Twoje Ulubione Seriale
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Ciekawostki

+44
neomi19901
karolla
adent
Joanna
Justyna
Vivien
amant
DairDreamer
onlytrueloveful
tuppence
Serena
brulion
antiba
Nika
netka
M.
joujou
igakom
Ewa
April
Alveaenerle
madziiuula
Ania_
Paciok
ann6677
Klaudia
xAaliyahxx
Gigi
Gosiek
possibility
Kasia
Karolina
Layla
dzastulaa_
Citizen Erased
Magdafa
Ola
zakochana_0
lana
mario588
jeanne
Żuri
Lise
Magda
48 posters

Strona 1 z 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Ciekawostki Empty Ciekawostki

Pisanie by Magda Sro Sie 10, 2011 2:24 pm

role

  • Chace Crawford, Taylor Momsen, Penn Badgley, Kelly Rutherford i Florencia Lozano zostali dodani do obsady w marcu.

  • Początkowo rolę Blair Waldorf, w filmie fabularnym, miała zagrać Lindsay Lohan.

  • Początkowo rolę Georginy Sparks oferowano Mischy Barton, lecz ta odrzuciła ją.


błędy w filmie

  • W pierwszym odcinku serialu Chuck w scenie w parku proponuje Nate’owi trochę leków swojej mamy. W późniejszych odcinkach dowiadujemy się, że matka Chucka zmarła przy porodzie.

  • Kiedy Blair i Serena spotykają się w pierwszym dniu szkoły, Serena wypytuje się o to jak jej matka radzi sobie z rozwodem. Jednak jeszcze wtedy rodzice Blair nie byli rozwiedzeni. Jej tata poprosił o rozwód dopiero później (w 2 sezonie).

  • W odcinku „The Wild Bruch” Lily i Rufus idą na kawę. Kubki, z których piją są puste.

  • W odcinku "New Haven Can Wait" Serena wspomina, że dowiedziała się, dzięki oglądaniu serialu "Dynastia Tudorów", że papież Pius XI kanonizował Thomasa More'a. To niemożliwe, ponieważ kanonizacja odbyła się w roku 1935.

  • W odcinku "Pret-a-Poor-J" kiedy Dan i Serena rozmawiają na dziedzińcu szkolnym, przechodzi obok nich chłopak z rakietą do gry w lacrosse, idący w tym samym kierunku w dwóch kolejnych ujęciach.

  • Kiedy Dan i Blair dzwonią do Georginy w odcinku "Much 'I do' About Nothing", można zobaczyć za nimi obraz z dopiskiem "XOXO". Kiedy Georgina oddzwania do Dan'a, napisu już tam nie ma.

  • W odcinku "In the Realm of the Basses", kiedy Jenny z Eirck'iem przebywają w lodziarni, widać wyraźnie jej czarne pasemka, jednak później na przyjęciu Chuck'a jej włosy są całościowo koloru blond.

  • W odcinku "The Goodbye Gossip Girl" podczas uroczystości zakończenia szkoły średniej, absolwenci powinni być ustawieni alfabetycznie. Jednak Nelly Yuki siedzi przed Blair Waldorf, tak jaki i Serena van der Woodson z Penelope Shefai i Isobel Coates .

  • W odcinku "They Shoot Humphreys, Don't They?", po tym jak Vanessa powiedziała, że nigdy nie brała udziału w trójkącie, Olivia bierze okulary w lewą rękę, a w następnym ujęciu są w jej prawej.

  • W odcinku "The Serena Also Rises", zanim Eleanor Waldorf poszła na wybieg, aby się ukłonić, oddała swój identyfikator asystentce, ale w następnym ujęciu, kiedy pokazuje się publicznie identyfikator jest przypięty do jej talii, a w następnym ujęciu znów go nie ma.

  • Pod koniec odcinka "The Age od Dissonace" Rufus je lody. Podnosi on pokrywkę od opakowania, w następnym ujęciu leży ona na ladzie, a w kolejnym ponownie trzyma ją w ręce.

  • W odcinku "The Ex-Files", kiedy Catty robi zdjęcie Dana i Amandy, jej głowa jest przekręcona w stronę Dana. Jednak kiedy Serena widzi zdjęcie na "Plotkarze", Amandy głowa jest przekręcona w stronę aparatu.

  • W odcinku "Gone with the Will" w pierwszej scenie, w której Jenny rozmawia z Danem ubiera na siebie płaszcz dwa razy.

miejsce kręcenia

  • Film nakręcono w dzielnicach Nowego Jorku: Brooklynie, Queens i na Manhattanie (Nowy Jork, USA).


pozostałe

  • Aktorki grające główne role kobiece, czyli Blake Lively (Serena) oraz Leighton Meester (Blair) zostały wybrane na pierwszych castingach- w lutym 2007 .

  • Pierwszy klaps serialu padł 17. maja 2007r.

  • Początkowo studio Warner Bros. planowało realizację pełnometrażowego filmu na podstawie serii książek Cecily von Ziegesar, jednak właściciel praw do tytułu, firma Alloy Entertainment, przekonała producentów do stworzenia serialu telewizyjnego.

  • W 2008 roku serial "Plotkara" uznany został przez New York Magazine za najlepszy serial wszechczasów.

  • Przed oficjalną premierą - pierwszy odcinek można było ściągnąć za darmo z iTunes.


  • Nazwa zespołu Rufusa "Lincoln Hawk" to także imię i nazwisko głównego bohatera filmu "Ponad szczytem", którego zagrał Sylvester Stallone.

  • Postać Lily van der Woodsen miała mieć na imię Darla. Jednak scenarzyści zmienili je w ostatniej chwili.

  • Tytuł każdego odcinka to gra słów nawiązująca do tytułów różnych filmów.

  • Odcinek 2x24 - "Valley Girls" miał być pierwszym odcinkiem spin-offu "Plotkary", opowiadającym o młodości Lily van der Woodsen. Jednak produkcja serialu nie doszła do skutku.

  • W 2009 roku serial został nagrodzony statuetką Teen Choice Awards w kategorii Najlepszy serial dramatyczny.

  • Serial bardzo różni się od swojego książkowego pierwowzoru, serii młodzieżowych książek napisanych przez Cecily von Ziegesar. W książkach matka Sereny nie była ważną postacią i nigdy nie związała się z ojcem Chucka, Dan i Serena nie tworzyli udanej pary, a Vanessa była łysą samotniczką. Różnicę można zauważyć także w wyglądzie Jenny, która miała brązowe loki i duży biust. Blair miała brata - Tylera. Natomiast brat Sereny - Eric był od niej starszy i nie był homoseksualistą, a przez pewien czas chodził nawet z Blair. Georginia nie znała Sereny, choć w serialu ich wątek był bardzo ważny. Największe zmiany można zauważyć w postaci Chucka. Nie czuł nic do Blair, był biseksualistą, a jego rodzice cały czas żyli. Akcja serialu rozpoczyna się rok wcześniej, niż w książce, chociaż obydwie wersje otwiera “powrót Sereny”. W książkach mowa o dwóch szkołach (dla dziewcząt i dla chłopców), w serialu bohaterowie uczęszczają do jednej placówki. Seria książek zakończyła się na wyjeździe na studia, serial jest kontynuowany.

  • Pierwszy odcinek to jedyny odcinek, w którym Chuck Bass i Nate Archibald jadą autobusem do szkoły, w następnych jeżdżą limuzyną.

  • W odróżnieniu od książki, która zaczyna się rozmową Blair z Kati i Isabel, serial rozpoczyna się powrotem Sereny do domu.

  • Jenny w odcinku „Poison Ivy” na przyjęciu ma na sobie sukienkę, którą Blair dała jej w odcinku „The Wild Brunch”.

  • Aby ubiegać się o rolę Blair Waldorf, Leighton Meester, która jest naturalną blondynką, musiała przefarbować się na brąz.

  • Blair Waldorf mieszka w apartamencie przy Piątej Alei 1136, Nowy York, NY 10128. Chuck Bass i Serena van der Woodsen mieszkają w apartamentach hotelowych w budynku przy Madison Avenue 455, Nowy York, NY 10022 - znanym też jako Hotel Palace.

  • W ostatnim odcinku III sezonu ("Last Tango, Then Paris"), bandyci, którzy napadają na Chucka w Pradze mówią po... węgiersku a nie czesku.


[You must be registered and logged in to see this link.]
Magda
Magda
Admin & Dan
Admin & Dan

Liczba postów : 3659

https://twojeseriale.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Ciekawostki Empty Re: Ciekawostki

Pisanie by Lise Sro Sie 10, 2011 6:45 pm

Ja nie widzę Lohan jako Blair... W ogóle, kiedyś miałą byc całkiem inna obsada.
Lise
Lise
Jenny & pregnant!Blaine
Jenny & pregnant!Blaine

Liczba postów : 3798

Powrót do góry Go down

Ciekawostki Empty Re: Ciekawostki

Pisanie by Żuri Czw Sie 11, 2011 12:49 pm

Lohan jako Blair to faktycznie by była porażka. Leighton jest dużo bardziej "high fashion" niż Lohan.

A co do Georginy to Michelle też dużo lepiej do niej pasuje. Już wystarczy, że się na nią spojrzy i widać, że coś jest z nią nie tak;>
Żuri
Żuri
Dorota & Laley
Dorota & Laley

Liczba postów : 4834

http://zurawinowa.livejournal.com/

Powrót do góry Go down

Ciekawostki Empty Re: Ciekawostki

Pisanie by jeanne Czw Sie 11, 2011 8:22 pm

W ogóle moim skromnym zdanie obsada GG jest naprawdę trafiona. Jedynie Jenny widziałabym trochę inną Wink

Żuri napisał:
A co do Georginy to Michelle też dużo lepiej do niej pasuje. Już wystarczy, że się na nią spojrzy i widać, że coś jest z nią nie tak;>

Haha rozwalił mnie ten tekst Laughing
jeanne
jeanne
Blair & Chair
Blair & Chair

Liczba postów : 1452

Powrót do góry Go down

Ciekawostki Empty Re: Ciekawostki

Pisanie by Żuri Czw Sie 11, 2011 9:19 pm

Fakt, Jenny na początku mnie strasznie wkurzała za to, jak bardzo odstaje od książkowej, poza tym nie bardzo toleruję Taylor, ale cóż.

A co do tekstu, no nieprawdaż, że cały charakter ma wypisany na twarzy? Wink
Żuri
Żuri
Dorota & Laley
Dorota & Laley

Liczba postów : 4834

http://zurawinowa.livejournal.com/

Powrót do góry Go down

Ciekawostki Empty Re: Ciekawostki

Pisanie by Lise Wto Sie 16, 2011 3:15 pm

Heh... Mi Jenny się podobałą w 1 i 2 sezonie... Wtedy wybór wydawał się trafiony. A teraz? Niezbyt...
Lise
Lise
Jenny & pregnant!Blaine
Jenny & pregnant!Blaine

Liczba postów : 3798

Powrót do góry Go down

Ciekawostki Empty Re: Ciekawostki

Pisanie by mario588 Pią Sie 19, 2011 11:45 pm

"
Pierwszy odcinek to jedyny odcinek, w którym Chuck Bass i Nate Archibald jadą autobusem do szkoły, w następnych jeżdżą limuzyną."

Zawsze się zastanawiałem jak to było możliwe oglądając pierwszy odcinek;]

mario588

Liczba postów : 30

Powrót do góry Go down

Ciekawostki Empty Re: Ciekawostki

Pisanie by lana Sob Sie 20, 2011 10:33 am

Jeszcze nie czytałam książek, ale mam nadzieje ze w mojej bibliotece lub gdzieś na internecie znaję. Ale czytając porównania Niektóre bardziej by mi z ksiązki odpowiadały ale większość z filmu. np. Nie wyobrażam sobie łysej Vanessy lubię ją taka jaką jest w serialu, Jenny też mi się bardziej podoba jako filigranowa blondyneczka, Pasuje tym wyglądem jakby była rodzoną siostrą Sereny.Za to Fajnie jakby Blair miała rodzeństwo jak w książce.
lana
lana
Blair & Chuck
Blair & Chuck

Liczba postów : 328

Powrót do góry Go down

Ciekawostki Empty Re: Ciekawostki

Pisanie by zakochana_0 Pon Sie 22, 2011 11:34 am

lana napisał:Jeszcze nie czytałam książek, ale mam nadzieje ze w mojej bibliotece lub gdzieś na internecie znaję. Ale czytając porównania Niektóre bardziej by mi z ksiązki odpowiadały ale większość z filmu. np. Nie wyobrażam sobie łysej Vanessy lubię ją taka jaką jest w serialu, Jenny też mi się bardziej podoba jako filigranowa blondyneczka, Pasuje tym wyglądem jakby była rodzoną siostrą Sereny.Za to Fajnie jakby Blair miała rodzeństwo jak w książce.



Tak szczerze mówiąc czytałam kilka części plotkary..ale po raz pierwszy film bardziej podoba mi się od książki ( a w zasadzie serial..;D)
zakochana_0
zakochana_0
Chair & Nate
Chair & Nate

Liczba postów : 46

Powrót do góry Go down

Ciekawostki Empty Re: Ciekawostki

Pisanie by Lise Pią Sie 26, 2011 9:42 am

JA nie mogę sobie wyobrazic Chucka (Ed'a) z małpkąRazz
Lise
Lise
Jenny & pregnant!Blaine
Jenny & pregnant!Blaine

Liczba postów : 3798

Powrót do góry Go down

Ciekawostki Empty Re: Ciekawostki

Pisanie by jeanne Pią Sie 26, 2011 5:25 pm

To było by dosyć trudne Wink Zwłaszcza że z tym psem i tak już wygląda dosyć dziwnie Razz Chociaż jak dla mnie to bardziej intrygująca mogła by być łysa Vanessa Razz
jeanne
jeanne
Blair & Chair
Blair & Chair

Liczba postów : 1452

Powrót do góry Go down

Ciekawostki Empty Re: Ciekawostki

Pisanie by Ola Pią Sie 26, 2011 8:28 pm

Vanessę książkową lubiłam, więc mogłaby być łysa. Małpka byłaby zabawna, ale jest całkowicie nie do wyobrażenia przy Chucku wykreowanym przez scenarzystów Wink
Ola
Ola
Blairena & Free Will
Blairena & Free Will

Liczba postów : 2853

Powrót do góry Go down

Ciekawostki Empty błędy w fabule i powtórzenia

Pisanie by Gość Nie Sie 28, 2011 10:54 pm

jesli temat zalozony jest w zlym miejscu albo zdublowany, prosze o usuniecie lub przeniesienie.

Czy wylapalyscie jakies bledy, niespojnosci w fabule?
Nie chodzi mi o pilot, gdzie Chuck mial oboje rodzicow, a Blair miala inny pokoj i matke, ale cos dalej.

A jakies powtorzenia? Glownie chodzi mi o ubrania.
W 4 sezonie J i S mialy takie same buty.
W 1 czy 2 L kupila sobie (co podkreslila) buty, a potem chodzila w nich S.

Moze uda mi sie znalezc jakies zdjecia.

Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Ciekawostki Empty Re: Ciekawostki

Pisanie by Ola Nie Sie 28, 2011 11:03 pm

Subforum ogólnie-->ciekawostki. Wink Ja nie mogę usunąć, ale już coś takiego jest :>


Żuri: Połączyłam. Wink
Ola
Ola
Blairena & Free Will
Blairena & Free Will

Liczba postów : 2853

Powrót do góry Go down

Ciekawostki Empty Re: Ciekawostki

Pisanie by Ola Nie Sie 28, 2011 11:15 pm

grazie Very Happy
Ola
Ola
Blairena & Free Will
Blairena & Free Will

Liczba postów : 2853

Powrót do góry Go down

Ciekawostki Empty Re: Ciekawostki

Pisanie by Lise Sro Sie 31, 2011 6:20 pm

Hehe. Ja się cieszę, że jest tak jak jest... Ale ja bym chętnie zobaczyła Erica(moze innego aktora) z Blair:)
Lise
Lise
Jenny & pregnant!Blaine
Jenny & pregnant!Blaine

Liczba postów : 3798

Powrót do góry Go down

Ciekawostki Empty Re: Ciekawostki

Pisanie by Magdafa Czw Wrz 01, 2011 11:28 am

ennavay napisał:jesli temat zalozony jest w zlym miejscu albo zdublowany, prosze o usuniecie lub przeniesienie.

Czy wylapalyscie jakies bledy, niespojnosci w fabule?
Nie chodzi mi o pilot, gdzie Chuck mial oboje rodzicow, a Blair miala inny pokoj i matke, ale cos dalej.

A jakies powtorzenia? Glownie chodzi mi o ubrania.
W 4 sezonie J i S mialy takie same buty.
W 1 czy 2 L kupila sobie (co podkreslila) buty, a potem chodzila w nich S.

Moze uda mi sie znalezc jakies zdjecia.

Koniecznie musisz znaleść te zdjęcia. Smile
Magdafa
Magdafa
Blair & Chair
Blair & Chair

Liczba postów : 366

Powrót do góry Go down

Ciekawostki Empty Re: Ciekawostki

Pisanie by Lise Czw Wrz 01, 2011 12:38 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Kolczyki i naszyjnik są z jednego kompletu:P A przynajmniej tak mi się wydaje.
Lise
Lise
Jenny & pregnant!Blaine
Jenny & pregnant!Blaine

Liczba postów : 3798

Powrót do góry Go down

Ciekawostki Empty Re: Ciekawostki

Pisanie by Magdafa Czw Wrz 01, 2011 6:43 pm

Faktycznie są bardzo podobne. Podobają mi się te kolczyki, naszyjnik juz jakoś mniej Smile.
Magdafa
Magdafa
Blair & Chair
Blair & Chair

Liczba postów : 366

Powrót do góry Go down

Ciekawostki Empty Re: Ciekawostki

Pisanie by Lise Czw Wrz 01, 2011 6:48 pm

No:) Mi tez ten naszyjnik nie podoba sie... Ale to moze tylko na Vanessie?
Lise
Lise
Jenny & pregnant!Blaine
Jenny & pregnant!Blaine

Liczba postów : 3798

Powrót do góry Go down

Ciekawostki Empty Re: Ciekawostki

Pisanie by Magdafa Czw Wrz 01, 2011 6:51 pm

bardzo możliwe...heh
Magdafa
Magdafa
Blair & Chair
Blair & Chair

Liczba postów : 366

Powrót do góry Go down

Ciekawostki Empty Re: Ciekawostki

Pisanie by Lise Czw Wrz 01, 2011 7:59 pm

Dla mnie, nawet najlepsze ciuchy na Vanessie wygladaja.... hm... zle:P
Lise
Lise
Jenny & pregnant!Blaine
Jenny & pregnant!Blaine

Liczba postów : 3798

Powrót do góry Go down

Ciekawostki Empty Re: Ciekawostki

Pisanie by Citizen Erased Czw Wrz 01, 2011 8:19 pm

Nie rozumiem was, dlaczego tak ciągle "jeździcie" tej Vanessie? Wiadomo zrobiła to co zrobiła (dużo rzeczy zrobiła) ale bez przesady, żeby ciągle tylko krytykować nawet głupi naszyjnik, bo to Vanessa nosi, a jakby Blair miała, to pewnie każdy taki chciałby mieć. Nie rozumiem was ludzie...
Citizen Erased
Citizen Erased
Chair & Dair
Chair & Dair

Liczba postów : 316

Powrót do góry Go down

Ciekawostki Empty Re: Ciekawostki

Pisanie by Lise Czw Wrz 01, 2011 8:24 pm

Ja zartowalam:P Nie bierzcie na serio moich slow... Ale ogolnie ten naszyjnik na Vanessie nie podobal mi sie. Gdyby bym na kims innym, z innymi ciuchami....
Lise
Lise
Jenny & pregnant!Blaine
Jenny & pregnant!Blaine

Liczba postów : 3798

Powrót do góry Go down

Ciekawostki Empty Re: Ciekawostki

Pisanie by Citizen Erased Czw Wrz 01, 2011 8:26 pm

A według mnie był po prostu w jej stylu. I przynajmniej kolorystycznie pasował do sukienki, bo zdarzało jej się już różnie z takimi dopasowaniami.
Citizen Erased
Citizen Erased
Chair & Dair
Chair & Dair

Liczba postów : 316

Powrót do góry Go down

Ciekawostki Empty Re: Ciekawostki

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 1 z 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach