Twoje Ulubione Seriale
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Hannibal

+6
delenateam
najsys
stelline
Karolina
Citizen Erased
April
10 posters

Go down

Hannibal Empty Hannibal

Pisanie by April Wto Cze 25, 2013 2:45 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Dzieło obdarzonego niezwykłą wyobraźnią Bryana Fullera (Herosi, Gdzie pachną stokrotki) i słynącego z kreatywności reżysera Davida Slade'a (Saga „Zmierzch”: Zaćmienie, 30 dni mroku) to serial AXN, opowiadający o początkach znajomości znanych bohaterów prozy Thomasa Harrisa - psychiatry Hannibala Lectera i Willa Grahama, jego pacjenta, utalentowanego profilera FBI. Ten wciągający thriller to historia mistrzowskiej manipulacji. (axn)

Will Graham (Hugh Dancy) wraz z FBI tropi seryjnych morderców. Dzięki swojemu unikalnemu tokowi myślenia jest w stanie wczuć się w rolę każdego - nawet psychopaty. Niestety trafia na zabójcę, którego umysł jest skomplikowany nawet dla niego. Wtedy prosi o pomoc dr Lecter (Mads Mikkelsen), jednego z najlepszych psychiatrów w kraju. Odtąd wraz z błyskotliwym doktorem, Will i Hannibal tworzą zgrany duet, dla którego nie istnieje zbrodniarz nie do złapania. Gdyby tylko Will wiedział z kim w rzeczywistości pracuje… (filmweb)
[You must be registered and logged in to see this image.]




W końcu udało mi się obejrzeć Very Happy  Właściwie to kilka dni temu obejrzałam, ale pomyślałam, że skoro ma powstać kolejny sezon to warto założyć temat, może ktoś się zainteresuje.

Czytałam mieszane opinie na temat tego serialu, jedni wychwalali go, inni wręcz przeciwnie. Po obejrzeniu pierwszego sezonu muszę przyznać, że może nie należę do tych wychwalających, ale w sumie to mi bliżej do tego, bo serial mi się bardzo spodobał.
Przede wszystkim dwaj główni bohaterowie są genialnie zagrani, Hugh kupuję w każdej roli więc jestem mocno subiektywna, ale Mads to naprawdę porządny aktor - to się musiało udać. Wiadomo, nikt nie przebije filmowego Lectera, ale nie można wybrzydzać, mogli wybrać znacznie gorszego aktora. Drugoplanowi bohaterowie też są ok (poza dziennikarką ofc).

Muszę przyznać, że oglądając ten sezon miałam wiecznie serce ściśnięte. Od początku wiemy kim jest Lecter, co i JAK robi, jak z innymi pogrywa - co jeszcze bardziej frustruje. Do tego dochodzą niepokojące wizje Willa, jeleń xD, straszne sprawy, nawet wkurzająca ruda dziennikarka (co odcinek modliłam się, żeby Han wziął ją w obroty) i emocje są od razu na wyższym poziomie.
Polecam więc raczej ten serial ludziom o dość mocnych nerwach Very Happy
April
April
Elijah & ParksRec
Elijah & ParksRec

Liczba postów : 2747

Powrót do góry Go down

Hannibal Empty Re: Hannibal

Pisanie by Citizen Erased Sro Paź 02, 2013 5:54 pm

Niedawno obejrzałam cały sezon. Trochę się z nim męczyłam z powodu pracy itp ale podołałam!
Jak najpierw miałam mieszane uczucia tak teraz nie mogę! Po prostu wychodzę z siebie żeby doczekać się tego drugiego sezonu!
Uwielbiam postać Hannibala, choć razem ze znajomymi zauważyliśmy, że wszystko byłoby lepsze gdybyśmy nie wiedzieli do końca kto jest za to wszystko odpowiedzialny. Tak to mamy wszystko podane jak na tacy i nie ma tego zaciekawienia.
Ciekawa jestem jak będzie wyglądał kolejny sezon Wink
Citizen Erased
Citizen Erased
Chair & Dair
Chair & Dair

Liczba postów : 316

Powrót do góry Go down

Hannibal Empty Re: Hannibal

Pisanie by Karolina Sro Paź 02, 2013 7:37 pm

Wydaje mi się, że w tym przypadku nie ma mowy o zachowaniu tajemnicy, bo po prostu taka jest konstrukcja tej historii, każdy doskonale zna postać Hannibala, ciężko byłoby go ukryć. Zresztą tak jest wg mnie nawet lepiej. Gdybyśmy nie znali sprawcy to byłoby to trochę jak kolejny serial kryminalny pokroju CSI czy innych Kości, a tak ważniejsza od sfery czysto kryminalnej jest raczej płaszczyzna psychologiczna i mnie się to podoba Wink

Muszę przyznać, że oglądałam pierwszy sezon w miarę regularnie i też czekam na kolejny, zwłaszcza, że pierwszy skończył się tak a nie inaczej. Jestem strasznie ciekawa jak długo Will będzie uważany za mordercę i kto pierwszy przekona się, że jest niewinny. No i czekam też oczywiście na kolejne kroki Lectera Wink
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Hannibal Empty Re: Hannibal

Pisanie by April Sro Paź 02, 2013 7:42 pm

Z jednej strony się zgadzam, że nie ma tej niepewności i nie mamy możliwości typowania kto i dlaczego, ale z drugiej strony ten serial nie byłby taki sam, bez podwójnego dna w scenach przygotowywania przez Hannibala obiadków i kolacji haha Very Happy

April
April
Elijah & ParksRec
Elijah & ParksRec

Liczba postów : 2747

Powrót do góry Go down

Hannibal Empty Re: Hannibal

Pisanie by Karolina Sro Paź 02, 2013 7:53 pm

April napisał:Z jednej strony się zgadzam, że nie ma tej niepewności i nie mamy możliwości typowania kto i dlaczego, ale z drugiej strony ten serial nie byłby taki sam, bez podwójnego dna w scenach przygotowywania przez Hannibala obiadków i kolacji haha Very Happy

Nawiasem mówiąc zastanawiałam się, czy fakt, że Freddie i żona Crawforda nie jedzą mięsa (przez co nie zjadły TEGO mięsa u Lectera), ma jakieś symboliczne znaczenie dla tych postaci. Nie wiem, jakoś mnie to tak zaskoczyło, że w obu ich przypadkach zostało to tak wyraźnie podkreślone.

PS. Filmik świetny. Mówiłam już kiedyś, że kocham Hugh Dancy'ego? Very Happy
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Hannibal Empty Re: Hannibal

Pisanie by stelline Pon Sty 20, 2014 11:02 am

Zaczęliśmy go z mężem oglądać, ale jakoś mnie nie wciąga póki co...

stelline

Liczba postów : 41

Powrót do góry Go down

Hannibal Empty Re: Hannibal

Pisanie by najsys Wto Sty 21, 2014 8:42 pm

Ja oglądałam Hannibala prze kilka odcinków, jak się zaczął, ale odpuściłam ze znudzenia (co prawie nigdy mi się nie zdarza z serialami - zazwyczaj chcę chociaż dokończyć sezon). natomiast ostatnio zobaczyłam plakat promujący drugi sezon i kapcie wyleciały mi przez okno z wrażenia :O dlatego też mam w planach powrót do Hannibala w czasie ferii Smile

najsys

Liczba postów : 30

Powrót do góry Go down

Hannibal Empty Re: Hannibal

Pisanie by delenateam Sro Sty 22, 2014 6:03 pm

też skończyłam ogladanie chyba po 6 odcinku ale może powrócę i nadrobie w ferie Very Happy

delenateam

Liczba postów : 21

Powrót do góry Go down

Hannibal Empty Re: Hannibal

Pisanie by lunka01 Pon Sty 27, 2014 5:17 pm

Polecacie, warto oglądać?Smile

lunka01

Liczba postów : 42

Powrót do góry Go down

Hannibal Empty Re: Hannibal

Pisanie by kajasqpol Pon Sty 27, 2014 7:13 pm

Hannibal to jeden z najlepszych seriali, jakie oglądałam w swoim życiu. Mistrz aktorstwa - Mads Mikkelsen, aktor, który zdumiewa w każdej swojej roli, perfekcyjna scenografia, urzekający Hugh Dancy i fantastyczny scenariusz. Pierwsze odcinki to takie preludium - mistrzostwem jest za to finał 1 sezonu.
Już się nie mogę doczekać 2 sezonu... I aż zacieram łapki na niego.
kajasqpol
kajasqpol

Liczba postów : 47

Powrót do góry Go down

Hannibal Empty Re: Hannibal

Pisanie by paula91 Czw Lut 06, 2014 1:57 pm

Zaczęłam oglądać i jakoś mnie mocno nie zaciekawił, odpuściłam sobie po kilu odcinkach bez wyrzutów sumienia. Ogólnie lubię takie seriale, ale jakoś ten mnie nie wciągnął.

paula91

Liczba postów : 41

Powrót do góry Go down

Hannibal Empty Re: Hannibal

Pisanie by kajasqpol Nie Mar 02, 2014 11:05 pm

Jak tam wasze wrażenia po Kaiseki? Dla mnie bardzo mocny start w drugi sezon.
kajasqpol
kajasqpol

Liczba postów : 47

Powrót do góry Go down

Hannibal Empty Re: Hannibal

Pisanie by Karolina Wto Mar 04, 2014 12:29 am

Świetny odcinek i jeszcze lepszy zwiastun całego sezonu. Nie mogę się doczekać aż wszyscy zaczną powoli przechodzić na stronę Willa Wink

Spoiler:
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Hannibal Empty Hannibal od kuchni

Pisanie by mateusz_axn Pon Mar 31, 2014 11:06 am

Wystawne kolacje, którymi dr Lecter raczy swoich gości w serialu ”Hannibal”, są ucztą nie tylko dla podniebienia, ale przede wszystkim dla oka. Za wymyślne stylizacje odpowiada Janice Poon – artystka i scenografka. W pierwszym sezonie serialu dominowała kuchnia francuska. W drugim sezonie, który będziecie mogli oglądać już od środy 2 kwietnia o godz. 23.00 w AXN, kulinarny motyw przewodni stanowi Japonia.

Cechą wspólną tych dwóch różnych stylów kulinarnych jest elegancja i wysublimowanie. Dlatego tak bardzo pasują do Hannibala. Który rodzaj kuchni bardziej przypadł wam do gustu?

mateusz_axn

Liczba postów : 7

Powrót do góry Go down

Hannibal Empty Re: Hannibal

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach