Twoje Ulubione Seriale
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Czas honoru

+18
adamk86
VienneK
delenateam
natsen
Karola_96
asiullas
holly10
Żuri
Kasia
Vivien
jeanne
ronnie
shiva89
Edda
Lewandowska
Karolina
brulion
Ania
22 posters

Strona 8 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Czas honoru - Page 8 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by Żuri Wto Sie 27, 2013 12:44 pm

Heh, wciągnęłam się przez powtórki. Obejrzałam 3 sezon na wyrywki, 4 i 5 w całości, muszę jeszcze początek nadrobić. Very Happy Strasznie mi się podoba Władek z Rudą, najlepsze postacie. Very Happy
Żuri
Żuri
Dorota & Laley
Dorota & Laley

Liczba postów : 4834

http://zurawinowa.livejournal.com/

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 8 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by Karolina Sob Sie 31, 2013 8:13 pm

Podobno Maciek Zakościelny był dziś w Pytaniu na śniadanie i
Spoiler:
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 8 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by Ania Pon Wrz 02, 2013 10:55 am

Obejrzałam 6x02:
Spoiler:
Ania
Ania
Chair & Kurt
Chair & Kurt

Liczba postów : 1184

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 8 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by Karolina Sro Wrz 04, 2013 1:38 pm

Jedno ze zdjęć promocyjnych:
Spoiler:
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 8 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by Ania Pon Wrz 09, 2013 12:35 pm

Jak wrażenia po kolejnych odcinkach? Smile

Obejrzałam 6x03:
Spoiler:
Ania
Ania
Chair & Kurt
Chair & Kurt

Liczba postów : 1184

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 8 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by Żuri Pon Wrz 23, 2013 6:05 pm

6x04


Spoiler:
Żuri
Żuri
Dorota & Laley
Dorota & Laley

Liczba postów : 4834

http://zurawinowa.livejournal.com/

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 8 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by Karolina Wto Wrz 24, 2013 8:47 pm

A mi właśnie wątek Bronka się podoba, cieszę się, że scenarzyści wreszcie wyszli poza Warszawę i pobliskie lasy Smile Poza tym to jest wg mnie bardzo interesujące - opowiadanie historii zdrajców takich jak Karkowski, tego jak ich traktowano po wojnie. Zresztą Bronek nagle stał się w moich oczach nieco ciekawszą postacią: odrzucający nowy porządek, niegodzący się na pozostawienie Karkowskiego sądom tylko sam wymierzający sprawiedliwość Wink Choć rzeczywiście - szkoda, że zmarnowali ten wątek Wandy, bo mogła być z tego niezła historia.

Natomiast Bohosiewicz w obsadzie wkurzała mnie zanim jeszcze zobaczyłam ją na ekranie. To jest jednak paradoks tego serialu, że z jednej strony mamy wybitnych aktorów jak Globisz, Olbrychski, Englert etc. etc., wiele młodych zdolnych (Gruszka, Pawlicki♥️, Kuligowa chyba mignęła gdzieś w pierwszych sezonach) a do tego, zupełnie nie rozumiem po co, twórcy wciskają nam takie typowe gwiazdeczki serialowe w stylu Bobka, Osydy czy Bohosiewicz właśnie. Pewnie jestem zwyczajnie uprzedzona, ale to naprawdę chwilami psuje mi odbiór tego serialu i czasami nie wiem czy kochać czy nienawidzić tych ludzi od castingu.
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 8 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by Żuri Wto Wrz 24, 2013 11:50 pm

Ja chciałam dać Bohosiewicz szansę, ale samą tą stylizacją mnie wykańcza. Ja wiem, że chcieli pokazać bogatą kobietę, ale kurczę, dlaczego akurat ją? Osyda też ma dla mnie jakoś za współczesną urodę. A do tego kojarzy mi się tylko z kiepskim latynoamerykańskim serialem...

Dla mnie wątek Bronka jest ciekawy, ale w tym odcinku było go zdecydowanie za dużo, wolałabym jakby przeplatali jego sceny innymi. Wink
Żuri
Żuri
Dorota & Laley
Dorota & Laley

Liczba postów : 4834

http://zurawinowa.livejournal.com/

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 8 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by Ania Sro Wrz 25, 2013 9:38 am

Karolina napisał:Natomiast Bohosiewicz w obsadzie wkurzała mnie zanim jeszcze zobaczyłam ją na ekranie. To jest jednak paradoks tego serialu, że z jednej strony mamy wybitnych aktorów jak Globisz, Olbrychski, Englert etc. etc., wiele młodych zdolnych (Gruszka, Pawlicki♥, Kuligowa chyba mignęła gdzieś w pierwszych sezonach) a do tego, zupełnie nie rozumiem po co, twórcy wciskają nam takie typowe gwiazdeczki serialowe w stylu Bobka, Osydy czy Bohosiewicz właśnie.
Bohosiewicz jest mi obojętna, ale zgadzam się co do Osydy. Nie pasuje mi do tego serialu po prostu.

Co do odcinków - daje w spoiler, bo piszę również o tym co dopiero ma być w niedzielę:
Spoiler:
Ania
Ania
Chair & Kurt
Chair & Kurt

Liczba postów : 1184

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 8 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by Żuri Nie Wrz 29, 2013 9:38 pm

Mam nadzieję, że nie połączą Michała z Leną. :/
Żuri
Żuri
Dorota & Laley
Dorota & Laley

Liczba postów : 4834

http://zurawinowa.livejournal.com/

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 8 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by Ania Pon Wrz 30, 2013 1:58 pm

Po kolejnym odcinku, tym co będzie w tv w niedziele:
Spoiler:
Ania
Ania
Chair & Kurt
Chair & Kurt

Liczba postów : 1184

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 8 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by Żuri Pon Wrz 30, 2013 11:41 pm

Co do Woźniaka, to niestety, ale zdecydowanie powinien być przy kimś bardziej charyzmatyznym - Karol, Zwonariew, Popiełuszko... Wtedy dużo zyskuje, na postać samodzielną to on się raczej nie nadaje. Wink
Żuri
Żuri
Dorota & Laley
Dorota & Laley

Liczba postów : 4834

http://zurawinowa.livejournal.com/

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 8 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by Karolina Sob Paź 05, 2013 3:48 pm

Dopiero udało mi się nadrobić i jestem już na bieżąco.

Spoiler:

Nienawidzę w tym serialu tego, że sezony mają tak mało odcinków a przy tym rozkręcenie akcji zajmuje tak wiele czasu. Powoli zaczynam się wkręcać w fabułę a tu zaraz finał i koniec Sad
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 8 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by Żuri Pon Paź 07, 2013 12:10 am

Woźniak odruchy człowieczeństwa? Przecież on się po prostu boi żeby nikt go nie wsypał. Very Happy Postać Sonii nawet, nawet, ale do aktorki nie mogę się przekonać. Osyda 0/10 jak dla mnie, straszna postać, aktorka też kiepska.

Nie mogę zrozumieć fenomenu Celiny. Nie przepadam za nią i mnie nudzi, a tyle fanów jakoś ma jej postać. Wink Mam nadzieję, że nie będzie z Guzikiem, ale równie dobrze nie chciałabym go z Leną - strasznie nie lubię w serialach jak przyjaciele wymieniają się dziewczynami. Wink

A co do Leny to pewnie Rainer chce w Celinie jakąś niepewność zasiać. Choć dziwnie połączy się to z faktem, że Michał zacznie kręcić z Leną. Very Happy
Żuri
Żuri
Dorota & Laley
Dorota & Laley

Liczba postów : 4834

http://zurawinowa.livejournal.com/

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 8 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by Karolina Pon Paź 07, 2013 8:54 am

Po co niby Woźniak miałby pomagać Konarskiej jeśli jego jedynym celem jest ochrona własnej dupy? Przecież ona nie miała pojęcia o tym, że wyjął te zdjęcia z teczki. Matka Wandy z kolei nie stanowi dla niego żadnego zagrożenia tak naprawdę, bo sama ma zbyt wiele wspólnego z podziemiem poprzez córkę, żeby ryzykować układy z UB. Nie twierdzę, że facet jest święty (nie neguję np. faktu, że wrobił Rudą w tę rzekomą amnestię, która dobrze wiemy jak się skończyła...), ale zdecydowanie nie reprezentuje typu klasycznego ubeckiego kata.

e:
Jeszcze jeśli chodzi o Lenę: jak można mówić o wymianie dziewczyn między kumplami, kiedy Janek już nie żyje i NIE MOŻE być z Leną. Ja to traktuję właśnie zupełnie inaczej. Wyobrażam sobie, że Janek chciałby, żeby Lena była szczęśliwa i żeby miała kogoś u swojego boku. Jest jeszcze młoda, ma małe dziecko, dlaczego miałaby się zamykać na świat i ludzi dookoła? Może przecież wciąż kochać Janka i jednocześnie spróbować ułożyć sobie życie z kimś innym (jak dla mnie to jest bardzo podobna sytuacja do Marii, Czesława i Otto). Ponadto Michał wydaje się być idealnym kandydatem właśnie dlatego, że był przyjacielem Janka. Komu można zaufać bardziej w powierzeniu kobiety, którą kochasz, jeśli nie kumplowi, co do którego możesz być pewny, że jej nie skrzywdzi, nie zostawi, nie wykorzysta etc. etc. Oczywiście wiem, że to są mocno naciągane spekulacje w stylu 'gdyby żył, to by chciał/myślał/uważał tak a nie inaczej' ale nic nie poradzę, że w mojej głowie właśnie tak to wygląda i dlatego podoba mi się ten pomysł. Choć oczywiście pokrzywdzoną zostaje Celina, ale ona trochę na własne życzenie zakończyła ten związek, więc...
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 8 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by Ania Pon Paź 07, 2013 10:34 am

Po kolejnym odcinku, tym co będzie w tv w niedzielę:
Spoiler:
Ania
Ania
Chair & Kurt
Chair & Kurt

Liczba postów : 1184

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 8 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by Karolina Pon Paź 07, 2013 7:17 pm

Jestem w połowie 6x07 i biję się w pierś i zmieniam zdanie na temat Woźniaka. To jednak podła, bezduszna żmija jest, a nie człowiek Neutral

e:
6x07:
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 8 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by Żuri Wto Paź 08, 2013 12:12 am

Karolina napisał:Po co niby Woźniak miałby pomagać Konarskiej jeśli jego jedynym celem jest ochrona własnej dupy? Przecież ona nie miała pojęcia o tym, że wyjął te zdjęcia z teczki. Matka Wandy z kolei nie stanowi dla niego żadnego zagrożenia tak naprawdę, bo sama ma zbyt wiele wspólnego z podziemiem poprzez córkę, żeby ryzykować układy z UB. Nie twierdzę, że facet jest święty (nie neguję np. faktu, że wrobił Rudą w tę rzekomą amnestię, która dobrze wiemy jak się skończyła...), ale zdecydowanie nie reprezentuje typu klasycznego ubeckiego kata.

e:
Jeszcze jeśli chodzi o Lenę: jak można mówić o wymianie dziewczyn między kumplami, kiedy Janek już nie żyje i NIE MOŻE być z Leną. Ja to traktuję właśnie zupełnie inaczej. Wyobrażam sobie, że Janek chciałby, żeby Lena była szczęśliwa i żeby miała kogoś u swojego boku. Jest jeszcze młoda, ma małe dziecko, dlaczego miałaby się zamykać na świat i ludzi dookoła? Może przecież wciąż kochać Janka i jednocześnie spróbować ułożyć sobie życie z kimś innym (jak dla mnie to jest bardzo podobna sytuacja do Marii, Czesława i Otto). Ponadto Michał wydaje się być idealnym kandydatem właśnie dlatego, że był przyjacielem Janka. Komu można zaufać bardziej w powierzeniu kobiety, którą kochasz, jeśli nie kumplowi, co do którego możesz być pewny, że jej nie skrzywdzi, nie zostawi, nie wykorzysta etc. etc. Oczywiście wiem, że to są mocno naciągane spekulacje w stylu 'gdyby żył, to by chciał/myślał/uważał tak a nie inaczej' ale nic nie poradzę, że w mojej głowie właśnie tak to wygląda i dlatego podoba mi się ten pomysł. Choć oczywiście pokrzywdzoną zostaje Celina, ale ona trochę na własne życzenie zakończyła ten związek, więc...
Wiadomo, że Woźniak to nie jest typ kata, ale dla mnie to jest świetna, zagubiona postać, która jednak myśli o sobie. Zmienia strony jak chorągiewka tak, żeby jak najlepiej na tym wyjść. Może Konarskiej nie musiał pomagać, ale są też Władek i Michał. Wink

O wymianę chodziło mi bardziej metaforyczną, czy Janek żyje, czy nie, po prostu drażnią mnie takie wątki w serialach. Wink
Żuri
Żuri
Dorota & Laley
Dorota & Laley

Liczba postów : 4834

http://zurawinowa.livejournal.com/

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 8 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by Karolina Wto Paź 08, 2013 7:33 pm

A propos Leny i Michała, kilka komentarzy spod zdjęcia tej pary na facebookowym fanpage'u Czasu Honoru:[You must be registered and logged in to see this image.]
Ten ostatni mnie rozwalił Very Happy
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 8 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by Żuri Sro Paź 09, 2013 1:16 am

"Czy Wesołowski musi zawsze grać takich jurnych .... ? Może wreszcie którejś odpuści?" Very Happy
Żuri
Żuri
Dorota & Laley
Dorota & Laley

Liczba postów : 4834

http://zurawinowa.livejournal.com/

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 8 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by Ania Pon Lis 18, 2013 11:59 am

Jakie wrażenia po finale?

Mam pytanie - co dokładnie zrobiła Lena, że trafiła na listę Rainera? Było to wytłumaczone? Chyba mi to umknęło. Pamiętam tylko, że mówiła Celinie, że dla Jasia byłaby gotowa zrobić wszystko. Ale co konkretnie?

Kilka zdań po finale ode mnie:
Spoiler:
Ania
Ania
Chair & Kurt
Chair & Kurt

Liczba postów : 1184

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 8 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by Karolina Sob Lis 23, 2013 12:08 am

Nie wiedziałam, że ktoś tu w ogóle jeszcze zagląda Wink
Spoiler:

Ania napisał:Mam pytanie - co dokładnie zrobiła Lena, że trafiła na listę Rainera? Było to wytłumaczone? Chyba mi to umknęło. Pamiętam tylko, że mówiła Celinie, że dla Jasia byłaby gotowa zrobić wszystko. Ale co konkretnie?
W jednym z odcinków Celina rozmawia z Rainerem i on ją okłamuje w jakiejś sprawie (nie mogę sobie przypomnieć w jakiej), a ona zna prawdę, więc wie, że to kłamstwo i wtedy się tak wymownie dość pół-uśmiecha. To było w tym czasie, kiedy Celina miała wątpliwości co do Leny i uważała ją za zdrajczynię. Ja to odebrałam tak, że Celina (i my również) miała się przy okazji tej rozmowy dowiedzieć, że Rainerowi nigdy nie można ufać i tym samym jego lista jest mało wiarygodna. Moim zdaniem Lena nie miała nic wspólnego z gestapo. Tak to przynajmniej wygląda w mojej głowie Smile

Ania napisał:Swoją drogą, jaka w końcu była ta ich relacja? Myślałam, że są parą, ale nie pocałowali się na pożegnanie, ani nie wyznali miłości, kilka odcinków wcześniej zauważyłam, że mają oddzielne łóżka. Jak to w końcu było?
Byli parą, całowali się przecież 'od czasu do czasu' :DAle to są jednak ludzie, którzy mają po ok. 60 lat, nie można wymagać, żeby występowali w namiętnych scenach w stylu np. Michała i Celiny. Wg mnie scenarzyści świetnie tę ich miłość pokazali - odzwierciedlili czułość między dwojgiem dojrzałych ludzi. A to, że się nie pocałowali na koniec też raczej o niczym nie świadczy. Istnieje tysiąc sposobów na okazywanie miłości i pocałunek jest tylko jednym z nich. Moim zdaniem to całowanie przez Marię dłoni Otta czy to, jak nie chcieli się puścić przed samochodem, odzwierciedla ich uczucie równie dobrze, lub nawet lepiej, niż zrobiłby to zwykły całus.
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 8 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by Żuri Pon Lis 25, 2013 10:00 pm

Fantastyczny odcinek. Lepszego zakończenia sobie nie mogłam wymarzyć, piękne. Jabłoński mnie mega zaskoczył, tego się nie spodziewałam.
Woźniak mnie pozytywnie zaskoczył.
Nie rozumiem tylko zachowań Otto. Najpierw idzie do Lebiediewa, wygląda to tak, jakby planował zemstę, a potem... ucieka.
Kim była Tola? Skąd się właściwie wzięła u Heleny? Specjalnie, by ją szpiegować?

podoba mi się to, że nie wiadomo czy przeżyli. Podoba mi się to, że ciężko określić, czy Lena została największą przegraną, czy wygraną.

Ale Rainer puszczony wolno... Tego się nie spodziewałam.
Żuri
Żuri
Dorota & Laley
Dorota & Laley

Liczba postów : 4834

http://zurawinowa.livejournal.com/

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 8 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by Karolina Wto Lis 26, 2013 7:20 pm

Żuri napisał:Fantastyczny odcinek. Lepszego zakończenia sobie nie mogłam wymarzyć, piękne. Jabłoński mnie mega zaskoczył, tego się nie spodziewałam.
Woźniak mnie pozytywnie zaskoczył.
Nie rozumiem tylko zachowań Otto. Najpierw idzie do Lebiediewa, wygląda to tak, jakby planował zemstę, a potem... ucieka.
Kim była Tola? Skąd się właściwie wzięła u Heleny? Specjalnie, by ją szpiegować?

podoba mi się to, że nie wiadomo czy przeżyli. Podoba mi się to, że ciężko określić, czy Lena została największą przegraną, czy wygraną.

Ale Rainer puszczony wolno... Tego się nie spodziewałam.
Jeśli chodzi o Otto to wydaje mi się, że może po prostu chciał sprawdzić, czy komuniści dadzą mu spokój, czy nadal będą utrzymywać, że jego syn żyje i w ten sposób starać się nakłonić go do współpracy. Przekonał się, że śmierć syna nic nie zmienia i że Lebiediew nadal się nim interesuje, więc postanowił wyjechać. No bo jaki miał inny wybór? Nie mógł odmówić współpracy, bo wiadomo jakby się to skończyło. Wcześniej przynajmniej miał powód do zostania kapusiem (żeby ratować dziecko), a teraz żadnego.

Tola to też jest dla mnie spora zagadka, ale myślę, że może miała zwyczajnie obrazować taką typową kanalię - wydawała ludzi w czasie wojny a teraz donosi na nich po wojnie. Wydaje mi się, że fakt, że pojawiła się akurat u Heleny jest przypadkiem.

A co do Rainera - moim zdaniem właśnie takie zakończenie dla niego ma w sobie mimo wszystko dużo tragizmu. Co z tego, że tym razem mu się udało skoro, jak powiedział Woźniak, od teraz przez całe życie będzie żył w strachu, wiecznie oglądając się za siebie. Potężny szef Gestapo poniżony do poziomu robaka, którego los zależy od takich ludzi jak Woźniak.

Poza tym nie wiem, czy jest jakieś 100-procentowe potwierdzenie, że, poza ewentualną serią powstańczą, to jest ostatni sezon. Wydaje mi się, że producenci jeszcze nie zdecydowali i że scenarzyści przez to nie wiedzieli, czy piszą ostatni odcinek serialu, czy jeszcze może będą mieli szansę ciągnąć historię dalej. I stąd to otwarte zakończenie, również dla Rainera - bo myślę, że z tej postaci ciężko byłoby im zrezygnować Wink
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 8 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by Żuri Pon Gru 02, 2013 3:52 pm

Chyba nie chciałabym jednak kolejnego sezonu. Zakończenie było piękne, a tak?
Znowu będą kogoś odbijać, znowu się będą ukrywać... Uwielbiam ten serial, ale myślę, że powinni skończyć na powstaniu. Wink
Żuri
Żuri
Dorota & Laley
Dorota & Laley

Liczba postów : 4834

http://zurawinowa.livejournal.com/

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 8 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 8 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach