Twoje Ulubione Seriale
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Książki

+54
klaudia5xo
efi
meggheart
freakybanana
makda
Maxxxim
paula91
natsen
AsiaSSS
imagin
juka13
Marginesowa
MarleneFan
holly10
Ania
magdzialeenka
desertrose
frejabeha
April
CallMeLady
shiva89
brulion
Joanna
maolina
turtle
amant
BoToCoDlaMnie
Monika
vajper.
Freya
xAaliyahxx
Żuri
coconutP
kaasiaa
M&M's
nonameface
lookx
Vinova
possibility
Vivien
jeannette
Lewandowska
andzia
DairDreamer
elenex89
Ola
Kilmeny
Magda
fusiatko44
MotherChucker
Lise
Kasia
Karolina
Gigi
58 posters

Strona 3 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Książki - Page 3 Empty Re: Książki

Pisanie by kaasiaa Wto Wrz 06, 2011 12:00 am

Dla wszystkich posiadających czworonożnego przyjaciela polecam książkę : Małe wielkie życie - wspomnienia o radosnym psie autorstwa Dean'a Koontza . Ubawiłam się przy niej ale i też wiele nauczyłam. Autor refleksyjnie spogląda na świat psów i pokazuje nam jacy staliśmy się w naszych czasach.. Opisuje swoją goldenkę ,która żyła 11 lat. Płakałam strasznie pod koniec gdyż sama straciłam w czerwcu swojego 13 letniego aniołka.. Tak czy siak , polecam - jedna z ulubionych.

kaasiaa

Liczba postów : 32

Powrót do góry Go down

Książki - Page 3 Empty Re: Książki

Pisanie by coconutP Czw Wrz 22, 2011 3:24 pm

Dla mnie niesamowitą męką w gimnazjum byli 'Krzyżacy' - przebrnęłam tylko przez połowę pierwszej części ....

Szukam jakichś ciekawych kryminałów ... ktoś poleci ? Very Happy
coconutP
coconutP
Chair & Chuck
Chair & Chuck

Liczba postów : 34

Powrót do góry Go down

Książki - Page 3 Empty Re: Książki

Pisanie by Żuri Pią Wrz 23, 2011 3:52 pm

Sherlock Holmes. Cokolwiek. Uwielbiam Sherlocka Holmesa, jest po prostu genialny. Very Happy
Żuri
Żuri
Dorota & Laley
Dorota & Laley

Liczba postów : 4834

http://zurawinowa.livejournal.com/

Powrót do góry Go down

Książki - Page 3 Empty Re: Książki

Pisanie by xAaliyahxx Pią Wrz 23, 2011 7:14 pm

Ja jestem wielką fanką Domu Nocy teraz czekam na premierę kolejnej części Very Happy
xAaliyahxx
xAaliyahxx
Blair & Georgie
Blair & Georgie

Liczba postów : 898

http://www.youtube.pl/xAaliyahxx

Powrót do góry Go down

Książki - Page 3 Empty Re: Książki

Pisanie by coconutP Pią Wrz 23, 2011 7:47 pm

Ja przeczytałam 2 części Domu Nocy ;p

Czytała może któraś 'Numery' ? Ja się właśnie za nią zabieram. Jest o 15 letniej dziewczynie imieniem Jem, która gdy spojrzy ludziom w oczy widzi numery - daty śmierci. Nie radzi sobie z tym więc ucieka ...

[You must be registered and logged in to see this image.]
coconutP
coconutP
Chair & Chuck
Chair & Chuck

Liczba postów : 34

Powrót do góry Go down

Książki - Page 3 Empty Re: Książki

Pisanie by xAaliyahxx Pią Wrz 23, 2011 8:20 pm

Nie czytałam, ale chętnie to zrobię, zapowiedź fajna Very Happy
xAaliyahxx
xAaliyahxx
Blair & Georgie
Blair & Georgie

Liczba postów : 898

http://www.youtube.pl/xAaliyahxx

Powrót do góry Go down

Książki - Page 3 Empty Re: Książki

Pisanie by Freya Sob Paź 15, 2011 5:30 pm

dislike napisał:Ha, po dwóch latach polonistyki stwierdzam, że istnieją książki jeszcze gorsze od kanonu lektur.

Oj, zdecydowanie istnieją, już lepsza "Lalka" niż, biorąc pierwszą z brzegu, arystotelesowska "Poetyka" xD. A na plus zaskoczyła mnie ostatnio seria "Igrzyska śmierci", "W pierścieniu ognia" i "Kosogłos" Susanne Collins. Spodziewając się nieco sztampowej historyjki, typowej dla młodzieżowej fantastyki, natknęłam się na zaskakująco mądrą i głęboką, szczególnie patrząc przez pryzmat wyżej wspomnianego gatunku, opowieść.
Freya
Freya
Destiel & Justice League
Destiel & Justice League

Liczba postów : 1480

Powrót do góry Go down

Książki - Page 3 Empty Re: Książki

Pisanie by Kasia Sro Paź 19, 2011 10:18 am

A teraz możecie mnie nazwać dziwakiem, bo kocham literaturę, a książki które są lekturami w 95% Very Happy
I przez całe liceum nie przeczytałam tylko Potopu bo po 10 stronach wpadłam w jakiś stan śmierci klinicznej spowodowany tą książką xD Jednak inne utwory Sienkiewicza uważam za wspaniałe, Quo vadis to moja ulubiona książka, wracałam do niej wiele razy Very Happy
Kasia
Kasia
Dan & Klaine
Dan & Klaine

Liczba postów : 5036

Powrót do góry Go down

Książki - Page 3 Empty Re: Książki

Pisanie by M&M's Sro Paź 19, 2011 10:26 am

kasia_ napisał:A teraz możecie mnie nazwać dziwakiem, bo kocham literaturę, a książki które są lekturami w 95% Very Happy
I przez całe liceum nie przeczytałam tylko Potopu bo po 10 stronach wpadłam w jakiś stan śmierci klinicznej spowodowany tą książką xD Jednak inne utwory Sienkiewicza uważam za wspaniałe, Quo vadis to moja ulubiona książka, wracałam do niej wiele razy Very Happy

Naprawdę ? Wierzyć mi się nie chce, że ktoś bez przymusu wracał kilka razy do Quo Vadis Smile
Dla mnie czytanie czegokolwiek pod przymusem jest straszne, chociaż niektóre lektury bardzo fajnie się czytało np. Lalka, Zbrodnia i kara, Kordian i Nie-Boska komedia.
Natomiast Potopu, Krzyżaków, Quo Vadis nawet nie zaczęłam czytać, bo nie miało to najmniejszego sensu Smile

Kasia_ podziwiam Cię Razz
M&M's
M&M's
Chair & Gossip Girl
Chair & Gossip Girl

Liczba postów : 1743

Powrót do góry Go down

Książki - Page 3 Empty Re: Książki

Pisanie by Żuri Sro Paź 19, 2011 11:01 am

kasia_ napisał:A teraz możecie mnie nazwać dziwakiem, bo kocham literaturę, a książki które są lekturami w 95% Very Happy
I przez całe liceum nie przeczytałam tylko Potopu bo po 10 stronach wpadłam w jakiś stan śmierci klinicznej spowodowany tą książką xD Jednak inne utwory Sienkiewicza uważam za wspaniałe, Quo vadis to moja ulubiona książka, wracałam do niej wiele razy Very Happy

A ja nie widzę w tym nic dziwnego. Wink Chociaż w liceum nie przeczytałam Potopu i Granicy, bo Potop mnie nudził, a Granica była jakimś grafomaństwem... Uwielbiam Wertera, Kordiana, Dziady III, Pana Tadeusza, Dżumę... Super książki. Very Happy Uwielbiam Mickiewicza i romantyzm. ^^
Żuri
Żuri
Dorota & Laley
Dorota & Laley

Liczba postów : 4834

http://zurawinowa.livejournal.com/

Powrót do góry Go down

Książki - Page 3 Empty Re: Książki

Pisanie by Ola Sro Paź 19, 2011 11:05 am

Ja przeczytałam chyba wszystkie lektury jakie tylko omawialiśmy, a przy rozszerzonym polskim trochę tego było Very Happy Nie jestem jednak fanką polskich wieszczy :>
Ola
Ola
Blairena & Free Will
Blairena & Free Will

Liczba postów : 2853

Powrót do góry Go down

Książki - Page 3 Empty Re: Książki

Pisanie by Kasia Sro Paź 19, 2011 11:41 am

Też miałam rozszerzony polski Wink No i nigdy nie uważałam czytania lektur za jakiś przymus, nie chcesz - nie czytasz, proste. Na streszczeniu/filmie da się dostać jakąs dostateczną ocenę chyba. To zależy od osoby Wink Dla mnie to była sama przyjemność Very Happy a że można było dostać 5 to tylko dodatek.
Kasia
Kasia
Dan & Klaine
Dan & Klaine

Liczba postów : 5036

Powrót do góry Go down

Książki - Page 3 Empty Re: Książki

Pisanie by Freya Sro Paź 19, 2011 2:50 pm

kasia_ napisał:I przez całe liceum nie przeczytałam tylko Potopu bo po 10 stronach wpadłam w jakiś stan śmierci klinicznej spowodowany tą książką xD Jednak inne utwory Sienkiewicza uważam za wspaniałe, Quo vadis to moja ulubiona książka, wracałam do niej wiele razy Very Happy

W liceum przeczytałam wszystkie lektury, choć "Lalkę" z bólem. Wielkim bólem, może dlatego, że musiałam ją ogarnąć w jeden dzień xD Natomiast "Potop" przeczytałam w całości cztery razy, fragmenty wielokrotnie i również przepadam za Sienkiewiczem. Z interesujących lektur, choć już uczelnianych, nie szkolnych, bardzo na plus także "Portret Dorian'a Gray'a" Oscara Wilde, niezwykła książka.
Freya
Freya
Destiel & Justice League
Destiel & Justice League

Liczba postów : 1480

Powrót do góry Go down

Książki - Page 3 Empty Re: Książki

Pisanie by vajper. Sro Paź 19, 2011 4:49 pm

i ja czytam wszystkie lektury. lubię Żeromskiego, Sienkiewicza, Dostojewskiego, kocham "Boską komedię" i nawet "Chłopów" przeczytałam z przyjemnością. a "Lalkę" to wręcz ubóstwiam, Wokulski to mój mąż Smile.

poza tym, niektórzy uważają, że to dziwne, ale lubię wracać do lektur. mój Dante jest już chyba zaczytany na śmierć Smile.
vajper.
vajper.
Blair & Dan
Blair & Dan

Liczba postów : 113

http://www.thistle-in-hair.blog.onet.pl

Powrót do góry Go down

Książki - Page 3 Empty Re: Książki

Pisanie by Karolina Sro Paź 19, 2011 7:17 pm

Widzę, że temat lektur szkolnych wraca jak bumerang:D
Ja też nie należę do przeciwników czytania szkolnego. Większość książek mi się podoba - Werter, Quo Vadis, Dziady III, Lalka, Zbrodnia i kara (uwielbiam). I (chyba już to pisałam) w sumie cieszę się, że w szkole jesteśmy 'zmuszani' do ich czytania, bo wątpię, czy sięgnęłabym po nie z własnej woli.
Jedyny chyba problem to był dla mnie 'Potop' - istna rzeź, poddałam się gdzieś w połowie;)

Co do 'Portretu Doriana Graya' - przeczytałam w te wakacje i również bardzo mi się spodobałSmile Szczególnie postać Lorda Henryka bardzo mnie zaciekawiła. No i historia 'miłości' Doriana i Sybilli - mistrzostwo. Muszę się kiedyś zabrać za film.

Na koniec pozwolę sobie na odrobinę prywaty, mam nadzieję, że nikogo nie zirytuje to za bardzo;) Otóż jestem teraz w klasie maturalnej i będę musiała się zmierzyć z prezentacją na polski. Wybrałam temat 'Trud, dylematy i pułapki władzy', trochę teraz żałuję, ale przepadło:( No i w związku z tym mam prośbę: jeżeli któraś z was czytała jakąś książkę, która porusza problem władzy to byłabym szalenie wdzięczna za podanie tytułu:) Zależy mi na książkach spoza kanonu lektur i mam z tym póki co niemały problem.
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Książki - Page 3 Empty Re: Książki

Pisanie by Ola Sro Paź 19, 2011 7:22 pm

Co do tematu pracy maturalnej, czy na pewno przepadło? U mnie w lutym można było jeszcze zmieniać, a z tego co zauważyłam to nikt wcześniej nie zaczął pisać. Wink Ale na d tytułami pomyślę. Smile

Portret Doriana Graya- obejrzałam film, i mi się nie podobał. W związku z tym sięgnęłam po książkę, ale niesamowicie mnie nudziła, i z tego co pamiętam, nawet jej nie skończyłam Wink
Ola
Ola
Blairena & Free Will
Blairena & Free Will

Liczba postów : 2853

Powrót do góry Go down

Książki - Page 3 Empty Re: Książki

Pisanie by vajper. Sro Paź 19, 2011 7:26 pm

Karolina napisał:
Na koniec pozwolę sobie na odrobinę prywaty, mam nadzieję, że nikogo nie zirytuje to za bardzo;) Otóż jestem teraz w klasie maturalnej i będę musiała się zmierzyć z prezentacją na polski. Wybrałam temat 'Trud, dylematy i pułapki władzy', trochę teraz żałuję, ale przepadło:( No i w związku z tym mam prośbę: jeżeli któraś z was czytała jakąś książkę, która porusza problem władzy to byłabym szalenie wdzięczna za podanie tytułu:) Zależy mi na książkach spoza kanonu lektur i mam z tym póki co niemały problem.

To może "Rodzina Borgiów" Puzo, "Książę" Machiavellego, "Rok 1984" Orwella, może "Gra" Scotta McBain'a?
Też w tym roku czeka mnie prezentacja Smile. Z tym że wybrałam temat "Jak przejawia się groteska w literaturze".
vajper.
vajper.
Blair & Dan
Blair & Dan

Liczba postów : 113

http://www.thistle-in-hair.blog.onet.pl

Powrót do góry Go down

Książki - Page 3 Empty Re: Książki

Pisanie by Karolina Sro Paź 19, 2011 7:41 pm

Co do tematu pracy maturalnej, czy na pewno przepadło? U mnie w lutym można było jeszcze zmieniać, a z tego co zauważyłam to nikt wcześniej nie zaczął pisać. Ale na d tytułami pomyślę.
Tak, można zmienić w lutym, ale ja raczej, jako ta nadgorliwa, wolałabym zacząć pisać wcześniej i nie zmieniać decyzji w ostatniej chwili:)

To może "Rodzina Borgiów" Puzo?
Też w tym roku czeka mnie prezentacja Smile. Z tym że wybrałam temat "Jak przejawia się groteska w literaturze".
Dzięki za propozycję, nie czytałam, ale na pewno się zabiorę, skoro może pasowaćSmile
Ja w sumie wybrałam ten temat jakoś tak głupio... Miałam zaznaczone kilka i jakoś tak ni stąd ni zowąd zdecydowałam się na ten, mimo, że wcześniej nie zwróciłam na niego szczególnej uwagi. W ogóle to żałuję, że nie wybrałam czegoś z działu o literaturze i innych tekstach kultury, bo mogłabym zrobić jakąś prezentację multimedialną czy coś, pokazać obraz, fragment filmu... A tak to będę gadała i gadała.
Ten twój fajny, myślałaś już nad utworami, po jakie sięgniesz? To też jest ten dział z samą literaturą?
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Książki - Page 3 Empty Re: Książki

Pisanie by vajper. Sro Paź 19, 2011 7:48 pm

Niestety tak, z samą literaturą, ale moja polonistka powiedziała, ze mogę coś dodać innego, więc myślałam, o jakiejś scenie z filmów Tima Burtona, albo coś w tym stylu.
A z książek wybrałam oczywiście "Ferdydurke", "Szewców", "Tango", "Mistrza i Małgorzatę" i coś z Terry'ego Pratchett'a, prawdopodobnie "Maskaradę. To jednak jest tylko wstępna lista i znając mnie, jeszcze parę razy się zmieni Smile.
Co do Borgiów, gorąco polecam. Papież Aleksander VI i jego rodzina ukazani są jako pierwsza włoska mafijna rodzina Smile.
vajper.
vajper.
Blair & Dan
Blair & Dan

Liczba postów : 113

http://www.thistle-in-hair.blog.onet.pl

Powrót do góry Go down

Książki - Page 3 Empty Re: Książki

Pisanie by Ola Sro Paź 19, 2011 7:52 pm

ojoj, groteska jest moim wielkim, złym wspomnieniem z matury Wink Ale życzę powodzenia w pisaniu oczywiście, bo to ciekawy temat. :>

ha, ja nie byłam zbyt nadgorliwa, i hmm nieco później zaczęłam pisać. Very Happy
Ola
Ola
Blairena & Free Will
Blairena & Free Will

Liczba postów : 2853

Powrót do góry Go down

Książki - Page 3 Empty Re: Książki

Pisanie by Go?? Sro Paź 19, 2011 8:01 pm

Tematy maturalneee... eee nie chcę, nie chcę!;D
Mój temat wybrałam 5 minut przed lekcją polskiego, jest dość obszerny, ale mało ambitny;) Niestety, nie jestem humanistką i w gruncie rzeczy, na maturze z języka polskiego mi nie zależy Smile

Go??
Gość


Powrót do góry Go down

Książki - Page 3 Empty Re: Książki

Pisanie by Karolina Sro Paź 19, 2011 8:02 pm

Jak możesz coś dodać to zazdroszczę, u nas jest to raczej dość surowo przestrzegane i jeśli sama literatura to nie ma przeproś...
Bardzo lubię Tango i Ferdydurke, w ogóle wydaje mi się, że to bardzo ciekawy temat;)
A co do Borgiów - słyszałam chyba o serialu, to pewnie na podstawie tej książki, tak?
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Książki - Page 3 Empty Re: Książki

Pisanie by Karolina Sro Paź 19, 2011 8:03 pm

Marta napisał:Tematy maturalneee... eee nie chcę, nie chcę!;D
Mój temat wybrałam 5 minut przed lekcją polskiego, jest dość obszerny, ale mało ambitny;) Niestety, nie jestem humanistką i w gruncie rzeczy, na maturze z języka polskiego mi nie zależy Smile

A jaki ten temat?
Ja właśnie humanistką jestem, w sumie matura ustna chyba nigdzie nie jest brana pod uwagę, ale jednak wolałabym wypaść dobrze;)
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Książki - Page 3 Empty Re: Książki

Pisanie by vajper. Sro Paź 19, 2011 8:08 pm

Tak, jest serial Rodzina Borgiów i to na podstawie tej książki, ale niewiele mogę o nim rzecz, gdyż nigdy nie miałam czasu, żeby go obejrzeć Smile.
vajper.
vajper.
Blair & Dan
Blair & Dan

Liczba postów : 113

http://www.thistle-in-hair.blog.onet.pl

Powrót do góry Go down

Książki - Page 3 Empty Re: Książki

Pisanie by Go?? Sro Paź 19, 2011 8:11 pm

Karolina napisał:
A jaki ten temat?
Ja właśnie humanistką jestem, w sumie matura ustna chyba nigdzie nie jest brana pod uwagę, ale jednak wolałabym wypaść dobrze;)

Wybrałam: Obraz łagrów i lagrów na Wschodzie i na Zachodzie.
Mi zależy na tym, żeby dobrze zdać matematykę i chemię, polski lubię, ale nie wiążę z nim przyszłości:) Ale rozumiem Ciebie, że pomimo tego, że ustny polski się nie liczy, to jednak jest to duża satysfakcja, poza tym, to tak jakby Twoja specjalność, więc to bardzo ważne, ale jestem pewna, że sobie bardzo dobrze poradzisz! Smile

Go??
Gość


Powrót do góry Go down

Książki - Page 3 Empty Re: Książki

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 3 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach