Twoje Ulubione Seriale
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Samopomoc forumowa

+31
Lise
Gosiek
Limka
xxl
fusiatko44
Klaudia
April
frejabeha
Vivien
Gigi
shiva89
Joanna
andzia
Edda
Karo
Karolina
Layla
M&M's
Ania
Magda
jeannette
Ola
Ewa
Ania_
brulion
Lewandowska
xAaliyahxx
Żuri
Freya
Kasia
jeanne
35 posters

Strona 3 z 16 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Next

Go down

Samopomoc forumowa - Page 3 Empty Re: Samopomoc forumowa

Pisanie by Kasia Pon Sty 30, 2012 4:59 pm

Nie wiem czy to przydatne, ale ja jako laik komputerowy korzystam z :
PhotoFiltre, Corel PaintShop Pro oraz pospolitej Picasy Very Happy
Kasia
Kasia
Dan & Klaine
Dan & Klaine

Liczba postów : 5036

Powrót do góry Go down

Samopomoc forumowa - Page 3 Empty Re: Samopomoc forumowa

Pisanie by Ewa Pon Sty 30, 2012 5:03 pm

Kasia napisał:Nie wiem czy to przydatne, ale ja jako laik komputerowy korzystam z :
PhotoFiltre, Corel PaintShop Pro oraz pospolitej Picasy Very Happy


Dziękuje Kasiu ! Smile
Ewa
Ewa
Chair & Ness
Chair & Ness

Liczba postów : 3212

Powrót do góry Go down

Samopomoc forumowa - Page 3 Empty Re: Samopomoc forumowa

Pisanie by Go?? Pon Sty 30, 2012 5:14 pm

A tak całkiem na serio to ja używam PhotoScape, kiedyś gimpa;)

Go??
Gość


Powrót do góry Go down

Samopomoc forumowa - Page 3 Empty Re: Samopomoc forumowa

Pisanie by Magda Pon Sty 30, 2012 6:34 pm

GossipGirl napisał:Dziewczyny mam pytanie.Znacie jakiś mało skomplikowany program do grafiki dla początkujących ? Smile

Polecam GIMP. Potężne narzędzie, a bardzo proste w obsłudze.
Magda
Magda
Admin & Dan
Admin & Dan

Liczba postów : 3659

https://twojeseriale.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Samopomoc forumowa - Page 3 Empty Re: Samopomoc forumowa

Pisanie by M&M's Czw Mar 01, 2012 3:06 pm

Jest taka sprawa. Jutro jadę spotkać się z koleżanką z liceum, która wyprowadziła się do Katowic, bo ma tam swoje mieszkanie. Będzie jeszcze kilka znajomych osób. I głupio tak iść z pustymi rękami. NO i tu prozę was o pomoc, bo kompletnie nie wiem co jej kupić Wino? Wódka? Proszę o wasze propozycje Very Happy
*mieszkanie ma całe urządzone.
M&M's
M&M's
Chair & Gossip Girl
Chair & Gossip Girl

Liczba postów : 1743

Powrót do góry Go down

Samopomoc forumowa - Page 3 Empty Re: Samopomoc forumowa

Pisanie by Layla Czw Mar 01, 2012 4:28 pm

Wino mi się wydaje dobrym pomysłem Smile Myślałam też o jakimś drobiazgu do mieszkania, ale skoro mówisz, że całe mieszkanie ma całe urządzone, to nie wiadomo, czy kupiłabyś coś, co pasowałoby do reszty wystroju Smile
Layla
Layla
Chair & Hyckie
Chair & Hyckie

Liczba postów : 4417

Powrót do góry Go down

Samopomoc forumowa - Page 3 Empty Re: Samopomoc forumowa

Pisanie by brulion Czw Mar 01, 2012 7:07 pm

Wino albo kwiatek taki doniczkowy Very Happy ewentualnie jeśli bliska koleżanka do pół litra xD
brulion
brulion
Derena & Wrencer
Derena & Wrencer

Liczba postów : 2653

Powrót do góry Go down

Samopomoc forumowa - Page 3 Empty Re: Samopomoc forumowa

Pisanie by Kasia Nie Mar 11, 2012 8:35 pm

Kto wie jak załączyć muzyczkę na tumblr, żeby grała w tle? Wink
Kasia
Kasia
Dan & Klaine
Dan & Klaine

Liczba postów : 5036

Powrót do góry Go down

Samopomoc forumowa - Page 3 Empty Re: Samopomoc forumowa

Pisanie by Żuri Nie Mar 11, 2012 8:43 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] ? Wink
Żuri
Żuri
Dorota & Laley
Dorota & Laley

Liczba postów : 4834

http://zurawinowa.livejournal.com/

Powrót do góry Go down

Samopomoc forumowa - Page 3 Empty Re: Samopomoc forumowa

Pisanie by brulion Wto Kwi 17, 2012 9:37 pm

Znacie kogoś, kto studiuje/studiował/wybiera się na filmoznawstwo albo teatrologię? ;>
brulion
brulion
Derena & Wrencer
Derena & Wrencer

Liczba postów : 2653

Powrót do góry Go down

Samopomoc forumowa - Page 3 Empty Re: Samopomoc forumowa

Pisanie by Karolina Wto Kwi 17, 2012 9:55 pm

Moja koleżanka myśli o filmoznawstwie na UJ, ale podobno bardzo ciężko się dostać, więc nie wie, jak to będzie, a co?
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Samopomoc forumowa - Page 3 Empty Re: Samopomoc forumowa

Pisanie by brulion Wto Kwi 17, 2012 9:57 pm

Bo ja też myślę xD To znaczy już dawno o tym myślałam, ale teraz mnie jakoś naszło. Ale w sumie to i tak po herbacie już, bo Śląskiemu coś się odwidziało i jednak nie prowadzi. To znaczy podobno na magisterskich jest specjalizacja medioznawstwo i to jest to samo xD Pytam, bo ciekawa jestem, czy fajne studia, czy dalej są egzaminy itd.
brulion
brulion
Derena & Wrencer
Derena & Wrencer

Liczba postów : 2653

Powrót do góry Go down

Samopomoc forumowa - Page 3 Empty Re: Samopomoc forumowa

Pisanie by Karolina Wto Kwi 17, 2012 10:08 pm

Wiesz co, ja się średnio orientuję, ale rozmawiałam nawet dzisiaj z tą dziewczyną i ona mówi, że na UJ się ciężko dostać a na UW podobno jeszcze trudniej bo jest bardzo malutko miejsc. Nie wiem jak z progami, ale liczą chyba język obcy, polski i bodajże WOS zamiennie z historią. Każdy w granicach 30%. To na UJ, na UW pewnie więcej przedmiotów. No i oczywiście do tego jakieś tam egzaminy wstępne czy rozmowa.

Wg mnie takie studia mogą być nawet bardzo ciekawe, ale później z pracą to podejrzewam, że może być ciężko;) No bo co pozostaje po takim kierunku? Praca w jakimś Filmie, czy czymś, ale to trzeba mieć cholernie dużo szczęścia a i pewnie dziennikarstwo jako drugi kierunek by się zdało.
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Samopomoc forumowa - Page 3 Empty Re: Samopomoc forumowa

Pisanie by Żuri Wto Kwi 17, 2012 11:48 pm

Myślałam nad tym, ale plan zajęć mnie odrzucił. Za dużo historii. :<
Żuri
Żuri
Dorota & Laley
Dorota & Laley

Liczba postów : 4834

http://zurawinowa.livejournal.com/

Powrót do góry Go down

Samopomoc forumowa - Page 3 Empty Re: Samopomoc forumowa

Pisanie by brulion Sro Kwi 18, 2012 8:32 am

Historia <3333
Mnie jak na razie interesuje tylko UŚ, bo już tam studiuję. Zresztą, pewnie i tak bym się nie dostała, bo przez klucz odpowiedzi matura poszła mi tragicznie. Ledwo się dostałam na polonistykę, a polski był moim żywiołem od podstawówki i chyba nigdy w życiu nie miałam z tego przedmiotu mniej niż 5 na koniec semestru, a wszystkie próbne matury pisałam na ponad 80%. Dobra, koniec ubolewania xD
Co potem chcę robić - iść do szkoły scenarzystów. A tam najchętniej przyjmują właśnie po filmoznawstwie albo teatrologii, która mnie mniej interesuje.
brulion
brulion
Derena & Wrencer
Derena & Wrencer

Liczba postów : 2653

Powrót do góry Go down

Samopomoc forumowa - Page 3 Empty Re: Samopomoc forumowa

Pisanie by Karo Sro Kwi 18, 2012 8:44 pm

Faktycznie na UŚ na licencjacie z kulturoznawstwa nie ma filmoznawstwa chociaż zajęcia dotyczące filmu oczywiście się znajdąSmile
Na magisterskich jest medioznawstwo, które się zajmuje wyłącznie filmem, natomiast komunikacja to tak na dobrą sprawę media, no ale mniejsza o to, pokręcona logika to specjalność UŚ Very Happy
W każdym razie na magisterkę kulturoznawstwa na uś można się dostać prawie po każdym innym kierunku licencjackim, nie trzeba być po kul. Pierwszy semestr jest bardzo ogólny, dla osób po kul. jest to zdecydowana powtórka. Po pierwszym semestrze można wybrać specjalność medioznawstwo. Aczkolwiek trzeba mieć dużo szczęścia i dobry komputer/internet, żeby zdążyć się zapisać, bo np. o ile na teatr poszło 6 osób, o tyle na medio mimo limitu 28miejsc wciąż trwały walki o przepisanie Very Happy O tym jakie są przedmioty to nie będę pisać, bo pewnie już przeglądałaś siatki, mogę tylko powiedzieć, że wszystko kręci się w okół filmu. Są takie przedmioty jak np. 'historia mysli filmowej' i 'kino współczesne.
O licencjackich niestety nie wiem zbyt dużo, bo studiowałam coś innego:)
Karo
Karo
Chair & Zade
Chair & Zade

Liczba postów : 1211

Powrót do góry Go down

Samopomoc forumowa - Page 3 Empty Re: Samopomoc forumowa

Pisanie by brulion Sro Kwi 18, 2012 9:35 pm

Wow, dzięki za wyczerpującą odpowiedź ;D Co do USOSa to dobrze wiem o co chodzi ;> Ale w tym semestrze, kiedy mój kierunek (filologia polska) wybierał specjalizacje, to nie było logowania, którego wszyscy się bali, tylko normalnie składaliśmy deklaracje i na tej podstawie mają decydować ile będzie grup z poszczególnych specjalizacji.
A licencjat z kulturoznawstwa mnie nie interesuje zbytnio, nie podobają mi się specjalizacje Very Happy
Karo, z czego masz licencjat?
brulion
brulion
Derena & Wrencer
Derena & Wrencer

Liczba postów : 2653

Powrót do góry Go down

Samopomoc forumowa - Page 3 Empty Re: Samopomoc forumowa

Pisanie by Karo Sro Kwi 18, 2012 10:12 pm

Z zarządzania Very Happy wiem,wiem:D tak, deklaracje to dobre wyjscie, bo usos to zło Wink nam co prawda też w jakimś stopniu chcieli ułatwić życie,bo mieliśmy się podzielić i zrobić listy, niestety nic z tego nie wyszło, bo na medio zapisało się ponad 40 osób, a na pozostałe specjalności dosłownie po kilka osób. A ze chcieli otworzyć wszystkie specjalności i uparcie nie chcieli stworzyć dwóch grup medio to wyszło jak wyszło. O ile są osoby które się wahały,albo takie którym wszystko jedno, o tyle fatalnie jest w momencie kiedy idziesz na kul. z zamysłem studiowania medioznawsta i nagle w połowie semestru okazuje się,że przez jakiś głupi system musisz zmienić plany, można się wsciec.Wink Swoją droga zakład medioznawsta\filmoznawstwa, zwał jak zwał od jakiegoś czasu nosi się z chęcią powrotu to starej nazwy specjalności czyli filmoznawstwo. Może w końcu to zrobią Smile ktoś mądry kiedyś wymyślił,ze nazwa medioznawstwo przyciągnie więcej studentów nie zważając zupełnie na to,ze nazwa ma się nijak do wykładanych przedmiotów. No, ale cóż Smile
Karo
Karo
Chair & Zade
Chair & Zade

Liczba postów : 1211

Powrót do góry Go down

Samopomoc forumowa - Page 3 Empty Re: Samopomoc forumowa

Pisanie by Edda Pią Kwi 20, 2012 6:53 pm

A co myślicie o specjalizacji archiwistyka? Bo bardzo chciałabym na to pójść, tylko nie wiem jeszcze, na jaki uniwersytet.
Edda
Edda

Liczba postów : 152

Powrót do góry Go down

Samopomoc forumowa - Page 3 Empty Re: Samopomoc forumowa

Pisanie by andzia Pon Kwi 23, 2012 4:39 pm

brulion napisał:Wow, dzięki za wyczerpującą odpowiedź ;D Co do USOSa to dobrze wiem o co chodzi ;> Ale w tym semestrze, kiedy mój kierunek (filologia polska) wybierał specjalizacje, to nie było logowania, którego wszyscy się bali, tylko normalnie składaliśmy deklaracje i na tej podstawie mają decydować ile będzie grup z poszczególnych specjalizacji.
A licencjat z kulturoznawstwa mnie nie interesuje zbytnio, nie podobają mi się specjalizacje Very Happy
Karo, z czego masz licencjat?
brulion, a Ty? zainteresowała mnie Twoja filologia Very Happy
andzia
andzia
Dair & Derena
Dair & Derena

Liczba postów : 285

Powrót do góry Go down

Samopomoc forumowa - Page 3 Empty Re: Samopomoc forumowa

Pisanie by brulion Pon Kwi 23, 2012 10:45 pm

andzia napisał:
brulion napisał:Wow, dzięki za wyczerpującą odpowiedź ;D Co do USOSa to dobrze wiem o co chodzi ;> Ale w tym semestrze, kiedy mój kierunek (filologia polska) wybierał specjalizacje, to nie było logowania, którego wszyscy się bali, tylko normalnie składaliśmy deklaracje i na tej podstawie mają decydować ile będzie grup z poszczególnych specjalizacji.
A licencjat z kulturoznawstwa mnie nie interesuje zbytnio, nie podobają mi się specjalizacje Very Happy
Karo, z czego masz licencjat?
brulion, a Ty? zainteresowała mnie Twoja filologia Very Happy

ale co ja? ;D mam się wypowiedzieć nt. mojego JAKŻE CUDOWNEGO kierunku? ;D
brulion
brulion
Derena & Wrencer
Derena & Wrencer

Liczba postów : 2653

Powrót do góry Go down

Samopomoc forumowa - Page 3 Empty Re: Samopomoc forumowa

Pisanie by andzia Wto Kwi 24, 2012 10:57 am

witaj w klubie:D a gdzie studiujesz?
andzia
andzia
Dair & Derena
Dair & Derena

Liczba postów : 285

Powrót do góry Go down

Samopomoc forumowa - Page 3 Empty Re: Samopomoc forumowa

Pisanie by brulion Wto Kwi 24, 2012 11:16 am

Na UŚ ;DDD a ty też polonistyka?
brulion
brulion
Derena & Wrencer
Derena & Wrencer

Liczba postów : 2653

Powrót do góry Go down

Samopomoc forumowa - Page 3 Empty Re: Samopomoc forumowa

Pisanie by andzia Wto Kwi 24, 2012 11:22 am

ja już kończę właściwie:D i jak tam jest? jakbyś chciała notatki z literatur to służę pomocą
andzia
andzia
Dair & Derena
Dair & Derena

Liczba postów : 285

Powrót do góry Go down

Samopomoc forumowa - Page 3 Empty Re: Samopomoc forumowa

Pisanie by brulion Wto Kwi 24, 2012 12:38 pm

Hmmm zajęcia z literatury są jak na razie beznadziejne, ale może to dlatego, że ja bardzo nie lubię staropolki która zajmuje cały pierwszy rok -.- na ćwiczeniach praktycznie prawie nic się nie przerabia, i to niezależnie od ćwiczeniowca. Słyszałam, że jedna grupa od początku semestru przerobiła Sępa Szarzyńskiego i Roksolanki ;D W dodatku ćwiczeniowcy mają gdzieś spis lektur i przerabiają np. zupełnie inne utwory niż te, które są wymagane. Nie wspomnę o tym, że połowę książek ze spisu lektur należy wykopać spod ziemi albo wypożyczyć je w pierwszym dniu nowego semestru, bo w innym przypadku załapiesz się na nie w okolicach sesji na kolejnym roku ;D
Reszta zajęć też nie zachwyca imho, jest mnóstwo niepotrzebnych przedmiotów jak np. sztuka pisania (chociaż to akurat jedyny przedmiot, który naprawdę mi się podoba, ale to chyba przez ćwiczeniowca) albo leksykologia i leksykografia.
Gramatyka jest przerażająca, jesteśmy pierwszym rokiem, który ma egzamin u obecnego wykładowcy, ale chodzą słuchy, że II rok, który ma z nią egzamin z innego przedmiotu, umawiał się z nią na PIĄTY termin.
Ale ludzie są sympatyczni, a ja nie mogę się doczekać przyszłego roku, kiedy zaczynają się specjalizacje, no i epoki też o wiele przyjemniejsze (oświecenie, romantyzm, dwudziestolecie) ;DDD
brulion
brulion
Derena & Wrencer
Derena & Wrencer

Liczba postów : 2653

Powrót do góry Go down

Samopomoc forumowa - Page 3 Empty Re: Samopomoc forumowa

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 3 z 16 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Next

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach