Twoje Ulubione Seriale
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Kulinaria

+23
imagin
Anabele
Marginesowa
Kasia
brulion
maolina
xLaura
weciak
lalitaaa
Gigi
vajper.
jeannette
Żuri
Kora
Vivien
jeanne
andzia
Magda
Lise
Citizen Erased
Gosiek
Ola
Ewa
27 posters

Strona 2 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Kulinaria - Page 2 Empty Re: Kulinaria

Pisanie by jeanne Pon Sie 22, 2011 5:58 pm

Ja szpinak uwielbiam Smile Tak samo jak szparagi, owoce morza, sushi i wszystko co z ciastem francuskim i serem kozim Very Happy Chociaż muszę przyznać, że oprócz mojej przyjaciółki, to mało kto ma podobny do mnie gust kulinarny Wink
jeanne
jeanne
Blair & Chair
Blair & Chair

Liczba postów : 1452

Powrót do góry Go down

Kulinaria - Page 2 Empty Re: Kulinaria

Pisanie by Vivien Pon Sie 22, 2011 8:42 pm

Ja kiedyś jadłam obrzydliwe ugotowane szparagi, które wyglądały jak robale, więc od tamtej pory mam wstręt.
Ale ser kozi i ciasto francuskie jak najbardziej do mnie przemawiają Very Happy
Vivien
Vivien
Blairena & Caskett
Blairena & Caskett

Liczba postów : 1601

Powrót do góry Go down

Kulinaria - Page 2 Empty Re: Kulinaria

Pisanie by Kora Pon Sie 29, 2011 6:18 pm

Mnie coś ostatnio zaciągnęło do kuchni, do pieczenia babeczek :d

Muszę znaleźć przepis na babeczki lub muffinki cytrynowe, ma ktoś?
Kora
Kora
Chair & Dan
Chair & Dan

Liczba postów : 138

http://araratbykora.blogspot.com

Powrót do góry Go down

Kulinaria - Page 2 Empty Re: Kulinaria

Pisanie by Ola Pon Sie 29, 2011 7:26 pm

Nie piekę muffinek, bo akurat mam od tego ludzi Very Happy
Ola
Ola
Blairena & Free Will
Blairena & Free Will

Liczba postów : 2853

Powrót do góry Go down

Kulinaria - Page 2 Empty Re: Kulinaria

Pisanie by Kora Pon Sie 29, 2011 7:31 pm

Ja znalazłam fajne przepisy na desery jak ktoś chce podaję:


[You must be registered and logged in to see this link.]


ostatni wygląda najbardziej smakowicie :d


Kora
Kora
Chair & Dan
Chair & Dan

Liczba postów : 138

http://araratbykora.blogspot.com

Powrót do góry Go down

Kulinaria - Page 2 Empty Re: Kulinaria

Pisanie by Gość Pon Wrz 12, 2011 11:26 pm

jestem ciekawa, robila ktoras z was makaroniki? juz dwa razy probowalam i jakos mi nie wychodza.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Kulinaria - Page 2 Empty Re: Kulinaria

Pisanie by Żuri Wto Wrz 13, 2011 12:45 am

A masz jakiś przepis na to? Bo nie ogarniam w ogóle z czego to sie robi Very Happy
Żuri
Żuri
Dorota & Laley
Dorota & Laley

Liczba postów : 4834

http://zurawinowa.livejournal.com/

Powrót do góry Go down

Kulinaria - Page 2 Empty Re: Kulinaria

Pisanie by Gość Wto Wrz 13, 2011 3:43 pm

chociazby ten [You must be registered and logged in to see this link.]
probowalam przerozne przepisy, nawet tlumaczylam sobie z francuskiego, jednak albo wychodza spalone, albo zbyt sie ciagna.

Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Kulinaria - Page 2 Empty Re: Kulinaria

Pisanie by Ewa Wto Wrz 13, 2011 6:02 pm

Dziewczyny ! Jak ja mam chrapkę na coś takiego już od dawna Very Happy Ale jakoś nigdy nie mogłam znaleźć nic sensownego na ten temat. Postaram się w weekend namówić mamę do pomocy przy tym i dam znać czy coś nam wyszło Razz No i mam pytanie (trochę głupie może Razz ) czy można je gdzieś kupić gdzie naprawdę będę pewna,że są dobre i smaczne?
Ewa
Ewa
Chair & Ness
Chair & Ness

Liczba postów : 3212

Powrót do góry Go down

Kulinaria - Page 2 Empty Re: Kulinaria

Pisanie by Ola Wto Wrz 13, 2011 8:02 pm

Nie jadłam nigdy i nie robiłam. A ten przepis jest zupełnie nie dla mnie, bo nienawidzę migdałów Wink Ale jakieś inne bym spróbowała chętnie Wink
Ola
Ola
Blairena & Free Will
Blairena & Free Will

Liczba postów : 2853

Powrót do góry Go down

Kulinaria - Page 2 Empty Re: Kulinaria

Pisanie by Żuri Wto Wrz 13, 2011 8:06 pm

Mascarpone... no to muszę spróbować. Very Happy Uwielbiam mascarpone. Very Happy I dołączam się do pytania GossipGirl, gdzie takie można kupić? Very Happy
Żuri
Żuri
Dorota & Laley
Dorota & Laley

Liczba postów : 4834

http://zurawinowa.livejournal.com/

Powrót do góry Go down

Kulinaria - Page 2 Empty Re: Kulinaria

Pisanie by Ola Wto Wrz 13, 2011 8:10 pm

Kiedyś robiłam mascarpone Very Happy To było pyszne xD Był to praktycznie przepis z opakowania serka, delikatnie zmieniony, ale było świetne Very Happy
Ola
Ola
Blairena & Free Will
Blairena & Free Will

Liczba postów : 2853

Powrót do góry Go down

Kulinaria - Page 2 Empty Re: Kulinaria

Pisanie by Gość Sro Wrz 14, 2011 3:46 pm

GossipGirl napisał:Dziewczyny ! Jak ja mam chrapkę na coś takiego już od dawna Very Happy Ale jakoś nigdy nie mogłam znaleźć nic sensownego na ten temat. Postaram się w weekend namówić mamę do pomocy przy tym i dam znać czy coś nam wyszło Razz No i mam pytanie (trochę głupie może Razz ) czy można je gdzieś kupić gdzie naprawdę będę pewna,że są dobre i smaczne?
w Polsce? nie wiem, nigdzie nie widzialam, moze zle patrzylam.
we francji? laduree [You must be registered and logged in to see this link.] samo patrzenie na strone jest przyjemnym doswiadczeniem.
zanim zaczniesz namawiac, jeszcze przeczytaj to [You must be registered and logged in to see this link.]. calkiem sensowne rady.

co do migdalow, wlasnie na tym opiera sie chyba kazdy (jak nie wszyskie) przepis na makaroniki.

edit: poszperalam. zgodnie z wypowiedziami, powinny byc w kazdej "lepszej cukierni" w Krakowie, np. u Cichowskich na Starowislnej. W Warszawie - w cukierniach Batida, St Honore na Krakowskim Przedmieściu, Cafe Vincent.

Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Kulinaria - Page 2 Empty Re: Kulinaria

Pisanie by Ola Sro Wrz 14, 2011 4:30 pm

aha, czyli migdały będą wszędzie. szkoda, bo po prostu nie zjadłabym tego Wink
Ola
Ola
Blairena & Free Will
Blairena & Free Will

Liczba postów : 2853

Powrót do góry Go down

Kulinaria - Page 2 Empty Re: Kulinaria

Pisanie by jeannette Sro Wrz 14, 2011 5:01 pm

GossipGirl, i jak ? Udało Ci się?
Ja też kiedyś próbowałam zrobić makaroniki, ale nie wyszły - były twarde jak kamień... Sad
jeannette
jeannette
Chair & Dan
Chair & Dan

Liczba postów : 78

Powrót do góry Go down

Kulinaria - Page 2 Empty Re: Kulinaria

Pisanie by Ewa Sro Wrz 14, 2011 5:31 pm

Dzięki za tą stronkę Very Happy Na pewno przyda się przy zachęcaniu do pomocy mojej mamy Very Happy

Ja za migdałami nie przepadam ale jeżeli są zmielone to mi wsio ryba Very Happy Byle nie w całości Very Happy

O "lepszej cukierni"? Trzymajcie kciuki żeby najlepsze białostockie cukiernie je miały Very Happy


Do Jeannette:Będę robić w weekend dopiero jak namówię mamę i ona będzie miała wolne Smile


Ewa
Ewa
Chair & Ness
Chair & Ness

Liczba postów : 3212

Powrót do góry Go down

Kulinaria - Page 2 Empty Re: Kulinaria

Pisanie by Gość Sro Wrz 14, 2011 6:52 pm

ta "lepsza cukiernia", to cytat z jakiejs strony.

troche dzisiaj poszukalam i chyba wybiore sie jutro kupic makaroniki.

przygotowalam tez slony karmel, ktory bedzie nadzieniem, jak jutro czy pojutrze zrobie ciasteczka. mam nadzieje, ze wyjda, a jak nie, to bede miala chociaz ten karmel na pocieszenie Razz

Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Kulinaria - Page 2 Empty Re: Kulinaria

Pisanie by Ewa Sro Wrz 14, 2011 8:49 pm

Tak,tak rozumiem Very Happy Ale jakoś nie jestem fanką cukierni więc za bardzo nie wiem,które to będą te lepsze ale obstawiam,że tych co jest dużo Razz

O to dasz nam znać jak wyszło Very Happy

Ja to ostatnio z czymś na wzór karmelu ciastem się zajadam Very Happy
Ewa
Ewa
Chair & Ness
Chair & Ness

Liczba postów : 3212

Powrót do góry Go down

Kulinaria - Page 2 Empty Re: Kulinaria

Pisanie by Gość Wto Wrz 27, 2011 8:50 pm

wreszcie zrobilam makaroniki, w ramach pocieszenia po srednio udanym poczatku sezonu...
nie bylo to czasochlonne, ale tez nie wyszlo do konca tak, jak powinno (chociaz lepiej, niz poprzednio). nie obylo sie bez bledow, ale nastepnym razem bede wiedziala, jak je naprawic.
polecam, wcale nie smakuja migdalami i naprawde przyjemnie sie je robi.

Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Kulinaria - Page 2 Empty Re: Kulinaria

Pisanie by jeanne Sro Wrz 28, 2011 11:54 am

Dawno to nie zaglądałam, a widzę, że zaczęłyście temat moich ukochanych macarons Very Happy Jeśli będziecie mieć okazję spróbować oryginalnych, to całym sercem polecam Pierre Herme'a - jaśminowe i różane to po prostu mistrzostwo świata! Laduree może się przy nich schować Wink

W Warszawie tak jak pisała Ennavay macarons można dostać w Batidzie, Vincencie i Saint Honore. Są również w Lukullusie. Mnie najbardziej smakują te z Saint Honore - waniliowe i pistacjowe są chyba najlepsze, ale jednak daleko im do francuskiego pierwowzoru..

Sama nigdy nie próbowałam ich robić, a kiedyś nawet natknęłam się na wskazówki samego Pierra Herme Very Happy Może kiedyś spróbuję, chociaż pewnie żeby wyszły takie jakie być powinny, czyli mokre w środku, a kruche na zewnątrz, trzeba się troszkę namęczyć Wink
jeanne
jeanne
Blair & Chair
Blair & Chair

Liczba postów : 1452

Powrót do góry Go down

Kulinaria - Page 2 Empty Re: Kulinaria

Pisanie by Żuri Sro Wrz 28, 2011 12:11 pm

I ile taka przyjemność kosztuje? Bo wydaje się strasznie droga Very Happy
Żuri
Żuri
Dorota & Laley
Dorota & Laley

Liczba postów : 4834

http://zurawinowa.livejournal.com/

Powrót do góry Go down

Kulinaria - Page 2 Empty Re: Kulinaria

Pisanie by jeanne Sro Wrz 28, 2011 2:13 pm

Ogólnie macarons do najtańszych nie należą Wink
W PL za jedno ciasteczko zapłacimy 2-5 zł. Wyjątkiem jest Lukullus, gdzie sprzedawane są na takich tackach i wtedy opakowanie kosztuje bodajże 25 zł. Dla porównania u Pierra Herme jeden macaron kosztuje 4,5 e (i odpowiednio np. 7 - 18 e Wink ) Ja będę nieobiektywna, bo dla mnie są to jedne z najlepszych słodyczy warte każdej złotówki/euro i na dodatek na tyle słodkie, że nikt nie zje ich chyba więcej niż 2 na raz więc naprawdę nie trzeba się na nie nigdzie zapożyczać Wink
jeanne
jeanne
Blair & Chair
Blair & Chair

Liczba postów : 1452

Powrót do góry Go down

Kulinaria - Page 2 Empty Re: Kulinaria

Pisanie by Gość Pią Wrz 30, 2011 1:41 pm

akurat z tym, zeby wyszly mokre w srodku, a kruche na zewnatrz nie mialam klopotu, raczej dosc malo mi "urosly" i niektore podczas pieczenia pekly.

Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Kulinaria - Page 2 Empty Re: Kulinaria

Pisanie by Ewa Sob Paź 08, 2011 7:52 pm

Mam do Was takie pytanie Smile Maci może jakiś smaczny i dobry przepis na sałatkę z tuńczykiem ?

Bo ja swój gdzieś zapodziałam i jako wielka fanka tuńczyka cierpię i poszukuje czegoś nowego do wypróbowania.Może ktoś ma jakiś godny polecenia ? Była bym bardzo wdzięczna Smile
Ewa
Ewa
Chair & Ness
Chair & Ness

Liczba postów : 3212

Powrót do góry Go down

Kulinaria - Page 2 Empty Re: Kulinaria

Pisanie by jeanne Sob Paź 08, 2011 8:33 pm

GossipGirl napisał:Mam do Was takie pytanie Smile Maci może jakiś smaczny i dobry przepis na sałatkę z tuńczykiem ?

Bo ja swój gdzieś zapodziałam i jako wielka fanka tuńczyka cierpię i poszukuje czegoś nowego do wypróbowania.Może ktoś ma jakiś godny polecenia ? Była bym bardzo wdzięczna Smile

Ja mimo iż tuńczyka uwielbiam, to muszę się przyznać, że mam problem, żeby go samodzielnie w domu w jakiś w miarę urozmaicony sposób przyrządzić Wink ale akurat sałatka mi z niego całkiem niezła wychodzi Very Happy

Moja ulubiona to nic innego jak kukurydza, tuńczyk, ser żółty i w zależności od smaku ananas lub ogórek kiszony Wink Dodaję trochę majonezu, przypraw i voila Smile Jest bardzo sycąca, smaczna, robi się w 5 min i gdyby tylko nie kukurydza, ser i majonez, to mogłabym ją jeść codziennie bez wyrzutów sumienia Razz
jeanne
jeanne
Blair & Chair
Blair & Chair

Liczba postów : 1452

Powrót do góry Go down

Kulinaria - Page 2 Empty Re: Kulinaria

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 2 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach