Twoje Ulubione Seriale
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Książki

+54
klaudia5xo
efi
meggheart
freakybanana
makda
Maxxxim
paula91
natsen
AsiaSSS
imagin
juka13
Marginesowa
MarleneFan
holly10
Ania
magdzialeenka
desertrose
frejabeha
April
CallMeLady
shiva89
brulion
Joanna
maolina
turtle
amant
BoToCoDlaMnie
Monika
vajper.
Freya
xAaliyahxx
Żuri
coconutP
kaasiaa
M&M's
nonameface
lookx
Vinova
possibility
Vivien
jeannette
Lewandowska
andzia
DairDreamer
elenex89
Ola
Kilmeny
Magda
fusiatko44
MotherChucker
Lise
Kasia
Karolina
Gigi
58 posters

Strona 2 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Książki - Page 2 Empty Re: Książki

Pisanie by Lewandowska Nie Sie 07, 2011 8:05 pm

Osobiście uwielbiam Sparksa. Czytałam zaledwie trzy jego książki, a mam już chrapkę na kolejne ;) W szczególności podobał mi się "Pamiętnik" oraz "Ostatnia piosenka". Za to "Szczęściarz" jest niesamowicie nudny i jeśli ktoś chce się zabrać, to nie polecam ;P

Bardzo bym chciała sięgnąć po Kinga, aczkolwiek mam jedną książkę do przeczytania, jedna jest w kolejce, a potem jadę z panem Stephenem ;)
Lewandowska
Lewandowska
Bart & OTH
Bart & OTH

Liczba postów : 2994

Powrót do góry Go down

Książki - Page 2 Empty Re: Książki

Pisanie by jeannette Wto Sie 09, 2011 11:43 am

Ja właśnie czytam "Pięć lat kacetu" Stanisława Grzesiuka. Jest to autobiografia człowieka, który przeżył 5 lat w obozach koncentracyjnych: Dachau, Mauthausen i Gusen. Opisuje swoje codzienne życie tam. Jeśli ktoś lubi książki o takiej temetyce, to gorąco polecam. Ja ledwo mogę się oderwać.
jeannette
jeannette
Chair & Dan
Chair & Dan

Liczba postów : 78

Powrót do góry Go down

Książki - Page 2 Empty Re: Książki

Pisanie by Vivien Sro Sie 10, 2011 8:25 pm

Moją ostatnią przeczytaną książką był "Upadek Gigantów" Kena Folleta. Pierwsza część trylogii. Książka ma kilka wątków, wszystkie oscylują wokół I wojny światowej. Książka jest świetna. Mamy tu wątki miłosne, polityczne, wojenne i wiele innych. I co ważne zaznaczenia: nasi bohaterowie żyją w Anglii, Niemczech, Rosji czy Stanach, więc mamy tu wielokulturowość jak i przekrój życia społecznego. Emancypacja kobiet - dziewczyny nie macie pojęcia jakie mamy szczęście żyć w XXI w. Książka ma ponad 1000 stron, ale czyta się w kilka dni.
I chyba nie będzie osoby, która nie zakocha się w wątku Maud i Waltera <3
Kolejna część wychodzi w 2012 r. Już nie mogę się doczekać.
Vivien
Vivien
Blairena & Caskett
Blairena & Caskett

Liczba postów : 1601

Powrót do góry Go down

Książki - Page 2 Empty Re: Książki

Pisanie by possibility Pią Sie 12, 2011 2:30 pm

Wlasnie skonczylam moja przygode z Marquezem, uwielbiam '100 lat samotnosci', czy 'Milosc w czasach zarazy', chociaz dosc trudno sie czyta, te nostalgiczne historie maja w sobie 'to cos'. Rowniez lubie Sparksa, w szczegolnosci 'Pamietnik' ;-) i klasyki typu 'Zbrodnia i kara', 'Mistrz i Magorzata', czy 'Buszujacy w zbozu' Very Happy
possibility
possibility

Liczba postów : 82

Powrót do góry Go down

Książki - Page 2 Empty Re: Książki

Pisanie by Magda Nie Sie 14, 2011 11:36 am

Skończyłam The Beautiful and Damned. Nie jestem fanką Fitzgeralda, ale książka byłam całkiem dobra. Oczywiście czytając ją zastanawiałam się, czy GG zaczerpnie z tego i jeżeli tak, to zaryzykowałabym stwierdzenie, że sezon 5 GG będzie naprawdę inny od reszty. Wydaję mi się, że szczególnie postacie Sereny i Chucka się zmienią, ale Blair i Dan też dostaną po nosie Wink

Czytałam też This Side of Paradise i The Great Gatsby, i na pewno umieściłabym ją za tym pierwszym tytułem, i z pewnością przed Gatsbym Wink


Ostatnio zmieniony przez Someonelikeyou dnia Nie Sie 14, 2011 2:06 pm, w całości zmieniany 1 raz
Magda
Magda
Admin & Dan
Admin & Dan

Liczba postów : 3659

https://twojeseriale.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Książki - Page 2 Empty Re: Książki

Pisanie by Vinova Nie Sie 14, 2011 12:09 pm

Aktualnie czytam czwartą część Akademii Wampirów:Przysięga Krwi. Jakoś nie mam czasu, ale ciągnie mnie do niej Razz Tak poza wampirami to uwielbiam Szeptem jak i drugą część. Chyba mnie wysadzi kiedy będę czekać na 3 ; P
Vinova
Vinova
Chuck & Dorota
Chuck & Dorota

Liczba postów : 6

Powrót do góry Go down

Książki - Page 2 Empty Re: Książki

Pisanie by Go?? Nie Sie 14, 2011 2:14 pm

Ja Wam osobiście polecam "Cień Wiatru" Zafona. Książka jest świetna i bardzo wciągająca!Wink
"Intruza" czytałam, w sumie spodobał mi się dopiero po jakiś 150 stronach, ale wart przeczytania;) "Zbrodnia i kara" hmm trudna, psychologiczna książka, ale genialna.
Ja też przeczytam wasze propozycjęWink

Go??
Gość


Powrót do góry Go down

Książki - Page 2 Empty Re: Książki

Pisanie by Karolina Nie Sie 14, 2011 2:54 pm

Marta napisał:Ja Wam osobiście polecam "Cień Wiatru" Zafona. Książka jest świetna i bardzo wciągająca!Wink
"Intruza" czytałam, w sumie spodobał mi się dopiero po jakiś 150 stronach, ale wart przeczytania;) "Zbrodnia i kara" hmm trudna, psychologiczna książka, ale genialna.
Ja też przeczytam wasze propozycjęWink

Zbrodnia i kara
to jedna z najlepszych lektur szkolnych, jakie czytałam. Naprawdę się cieszę, że znalazła się w kanonie lektur, bo inaczej mało prawdopodobne, że sięgnęłabym z własnej nieprzymuszonej woli po klasykę, która w dodatku ma łatkę: 'trudna'.Smile
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Książki - Page 2 Empty Re: Książki

Pisanie by Go?? Nie Sie 14, 2011 3:08 pm

Karolina, dokładnie tak samo jak ja!Wink A to naprawdę świetna książka;)
niestety, są też takie książki które tracą przez to, że są "obowiązkowe", bo tak naprawdę jest tyle świetnych książek, do których uczniowie mają po prostu uprzedzenie.

Go??
Gość


Powrót do góry Go down

Książki - Page 2 Empty Re: Książki

Pisanie by Ola Nie Sie 14, 2011 3:44 pm

Ja osobiście niż Zbrodnię i karę wolę Mistrza i Małgorzatę Smile Cień wiatru czytałam, na ogół nie lubię takich znanych i szeroko promowanych książek, ale to była naprawdę świetna historia. Smile Mnie się ze szkolnych lektur podobały np Moralność Pani Dulskiej, Cudzoziemka - z poziomu rozszerzonego Smile
Ola
Ola
Blairena & Free Will
Blairena & Free Will

Liczba postów : 2853

Powrót do góry Go down

Książki - Page 2 Empty Re: Książki

Pisanie by Go?? Nie Sie 14, 2011 3:47 pm

"Mistrza i Małgorzaty" jeszcze nie czytałam, tak jak i "Cudzoziemki" nie czytałam jeszcze, bo przerabiamy ją w 3 klasie, ale już nie mogę się doczekać książek z okresu XX i współczesnych!Wink

Go??
Gość


Powrót do góry Go down

Książki - Page 2 Empty Re: Książki

Pisanie by possibility Nie Sie 14, 2011 8:44 pm

'Cien wiatru' tez bardzo lubie, ksiazka wciagajaca, historia w niej zawarta bardzo ciekawa. Chociaz mimo wszystko nie moglam sie przekonac, zeby przeczytac wiecej ksiazek Zafona. 'Mistrza i Malgorzate' (ktora tak btw wzielam na mature ustna, swietnie sie nadaje) czyta sie znacznie lepiej niz 'Zbrodnie...' , chociaz ta druga jest ciekawsza ze wzgledu na psychologiczne aspekty. a 'Cudzoziemka' jest po prostu cudowna, jedna z najlepszy lektur, jakie czytalam. I podobala mi sie jeszcze 'Lalka' Embarassed
possibility
possibility

Liczba postów : 82

Powrót do góry Go down

Książki - Page 2 Empty Re: Książki

Pisanie by Go?? Nie Sie 14, 2011 9:03 pm

Mi też, bardzo ciekawa książka!Wink Jednak te lektury z liceum nie są takie złe, jak kiedyś myślałam:D

Go??
Gość


Powrót do góry Go down

Książki - Page 2 Empty Re: Książki

Pisanie by Magda Pon Sie 15, 2011 10:46 am

Najlepsza lektura szkolna to Proces Kafki, zawsze i wszędzie Wink No i lubiłam Lalkę, co zawsze dziwiło innych, a według mnie to świetna książka. Jak na tamte czasy to naprawdę mistrzostwo Wink
Magda
Magda
Admin & Dan
Admin & Dan

Liczba postów : 3659

https://twojeseriale.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Książki - Page 2 Empty Re: Książki

Pisanie by Karolina Pon Sie 15, 2011 12:44 pm

Someonelikeyou napisał:Najlepsza lektura szkolna to Proces Kafki, zawsze i wszędzie Wink No i lubiłam Lalkę, co zawsze dziwiło innych, a według mnie to świetna książka. Jak na tamte czasy to naprawdę mistrzostwo Wink

Ja też Lalkę bardzo lubię i też to wszystkich dziwi. Proces Kafki czytałam do jakiegoś konkursu, bo póki co nie omawialiśmy i też mi się podobało:) Dla mnie najgorszą męką były Syzyfowe prace, Chłopi, Potop... No ledwo przebrnęłam:)
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Książki - Page 2 Empty Re: Książki

Pisanie by Ola Pon Sie 15, 2011 4:04 pm

Proces - doskonała książka. Właśnie to co omawia się na poziomie rozszerzonym warto przeczytać. Chłopi to była droga przez mękę a musiałam ich przeczytać w jakieś 4-5 dni - a dodam że ja czytałam wszystkie tomy, a obowiązkowy jest tylko jeden.
Ola
Ola
Blairena & Free Will
Blairena & Free Will

Liczba postów : 2853

Powrót do góry Go down

Książki - Page 2 Empty Re: Książki

Pisanie by andzia Czw Sie 18, 2011 12:41 pm

Ha, po dwóch latach polonistyki stwierdzam, że istnieją książki jeszcze gorsze od kanonu lektur.
andzia
andzia
Dair & Derena
Dair & Derena

Liczba postów : 285

Powrót do góry Go down

Książki - Page 2 Empty Re: Książki

Pisanie by possibility Czw Sie 18, 2011 5:37 pm

my przerabialiśmy tylko 1. tom 'Chłopów' (co dziwne na rozszerzeniu), ale jakoś specjalnej udręki mi to nie sprawiało, no może oprócz tych dokładnych opisów przyrody. Za to 'Potopu' nie mogłam znieść xd ogólnie widać, że tu dosyć duże grono humanistów jest (:
possibility
possibility

Liczba postów : 82

Powrót do góry Go down

Książki - Page 2 Empty Re: Książki

Pisanie by Karolina Czw Sie 18, 2011 6:31 pm

'Chłopi' to jedyna lektura szkolna, jakiej nie przeczytałam... Dałam radę przejść tylko przez streszczenie szczegółowe, i to z bólem, ale obiecuję sobie cały czas, że przeczytam, zwłaszcza, że jestem na rozszerzeniu i wolę mieć wszystko przeczytane;) 'Potop' przeczytałam ale nie ogarniam do tej pory, co tam się działo... Wiem: wojna, Kmicic, Oleńka, i wysadzanie jakiejś armaty i to jest moje pojęcie o tym utworze.Very Happy
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Książki - Page 2 Empty Re: Książki

Pisanie by lookx Sro Sie 24, 2011 8:34 am

Mi się podobał "Potop", ale do końca nie przeczytałam, bo obudziłam się z tym czytaniem 3 dni przed sprawdzianem. Więc oglądnęłam film, bo z książką bym nie zdążyła. Wink

Dopiero skończyłam czytać "Dziewczyny z plaży" Robards Karen, w którą się wciągnęłam tak, że zajęła mi niecałe 2 dni. Teraz zabrałam się za "Siostry" Jennifer Weiner, ale jakoś nie za bardzo mnie wciąga ta książka. Wink Może dlatego, że ja uwielbiam romanse połączone z kryminałem. Takie książki kocham. ;D
lookx
lookx
Blair & Chuck
Blair & Chuck

Liczba postów : 269

Powrót do góry Go down

Książki - Page 2 Empty Re: Książki

Pisanie by nonameface Nie Sie 28, 2011 9:31 pm

Na początku ktoś wspomniał o Coco Chanel. Znam biografię tej samej autorki i naprawdę świetnie się czyta, bo napisana jest w formie powieści. Według mnie Coco była właśnie niesamowita. I racja, okrutna. Ale była też kobietą sukcesu, nie pozwoliła się zamknąć w domu i traktować jak psa. Za to ją podziwiam. Upór i odwaga :]
Lubię książki Jodi Picoult. Szczególnie "Bez mojej zgody" i "Karuzela Uczuć". Oczywiście, "Przeminęło z Wiatrem". Przeczytałam trzy części jednym tchem, kontynuacja jakoś specjalnie mnie nie porwała. To już nie to samo.
I jeszcze "Pachnidło". Wink
nonameface
nonameface
Blair & Chair
Blair & Chair

Liczba postów : 32

Powrót do góry Go down

Książki - Page 2 Empty Re: Książki

Pisanie by M&M's Nie Sie 28, 2011 9:55 pm

Dla mnie czytanie Coco Chanel było straszną katorgą, i chociaż chciałam ją skończyć to nie potrafiłam.
Co do Jodi Picoult to czytałam 'Świadectwo prawdy" i jest to wspaniała kisiążka, gorąco polecam.
Zaś najlepszą pisarka dla mnie jest Erica Spindler. Wszystkie jej książki są niesamowite, strasznie wciągają i jak zawsze mają zaskakujące zakończenie:)
M&M's
M&M's
Chair & Gossip Girl
Chair & Gossip Girl

Liczba postów : 1743

Powrót do góry Go down

Książki - Page 2 Empty Re: Książki

Pisanie by Ola Nie Sie 28, 2011 10:53 pm

Pachnidło, skończyłam w połowie, bo mnie niesamowicie nudziło. I nigdy nie rozumiałam, i nadal nie potrafię zrozumieć zachwytu nad tą książką Very Happy
Ola
Ola
Blairena & Free Will
Blairena & Free Will

Liczba postów : 2853

Powrót do góry Go down

Książki - Page 2 Empty Re: Książki

Pisanie by nonameface Nie Sie 28, 2011 11:02 pm

Mnie na początku też. Długo ją czytałam i jakoś nie mogłam skończyć. Ale właśnie tak mniej więcej od połowy całkiem przypadła mi do gustu. I bardziej niż sposób w jaki jest napisana podoba mi się ta historia. Nigdy się z czymś takim nie spotkałam w książkach o.o A co do Chanel, to w końcu biografia. Jeśli kogoś nie interesuje sama postać, to czytanie życiorysu będzie faktycznie katorgą Wink
nonameface
nonameface
Blair & Chair
Blair & Chair

Liczba postów : 32

Powrót do góry Go down

Książki - Page 2 Empty Re: Książki

Pisanie by Ola Wto Sie 30, 2011 10:31 pm

Uwielbiam książki opowiadające o starożytnym Egipcie. Smile Jeśli ktoś lubi taką tematykę, to polecam Nefera Milczka Christiana Jacqa, kompletnie nieznana - czytałam ją kilka lat temu, ale pamiętam że byłam oczarowana :> I w związku z tym zaczynam od nowa 1 tom, a są łącznie 4. Smile Kolejna książka to Czarownik Wilbura Smitha bodajże, też bardzo dobra, też czytałam dawno temu. Jednym tchem poszedł mi także Faraon Bolesława Prusa, żałowałam, że nie omawiałam tego w szkole. Smile
Ola
Ola
Blairena & Free Will
Blairena & Free Will

Liczba postów : 2853

Powrót do góry Go down

Książki - Page 2 Empty Re: Książki

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 2 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach