Twoje Ulubione Seriale
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Sherlock BBC

+2
xoxoxx
IAmSherlocked
6 posters

Go down

Sherlock BBC Empty Sherlock BBC

Pisanie by IAmSherlocked Pią Sty 31, 2014 4:54 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]



Dr Watson jest lekarzem i weteranem wojennym. Pewnego dnia poznaje Sherlocka Holmesa, który rozwiązuje zagadki kryminalne sposobem dedukcji. "Sherlock" to uwspółcześniona wersja przygód jednego z najsłynniejszych detektywów. Akcja toczy się w teraźniejszym Londynie.
Czy poza mną ktoś ogląda?


Ostatnio zmieniony przez IAmSherlocked dnia Czw Lut 20, 2014 10:56 pm, w całości zmieniany 1 raz
IAmSherlocked
IAmSherlocked

Liczba postów : 53

Powrót do góry Go down

Sherlock BBC Empty Re: Sherlock BBC

Pisanie by xoxoxx Sro Lut 12, 2014 5:39 pm

Ja, największa wielbicielka Moriartiego : p Ten brytyjski klimat... Szkoda tylko, że tak rzadko wychodzi :I Ostatnio dwa lata czekania, teraz rok. Miejmy nadzieje, że nic się nie przedłuży teraz.

xoxoxx

Liczba postów : 21

Powrót do góry Go down

Sherlock BBC Empty Re: Sherlock BBC

Pisanie by IAmSherlocked Sro Lut 12, 2014 7:10 pm

Czytałam, że chcą zdążyć z 4 sezonem na Boże Narodzenie, ale nie wiadomo kiedy zaczną kręcić ze względu na napięte grafiki Benedicta i Martina. Sherlock na święta - najlepszy prezent Very Happy
IAmSherlocked
IAmSherlocked

Liczba postów : 53

Powrót do góry Go down

Sherlock BBC Empty Re: Sherlock BBC

Pisanie by runaway Czw Lut 13, 2014 10:15 pm

Dla mnie Sherlock to genialny serial. Nie byłam pewna, czy oglądać, bo każdy sezon miał tylko po trzy odcinki i wiedziałam, że jeżeli mi się spodoba, to będę chciała więcej, więcej i więcej i w sumie tak jest...
Sherlock - dobrze zagrana rola, ciekawa postać, tak naprawdę nie wiadomo, czego się po nim spodziewać, cały czas zaskakuje...
Watson - ta postać w serialu mi się nie podoba. John jest taki trochę mamejowaty, moim zdaniem akurat tutaj nie wnosi za wiele do fabuły.
Irene Adler - moja ulubienica!
Moriarty - ten akcent <3

runaway

Liczba postów : 2

Powrót do góry Go down

Sherlock BBC Empty Re: Sherlock BBC

Pisanie by imfi Czw Lut 20, 2014 4:10 pm

Serial genialny, oryginalny, nieprzewidywalny! Na takiego Sherlocka czekało młode pokolenie. Świetne zdjęcia, montaż ocierający się o geniusz. Wszystko to doprawione bardzo dobrą, budującą nastrój muzyką. Aktorzy grają bezbłędnie. Dobry angielski humor tryska rozładowując napięcie. Uwielbiam ten serial! Very Happy Właśnie dzięki niemu poznałam i doceniłam Benedicta Cumberbatcha. Jedynym minusem tego serialu jest to, że musimy tyle czekać na kolejne odcinki!
imfi
imfi

Liczba postów : 41

Powrót do góry Go down

Sherlock BBC Empty Re: Sherlock BBC

Pisanie by desertrose Pon Mar 03, 2014 11:27 am

Wczoraj, na TVP1, obejrzałam pierwszy odcinek. Jak na razie jestem zachwycona. Świetny klimat, typowy brytyjski humor - czyli to co lubię najbardziej.
Nie spodziewałabym się, że koleś od kamer jest bratem Sherlocka Razz Swoją drogą ich rodzice muszą być bardzo inteligentni skoro oboje mają taką wiedzę Razz
Moje ulubione cytaty z 1 odc.
Sherlock: Milczeć! Nie ruszać się, nie mówić, nie oddychać! Próbuję myśleć! Anderson odwróć się! Rozpraszasz mnie!
Anderson: Moją twarzą?
Lestrade: Proszę o ciszę! Anderson odwróć się!

Sherlock: Anderson cisza, zaniżasz IQ całej ulicy!


Czy tylko mi Sherlock i John przypominają House i Wilsona?

A i jeszcze jedno. Na filmwebie przeczytałam, że są dwie wersje pierwszego odcinka. Czy ktoś (kto oglądał) może szczegółowo opisać różnice między nimi?
desertrose
desertrose
Dair & Georgina
Dair & Georgina

Liczba postów : 1604

http://tbellisario.blogspot.com/

Powrót do góry Go down

Sherlock BBC Empty Re: Sherlock BBC

Pisanie by IAmSherlocked Czw Mar 06, 2014 10:55 pm

House i Wilson byli wzorowani na Watsonie i Holmesie, więc to nie jest przypadek.
I w ogóle to się cieszę, że grono fanów "Sherlocka" się powiększa Smile

Jeśli chodzi o inną wersje pierwszego odcinka
Spoiler:
IAmSherlocked
IAmSherlocked

Liczba postów : 53

Powrót do góry Go down

Sherlock BBC Empty Re: Sherlock BBC

Pisanie by desertrose Pią Mar 07, 2014 8:32 pm

IAmSherlocked, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź Smile
Mam takie samo zdanie jak Ty. Gdybym obejrzała krótszą wersję Sherlocka nie wiem czy chciałabym obejrzeć kolejne odcinki.

edit. W niedzielę obejrzę 2 odcinek Sherlocka (nie mogę się już doczekać!) i podzielę się z Wami wrażeniami Razz
desertrose
desertrose
Dair & Georgina
Dair & Georgina

Liczba postów : 1604

http://tbellisario.blogspot.com/

Powrót do góry Go down

Sherlock BBC Empty Re: Sherlock BBC

Pisanie by desertrose Wto Mar 11, 2014 8:54 pm

No i jestem po drugim odcinku. Dużo osób pisało na filmwebie, że jest to najsłabszy epizod, ale mi się podobał. Podobno aktorka, która wcielała się w rolę sekretarki (ta, która miała spinkę wartą 9 mln) jest byłą dziewczyną Benedicta Cumberbatcha. Interesujące Razz
Mam pytanie. Czy pojawi się jeszcze Lestrade i Anderson?
desertrose
desertrose
Dair & Georgina
Dair & Georgina

Liczba postów : 1604

http://tbellisario.blogspot.com/

Powrót do góry Go down

Sherlock BBC Empty Re: Sherlock BBC

Pisanie by IAmSherlocked Sro Mar 12, 2014 9:35 pm

Mnie drugi odcinek również się podobał. Nie lubię, kiedy ktoś bezmyślnie powtarza za innymi, że jest zły i tak dalej. Owszem, jest nieco słabszy ale i tak jest to jak zejście z poziomu genialnego na świetny.

Desertrose jeśli chodzi o dziewczynę Benedicta to nie wiem czy wiesz, ale nie jest ona wyjątkiem. Rodziców Sherlocka grają rodzice Benedicta, mały Sherlock to syn Moffata, mąż Gatissa gra obrońcę i pojawia się również partnerka Martina Freemana. Czysty nepotyzm  Very Happy 
Anderson i Lestrade pojawiają się w kolejnych odcinkach.
IAmSherlocked
IAmSherlocked

Liczba postów : 53

Powrót do góry Go down

Sherlock BBC Empty Re: Sherlock BBC

Pisanie by desertrose Pon Mar 17, 2014 12:36 pm

Woow, finał pierwszego sezonu jest po prostu świetny. Odcinek oglądałam z wypiekami na twarzy, bałam się co będzie dalej...
Oczywiście spodziewałam się, że to Moriarty (kocham tego gościa. Nieźle pokręcony) stoi za tym wszystkim.
Niestety popsułam sobie zakończenie kiedy przeglądałam na filmwebie obsadę serialu. Zobaczyłam, że Andrew Scott wciela się w czarny charakter, więc nie zdziwiłam się, że informatyk gej jest największym wrogiem Sherlocka.
Swoją drogą Sherlock i Moriarty w ciekawy sposób radzą sobie z nudą Razz
[You must be registered and logged in to see this image.]

Zapomniałabym zapytać... dlaczego Moriarty chce pozbyć się Sherlocka? Podczas oglądania tego odcinka miałam w domu gości, było głośno i nie słyszałam wszystkiego.
desertrose
desertrose
Dair & Georgina
Dair & Georgina

Liczba postów : 1604

http://tbellisario.blogspot.com/

Powrót do góry Go down

Sherlock BBC Empty Re: Sherlock BBC

Pisanie by IAmSherlocked Pią Mar 21, 2014 3:05 pm

desertrose napisał:dlaczego Moriarty chce pozbyć się Sherlocka?

Nie pamiętam już dokładnie, ale chyba chodziło mu o to, że nie chciał się ujawniać, a dalsza "zabawa" z Holmesem naraziłaby go na to, że wszyscy dowiedzieliby się, że to on jest tym, który pociąga za wszystkie sznurki.
IAmSherlocked
IAmSherlocked

Liczba postów : 53

Powrót do góry Go down

Sherlock BBC Empty Re: Sherlock BBC

Pisanie by desertrose Sro Mar 26, 2014 3:28 pm

Miałam napisać zaraz po obejrzeniu 2x01, ale zapomniałam Razz


hahaha najlepsza scena ever <3
Dopiero teraz, jak obejrzałam tą scenę na youtube, usłyszałam cudowny akcent Moriarty'ego Smile Niestety lektor go zagłusza...

i jeszcze lubię to

[You must be registered and logged in to see this image.]
Are you wearing any pants?
No.
Okay.

Podoba mi się postać Irene Adler. Ciekawa jestem czy jeszcze się pojawi i czy będzie romansować z Sherlockiem Razz Troszkę nie zrozumiałam jej wątku i akcji z samolotem (że miał być atak terrorystyczny, ale go odwołali + ludzie, którzy zostali uśpieni w samolocie). IAmSherlocked, pewnie nie pamiętasz już o co chodziło, prawda?
desertrose
desertrose
Dair & Georgina
Dair & Georgina

Liczba postów : 1604

http://tbellisario.blogspot.com/

Powrót do góry Go down

Sherlock BBC Empty Re: Sherlock BBC

Pisanie by IAmSherlocked Czw Mar 27, 2014 11:22 pm

Irene jest naprawdę ciekawą postacią. Według mnie została lepiej wykreowana niż ta zagrana przez Rachel McAdams, która w ogóle mi się nie podobała. Desertrose niestety muszę cię zawieść, w kolejnych odcinkach Adler pojawia się na jakąś sekundę i to dosłownie ;/

Jeśli chodzi o akcję z samolotem, to coś tam pamiętam. Chodziło chyba o to, że rząd miał kontakty w szeregach terrorystów (albo znał szyfr jakim się podługiwali, nie pamietam dokładnie) i dowiedzieli się, że planują podłożyć bombę w samolocie. Gdyby ujawnili tę informację, odwołali lot itd. terroryści domyśliliby się, że jest jakiś przeciek. Żeby do tego nie doprowadzić wymyślono, że jeśli samolot zostanie wypełniony trupami i normalnie wystartuje, to terroryści się nie połapią, wysadzą go i będą myśleli, że wszytsko jest w porządku. Nikt nie zginie (w końcu wszyscy byli już martwi) a rząd będzie dalej w tajemnicy informowany zamiarach terrorrystów. Wszystko by się udało, gdyby nie wmieszał się Sherlock. Mogłam coś poplątać, ale o coś takiego chodziło.

Jak jesteśmy przy gifach około bezspodniowych to uwielbiam to
[You must be registered and logged in to see this image.]
IAmSherlocked
IAmSherlocked

Liczba postów : 53

Powrót do góry Go down

Sherlock BBC Empty Re: Sherlock BBC

Pisanie by desertrose Pią Mar 28, 2014 6:56 pm

WŁAŚNIE MNIE OŚWIECIŁO! Justyna (wiem jak masz na imię, bo zerknęłam do tematu [You must be registered and logged in to see this link.]. Jestem Edyta Smile) już wiem skąd Twój pomysł na nick.
[You must be registered and logged in to see this image.]
No tak... blondynce musiało zająć to trochę czasu Razz

Dziękuję za wyjaśnienie. Mam nadzieję, że nie zamęczam Cię tymi wszystkimi pytaniami.

Serio? Pojawi się tylko na chwilę? Szkoda. Postać Irene ma potencjał, dlatego powinniśmy częściej widzieć ją na ekranie.

Nie wiem czy tylko ja tam mam, ale jak widzę Sherlocka i Irene mam wrażenie, że akcja serialu rozgrywa się w XIX wieku, a nie XXI. Sherlock - długi płaszcz, szalik, a w 2x01 charakterystyczna czapka
[You must be registered and logged in to see this image.]

Jeśli chodzi o Irene - fryzura. Takie małe szczegóły, a cieszą Smile
desertrose
desertrose
Dair & Georgina
Dair & Georgina

Liczba postów : 1604

http://tbellisario.blogspot.com/

Powrót do góry Go down

Sherlock BBC Empty Re: Sherlock BBC

Pisanie by IAmSherlocked Pon Mar 31, 2014 8:03 pm

Jak miałam wybrać jakiś nick, to od razu wiedziałam, że jest tylko jedna opcja Very Happy Ale byłam w ogromnym szoku, gdy zobaczyłam, że jest wolny, myślałam, że znajdę tu więcej fanów Sherlocka.

Te najmniejsze szczegóły właśnie są najlepsze. Jak jesteś sobie przypadkiem jeszcze fanem Doctora Who, oglądasz sobie spokojnie The Hounds of Baskerville a tu...
[You must be registered and logged in to see this image.]

TARDIS Shocked Za to właśnie uwielbiam Sherlocka, tam każda najmniejsza rzecz jest dopracowana.

Desertrose jestem ciekawa co myślisz o piątym odcinku, bo większość uważa go za jeden z tych najsłabszych.

[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]  

[You must be registered and logged in to see this image.]
IAmSherlocked
IAmSherlocked

Liczba postów : 53

Powrót do góry Go down

Sherlock BBC Empty Re: Sherlock BBC

Pisanie by desertrose Wto Kwi 01, 2014 10:48 pm

Nie, nie oglądam Doctora Who. Chcę zacząć, ale nie wiem kiedy to nastąpi, bo niestety nie pozwala mi na to czas. To jest budka telefoniczna, która służy to teleportowania się, podróży (czy czegoś tam jeszcze)?

Odcinek 2x02 był inne niż wszystkie, ale nie mogę powiedzieć, że był jednym z najsłabszych. Mi się podobał. Szczególnie frustracja Holmesa - widział psa, czy nie. Dobrze, że oglądałam serial przy zapalonym świetle. Niektóre sceny były naprawdę przerażające ("atak" psa przy basenie u Henry'ego, Watson na bagnach). Oczywiście nie zabrakło wątków komediowych, które podobają mi się najbardziej <3 Swoją drogą świetne gify Smile Dodam jeszcze coś od siebie
[You must be registered and logged in to see this image.]

Pojawił się jeszcze Moriarty pod koniec. Jedna scena na basenie i już polubiłam tego świra Razz Swoją drogą ma on jakiegoś bzika na punkcie Sherlocka... hm ciekawe co z tego wyniknie. Słyszałam, że następny odcinek jest bardzo dobry, dlatego czekam z niecierpliwością.
desertrose
desertrose
Dair & Georgina
Dair & Georgina

Liczba postów : 1604

http://tbellisario.blogspot.com/

Powrót do góry Go down

Sherlock BBC Empty Re: Sherlock BBC

Pisanie by IAmSherlocked Czw Kwi 03, 2014 10:15 pm

Tak, to statek kosmiczny i wehikuł czasu. Bardzo polecam Doktora Who, ale początek jest dość trudny do przebrnięcia, więc jeśli zaczniesz oglądać, nie poddawaj się Smile

Następny odcinek jest genialny. Nie chcę spoilerować, ale będzie dużo Moriarty'ego <3 I jest Jim żujący gumę i to jest tak świetne, że mogę oglądać tę scenę w kółko. Jedyne czego się boję to tłumaczenie odcinka. To, co do tej pory zrobili tłumacze woła o pomstę do nieba. Jakby niewystarczającą zbrodnią było zagłuszać wspaniały głos Benedicta.
IAmSherlocked
IAmSherlocked

Liczba postów : 53

Powrót do góry Go down

Sherlock BBC Empty Re: Sherlock BBC

Pisanie by desertrose Pon Kwi 07, 2014 11:02 am

Wooow. Wczoraj obejrzałam finałowy odcinek 2 serii. Po prostu brak mi słów. Świetny, świetny i jeszcze raz świetny!
Spoiler:

Współczuje ludziom, którzy oglądali serial na bieżąco i musieli czekać kilka miesięcy na premierę 3 sezonu. Powiem szczerze, że się go obawiam, ponieważ jest wiele negatywnych komentarzy na temat tej serii. Naprawdę jest taka słaba?

edit. Obejrzałam przed chwilą "Many Happy Returns". Mimo, że odcinek trwa tylko 7 minut spodobał mi się. Może mi tylko ktoś powiedzieć kim był mężczyzna, z którym rozmawiał Lestrade?
desertrose
desertrose
Dair & Georgina
Dair & Georgina

Liczba postów : 1604

http://tbellisario.blogspot.com/

Powrót do góry Go down

Sherlock BBC Empty Re: Sherlock BBC

Pisanie by IAmSherlocked Sob Kwi 12, 2014 10:24 pm

Trzecia seria nie jest słaba, jest inna od poprzednich. Twórcy nie skupili się tak na zagadkach, głównym tematem stała się relacja Sherlocka z Johnem i innymi bohaterami. Wiele rzeczy mogłoby być lepsze, ale ogólnie nie było źle. Chociaż to chyba najgorsza seria.
Chodzi ci o mężczyznę z brodą? Jeśli tak to jest to Anderson. Byłam w szoku jak do tego doszłam.
IAmSherlocked
IAmSherlocked

Liczba postów : 53

Powrót do góry Go down

Sherlock BBC Empty Re: Sherlock BBC

Pisanie by desertrose Pon Kwi 14, 2014 10:06 am

IAmSherlocked napisał:Chodzi ci o mężczyznę z brodą? Jeśli tak to jest to Anderson. Byłam w szoku jak do tego doszłam.
Tak myślałam, ale nie byłam do końca pewna. No ale nie ma co się dziwić... Anderson miał wyrzuty sumienia, że podejrzewał Sherlocka, stąd takie zachowanie.

Czytałam opinie na filmweb na temat tego odcinka. Wiele osób narzeka, że był zrobiony pod fandom, że brakowało ekscytującej zagadki kryminalnej itd. Mi się podobał (z reguły nie jestem osobą, która narzeka). Sherlock wrócił, a twórcy serialu chcieli skupić się na jego relacjach z innymi bohaterami. To oczywiste.
Podobała mi się reakcja Lestrade, gdy go zobaczył. To było słodkie Razz<3
[You must be registered and logged in to see this image.]


Gdybym zobaczyła jakąś osobę, którą uważałabym za zmarłą (w dodatku byłaby taka jak Sherlock) zareagowałabym podobnie jak Pani Hudson albo John Razz

Podobały mi się teorie jak Sherlock mógł sfingować swoją śmierć. Chyba najbardziej ta


Wielu osobom ta scena się nie podoba, ale myślę, że do tego odcinka trzeba podejść z dystansem Razz

Jestem zawiedziona, bo nie wiadomo jak Sherlock przeżył :/ Najbardziej prawdopodobna wydaje się być wersja, którą Sherlock przedstawił Andersonowi. Ale nie wiadomo czy jest ona prawdziwa, czy nie...
desertrose
desertrose
Dair & Georgina
Dair & Georgina

Liczba postów : 1604

http://tbellisario.blogspot.com/

Powrót do góry Go down

Sherlock BBC Empty Re: Sherlock BBC

Pisanie by IAmSherlocked Nie Kwi 20, 2014 2:58 pm

Spotkałam się z opiniami, że cały odcinek The Empty Hearse to był jeden, wielki żart z fandomu. Że twórcy wyśmiali wszystkie teorie itd. które pojawiły się po Reichnbach Fall. Sherlock zyskał taką popularność właśnie dzięki fandomowi i to by było trochę jak strzał w kolano, więc raczej sceptycznie podchodzę do tego typu teorii.
Przez cały sezon brakowało mi jakieś wielkiej sprawy typu Mariarty w 1 i 2 sezonie, ale chyba potrzebne było w końcu dokładne pokazanie relacji pomiędzy bohaterami.
Mnie akurat rozwiązanie tajemnicy przeżycia Sherlocka się spodobało. Gdyby dokładnie przedstawiono jak to zrobił, ogromna część fanów byłaby niezadowolona, próbowanoby wszystko podważyć itd. Ta niejasność jest na rękę twórcom. Fakt, część fanów jest zawiedziona, bo czekali na odpowiedź dwa lata, ale jej brak pozwala na dalsze spekulacje, tworzenie nowych rozwiązań. Gdyby podano odpowiedź pozbawionoby Sherlocka tej aury tajemniczości.
IAmSherlocked
IAmSherlocked

Liczba postów : 53

Powrót do góry Go down

Sherlock BBC Empty Re: Sherlock BBC

Pisanie by desertrose Wto Kwi 22, 2014 7:52 pm

Z jednej strony to dobrze, że nie powiedzieli jak Sherlock przeżył, bo zawsze znajdą się tacy, którym by to nie odpowiadało.
Możemy tylko przypuszczać, że wersja, którą Sherlock przedstawił Andersonowi jest prawdziwa Smile
Szkoda, że w tym tygodniu nie było Sherlocka, no ale co poradzimy na to, że były święta.
A tak w ogóle to kiedy jest 4 sezon? Są jakieś informacje na ten temat?
desertrose
desertrose
Dair & Georgina
Dair & Georgina

Liczba postów : 1604

http://tbellisario.blogspot.com/

Powrót do góry Go down

Sherlock BBC Empty Re: Sherlock BBC

Pisanie by desertrose Nie Kwi 27, 2014 2:13 pm

OMG! Benedict Cumberbatch przyjeżdża do Polski!!
Będzie gościem krakowskiego festiwalu Off Plus Camera, gdzie promować będzie film "Little Favour", którego jest producentem.
Off Plus Camera potrwa od 2 do 11 maja 2014 roku.

Czemu nie mieszkam w Krakowie?! Sad
desertrose
desertrose
Dair & Georgina
Dair & Georgina

Liczba postów : 1604

http://tbellisario.blogspot.com/

Powrót do góry Go down

Sherlock BBC Empty Re: Sherlock BBC

Pisanie by fallka Nie Maj 03, 2015 6:14 pm

Najlepszy Sherlock w historii kina i telewizji Smile
fallka
fallka

Liczba postów : 4

Powrót do góry Go down

Sherlock BBC Empty Re: Sherlock BBC

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach