Twoje Ulubione Seriale
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Oscary 2013

+10
Karo
Layla
Gigi
Magda
Vivien
Ola
Żuri
brulion
Kasia
Karolina
14 posters

Strona 1 z 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Oscary 2013 Empty Oscary 2013

Pisanie by Karolina Pon Sty 07, 2013 7:46 pm

W czwartek ogłoszenie nominacji, więc czas najwyższy zacząć spekulowaćSmile


80 milionów już z rywalizacji odpadło, więc polskiego Oscara nie będzie:(

Lista filmów nieanglojęzycznych, które wciąż mają szansę na nominację:
"Miłość" (Austria)
"Wiedźma wojny" (Kanada)
"No" (Chile)
"Kochanek królowej" (Dania)
"Nietykalni" (Francja)
"Djúpið" (Islandia)
"Kon-Tiki" (Norwegia)
"Za wzgórzami" (Rumunia)
"Twoja siostra" (Szwajcaria)
7 europejskich Smile

Macie jakichś swoich faworytów/pewniaki?

edit:
NOMINACJE
Najlepszy film
Les Miserables Nędznicy (2012)
Django (2012)
Poradnik pozytywnego myślenia (2012)
Operacja Argo (2012)
Życie Pi 3D (2012)
Miłość (2012)
Wróg numer jeden (2012)
Bestie z południowych krain (2012)
Lincoln (2012)

Najlepszy aktor pierwszoplanowy
Bradley Cooper - Poradnik pozytywnego myślenia (2012)
Denzel Washington - Lot (2012)
Hugh Jackman - Les Miserables Nędznicy (2012)
Daniel Day-Lewis - Lincoln (2012)
Joaquin Phoenix - Mistrz (2012)

Najlepsza aktorka pierwszoplanowa
Jennifer Lawrence - Poradnik pozytywnego myślenia (2012)
Naomi Watts - Niemożliwe (2012)
Jessica Chastain - Wróg numer jeden (2012)
Quvenzhané Wallis - Bestie z południowych krain (2012)
Emmanuelle Riva - Miłość (2012)

Najlepszy aktor drugoplanowy
Philip Seymour Hoffman - Mistrz (2012)
Christoph Waltz - Django (2012)
Robert De Niro - Poradnik pozytywnego myślenia (2012)
Tommy Lee Jones - Lincoln (2012)
Alan Arkin - Operacja Argo (2012)

Najlepsza aktorka drugoplanowa
Amy Adams - Mistrz (2012)
Helen Hunt - Sesje (2012)
Anne Hathaway - Les Miserables Nędznicy (2012)
Sally Field - Lincoln (2012)
Jacki Weaver - Poradnik pozytywnego myślenia (2012)

Najlepszy reżyser
Ang Lee - Życie Pi 3D (2012)
Steven Spielberg - Lincoln (2012)
Benh Zeitlin - Bestie z południowych krain (2012)
Michael Haneke - Miłość (2012)
David O. Russell - Poradnik pozytywnego myślenia (2012)

Najlepszy scenariusz oryginalny
Django (2012) - Quentin Tarantino
Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom (2012) - Wes Anderson, Roman Coppola
Miłość (2012) - Michael Haneke
Wróg numer jeden (2012) - Mark Boal
Lot (2012) - John Gatins

Najlepszy scenariusz adaptowany
Poradnik pozytywnego myślenia (2012) - David O. Russell
Operacja Argo (2012) - Chris Terrio
Życie Pi 3D (2012) - David Magee
Lincoln (2012) - Tony Kushner
Bestie z południowych krain (2012) - Lucy Alibar, Benh Zeitlin

Najlepszy film nieanglojęzyczny
Kon-Tiki (2012)
No (2012)
Miłość (2012)
Kochanek królowej (2012)
Wiedźma wojny (2012)

Najlepsza charakteryzacja
Les Miserables Nędznicy (2012)
Hitchcock (2012)
Hobbit: Niezwykła podróż (2012)

Najlepsza muzyka
Skyfall (2012) - Thomas Newman
Życie Pi 3D (2012) - Mychael Danna
Anna Karenina (2012) - Dario Marianelli
Lincoln (2012) - John Williams
Operacja Argo (2012) - Alexandre Desplat

Najlepsza piosenka
Ted (2012) "Everybody Needs A Best Friend", wyk. Norah Jones
Ścigając arktyczny lód (2012) "Before My Time", wyk. Scarlett Johansson i Joshua Bell
Życie Pi 3D (2012) "Pi's Lullaby", wyk. Bombay Jayashri
Skyfall (2012) "Skyfall", wyk. Adele
Les Miserables Nędznicy (2012) "Suddenly", wyk. Hugh Jackman

Najlepsza scenografia
Lincoln (2012) - Jim Erickson, Rick Carter
Życie Pi 3D (2012) - Anna Pinnock, David Gropman
Les Miserables Nędznicy (2012) - Eve Stewart, Anna Lynch-Robinson
Anna Karenina (2012) - Sarah Greenwood, Katie Spencer
Hobbit: Niezwykła podróż (2012) - Dan Hennah, Ra Vincent, Simon Bright

Najlepsze efekty specjalne
Avengers 3D (2012)
Prometeusz (2012)
Życie Pi 3D (2012)
Hobbit: Niezwykła podróż (2012)
Królewna Śnieżka i Łowca (2012)

Najlepsze kostiumy
Les Miserables Nędznicy (2012) - Paco Delgado
Anna Karenina (2012) - Jacqueline Durran
Królewna Śnieżka i Łowca (2012) - Colleen Atwood
Królewna Śnieżka (2012) - Eiko Ishioka
Lincoln (2012) - Joanna Johnston

Najlepsze zdjęcia
Skyfall (2012) - Roger Deakins
Życie Pi 3D (2012) - Claudio Miranda
Django (2012) - Robert Richardson
Anna Karenina (2012) - Seamus McGarvey
Lincoln (2012) - Janusz Kamiński

Najlepszy długometrażowy film animowany
Merida Waleczna (2012) - Mark Andrews, Brenda Chapman
Ralph Demolka (2012) - Rich Moore
Piraci! (2012) - Peter Lord
ParaNorman (2012) - Sam Fell, Chris Butler
Frankenweenie (2012) - Tim Burton

Najlepszy dźwięk
Operacja Argo (2012) - John T. Reitz, Gregg Rudloff
Lincoln (2012) - Gary Rydstrom, Ron Judkins, Andy Nelson
Skyfall (2012) - Greg P. Russell, Stuart Wilson, Scott Millan
Les Miserables Nędznicy (2012) - Simon Hayes, Andy Nelson, Mark Paterson
Życie Pi 3D (2012) - Drew Kunin, Doug Hemphill, Ron Bartlett

Najlepszy krótkometrażowy film animowany
Adam and Dog (2011) - Min-kyu Lee
The Simpsons: The Longest Daycare (2012) - David Silverman
Paperman (2012) - John Kahrs
Fresh Guacamole (2012) - Pes
Po uszy (2012) - Timothy Reckart, Fodhla Cronin O'Reilly

Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny
Redemption (2012) - Jon Alpert, Matthew O'Neill
Mondays at Racine (2012) - Cynthia Wade, Robin Honan
Kings Point (2012) - Jedd Wider, Sari Gilman
Inocente (2012) - Sean Fine, Andrea Nix
Open Heart (2013) - Cori Shepherd Stern, Kief Davidson

Najlepszy montaż
Wróg numer jeden (2012) - Dylan Tichenor, William Goldenberg
Życie Pi 3D (2012) - Tim Squyres
Lincoln (2012) - Michael Kahn
Operacja Argo (2012) - William Goldenberg
Poradnik pozytywnego myślenia (2012) - Crispin Struthers, Jay Cassidy

Najlepszy montaż dźwięku
Operacja Argo (2012) - Ethan Van der Ryn, Erik Aadahl
Django (2012) - Wylie Stateman
Wróg numer jeden (2012) - Paul N.J. Ottosson
Skyfall (2012) - Per Hallberg, Karen M. Baker
Życie Pi 3D (2012) - Eugene Gearty, Philip Stockton

Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny
How to Survive a Plague (2012) - Dan Cogan
The Gatekeepers (2012)
Sugar Man (2012)
Niewidzialna wojna (2012)
5 rozbitych kamer (2011) - Guy Davidi, Emad Burnat


Ostatnio zmieniony przez Karolina dnia Czw Sty 10, 2013 7:56 pm, w całości zmieniany 1 raz
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Oscary 2013 Empty Re: Oscary 2013

Pisanie by Kasia Pon Sty 07, 2013 7:53 pm

Póki co podejrzewam tylko Hobbita za charakteryzację, słyszałam że nie będzie Atlasu Chmur w tej kategorii?
Kasia
Kasia
Dan & Klaine
Dan & Klaine

Liczba postów : 5036

Powrót do góry Go down

Oscary 2013 Empty Re: Oscary 2013

Pisanie by Karolina Pon Sty 07, 2013 8:05 pm

Kasia napisał:Póki co podejrzewam tylko Hobbita za charakteryzację, słyszałam że nie będzie Atlasu Chmur w tej kategorii?
A czemu miało by nie być? Nic mi nie wiadomo na ten temat;) Ja liczyłam, że akurat w tej kategorii Atlas jest pewniakiem...
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Oscary 2013 Empty Re: Oscary 2013

Pisanie by Kasia Pon Sty 07, 2013 8:07 pm

Na filmwebie takie wieści wyczytałam Razz Bardzo się zdziwiłam, bo też myślałam, że to pewniak.
Kasia
Kasia
Dan & Klaine
Dan & Klaine

Liczba postów : 5036

Powrót do góry Go down

Oscary 2013 Empty Re: Oscary 2013

Pisanie by brulion Pon Sty 07, 2013 9:01 pm

Ja obstawiam, że za kobiecy lead dostanie Anne Hathaway Very Happy szkoda, że 80 milionów odpadło, co prawda nie był to film na miarę Oscara, ale i tak Sad
brulion
brulion
Derena & Wrencer
Derena & Wrencer

Liczba postów : 2653

Powrót do góry Go down

Oscary 2013 Empty Re: Oscary 2013

Pisanie by Karolina Pon Sty 07, 2013 10:03 pm

A ona w ogóle gra tam główną rolę czy drugoplanową? Pytam bo nie widziałam filmu, więc nie wiem jak oni to tam rozplanowali, ale w książce to raczej nie była główna postać. Chyba wszyscy się spodziewają jej wygranej, miałabym niezły ubaw gdyby się okazało, że jednak z kimś przegrała;) Ciekawe, czy Keira dostanie nominację. Streep dostanie pewnie dla zasady Very Happy

Ja mam nadzieję, że Kamiński dostanie chociaż nominację za Lincolna. W nieanglojęzycznych pewnie wygra Miłość. Spodziewam się nominacji (i może nawet wygranej) dla DiCaprio za rolę drugoplanową w Django Unchained. Nie widziałam tego filmu, ale słyszałam, że rola Leo rewelacyjna. Chyba, że członkowie Akademii będą przewidujący i pominą go w tym roku, żeby w przyszłym nagrodzić go za Gatsby'ego:D

Mam nadzieję, że Atlas Chmur coś dostanie. A jakby jeszcze nominowali Jima to byłabym w siódmym niebie.
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Oscary 2013 Empty Re: Oscary 2013

Pisanie by Żuri Czw Sty 10, 2013 5:48 pm

Szlag mnie trafił, że Hathaway dostała nominację. Aktorką jest mierną, a jej nachalne promowanie się poprzez "tyle schudłam, liczę na nominację", było żenujące. Jak dostanie Oscara, to będzie oznaczało ostateczny upadek Oscarów. Razz

Skaczę z radości z nominacji dla Jackmana. Bale już dostał, teraz Jackman. Moi ulubieni aktorzy. Wink
Zastanawiam się, czemu akademia nie lubi Leo. Tym razem nawet nominacji nie dostał...
To samo brak nominacji dla Afflecka.
Jestem w szoku małej ilości nominacji Hobbita. Może chcą kolejne części nominować.

Mam wrażenie, że poradnik pozytywnego myślenia i życie Pi będą królować. Mnóstwo nominacji Wink

I 0 dla Batmana. Neutral
Żuri
Żuri
Dorota & Laley
Dorota & Laley

Liczba postów : 4834

http://zurawinowa.livejournal.com/

Powrót do góry Go down

Oscary 2013 Empty Re: Oscary 2013

Pisanie by Kasia Czw Sty 10, 2013 6:33 pm

Masakra, że Batman nie ma żadnej nominacji :/
Zgadzam się z Tobą Żuri co do Hathaway, mam ogromną nadzieję, że nie wygra.

Mam ochotę zobaczyć ten Poradnik pozytywnego myślenia, żeby zobaczyć co takiego Lawrence tam pokazała :>

Ciekawa jestem czy Skyfall dostanie za muzykę.
Kasia
Kasia
Dan & Klaine
Dan & Klaine

Liczba postów : 5036

Powrót do góry Go down

Oscary 2013 Empty Re: Oscary 2013

Pisanie by Karolina Czw Sty 10, 2013 8:04 pm

No proszę was, nominacja dla Hathaway była więcej niż pewna, w końcu biedactwo się GŁODZIŁO do tej roli! Dobrze, że jednak jest to rola drugoplanowa, tak jak mówiłam. Zresztą i tak mam nadzieję, że wygra ktoś inny.

Brak nominacji za charakteryzację dla Atlasu chmur to jest jakaś kpina... W ogóle te nominacje kiepsko wyglądają. Mam wrażenie, że ludzie z Akademii wybierają sobie ok. 10 filmów a potem je po prostu wciskają na chybił-trafił do poszczególnych kategorii. Życie Pi, Poradnik, Miłość, Django, Lincoln, Nędznicy - każde po kilka nominacji... Bez jaj. Wierzę, że te filmy są dobre, ale chyba nie aż tak wybitne w 10 różnych kategoriach każdy;/ Poza tym Oscary robią się z roku na rok coraz bardziej komercyjne, ta nagroda już naprawdę żyje tylko i wyłącznie legendą dawnej świetności. W tej chwili to jest bardziej konkurs popularności niż jakości.

Najmilszy akcent to nominacja dla Kamińskiego. Mam nadzieję, że uda mu się wygraćSmile
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Oscary 2013 Empty Re: Oscary 2013

Pisanie by Ola Czw Sty 10, 2013 8:13 pm

Zupełnie mi się nie podobają te nominacje, naprawdę 10 filmów i nic więcej.
Ja Hathaway lubię, nie wiem jak wypadła w Nędznikach, więc się nie wypowiadam Wink
Brak Atlasu, bez sensu.
Ola
Ola
Blairena & Free Will
Blairena & Free Will

Liczba postów : 2853

Powrót do góry Go down

Oscary 2013 Empty Re: Oscary 2013

Pisanie by Vivien Czw Sty 10, 2013 8:21 pm

Nie wiem czy Atlas zasługiwał na nominację. Książki nie czytałam, więc wypowiadam się tylko o filmie bez odniesienia do pierwowzoru, ale muszę przyznać, że Atlas mnie nie porwał. Nastawiałam się na coś innego, niekoniecznie lepszego, ale innego i po wyjściu z kina byłam rozczarowana.

Mogę jedynie zgodzić się z Karoliną, że mógłby dostać za charakteryzację, bo to akurat wyszło im wspaniale.

Bardzo interesuje mnie ten Poradnik...
Vivien
Vivien
Blairena & Caskett
Blairena & Caskett

Liczba postów : 1601

Powrót do góry Go down

Oscary 2013 Empty Re: Oscary 2013

Pisanie by Karolina Czw Sty 10, 2013 8:34 pm

No ja o nominacji dla najlepszego filmu to nawet nie marzyłam, ale chodziło mi właśnie o tę charakteryzację, która wyszła im naprawdę fenomenalnie i właściwie w połowie postaci nie byłam w stanie w żaden sposób rozpoznać aktorów;D Ale nie, trzeba było walnąć kolejną nominację dla Nędzników, bo przecież Anne wyglądała tak zaskakująco blado w roli Fantyny!

Nawiasem mówiąc mamy najmłodszą nominowaną do Oscara w historii;D Chciałabym zobaczyć jak osoba wręczająca statuetkę czyta jej imię Wink
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Oscary 2013 Empty Re: Oscary 2013

Pisanie by Magda Czw Sty 10, 2013 8:51 pm

Tutaj wszystkie nominacje:

Spoiler:

Powiem krótko: nudy Wink Lincoln zgarnie pewnie trzy główne nagrody. Jedyna kategoria, która może sprawić niespodziankę, to najlepsza aktorka, nie wykluczam Lawrence, chociaż moim zdaniem Chastain powinna sobie poradzić (z drugiej strony Akademia lubi ją ignorować). Z najlepszych filmów nie widziałam Beasts of the Southern Wild, Silver Linings Playbook i Django Unchained, którego raczej nie mam zamiaru zobaczyć, bo po prostu nie trawię QT.
Co do Anne, myślę, że może dostać (słaba konkurencja), chociaż była taka sobie, he. Może Amy Adams, nie widziałam Jacki Weaver.

Dziwi mnie brak nominacji dla Bena Afflecka za Argo i Kathryn Bigelow, myślałam, że to pewniaki.

PS Mamy też najstarszą w historii kandydatkę do zdobycia nagrody (Emmanuelle Riva).
Magda
Magda
Admin & Dan
Admin & Dan

Liczba postów : 3659

https://twojeseriale.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Oscary 2013 Empty Re: Oscary 2013

Pisanie by Karolina Czw Sty 10, 2013 8:55 pm

Wstawiłam już nominacje w zedytowanym pierwszym poście.

Sally Field to słaba konkurencja dla Anne? Very Happy Moim zdaniem, jeśli Hathaway wygra to będzie to nagroda za popularność ew. poruszające historie o drastycznym wczuwaniu się w postać, nie rolę.
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Oscary 2013 Empty Re: Oscary 2013

Pisanie by Magda Czw Sty 10, 2013 9:05 pm

Karolina napisał:Wstawiłam już nominacje w zedytowanym pierwszym poście.

Sally Field to słaba konkurencja dla Anne? Very Happy Moim zdaniem, jeśli Hathaway wygra to będzie to nagroda za popularność ew. poruszające historie o drastycznym wczuwaniu się w postać, nie rolę.

Dzięki Smile

Lincoln to film Daniela Day-Lewisa, nie sądzę, żeby jeszcze Field dostała. To już byłoby szaleństwo Wink Poza tym Akademia nie powinna degradować jej pozycji, he.
Magda
Magda
Admin & Dan
Admin & Dan

Liczba postów : 3659

https://twojeseriale.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Oscary 2013 Empty Re: Oscary 2013

Pisanie by Żuri Czw Sty 10, 2013 9:06 pm

O Lincolnie słyszałam jak na razie mnóstwo złych opinii. Jedynie Daniel się sprawdził, tak to film słabiutki. Nie widziałam, więc nie oceniam, ale masa nominacji dla niego była pewna, przecież to ikona Stanów. Wink

Mnie chyba najbardziej zszokowały nominacje do "reżysera". Wink Affleck i Tarantino to były pewniaki do nominacji, a tu szok.

W sumie jak patrzę na najlepsze filmy... Na pewno obejrzę poradnik, kiedyś tam operację, Nędzników dla Jackmana i tyle. Ciekawa tak naprawdę jestem tylko Poradnika, reszta jakoś mnie nie porywa.


Ciekawa jestem efektów specjalnych.
Myślę, że gra będzie między Pi (zwiastun jest tak bajeczny, że aż miło Wink ), a Hobbitem (nowa jakość - 48 fps). W każdym razie jestem zażenowana brakiem nominacji dla TDK. Scena rozwalenia stadionu była genialna, więc nie ogarniam, co tam robi Śnieżka Very Happy

Swoją drogą, zaintrygowało mnie to, że Miłość jest w tylu kategoriach. A zwłaszcza najlepszy film/ najlepszy film nieanglojęzyczny. Co będzie jak wygra tę pierwszą kategorię, a przegra drugą? Very Happy Kiedyś jakiś film nieanglojęzyczny dostał tyle nominacji?


Ps. Hathaway podobno spędziła na planie nędzników całe 12 dni. Faktycznie miała jak poczuć bohaterkę i wczuć się w rolę Wink
Żuri
Żuri
Dorota & Laley
Dorota & Laley

Liczba postów : 4834

http://zurawinowa.livejournal.com/

Powrót do góry Go down

Oscary 2013 Empty Re: Oscary 2013

Pisanie by Magda Czw Sty 10, 2013 9:17 pm

Żuri napisał:O Lincolnie słyszałam jak na razie mnóstwo złych opinii. Jedynie Daniel się sprawdził, tak to film słabiutki. Nie widziałam, więc nie oceniam, ale masa nominacji dla niego była pewna, przecież to ikona Stanów. Wink

Mnie chyba najbardziej zszokowały nominacje do "reżysera". Wink Affleck i Tarantino to były pewniaki do nominacji, a tu szok.

W sumie jak patrzę na najlepsze filmy... Na pewno obejrzę poradnik, kiedyś tam operację, Nędzników dla Jackmana i tyle. Ciekawa tak naprawdę jestem tylko Poradnika, reszta jakoś mnie nie porywa.


Ciekawa jestem efektów specjalnych.
Myślę, że gra będzie między Pi (zwiastun jest tak bajeczny, że aż miło Wink ), a Hobbitem (nowa jakość - 48 fps). W każdym razie jestem zażenowana brakiem nominacji dla TDK. Scena rozwalenia stadionu była genialna, więc nie ogarniam, co tam robi Śnieżka Very Happy

Swoją drogą, zaintrygowało mnie to, że Miłość jest w tylu kategoriach. A zwłaszcza najlepszy film/ najlepszy film nieanglojęzyczny. Co będzie jak wygra tę pierwszą kategorię, a przegra drugą? Very Happy Kiedyś jakiś film nieanglojęzyczny dostał tyle nominacji?


Ps. Hathaway podobno spędziła na planie nędzników całe 12 dni. Faktycznie miała jak poczuć bohaterkę i wczuć się w rolę Wink

Lincoln i Zero Dark Thirty, to bardzo popularne filmy w Stanach. Nie ma się czemu dziwić. Według mnie Lincoln trochę przereklamowany, ale cóż począć.

Miłość pewnie wygra drugą, he. I szczerze to nie pamiętam, czy jakiś inny zagraniczny film miał tyle nominacji. Life Is Beautiful może?

Co do Anne, to myślę, że może wygrać, bo to po prostu ciężka rola. Śpiewana, niekonwencjonalna, oczywiście sprawy wizerunkowe też mają znaczenie. To czy się sprawdziła, to inna sprawa, he. Mnie film trochę zawiódł.
Magda
Magda
Admin & Dan
Admin & Dan

Liczba postów : 3659

https://twojeseriale.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Oscary 2013 Empty Re: Oscary 2013

Pisanie by Karolina Czw Sty 10, 2013 9:57 pm

Żuri napisał:
Swoją drogą, zaintrygowało mnie to, że Miłość jest w tylu kategoriach. A zwłaszcza najlepszy film/ najlepszy film nieanglojęzyczny. Co będzie jak wygra tę pierwszą kategorię, a przegra drugą? Very Happy Kiedyś jakiś film nieanglojęzyczny dostał tyle nominacji?
Jasne, że tak;) Miłość ma 5, to i tak nie jest aż tak dużo. Przyczajony tygrys, ukryty smok miał aż 10. Też był nominowany do najlepszego i nieanglojęzycznego, ale wygrał tylko w tej drugiej kategorii. Życie jest piękne - 7 nominacji i ta sama sytuacja z tymi dwiema kategoriami. Labirynt Fauna miał 6, a nawet nie został uznany za najlepszy nieanglojęzyczny. No i Amelia miała 5 ale nic nie wygrała (najlepsze, że nawet nie została nominowana za tak osławioną muzykę Wink ). To są tylko te, które od razu mi się skojarzyły, więc posprawdzałam ile tych nominacji zgarnęły; jest pewnie takich znacznie więcej.

Raz na jakiś czas trafia się film nieanglojęzyczny, który jest przy okazji materiałem na hit komercyjny i to właśnie takie dostają najwięcej nominacji, mimo, że wcale nie są najlepszymi filmami, które się w tej kategorii pojawiają. I to jest właśnie ciekawe, bo Miłość w ogóle się w ten kanon nie wpisuje. Czytałam nawet gdzieś opinię, jeszcze przed ogłoszeniem ostatecznych nominacji, że Miłość nie ma szans, bo to jest film 'zbyt ambitny' na Oscary;D Nie sądzę, żeby zgarnęła obie statuetki. Stawiam, że wygra w nieanglojęzycznym, a na 'najlepszy film' pójdzie coś bardziej komercyjnego. Nawiasem mówiąc, pozytywnym zaskoczeniem jest dla mnie brak nominacji Nietykalnych. Bałam się, że Akademia 'pójdzie za głosem tłumu' i przepchnie ten film.
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Oscary 2013 Empty Re: Oscary 2013

Pisanie by Gigi Czw Sty 10, 2013 11:28 pm

Przyczajony tygrys, ukryty smok miał 10 nominacji?? xD o matulu :> chyba ludzie z akademii byli na ostrym kacu xD

gdzie jest Leło ;( < płacze > będzie LOL jeżeli Lawrencówna zgarnie za aktorkę. WTF. Bradley Cooper to następne WTF. lubię go, ale żeby stawiać go tak obok Day-Lewisa czy Washa. matko.

obejrzałam Annę Kareninę i było zajebiście. myślę, że coś wygra.

Gigi
Gigi
Gossip Dan & Girls
Gossip Dan & Girls

Liczba postów : 6440

Powrót do góry Go down

Oscary 2013 Empty Re: Oscary 2013

Pisanie by Karolina Czw Sty 10, 2013 11:39 pm

Fun fact: Bradley Cooper ma 5 sutków, i wszystkie 3 dodatkowe są OBLEŚNE... Nie googlujcie jeśli macie słabe nerwy.
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Oscary 2013 Empty Re: Oscary 2013

Pisanie by Vivien Czw Sty 10, 2013 11:47 pm

Karolina napisał:Fun fact: Bradley Cooper ma 5 sutków, i wszystkie 3 dodatkowe są OBLEŚNE... Nie googlujcie jeśli macie słabe nerwy.
CO??????!!!!!!!! O trzech to jeszcze słyszałam (Chandler i jego trzeci sutek <3), ale żeby aż 5.

Chyba wygoogluje, mimo że ostrzegasz.

Oscary 2013 Tumblr_lygfmdwbq61qir83io4_250
Vivien
Vivien
Blairena & Caskett
Blairena & Caskett

Liczba postów : 1601

Powrót do góry Go down

Oscary 2013 Empty Re: Oscary 2013

Pisanie by Gigi Czw Sty 10, 2013 11:50 pm

lulz od sutków macie temat o ulubionych aktorach xD
Gigi
Gigi
Gossip Dan & Girls
Gossip Dan & Girls

Liczba postów : 6440

Powrót do góry Go down

Oscary 2013 Empty Re: Oscary 2013

Pisanie by Żuri Pią Sty 11, 2013 12:52 am

Żuri
Żuri
Dorota & Laley
Dorota & Laley

Liczba postów : 4834

http://zurawinowa.livejournal.com/

Powrót do góry Go down

Oscary 2013 Empty Re: Oscary 2013

Pisanie by Layla Pią Sty 11, 2013 1:06 am

O ile dobrze pamiętam, to Bradley był u Ellen i pokazywał te niby dodatkowe sutki, ale to był tylko żart Wink
Layla
Layla
Chair & Hyckie
Chair & Hyckie

Liczba postów : 4417

Powrót do góry Go down

Oscary 2013 Empty Re: Oscary 2013

Pisanie by Karolina Pią Sty 11, 2013 1:24 am

Layla napisał:O ile dobrze pamiętam, to Bradley był u Ellen i pokazywał te niby dodatkowe sutki, ale to był tylko żart Wink
Serio?! To kamień z serca... Przeczytałam o tym gdzieś w internecie, potem to wygooglowałam i zdjęcia mnie tak obrzydziły, że nie czułam się na siłach brać się jeszcze za filmik z programu... Co to za akcja w ogóle? To jest naprawdę obleśne:|

Żeby mnie Gigi nie zbanowała za spam dodam bardziej w tematyce oskarowej, że ta akcja z wyciekiem nowych filmów do internetu to jest jednak lekka przesada i trochę chamstwo, jeżeli rzeczywiście odpowiadają za to członkowie Akademii. Przecież oni sami żyją z tego przemysłu, więc powinni wiedzieć, jakie straty dla wytwórni przynosi wypuszczenie takiej kopii do sieci przed, czy na krótko po premierze.
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Oscary 2013 Empty Re: Oscary 2013

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 1 z 4 1, 2, 3, 4  Next

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach