Twoje Ulubione Seriale
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Paralele i nawiązania

+61
TheBlairBitchProject
Klaudia
Ella
Edda
Aniula
s
endzioszka
Justyna
Ola
Kamila
Numb3r_Fourt33n
PH2C
Kate__895
mystique
amant
Citizen Erased
Blake
tajemnicza
Serena
Nika
netka
CallMeLady
turtle
Ginna
Karo
Monika
frejabeha
ronnie
gaspar
dzika
karolla
melanola
lalitaaa
brulion
Freya
aksunia
klaudyy
poster
joujou
Gigi
sund1ay
joanna1205
Ania_
kam1105
Lewandowska
xAaliyahxx
dzastulaa_
Magdafa
Żuri
Layla
Ewa
Jen
brolix
Ania
jeanne
Vivien
Kasia
Lise
Karolina
DairDreamer
Magda
65 posters

Strona 4 z 24 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 14 ... 24  Next

Go down

Paralele i nawiązania - Page 4 Empty Re: Paralele i nawiązania

Pisanie by Ania_ Sro Lis 09, 2011 5:28 pm

kurcze...tak patrze i naprawdę Chuck z profila podobny do tej Bestii ;P
Ania_
Ania_
OTH & Eden
OTH & Eden

Liczba postów : 1913

Powrót do góry Go down

Paralele i nawiązania - Page 4 Empty Re: Paralele i nawiązania

Pisanie by Magda Sro Lis 09, 2011 6:54 pm

Już mówiłam, jak dla mnie z Chucka to żadna Bestia, no chyba, że mówimy o podobieństwie fizycznym Wink Szybciej Gaston Wink

Coś nowego Smile Jeżeli nie będą się nadal śpieszyć z DB, to chyba mamy nowych HS Wink Jeszcze ttylko Dan powinien znaleźć sobie kogoś Wink

[You must be registered and logged in to see this image.]
Magda
Magda
Admin & Dan
Admin & Dan

Liczba postów : 3659

https://twojeseriale.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Paralele i nawiązania - Page 4 Empty Re: Paralele i nawiązania

Pisanie by jeanne Sro Lis 09, 2011 8:07 pm

Karolina napisał:Ukradnę linki Kasi z fw;)
[You must be registered and logged in to see this image.]
Moim zdaniem Chair to właśnie historia jak z Pięknej i Bestii - Bella uczy Bestię kochać i Bestia się dla niej zmienia. I mam nadzieję, że ta zmiana u Chucka nastąpi również i że skończy się na 'żyli długo i szczęśliwie...'Smile

A myślałam, że tylko ja mam takie skojarzenia Razz i aż głupio było mi kiedykolwiek o tym wspominać, żebym nie wyszła na żyjącą w świecie Disneya, a tu jednak nie Wink Uff ulżyło mi Very Happy
jeanne
jeanne
Blair & Chair
Blair & Chair

Liczba postów : 1452

Powrót do góry Go down

Paralele i nawiązania - Page 4 Empty Re: Paralele i nawiązania

Pisanie by Kasia Sro Lis 09, 2011 8:18 pm

Jak już tak siedzimy w bajkach:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Kasia
Kasia
Dan & Klaine
Dan & Klaine

Liczba postów : 5036

Powrót do góry Go down

Paralele i nawiązania - Page 4 Empty Re: Paralele i nawiązania

Pisanie by jeanne Sro Lis 09, 2011 8:38 pm

kasia_ napisał:Jak już tak siedzimy w bajkach:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Świetne Very Happy Ja uwielbiam takie bajkowe porównania Very Happy Dużo jeszcze we mnie z małej dziewczynki najwidoczniej Wink
jeanne
jeanne
Blair & Chair
Blair & Chair

Liczba postów : 1452

Powrót do góry Go down

Paralele i nawiązania - Page 4 Empty Re: Paralele i nawiązania

Pisanie by Karolina Sro Lis 09, 2011 8:56 pm

Someonelikeyou napisał:Już mówiłam, jak dla mnie z Chucka to żadna Bestia, no chyba, że mówimy o podobieństwie fizycznym Wink Szybciej Gaston Wink

Coś nowego Smile Jeżeli nie będą się nadal śpieszyć z DB, to chyba mamy nowych HS Wink Jeszcze ttylko Dan powinien znaleźć sobie kogoś Wink

[You must be registered and logged in to see this image.]

No i tutaj się właśnie z tobą zupełnie nie zgodzę, bo Chuck to dla mnie wykapana Bestia. 'Człowiek', który nie potrafi kochać, a tylko uwodzić, poznaje kobietę, która budzi w nim w końcu jakieś uczucie. A kobieta ta, inna od wszystkich, jakie w życiu spotkał, także zaczyna coś do niego czuć, mimo, że pozornie w Bestii nie da się zakochać. I pod wpływem tej miłości w Bestii następuje zmiana. Wszystko się zgadza. Blair była dla Chucka tym, kim Bella była dla Bestii.

Ja z kolei zupełnie nie rozumiem jak możesz porównywać Chucka do Gastona - wiem, że nie znosisz tej postaci (nie zaprzeczaj, właśnie tak jest Smile), ale nazwanie go zapatrzonym w siebie narcyzem, który próbuje zmusić kobietę do związku tylko dlatego, że uznał, że ładnie będzie pasowała do jego obrazka 'najsilniejszego i najprzystojniejszego faceta w wiosce'; nazwanie go facetem, który zupełnie nie liczy się z marzeniami i oczekiwaniami tej kobiety i przede wszystkim facetem, który w najmniejszym stopniu jej nie kocha, jest wg mnie bardzo krzywdzące i niesprawiedliwe.


A co do WHMS - obejrzałam film po tym, jak ostatnio była dyskusja o porównywaniu DB do HS i szczerze mówiąc - wynudziłam się troszeczkę Smile No ale faktem jest, że podobieństw jest mnóstwo:)
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Paralele i nawiązania - Page 4 Empty Re: Paralele i nawiązania

Pisanie by Kasia Sro Lis 09, 2011 9:01 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Wpadłam w jakiś paralelowy szał Very Happy
Kasia
Kasia
Dan & Klaine
Dan & Klaine

Liczba postów : 5036

Powrót do góry Go down

Paralele i nawiązania - Page 4 Empty Re: Paralele i nawiązania

Pisanie by Magda Nie Lis 13, 2011 11:51 pm

Karolina napisał:
Someonelikeyou napisał:Już mówiłam, jak dla mnie z Chucka to żadna Bestia, no chyba, że mówimy o podobieństwie fizycznym Wink Szybciej Gaston Wink

Coś nowego Smile Jeżeli nie będą się nadal śpieszyć z DB, to chyba mamy nowych HS Wink Jeszcze ttylko Dan powinien znaleźć sobie kogoś Wink

[You must be registered and logged in to see this link.]

No i tutaj się właśnie z tobą zupełnie nie zgodzę, bo Chuck to dla mnie wykapana Bestia. 'Człowiek', który nie potrafi kochać, a tylko uwodzić, poznaje kobietę, która budzi w nim w końcu jakieś uczucie. A kobieta ta, inna od wszystkich, jakie w życiu spotkał, także zaczyna coś do niego czuć, mimo, że pozornie w Bestii nie da się zakochać. I pod wpływem tej miłości w Bestii następuje zmiana. Wszystko się zgadza. Blair była dla Chucka tym, kim Bella była dla Bestii.

Ja z kolei zupełnie nie rozumiem jak możesz porównywać Chucka do Gastona - wiem, że nie znosisz tej postaci (nie zaprzeczaj, właśnie tak jest Smile), ale nazwanie go zapatrzonym w siebie narcyzem, który próbuje zmusić kobietę do związku tylko dlatego, że uznał, że ładnie będzie pasowała do jego obrazka 'najsilniejszego i najprzystojniejszego faceta w wiosce'; nazwanie go facetem, który zupełnie nie liczy się z marzeniami i oczekiwaniami tej kobiety i przede wszystkim facetem, który w najmniejszym stopniu jej nie kocha, jest wg mnie bardzo krzywdzące i niesprawiedliwe.


A co do WHMS - obejrzałam film po tym, jak ostatnio była dyskusja o porównywaniu DB do HS i szczerze mówiąc - wynudziłam się troszeczkę Smile No ale faktem jest, że podobieństw jest mnóstwo:)

Wynudziłaś się na WHMS? Wink Ok Karo, nie gadam z Tobą Wink

Co do tej nieszczęsnej Bestii Wink Myślę, że o dojście do kompromisu w tej sprawie będzie trudno, bo zupełnie inaczej odbieramy postać Chucka i tyle Wink Nie widzę kompletnie jego zmiany z powodu Blair, a jak już to stopniowo chyba na gorsze Wink Z kolei Gaston to dla mnie wykapany Chuck z sezonu 3 i 4. Manipulant z wybujałym ego, który i tak zawsze wie lepiej i jest pewien, że Bella go nigdy nie odrzuci Smile

Coś innego. Nawet intrygi wychodzą im tak samo Wink

[You must be registered and logged in to see this image.]

Magda
Magda
Admin & Dan
Admin & Dan

Liczba postów : 3659

https://twojeseriale.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Paralele i nawiązania - Page 4 Empty Re: Paralele i nawiązania

Pisanie by joanna1205 Wto Lis 15, 2011 11:26 pm

Jak dla mnie scena pożegnania CH&B w 4x22 żywcem ściągnięta z Casablanki!


[You must be registered and logged in to see this image.]
joanna1205
joanna1205
Chuck & Dan
Chuck & Dan

Liczba postów : 328

Powrót do góry Go down

Paralele i nawiązania - Page 4 Empty Re: Paralele i nawiązania

Pisanie by Magda Wto Lis 22, 2011 4:50 pm

Czy komuś jeszcze ten sezon przypomina coraz bardziej sezon 2? Szczególnie, jeżeli chodzi o sytuację Blair/Chuck/Dan/Louis, do Blair/Nate/Chuck/Marcus.
Magda
Magda
Admin & Dan
Admin & Dan

Liczba postów : 3659

https://twojeseriale.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Paralele i nawiązania - Page 4 Empty Re: Paralele i nawiązania

Pisanie by sund1ay Sob Lis 26, 2011 12:23 pm

Someonelikeyou napisał:Czy komuś jeszcze ten sezon przypomina coraz bardziej sezon 2? Szczególnie, jeżeli chodzi o sytuację Blair/Chuck/Dan/Louis, do Blair/Nate/Chuck/Marcus.

Ciekawe czy skończy się na Chucku, tak jak to zawsze u Blair, czy adekwatnie do tego rozegrania i roli, jakie grają u jej boku - na Danie.
sund1ay
sund1ay
Blairena & Dair
Blairena & Dair

Liczba postów : 201

Powrót do góry Go down

Paralele i nawiązania - Page 4 Empty Re: Paralele i nawiązania

Pisanie by Magda Sob Lis 26, 2011 1:54 pm

sund1ay napisał:
Someonelikeyou napisał:Czy komuś jeszcze ten sezon przypomina coraz bardziej sezon 2? Szczególnie, jeżeli chodzi o sytuację Blair/Chuck/Dan/Louis, do Blair/Nate/Chuck/Marcus.

Ciekawe czy skończy się na Chucku, tak jak to zawsze u Blair, czy adekwatnie do tego rozegrania i roli, jakie grają u jej boku - na Danie.

Chciałabym to widzieć Wink Z logicznego punktu widzenia, czy nawet narracji prowadzonej w tym sezonie, wszystko powinno skończyć się na Danie, jednak to GG, więc nie jestem tego taka pewna Wink
Magda
Magda
Admin & Dan
Admin & Dan

Liczba postów : 3659

https://twojeseriale.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Paralele i nawiązania - Page 4 Empty Re: Paralele i nawiązania

Pisanie by Gigi Wto Lis 29, 2011 11:51 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

just saying Razz Razz
Gigi
Gigi
Gossip Dan & Girls
Gossip Dan & Girls

Liczba postów : 6440

Powrót do góry Go down

Paralele i nawiązania - Page 4 Empty Re: Paralele i nawiązania

Pisanie by Go?? Wto Lis 29, 2011 11:59 pm

Drunk Serena napisał:[You must be registered and logged in to see this image.]

just saying Razz Razz

Pomimo tego, że z tego co widzę, jest coraz gorzej jeśli chodzi o Chair, mówiąc obiektywnie, to jednak nie porównywałabym tych 2 sytuacji:) To 1 i 5 sezon. Doskonale wiemy, że Dan też nie był idealny, oceniał wszystkich, zresztą cała ta sprawa z Georginą.. Nie usprawiedliwiam teraz Chucka, bo akurat na to teraz nie zasługuje, ale też nie zgadzam się z tą gloryfikacją Dana;)

Go??
Gość


Powrót do góry Go down

Paralele i nawiązania - Page 4 Empty Re: Paralele i nawiązania

Pisanie by Gigi Sro Lis 30, 2011 1:06 am

a moim zdaniem to bardzo podobne sytuacje akurat zarówno Chuck jak i Dan są zakochani w Blair i tu i tu Blair ucieka i chyba ma dużo większy problem w tej scenie z Danem niż w scenie z Chuckiem nie mówię że Chuck to kompletny świr ale co jak co scena Chucka i Blair to istny hardcore w tym momencie Very Happy Very Happy
Gigi
Gigi
Gossip Dan & Girls
Gossip Dan & Girls

Liczba postów : 6440

Powrót do góry Go down

Paralele i nawiązania - Page 4 Empty Re: Paralele i nawiązania

Pisanie by Ania_ Sro Lis 30, 2011 2:07 am

Drunk Serena napisał:a moim zdaniem to bardzo podobne sytuacje akurat zarówno Chuck jak i Dan są zakochani w Blair i tu i tu Blair ucieka i chyba ma dużo większy problem w tej scenie z Danem niż w scenie z Chuckiem nie mówię że Chuck to kompletny świr ale co jak co scena Chucka i Blair to istny hardcore w tym momencie Very Happy Very Happy


tak, podobne...tylko, że Chuck czuł się wtedy odtrącony...zraniony i nie wiem może nawet wykorzystany....przez Blair...czego nie można powiedzieć o Danie...ja nie bronię Chucka, ale rozumiem jego zachowanie...a co do problemu...nie możemy powiedzieć, że ten ze sceny z Danem był większy...bo jeśli zapytalibyśmy Blair -nastolatkę którą wszyscy odtrącili ( z odc z Chuckiem-nie pamietam który to dokładnie) to problem ze sceny Blair z Danem byłby dla niej niczym a już napewno nie większym...
Ania_
Ania_
OTH & Eden
OTH & Eden

Liczba postów : 1913

Powrót do góry Go down

Paralele i nawiązania - Page 4 Empty Re: Paralele i nawiązania

Pisanie by Gigi Sro Lis 30, 2011 2:48 pm

oczywiście że w scenie z Danem był większy Razz
Gigi
Gigi
Gossip Dan & Girls
Gossip Dan & Girls

Liczba postów : 6440

Powrót do góry Go down

Paralele i nawiązania - Page 4 Empty Re: Paralele i nawiązania

Pisanie by Magda Sob Gru 03, 2011 3:04 pm

Hm, czyżby proroczy sen Blair? Wink Plus dobry Louis -> zły Chuck, zły Louis -> dobry Chuck. Ciekawe Smile



No i można jeszcze dodać do tego całą symbolikę z filmu. Mieszkanie Joe'a, to schronienie dla Ann. Teoretycznie z tyłu powinien siedzieć Dan, ale jak widać Blair próbuje umieścić tam Louisa i Chucka, tylko chyba żaden z nich tam nie pasuje... Och, mówiłam już, że uwielbiam paralele? Wink
Magda
Magda
Admin & Dan
Admin & Dan

Liczba postów : 3659

https://twojeseriale.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Paralele i nawiązania - Page 4 Empty Re: Paralele i nawiązania

Pisanie by Karolina Sob Gru 03, 2011 4:23 pm

Och, bardzo bym chciała, żeby historia Dair zakończyła się tak, jak historia Anny i Joe. 'Spikną' się, będzie sympatycznie, małe nieporozumienie, szybka zgoda, buziak czy dwa i smutny, acz nie rozdzierający finał, który nazwałabym 'rozstaniem z rozsądku'Wink
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Paralele i nawiązania - Page 4 Empty Re: Paralele i nawiązania

Pisanie by Magda Sob Gru 03, 2011 4:41 pm

Karolina napisał:Och, bardzo bym chciała, żeby historia Dair zakończyła się tak, jak historia Anny i Joe. 'Spikną' się, będzie sympatycznie, małe nieporozumienie, szybka zgoda, buziak czy dwa i smutny, acz nie rozdzierający finał, który nazwałabym 'rozstaniem z rozsądku'Wink

Dlaczego nie? Smile Jeżeli, to miałaby być tak piękna historia jak w RH, to biorę w ciemno Twój scenariusz Wink Chociaż scenarzyści znani są z tego, że nigdy nie prowadzą historii do końca tak, jak w książce/filmie, tylko zapożyczają pewne wątki.
Magda
Magda
Admin & Dan
Admin & Dan

Liczba postów : 3659

https://twojeseriale.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Paralele i nawiązania - Page 4 Empty Re: Paralele i nawiązania

Pisanie by joujou Wto Gru 06, 2011 11:55 am

No to zagadka nam sie rozwiązala i raczej Dair juz nie bedzie Razz
joujou
joujou

Liczba postów : 33

Powrót do góry Go down

Paralele i nawiązania - Page 4 Empty Re: Paralele i nawiązania

Pisanie by Żuri Wto Gru 06, 2011 10:56 pm

[You must be registered and logged in to see this image.] Very Happy
Żuri
Żuri
Dorota & Laley
Dorota & Laley

Liczba postów : 4834

http://zurawinowa.livejournal.com/

Powrót do góry Go down

Paralele i nawiązania - Page 4 Empty Re: Paralele i nawiązania

Pisanie by Karolina Wto Gru 06, 2011 11:16 pm

Jak dla mnie nawiązanie nr 1 z tego odcinka to wypadek Blair i Chucka niemal całkiem odwzorowany na wypadku Diany i Dodiego (jak to się odmienia?Smile). Pomijając już same okoliczności - pościg paparazzich, noc, ucieczka itd., to nawet postaci można idealnie powiązać. Diana - była księżna i Blair - niedoszła księżniczka, obie ze swoimi bogatymi kochankami, otoczone atmosferą skandalu. Scenarzyści chyba bardzo lubią brytyjską monarchięWink
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Paralele i nawiązania - Page 4 Empty Re: Paralele i nawiązania

Pisanie by poster Wto Gru 06, 2011 11:18 pm

Po tym zdjęciu widać jak Ed się zmienił Smile Pomijając oczywiste włosy to z twarzy wyraźnie dojrzał Smile
poster
poster
Chair & Chuck
Chair & Chuck

Liczba postów : 71

Powrót do góry Go down

Paralele i nawiązania - Page 4 Empty Re: Paralele i nawiązania

Pisanie by Magda Wto Gru 06, 2011 11:18 pm

Kolejne zamknięcie? Wink Pierwszy seks był, pocałunek był, czego jeszcze brakuje? Wink A wypadek to 100% nawiązanie do księżnej Diany.

Kilka rzeczy, które mi się rzuciły w oczy, a które mogą sugerować, że scenarzyści bawią się z nami w kotka i myszkę.

Blair i Chuck wsiadają do samochodu:

Camus said that life is the sum of our choices. Choose wisely, and fortune smiles upon you. But choose poorly? You never know what price you'll have to pay.

czyli

Camus powiedział, że życie jest sumą naszych wyborów. Wybierz mądrze, to szczęście/fortuna uśmiechnie się do ciebie. A gdy wybierasz źle? Nigdy nie wiesz, jaką cenę będzie musiał zapłacić.

Jeżeli rzeczywiście życie, to suma naszych wyborów, to Chuck i Blair są bohaterami tragicznymi.

Poza tym ciekawa jest scena, gdy zarówno książę z Monako, jak i "książę z Manhattanu" szukają Blair i nie zastają jej, a ona udaje się "z tym trzecim" Wink

No i to jest bardzo ciekawe:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Czyżby szczęście było na wyciągnięcie ręki? Wink
Magda
Magda
Admin & Dan
Admin & Dan

Liczba postów : 3659

https://twojeseriale.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Paralele i nawiązania - Page 4 Empty Re: Paralele i nawiązania

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 4 z 24 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 14 ... 24  Next

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach