrzymał. Poza tym doskonale wiedziała o jego uczuciach, a chciała pomocy w odszukaniu Stefana itd. to trochę nieludzkie Very Happy I to jest moim zdaniem również jeden z minusów Deleny, nie wszystkie są ze strony Damona o dziwo Very Happy
Kasia
Kasia
Dan & Klaine
Dan & Klaine

Liczba postów : 5036

Powrót do góry Go down

The vampire diaries  - Page 6 Empty Re: The vampire diaries

Pisanie by Karolina Czw Sty 12, 2012 8:13 pm

@Beauty

Magię scen Deleny czy Steleny sobie daruję, bo to kwestia gustu, przejdźmy więc do konkretów:

Damon nie był gotowy na śmierć Eleny, w głowie mu się nie mieściło, że mógł ją stracić. Według mnie to jest właśnie miłość. Zdaje sobie sprawę z tego, że Stefan wie jak straszne jest życie wampira i Damon też to wie. Tylko chodzi o to, że żaden w pełni oddany swojej ukochanej mężczyzna nie mógłby oddać jej komuś i żeby ten ją zabił. Wybacz Karolina, ale ja bym nie chciała tego doświadczyć. (szukałam gifa, w który Stefan wzrusza ramionami, gdy słyszy, że Elena chce oddać się Klausowi, ale nie znalazłam, jest bardzo romantyczny) Wolałabym już, żeby taki Damon przemienił mnie w wampira, poważnie.
Z tymże nie mówimy o tym, co my byśmy wolały, ale o tym, co wolała Elena. Ona wprost powiedziała, że nie jest gotowa na zamianę w wampira i że jest to dla niej dużo większe nieszczęście niż śmieć. Skoro ona podjęła taką decyzję ODNOŚNIE SWOJEGO ŻYCIA, to my nie mamy prawa, żeby jej odbierać możliwość wyboru i skazywać na życie, jakiego nie chce. Tymczasem ty robisz dokładnie to co Damon: nie słuchasz Eleny i podejmujesz za nią wybór, stwierdzając, że bycie wampirem jest lepsze niż śmierć. Może dla ciebie. Dla niej nie musi tak być.
Czy ty nie widziałaś jej reakcji? Naprawdę uważasz, że Damon ją uszczęśliwił postępując tak a nie inaczej?

Damon nie był gotowy na śmierć Eleny, w głowie mu się nie mieściło, że mógł ją stracić. Według mnie to jest właśnie miłość.
Ale dlaczego zawsze ma chodzić o Damona? 'Damon nie był gotowy na śmierć Eleny', więc Damon zamienił Elenę w wampira, a to że Elena wampirem zostać nie chciała nie ma żadnego znaczenia, bo najważniejsze jest to, że 'Damonowi w głowie się nie mieściło, że mógł ją stracić'. To jest miłość?
Pamiętam najprostszą, infantylną wręcz definicję miłości, jakiej uczyłam się w podstawówce: że miłość jest wtedy, kiedy pragnie się dobra drugiego człowieka. Damon postępując tak a nie inaczej nie myślał o Elenie, a o sobie. I tak, oczywiście, że śmierć nie jest dobrem. Ale jeżeli Elena z dwojga złego uznała, że woli umrzeć to powinno być to uszanowane. Stefan przecież jej nie zabił, nie skazał jej na śmierć z własnego 'widzimisię'!

Karolina, przecież wiesz, że zabicie Jeremiego to poważna sprawa i ja to też wiem. Nie robię ze Stefana potwora, bo ją okłamał. Damon nie może zabić Jeremiego, a Stefan może zabić Andie? (btw. na Elenie zabicie jej nie zrobiło największego wrażenia... zaślepienie w Stefana czy niezbyt poważna sprawa?)
Ja wiem, miałam wątpliwość, czy ty wiesz, bo to ty określiłaś zabicie Jeremy'ego jako 'głupi wyskok Damona', sorry. Nigdy nie powiedziałam, że morderstwa Stefana są czymś nieważnym. Powiedziałam, że 1) mniej (co nie równa się słowom w ogóle) wpływają na związek Steleny, bo nie dotyczą bezpośrednio Eleny. 2) trzeba ja traktować nieco inaczej, skoro Stefan dokonał ich na 'wyłączonym człowieczeństwie' (brzmi to abstrakcyjnie, ale przecież nie ja to wymyśliłam!). Dla mnie to jak różnica między morderstwem a morderstwem w afekcie. Oba są straszne, godne potępienia i zasługują na karę, ale jednak w drugim przypadku zachodzi MINIMALNA okoliczność łagodząca.
A skoro jesteśmy już przy Andie: czy to nie ta kobieta, którą Damon zahipnotyzował i miesiącami się nią żywił, pozostając z nią równocześnie w uroczym związku opartym na seksie (jednocześnie oczywiście usychając z miłości do Eleny)? No to to jest dopiero wzór mężczyzny!

Czyli uważasz, że jeśli Stefan nie poi krwią kogoś z otoczenia Eleny to może zabijać innych ludzi, bo nie ma to wpływu na Elenę? Ja jestem świadoma wad Damona i że jest fuj, bo zabijał ludzi, ale Stefan jest cacy tak? No bo on przecież może, bo miał wyłączne człowieczeństwo Wink
j.w. Nie napisałam, że Stefan jest cacy, napisałam, że morderstwo obcych ludzi 100 lat temu nie ma tak ogromnego wpływu na Elenę jak próba zamordowania jej brata, tu i teraz.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Wysyłam po raz drugi;) Ten zły Damon ratujący Elenę, która biegnie do Stefcia z podziękowaniami. Jakie to piękne! Lepiej, żeby Damon zabił dziewczynę swojemu bratu - to podstawa idealności! Damon jest zły, bo nie kłamie Eleny, milion razy ją ratuje i kocha. Co tam, lepiej okłamywać i nie interesować się jej rodziną, mówić 'to nie mój problem' i wzruszać ramionami, gdy dziewczyna chce się zabić.

Wiesz, jeżeli Stefan ma się zainteresować rodziną Eleny tak jak Damon (patrz: akcja z Jeremy'm) to może rzeczywiście lepiej byłoby, gdyby się w ogóle nie interesował. Damon nie okłamał Eleny, jedynie żywił się jej przyjaciółką. Stefan nie uratował Eleny ani razu, prawda? To tylko Damon to robi... To Damon wbił sobie kołek w brzuch by jej nie skrzywdzić. To Damon musiał uwięzić Stefana w lochu, żeby bronić Elenę, bo to przecież nieobliczalny Stefan zamordował ich własnego wuja. No i to Stefan robił wszystko, żeby wyciągnąć z grobu Katherine, a razem z nią dziesiątki innych wampirów. A nie, to Damon! Ale to pewnie dlatego, że Elena w mieście pełnym wampirów i w towarzystwie swojego krwiożerczego wampirzego pierwowzoru byłaby super-bezpieczna!
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

The vampire diaries  - Page 6 Empty Re: The vampire diaries

Pisanie by Kasia Czw Sty 12, 2012 8:23 pm

Uważajcie, żeby nie dostać zawału, meeeeega interesujące spoilery o Bonnie...

Spoiler:


Spoiler:

Oficjalny opis odcinka 3x13
Najważniejszą informację pogrubiłam Very Happy

Spoiler:


Kasia
Kasia
Dan & Klaine
Dan & Klaine

Liczba postów : 5036

Powrót do góry Go down

The vampire diaries  - Page 6 Empty Re: The vampire diaries

Pisanie by Lewandowska Czw Sty 12, 2012 9:05 pm

@Karolina

Z tymże nie mówimy o tym, co my byśmy wolały, ale o tym, co wolała Elena. Ona wprost powiedziała, że nie jest gotowa na zamianę w wampira i że jest to dla niej dużo większe nieszczęście niż śmieć. Skoro ona podjęła taką decyzję ODNOŚNIE SWOJEGO ŻYCIA, to my nie mamy prawa, żeby jej odbierać możliwość wyboru i skazywać na życie, jakiego nie chce. Tymczasem ty robisz dokładnie to co Damon: nie słuchasz Eleny i podejmujesz za nią wybór, stwierdzając, że bycie wampirem jest lepsze niż śmierć. Może dla ciebie. Dla niej nie musi tak być.
Czy ty nie widziałaś jej reakcji? Naprawdę uważasz, że Damon ją uszczęśliwił postępując tak a nie inaczej?

Mówimy o tym czy Stefan dobrze wtedy postąpił i czy zachował się jak prawdziwy mężczyzna kochający kobietę. Załóżmy, że jesteś przyjaciółką Eleny, a ona mówi Ci, że idzie oddać się hybrydzie. Co wtedy robisz? Wzruszasz ramionami czy starasz się za wszelką cenę uratować?
Nie uważam, że ją uszczęśliwił, uważam, że ją uratował. Gdyby nie on już dawno Eleny by nie było w serialu.

Ale dlaczego zawsze ma chodzić o Damona? 'Damon nie był gotowy na śmierć Eleny', więc Damon zamienił Elenę w wampira, a to że Elena wampirem zostać nie chciała nie ma żadnego znaczenia, bo najważniejsze jest to, że 'Damonowi w głowie się nie mieściło, że mógł ją stracić'. To jest miłość?
Pamiętam najprostszą, infantylną wręcz definicję miłości, jakiej uczyłam się w podstawówce: że miłość jest wtedy, kiedy pragnie się dobra drugiego człowieka. Damon postępując tak a nie inaczej nie myślał o Elenie, a o sobie. I tak, oczywiście, że śmierć nie jest dobrem. Ale jeżeli Elena z dwojga złego uznała, że woli umrzeć to powinno być to uszanowane. Stefan przecież jej nie zabił, nie skazał jej na śmierć z własnego 'widzimisię'!

Owszem, to jest dla mnie miłość. Ratowanie ukochanej osoby za wszelką cenę. Miłością nie jest dla mnie za to nie robienie sobie z tak dużej sprawy niczego.

Ja wiem, miałam wątpliwość, czy ty wiesz, bo to ty określiłaś zabicie Jeremy'ego jako 'głupi wyskok Damona', sorry. Nigdy nie powiedziałam, że morderstwa Stefana są czymś nieważnym. Powiedziałam, że 1) mniej (co nie równa się słowom w ogóle) wpływają na związek Steleny, bo nie dotyczą bezpośrednio Eleny. 2) trzeba ja traktować nieco inaczej, skoro Stefan dokonał ich na 'wyłączonym człowieczeństwie' (brzmi to abstrakcyjnie, ale przecież nie ja to wymyśliłam!). Dla mnie to jak różnica między morderstwem a morderstwem w afekcie. Oba są straszne, godne potępienia i zasługują na karę, ale jednak w drugim przypadku zachodzi MINIMALNA okoliczność łagodząca.
A skoro jesteśmy już przy Andie: czy to nie ta kobieta, którą Damon zahipnotyzował i miesiącami się nią żywił, pozostając z nią równocześnie w uroczym związku opartym na seksie (jednocześnie oczywiście usychając z miłości do Eleny)? No to to jest dopiero wzór mężczyzny!

Czyli zabijanie ludzi przez Stefana nie ma absolutnie żadnego wpływu na Stelenę? Skoro nie ma być z potworem jakim jest Damon to dlaczego ma być z potworem jakim jest Stefan? Z tego co pamiętam to Stefan kiedyś był tym złym, robił imprezy z zahipnotyzowanymi dziewczynami i zachęcał Damona do picia krwi. Wzór mężczyzny, naprawdę.

j.w. Nie napisałam, że Stefan jest cacy, napisałam, że morderstwo obcych ludzi 100 lat temu nie ma tak ogromnego wpływu na Elenę jak próba zamordowania jej brata, tu i teraz.

Zabicie człowieka to nadal zabicie człowieka. Nie usprawiedliwiam Damona, źle postąpił, bardzo źle, ale nie usprawiedliwiajmy świętego Stefana. TU I TERAZ powiadasz. A więc co ze Stefanem z 1 sezonu uzależnionym od krwi kiedy to miał pójść w tango z Eleną, a zamiast tego latał po lesie szukając jedzenia?

Wiesz, jeżeli Stefan ma się zainteresować rodziną Eleny tak jak Damon (patrz: akcja z Jeremy'm) to może rzeczywiście lepiej byłoby, gdyby się w ogóle nie interesował. Damon nie okłamał Eleny, jedynie żywił się jej przyjaciółką. Stefan nie uratował Eleny ani razu, prawda? To tylko Damon to robi... To Damon wbił sobie kołek w brzuch by jej nie skrzywdzić. To Damon musiał uwięzić Stefana w lochu, żeby bronić Elenę, bo to przecież nieobliczalny Stefan zamordował ich własnego wuja. No i to Stefan robił wszystko, żeby wyciągnąć z grobu Katherine, a razem z nią dziesiątki innych wampirów. A nie, to Damon! Ale to pewnie dlatego, że Elena w mieście pełnym wampirów i w towarzystwie swojego krwiożerczego wampirzego pierwowzoru byłaby super-bezpieczna!

Lepiej mieć wyrąbane, masz rację. Jeśli chodzi o Caroline - tutaj również go nie usprawiedliwiam, ale to było, zabrzmię dziwnie i możliwe, że dziecinnie, przed jego całą przemianą. Owszem, Damon wbił sobie kołek w brzuch Very Happy Wtedy kiedy razem z Eleną i Alarickiem szukali informacji o Katherine, dziewczyna wyskoczyła i chciała postrzelić Elenę, Damon osłonił ją sobą. I owszem, to Damon musiał uwięzić Stefana w lochu, żeby się ogarnął. Damon chciał wyciągnąć Kath, bo od 150 lat ją kochał. Jest stały w uczuciach. Nie jak Stefan.
Lewandowska
Lewandowska
Bart & OTH
Bart & OTH

Liczba postów : 2994

Powrót do góry Go down

The vampire diaries  - Page 6 Empty Re: The vampire diaries

Pisanie by Lewandowska Czw Sty 12, 2012 9:13 pm

Kasia napisał:Nie będę się wcinać za bardzo w konwersację Karoliny i Bjuti, ale myślę, że bardzo złym posunięciem było przytoczenie zabicia Andie, jeżeli teraz zacznie się lista ofiar Damona to nie zmieścimy się w temacie Very Happy Chodzi mi oczywiście o te ofiary, które wniosły coś do historii bohaterów. Bo jestem może okropna, ale naprawdę nie ruszają mnie jakieś przypadkowe ciała nie pokazanych nam nigdy bohaterów zostawione czy to przez Stefana, czy przez Damona albo Klausa.

Dlaczego morderstwa Stefana sprzed iluś set lat was nie interesują? Razz

A co do tego: 'btw. na Elenie zabicie jej nie zrobiło największego wrażenia... zaślepienie w Stefana czy niezbyt poważna sprawa?'

To ja uważam po prostu, że Stefan miał rację mówiąc, że Elena Damona nie szanuje. Bądźmy szczerzy miała to gdzieś, tak jak wiele innych sytuacji kiedy Damonowi się należało coś więcej niż otrzymał. Poza tym doskonale wiedziała o jego uczuciach, a chciała pomocy w odszukaniu Stefana itd. to trochę nieludzkie Very Happy I to jest moim zdaniem również jeden z minusów Deleny, nie wszystkie są ze strony Damona o dziwo Very Happy

Masz trochę racji, ale było tak chyba tylko przez 1 sezon. (już pomijając żałosny tekst Stefana 'mam jej szacunek, a ty nie' bo to było poniżej pasa) Nie byłabym taka pewna, że wiedziała doskonale o jego uczuciach. I tu się zaczyna w zaślepienie w Stefana - Damon robi dla niej wszystko, ona go nie szanuje. Na szczęście teraz jest inaczej, bo w 3x09 wyraźnie powiedziała, że sobie poradzą czy coś w tym stylu. No i w 3x10, że bez niego nie dałaby rady.
Lewandowska
Lewandowska
Bart & OTH
Bart & OTH

Liczba postów : 2994

Powrót do góry Go down

The vampire diaries  - Page 6 Empty Re: The vampire diaries

Pisanie by Kasia Czw Sty 12, 2012 9:24 pm

Tak samo jak nie interesują mnie morderstwa Damona, po prostu. Bohaterowie bez imion w tym wypadku są już historią.

Czemu uważasz, że tekst Stefana był żałosny? Jak dla mnie był jak najbardziej prawdziwy patrząc na zachowania Eleny, właśnie chociażby z tymi podziękowaniami, które tutaj wstawiłaś. A o tej świadomości uczuć myślałam od momentu w finale 2 sezonu, właśnie zaraz później pojawiła się chociażby sprawa z Andie czy inne niekoniecznie fair zagrywki Eleny. Dla mnie to by nie było normalne prosić osobę, która mnie kocha, aby pomagała mi szukać innej osoby, którą kocham ja, ryzykując własne życie. Spoko, miłość pozwoliła Damonowi na takie 'wyrzeczenie', ale mam na myśli zwyczajne ludzkie odczucia czy może nawet jakąś dozę współczucia, którą Elena powinna zastosować, a tym czasem ona miała to wyznanie po prostu gdzieś. 'fajnie Damon kochasz mnie, ale ja kocham Stefana, poszukajmy go razem, żebym mogła z nim być, a Tobie znowu dać kopniaka!' Very Happy Jasne, 2 ostatnie odcinki były inne, ale nie komentuję tego bo jeszcze nie jesteśmy pewnie do czego to wszystko poprowadzi, może zdanie zmienię Wink

Nie wiem tylko czemu uważasz jej miłość za zaślepienie, wydaje mi się że kiedy ktoś kogoś tak bardzo kocha to wszyscy inni są po prostu mniej ważni i ja to tak odbieram.
Kasia
Kasia
Dan & Klaine
Dan & Klaine

Liczba postów : 5036

Powrót do góry Go down

The vampire diaries  - Page 6 Empty Re: The vampire diaries

Pisanie by Lewandowska Czw Sty 12, 2012 9:35 pm

Kasia napisał:Czemu uważasz, że tekst Stefana był żałosny? Jak dla mnie był jak najbardziej prawdziwy patrząc na zachowania Eleny, właśnie chociażby z tymi podziękowaniami, które tutaj wstawiłaś. A o tej świadomości uczuć myślałam od momentu w finale 2 sezonu, właśnie zaraz później pojawiła się chociażby sprawa z Andie czy inne niekoniecznie fair zagrywki Eleny. Dla mnie to by nie było normalne prosić osobę, która mnie kocha, aby pomagała mi szukać innej osoby, którą kocham ja, ryzykując własne życie. Spoko, miłość pozwoliła Damonowi na takie 'wyrzeczenie', ale mam na myśli zwyczajne ludzkie odczucia czy może nawet jakąś dozę współczucia, którą Elena powinna zastosować, a tym czasem ona miała to wyznanie po prostu gdzieś. 'fajnie Damon kochasz mnie, ale ja kocham Stefana, poszukajmy go razem, żebym mogła z nim być, a Tobie znowu dać kopniaka!' Very Happy Jasne, 2 ostatnie odcinki były inne, ale nie komentuję tego bo jeszcze nie jesteśmy pewnie do czego to wszystko poprowadzi, może zdanie zmienię Wink

Nie wiem tylko czemu uważasz jej miłość za zaślepienie, wydaje mi się że kiedy ktoś kogoś tak bardzo kocha to wszyscy inni są po prostu mniej ważni i ja to tak odbieram.

Uważam za żałosny, bo Stefan patrząc na to co Damon dla Eleny robi zarzucił tekstem, który był zupełnie nie na miejscu. A powinien być mu wdzięczny.
No i właśnie to uważam za zaślepienie - olewanie Damona i ciągłe pochwały dla Stefana, uważanie Stefana za świętego mimo wszystko itp. Razz

No widzisz, ja odbieram to zupełnie inaczej. Nawet jeśli ktoś kogoś kocha powinien szanować inne osoby. Na szczęście to się zmieniło Smile Ale zgadzam się, że nie wiemy co będzie dalej.
Lewandowska
Lewandowska
Bart & OTH
Bart & OTH

Liczba postów : 2994

Powrót do góry Go down

The vampire diaries  - Page 6 Empty Re: The vampire diaries

Pisanie by Kasia Czw Sty 12, 2012 9:48 pm

Beauty napisał:
Uważam za żałosny, bo Stefan patrząc na to co Damon dla Eleny robi zarzucił tekstem, który był zupełnie nie na miejscu. A powinien być mu wdzięczny.

Jeżeli to było jak dobrze pamiętam niedługo po napojeniu Eleny krwią to prędzej bym Damona wtedy zabiła niż okazywała mu wdzięczność xD Poza tym tam też dochodził aspekt tego, że Damon kocha jego dziewczynę, miał prawo być zły i powiedzieć mu coś na tyle dosadnie.

Beauty napisał:No i właśnie to uważam za zaślepienie - olewanie Damona i ciągłe pochwały dla Stefana, uważanie Stefana za świętego mimo wszystko itp. Razz

Ale miłość Ci wszystko wybaczy xD Ja bym to bardziej uznała za akceptację charakteru Stefana niż za uważanie go przez Elenę za świętego.

Beauty napisał:No widzisz, ja odbieram to zupełnie inaczej. Nawet jeśli ktoś kogoś kocha powinien szanować inne osoby. Na szczęście to się zmieniło Smile Ale zgadzam się, że nie wiemy co będzie dalej.

Oczywiście, że powinno, tylko że Elena po prostu się przyzwyczaiła, że Damon zawsze jej 'usługuje'? (Brak mi lepszego słowa ;P) i ona nie musi nic robić aby ta kwestia nie uległa zmianie, więc po co miała się starać Wink

Znaczy nie siedzę w mózgu panny Gilbert, ale tak zakładam Very Happy
Kasia
Kasia
Dan & Klaine
Dan & Klaine

Liczba postów : 5036

Powrót do góry Go down

The vampire diaries  - Page 6 Empty Re: The vampire diaries

Pisanie by Kasia Czw Sty 12, 2012 9:51 pm

Ah, no i coś od Plec i naszej ulubienicy Candice Wink

Spoiler:
Kasia
Kasia
Dan & Klaine
Dan & Klaine

Liczba postów : 5036

Powrót do góry Go down

The vampire diaries  - Page 6 Empty Re: The vampire diaries

Pisanie by Karolina Czw Sty 12, 2012 10:00 pm

Beauty napisał:
Z tymże nie mówimy o tym, co my byśmy wolały, ale o tym, co wolała Elena. Ona wprost powiedziała, że nie jest gotowa na zamianę w wampira i że jest to dla niej dużo większe nieszczęście niż śmieć. Skoro ona podjęła taką decyzję ODNOŚNIE SWOJEGO ŻYCIA, to my nie mamy prawa, żeby jej odbierać możliwość wyboru i skazywać na życie, jakiego nie chce. Tymczasem ty robisz dokładnie to co Damon: nie słuchasz Eleny i podejmujesz za nią wybór, stwierdzając, że bycie wampirem jest lepsze niż śmierć. Może dla ciebie. Dla niej nie musi tak być.
Czy ty nie widziałaś jej reakcji? Naprawdę uważasz, że Damon ją uszczęśliwił postępując tak a nie inaczej?

Mówimy o tym czy Stefan dobrze wtedy postąpił i czy zachował się jak prawdziwy mężczyzna kochający kobietę. Załóżmy, że jesteś przyjaciółką Eleny, a ona mówi Ci, że idzie oddać się hybrydzie. Co wtedy robisz? Wzruszasz ramionami czy starasz się za wszelką cenę uratować?
Nie uważam, że ją uszczęśliwił, uważam, że ją uratował. Gdyby nie on już dawno Eleny by nie było w serialu.
Nie, wtedy zamieniam ją w krwiożerczego potwora, którym nie chce być. To jest dopiero idealne rozwiązanie. Skazać ją na wieczność w cierpieniu. Super. I proszę cię, nie wyolbrzymiaj już tak reakcji Stefana. Z twoich wypowiedzi wynika, jakby miał to gdzieś. A nie miał. I chyba każdy człowiek o zdrowych zmysłach, który widział ten odcinek nie zaryzykuje stwierdzenia, że Stefan się nie przejął Eleną i jej decyzją.
Myślę, że pora zakończyć dyskusję na ten temat bo to jest jak walenie grochem o ścianę. Z obu stron. Ja mam swoje zdanie, ty swoje, nie ma sensu powtarzać wciąż tych samych argumentów.

Beauty napisał:
Ale dlaczego zawsze ma chodzić o Damona? 'Damon nie był gotowy na śmierć Eleny', więc Damon zamienił Elenę w wampira, a to że Elena wampirem zostać nie chciała nie ma żadnego znaczenia, bo najważniejsze jest to, że 'Damonowi w głowie się nie mieściło, że mógł ją stracić'. To jest miłość?
Pamiętam najprostszą, infantylną wręcz definicję miłości, jakiej uczyłam się w podstawówce: że miłość jest wtedy, kiedy pragnie się dobra drugiego człowieka. Damon postępując tak a nie inaczej nie myślał o Elenie, a o sobie. I tak, oczywiście, że śmierć nie jest dobrem. Ale jeżeli Elena z dwojga złego uznała, że woli umrzeć to powinno być to uszanowane. Stefan przecież jej nie zabił, nie skazał jej na śmierć z własnego 'widzimisię'!

Owszem, to jest dla mnie miłość. Ratowanie ukochanej osoby za wszelką cenę. Miłością nie jest dla mnie za to nie robienie sobie z tak dużej sprawy niczego.
Unieszczęśliwienie tej osoby do końca życia, które ma w dodatku trwać wieczność to nie jest dla mnie ratunek. Ale jak napisałam - koniec dyskusji w tym temacie.

Beauty napisał:
Ja wiem, miałam wątpliwość, czy ty wiesz, bo to ty określiłaś zabicie Jeremy'ego jako 'głupi wyskok Damona', sorry. Nigdy nie powiedziałam, że morderstwa Stefana są czymś nieważnym. Powiedziałam, że 1) mniej (co nie równa się słowom w ogóle) wpływają na związek Steleny, bo nie dotyczą bezpośrednio Eleny. 2) trzeba ja traktować nieco inaczej, skoro Stefan dokonał ich na 'wyłączonym człowieczeństwie' (brzmi to abstrakcyjnie, ale przecież nie ja to wymyśliłam!). Dla mnie to jak różnica między morderstwem a morderstwem w afekcie. Oba są straszne, godne potępienia i zasługują na karę, ale jednak w drugim przypadku zachodzi MINIMALNA okoliczność łagodząca.
A skoro jesteśmy już przy Andie: czy to nie ta kobieta, którą Damon zahipnotyzował i miesiącami się nią żywił, pozostając z nią równocześnie w uroczym związku opartym na seksie (jednocześnie oczywiście usychając z miłości do Eleny)? No to to jest dopiero wzór mężczyzny!

Czyli zabijanie ludzi przez Stefana nie ma absolutnie żadnego wpływu na Stelenę? Skoro nie ma być z potworem jakim jest Damon to dlaczego ma być z potworem jakim jest Stefan? Z tego co pamiętam to Stefan kiedyś był tym złym, robił imprezy z zahipnotyzowanymi dziewczynami i zachęcał Damona do picia krwi. Wzór mężczyzny, naprawdę.
Czy ktoś w ogóle czyta, co ja piszę, czy już zawsze będę musiała powtarzać jedno i to samo 18 razy, caps lockiem i z podkreśleniem? Napisałam chyba dość wyraźnie:
mniej (co nie równa się słowom w ogóle) wpływają na związek Steleny
a ty mnie znowu pytasz:
Czyli zabijanie ludzi przez Stefana nie ma absolutnie żadnego wpływu na Stelenę?
Zlituj się, proszę.
Mówisz o zachowaniu Stefana sprzed 100 lat. Serio? Tak mamy dyskutować? Bo mogę się wysilić, zabrać za oglądanie serialu od początku i za pół roku wypisać tu wszystkie występki Damona na przestrzeni jego ponad stuletniego życia.

Beauty napisał:
j.w. Nie napisałam, że Stefan jest cacy, napisałam, że morderstwo obcych ludzi 100 lat temu nie ma tak ogromnego wpływu na Elenę jak próba zamordowania jej brata, tu i teraz.

Zabicie człowieka to nadal zabicie człowieka. Nie usprawiedliwiam Damona, źle postąpił, bardzo źle, ale nie usprawiedliwiajmy świętego Stefana. TU I TERAZ powiadasz. A więc co ze Stefanem z 1 sezonu uzależnionym od krwi kiedy to miał pójść w tango z Eleną, a zamiast tego latał po lesie szukając jedzenia?
A czy to nie Damon dokładał wszelkich starań aby zmusić Stefana do powrotu do jego złej natury? Nie, chyba nie... Damon jest ideałem. Stefan przynajmniej szukał jedzenia w lesie a nie w sypialni Caroline.

Beauty napisał:
Wiesz, jeżeli Stefan ma się zainteresować rodziną Eleny tak jak Damon (patrz: akcja z Jeremy'm) to może rzeczywiście lepiej byłoby, gdyby się w ogóle nie interesował. Damon nie okłamał Eleny, jedynie żywił się jej przyjaciółką. Stefan nie uratował Eleny ani razu, prawda? To tylko Damon to robi... To Damon wbił sobie kołek w brzuch by jej nie skrzywdzić. To Damon musiał uwięzić Stefana w lochu, żeby bronić Elenę, bo to przecież nieobliczalny Stefan zamordował ich własnego wuja. No i to Stefan robił wszystko, żeby wyciągnąć z grobu Katherine, a razem z nią dziesiątki innych wampirów. A nie, to Damon! Ale to pewnie dlatego, że Elena w mieście pełnym wampirów i w towarzystwie swojego krwiożerczego wampirzego pierwowzoru byłaby super-bezpieczna!

Lepiej mieć wyrąbane, masz rację. Jeśli chodzi o Caroline - tutaj również go nie usprawiedliwiam, ale to było, zabrzmię dziwnie i możliwe, że dziecinnie, przed jego całą przemianą. Owszem, Damon wbił sobie kołek w brzuch Very Happy Wtedy kiedy razem z Eleną i Alarickiem szukali informacji o Katherine, dziewczyna wyskoczyła i chciała postrzelić Elenę, Damon osłonił ją sobą. I owszem, to Damon musiał uwięzić Stefana w lochu, żeby się ogarnął. Damon chciał wyciągnąć Kath, bo od 150 lat ją kochał. Jest stały w uczuciach. Nie jak Stefan.

Tak! LEPIEJ mieć wyrąbane niż mordować jej brata. Masz co do tego jakieś wątpliwości?
Zresztą nie rozumiem w jakiż to sposób Damon okazał niezwykłe zainteresowanie rodziną Eleny, a Stefan brak tegoż zainteresowania. Jeżeli chodzi o pomoc w okłamaniu Jeremy'ego to nie była to kwestia zainteresowania. Damon miał gdzieś Jeremy'ego. Spełnił po prostu prośbę Eleny.
Stałość w uczuciach? Seriously? Stefan miał czekać 150 lat na kobietę, która ich obu oszukiwała i zostawiła? Jeżeli już szukasz na siłę jakiejś zaślepieńczej miłości w tym serialu, to lepiej zwróć uwagę na Damona 'zakochanego' w Katherine. To dopiero było zdrowe uczucie, Stefan powinien brać przykład i walczyć o uwolnienie Katherine, a nie zakochiwać się w jakiejś tam Elenie!
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

The vampire diaries  - Page 6 Empty Re: The vampire diaries

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 6 z 40 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Next

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach