Twoje Ulubione Seriale
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Bajki :)

+25
efi
MoNiKa_DT
killing_joke
AsiaSSS
halanna
rose22
Karola_96
justnert
April
Joanna
Ewa
brulion
Gigi
Kasia
Karolina
Lise
Ania_
fanka2112
Freya
xxl
Klaudia
Layla
Żuri
Vivien
Ania
29 posters

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Go down

Bajki :) Empty Bajki :)

Pisanie by Ania Pią Cze 29, 2012 8:02 pm

Przyznaję, że chętnie oglądam jeśli usłyszę np. o nowej produkcji Disney'a (czekam na Meridę). Smile Jakie są Wasze ulubione bajki? Postacie? Smile

U mnie zdecydowany nr 1: "Mała Syrenka". Obejrzałam wielokrotnie zarówno wersję filmową, jak i serialową, a potem będąc już pełnoletnia z chęcią włączyłam część 3 Wink Uwielbiam przede wszystkim postać Syrenki, za to jak się nie dawała, stawiała na swoim, za jej upór w dążeniu do celów, zaradność, ciekawość świata, realizowanie swojej pasji mimo, że jej najbliżsi nie są tym zachwyceni [zbieranie przedmiotów "ludzkich"Wink]. Do dzisiaj z wielką sympatią wspominam tę bajkę Smile

Numer 2: Dawno temu w trawie - świetna, po prostu świetna bajka. Chociaż chyba nie aż jakoś bardzo znana, jeśli ktoś nie widział to polecam. Tytuł dużo mówi Smile O mrówkach żyjących na małej wyspie (chyba można tak to nazwać) i szantażowanych przez koniki polne. Więcej nie zdradzę, odsyłam do bajki Smile

Ponadto uwielbiałam (w sumie nie wiem czemu czas przeszły, sentyment jest nadal:)): Smerfy, Muminki i Kaczor Donald - chyba najlepsze 3 bajki jeśli chodzi o "serialowe" (no poza wspomnianą Małą SyrenkąWink). Ponadto Brygada RR, Gdzie jest Nemo, Shrek (ale raczej 2 pierwsze części), Mulan, Lilo i Stich. Polecam, ale raczej dla dzieci, "Urodzinowy pociąg" - chyba mało znana bajka, a uwielbiałam ją będąc dzieckiem, fajna historia, fajne piosenki.
A z najnowszych odkryć bardzo wartych polecenia: Zaplątani - świetna! Polecam:)

A czego nie lubię? Wszelkich bohaterów bajek, którzy sobie dają "dmuchać w kaszę" jak to się mówi i nie potrafią się postawić - np. taki Kopciuszek, normalnie jak można tak sobie dawać. Podobnie z Królewną Śnieżką, której w ogóle przedwojenna wersja Disney'a jest dla mnie nie do przełknięcia, nie dałam rady obejrzeć nawet połowy. Ponadto nie przepadam za Kubusiem Puchatkiem, nigdy nie rozumiałam fenomenu tej bajki. Alicja w krainie czarów też jest dla mnie nieciekawa.
Ania
Ania
Chair & Kurt
Chair & Kurt

Liczba postów : 1184

Powrót do góry Go down

Bajki :) Empty Re: Bajki :)

Pisanie by Vivien Pią Cze 29, 2012 8:17 pm

Oooo temat dla mnie! Smile

Numer 1 - nie będę oryginalna pisząc, że jest nim Król Lew. Do tej pory raz na miesiąc oglądam tę bajkę i się tego nie wstydzę Smile W tamtym roku byłam w kinie na 3D i ta wersja również była świetnie zrobiona tak samo zresztą jak Piękna i Bestia, która pojawiła się na jesieni. A usłyszenie Circle of Life w kinie, ze świetnym dźwiękiem spowodowało, że autentycznie zalałam się łzami już na samym początku i beczał do ostatniej sceny. Cóż, moje marzenie obejrzenie tej bajki w kinie się spełniło więc proszę się nie dziwić. Za co ją kocham? Za genialną kreskę, za ponadczasowy wydźwięk, za nawiązanie do Szekspira i Biblii, za Skazę (najgenialniejszy czarny charakter ever!), za Hakunę Matatę, za Timona i Pumbę, za śmierć Mufasy, za muzykę genialnego Hansa Zimmera.

Numerem 2 bezsprzecznie jest Pocahontas. Świetna bajka, świetne dialogi, świetna historia, świetne gorzkie zakończenie, chyba jedyne w historii Disney'a bez happy endu. Ścieżka dźwiękowa Alana Menkena cudowna.

Z nowszych uwielbiam Zaplątanych. Świetny dubbing w wykonaniu Danuty Stenki i Macieja Sztura. Alan Menken znowu zachwyca muzyką - "I see the light" przeurocze. Scena z lampionami jedna z najpiękniejszych i najbardziej wzruszających w historii Disney'a. Ciekawe przestawienie Roszpunki, która kontynuuje trend "wyzwolonych" księżniczek, który zapoczątkowała właśnie Pocahontas. Kto nie widział, niech szybko nadrobi zaległości. Dla mnie to jest stary dobry Disney.

Również czekam na Meridę i nie znoszę Kubusia Puchatka.
Vivien
Vivien
Blairena & Caskett
Blairena & Caskett

Liczba postów : 1601

Powrót do góry Go down

Bajki :) Empty Re: Bajki :)

Pisanie by Żuri Pią Cze 29, 2012 9:23 pm

Toy Story for life!
Żuri
Żuri
Dorota & Laley
Dorota & Laley

Liczba postów : 4834

http://zurawinowa.livejournal.com/

Powrót do góry Go down

Bajki :) Empty Re: Bajki :)

Pisanie by Layla Pią Cze 29, 2012 9:26 pm

Księżniczka Sissi!!! I love you
Layla
Layla
Chair & Hyckie
Chair & Hyckie

Liczba postów : 4417

Powrót do góry Go down

Bajki :) Empty Re: Bajki :)

Pisanie by Klaudia Pią Cze 29, 2012 9:33 pm

101 Dalmatyńczyków I love you i pamiętam że zawsze uwielbiałam Tabalugę
Klaudia
Klaudia
Blair & Chair
Blair & Chair

Liczba postów : 978

Powrót do góry Go down

Bajki :) Empty Re: Bajki :)

Pisanie by Żuri Pią Cze 29, 2012 10:03 pm

Vivien napisał:
Również czekam na Meridę i nie znoszę Kubusia Puchatka.

JAK TO? :O
Żuri
Żuri
Dorota & Laley
Dorota & Laley

Liczba postów : 4834

http://zurawinowa.livejournal.com/

Powrót do góry Go down

Bajki :) Empty Re: Bajki :)

Pisanie by Vivien Pią Cze 29, 2012 10:32 pm

Żuri napisał:
Vivien napisał:
Również czekam na Meridę i nie znoszę Kubusia Puchatka.

JAK TO? :O
Naprawdę starałam się zrozumieć, ale niestety misiu mnie nie porwał. Doceniam oczywiście przepiękną animację i kreskę oraz dubbing (szczególnie Kubusia), ale sam Kubuś wydaje mi się strasznie głupkowaty, nie bawi mnie on, wkurza, że jego świat kręci się wokół garnuszka z miodem. Tygrys był fajną postacią. Wiem, że to bajka o przyjaźni, ale nie trafia ona do mnie.
Vivien
Vivien
Blairena & Caskett
Blairena & Caskett

Liczba postów : 1601

Powrót do góry Go down

Bajki :) Empty Re: Bajki :)

Pisanie by xxl Sob Cze 30, 2012 10:01 am

chińskie bajki, czyli Dragon Ball i Czubasa :p
xxl
xxl

Liczba postów : 355

Powrót do góry Go down

Bajki :) Empty Re: Bajki :)

Pisanie by Freya Sob Cze 30, 2012 8:03 pm

xxl napisał:chińskie bajki, czyli Dragon Ball i Czubasa :p

JAPOŃSKIE ANIME/SERIALE ANIMOWANE, heloł Mad Mad Mad

Freya
Freya
Destiel & Justice League
Destiel & Justice League

Liczba postów : 1480

Powrót do góry Go down

Bajki :) Empty Re: Bajki :)

Pisanie by fanka2112 Nie Lip 01, 2012 7:28 am

jak dla mnie to oczywiście anime - Dragon Ball, Naruto, Bleach..;D

no i też bardzo lubie Galactik Football Smile
fanka2112
fanka2112
Chair & Henry
Chair & Henry

Liczba postów : 118

Powrót do góry Go down

Bajki :) Empty Re: Bajki :)

Pisanie by xxl Nie Lip 01, 2012 9:32 am

Freya napisał:
xxl napisał:chińskie bajki, czyli Dragon Ball i Czubasa :p

JAPOŃSKIE ANIME/SERIALE ANIMOWANE, heloł Mad Mad Mad



wiem, tak tylko uwielbiam się z tego nabijać hihi clown
xxl
xxl

Liczba postów : 355

Powrót do góry Go down

Bajki :) Empty Re: Bajki :)

Pisanie by Go?? Nie Lip 01, 2012 1:11 pm

Ulubiona bajka to chyba Gdzie jest nemo I love you

Bajki :) 3659_5339_480-gif


Dora jest najlepsza!

Go??
Gość


Powrót do góry Go down

Bajki :) Empty Re: Bajki :)

Pisanie by Ania_ Nie Lip 01, 2012 5:54 pm

Ja jestem osobą, która ogólnie uwielbia bajki alien

Moją najukochańszą bajką jest oczywiście Mała Syrenka I love you Kocham wszystkie jej części Smile
Do tego mogę godzinami oglądać Tom i Jerry:)
Ostatnio pokochałam Flapjacka (ta bajka jest tak poryta, że szok, ale ja ją pokochałam) I love you

Bajki :) Tumblr_lavbzqMmjY1qcshlp
Ania_
Ania_
OTH & Eden
OTH & Eden

Liczba postów : 1913

Powrót do góry Go down

Bajki :) Empty Re: Bajki :)

Pisanie by Layla Nie Lip 01, 2012 6:24 pm

Zapomniałam jeszcze napisać, że ostatnio bardzo polubiłam My Little Pony I love you
Layla
Layla
Chair & Hyckie
Chair & Hyckie

Liczba postów : 4417

Powrót do góry Go down

Bajki :) Empty Re: Bajki :)

Pisanie by Lise Nie Lip 01, 2012 6:31 pm

Ja tak ja Ania dalej uwielbiam wszystkie bajki, a że jeszcze mam młodszą siostrę to jej puszczam różne:D
Lubię Toma i Jerrego, Flinstonowie, Pinky i Mózg (<3). Z nudów nawet mogę obejrzeć Barbie:P Z tych "nowszych" to najbardziej lubię Zaplątani i Gnomeo i Julia.
Lise
Lise
Jenny & pregnant!Blaine
Jenny & pregnant!Blaine

Liczba postów : 3798

Powrót do góry Go down

Bajki :) Empty Re: Bajki :)

Pisanie by Karolina Nie Lip 01, 2012 6:49 pm

A ja najbardziej lubię Anastazję. W dwóch wersjach, jednej wszystkim znanej i drugiej, którą mam na kasecie VHS i która nie mam pojęcia skąd się wzięła. Jest zupełnie inna ale równie piękna;)

I jak LillyRose absolutnie uwielbiam Księżniczkę Sissi. We wszystkich filmowo-serialowych odmianach, również tej animowanej.

Nigdy natomiast nie lubiłam bajek w rodzaju Toma i Jerry'ego, Strusia Pędziwiatra etc. etc. Serio, frustrowały mnie te bajki. Głównie dlatego, że postaci nie mówiły. Nie lubię jak postaci nie mówią. No i do tej pory prześladuje mnie pytanie: jak wygląda twarz kobiety z T i J?
Bajki :) 50265_56013285420_1771640_nBajki :) Twoshoes
Widzieć ją na ekranie to była tortura, wierzcie mi...

No i jestem największą fanką Świata wg Ludwiczka. To jest wg mnie jeden z najlepszych, najśmieszniejszych seriali animowanych jaki kiedykolwiek powstał. Żałuję, że nigdzie już go nie emitująSad
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Bajki :) Empty Re: Bajki :)

Pisanie by Kasia Nie Lip 01, 2012 6:56 pm

Przede wszystkim Mała Syrenka, Zakochany kundel, Śpiąca królewna, Mulan, Pocahontas, Król lew, Kopciuszek, Aladyn, 101 Dalmatyńczyków, Aryskotraci, Herkules, Anastazja, Gumisie, Kocia ferajna, Flinstonowie, Pinky i Mózg, Królik Bugs, Myszka Miki, Kaczor Donald, Zwierzęta z Zielonego Lasu, Dragon Ball, Sailor Moon, Rycerze Zodiaku, Kot Filemon, Różowa Pantera, Animki, Aparatka, Pingu, Alicja w Krainie Czarów.

Jest sporo bajek które właściwie lubię, ale okropnie mnie denerwowały pewne elementy w dzieciństwie, np. Tom i Jerry, z moją obsesją na punkcie kotów cały czas się wkurzałam, że kot obrywa, podobnie Sylwester i Tweetty.
Jeśli chodzi o ekipę ze Stumilowego Lasu to kiedy były fragmenty z Puchatkiem i Prosiaczkiem to przewijałam czasami nawet (na kasetach wtedy) bo lubiłam i dalej lubię wszystkich poza nimi, te postacie są dla mnie zwyczajnie głupie Wink
Poza tym nigdy nie lubiłam Smerfów, bo były brzydkie i kot obrywał Very Happy

Z bardziej współczesnych bajek podobała mi się seria z Barbie jako Roszpunką, z Jeziora Łabędziego i chyba jeszcze jakaś, nie pamiętam już ;P
+ Epoka Lodowcowa i Shrek.
Kasia
Kasia
Dan & Klaine
Dan & Klaine

Liczba postów : 5036

Powrót do góry Go down

Bajki :) Empty Re: Bajki :)

Pisanie by fanka2112 Nie Lip 01, 2012 7:03 pm

+ Koń Rafał Smile Włatcy Móch Smile Kapitan Bomba Smile Kartony Smile no i inne.. xD
fanka2112
fanka2112
Chair & Henry
Chair & Henry

Liczba postów : 118

Powrót do góry Go down

Bajki :) Empty Re: Bajki :)

Pisanie by Kasia Nie Lip 01, 2012 7:11 pm

Ooo, z tych 'bzdur' też lubię Konia Rafała, South Park i niektóre Kartony Very Happy
Kasia
Kasia
Dan & Klaine
Dan & Klaine

Liczba postów : 5036

Powrót do góry Go down

Bajki :) Empty Re: Bajki :)

Pisanie by Ania_ Nie Lip 01, 2012 7:13 pm

Jak można nie lubić Toma i Jerrego ? Wink



Kasiu z serii o Barbie to może Mariposa Wink Ja znam je prawie wszystkie ale jakoś specjalnie nie podobały mi się Smile
Ania_
Ania_
OTH & Eden
OTH & Eden

Liczba postów : 1913

Powrót do góry Go down

Bajki :) Empty Re: Bajki :)

Pisanie by Kasia Nie Lip 01, 2012 7:23 pm

Nie Aniu, to już za nowe Very Happy
Kasia
Kasia
Dan & Klaine
Dan & Klaine

Liczba postów : 5036

Powrót do góry Go down

Bajki :) Empty Re: Bajki :)

Pisanie by Gigi Pon Lip 02, 2012 11:20 am

Bajki :) C50070b4c9b658ddd3e3e33d5d4ef4d6
Bajki :) CaptainTsubasa1
Bajki :) 0208690
Bajki :) Yattaman

plus



ahahah xDD
Gigi
Gigi
Gossip Dan & Girls
Gossip Dan & Girls

Liczba postów : 6440

Powrót do góry Go down

Bajki :) Empty Re: Bajki :)

Pisanie by brulion Pon Lip 02, 2012 12:22 pm

Ahahahahah Super Świnka ;D pamiętam, jak to leciało na TVN z rana w wakacje ;D

Z "filmowych" bajek moimi ulubionymi są Anastazja, 101 Dalmatyńczyków (pierwszy film, na którym byłam w kinie i absolutna bajka mojego dzieciństwa ;DDD) i Śpiąca Królewna, poza tym lubię też Potwory i Spółka, Iniemamocnych[, Rybki z ferajny, Mulan, Zaplątanych, Mrówkę Zet i... nagle mam pustkę w głowie, ale sporo tego było xD Nie wiem, czemu, ale nie trawię Króla Lwa, Kopciuszka i Toy Story... Jeśli chodzi o bajki typu Shrek, Epoka Lodowcowa itp., to kiedyś je uwielbiałam, a teraz to dla mnie nic specjalnego i właściwie to zaczyna mnie wkurzać to uwielbienie dla bajek "komputerowych", zaczynam tęsknić za bajkami rysowanymi, ale może to znak czasu i się starzeję Razz

Z bajek "seriali" to oglądałam tego mnóstwo, ale pamiętam, że nie znosiłam Sailor Moon i reszty bajek azjatyckich xD Fajny był Kuba Guzik i ta jego ciuchcia xD Bolek i Lolek ale to już klasyka chyba Very Happy Laboratorium Dextera, którego nie pozwalali mi oglądać rodzice xD Z wieczorynek to Muminki w środy i Smerfy w piątki, a reszty nie pamiętam ;o chyba faktycznie się starzeję xD
brulion
brulion
Derena & Wrencer
Derena & Wrencer

Liczba postów : 2653

Powrót do góry Go down

Bajki :) Empty Re: Bajki :)

Pisanie by Freya Pon Lip 02, 2012 2:11 pm

xxl napisał:
Freya napisał:
xxl napisał:chińskie bajki, czyli Dragon Ball i Czubasa :p

JAPOŃSKIE ANIME/SERIALE ANIMOWANE, heloł Mad Mad Mad



wiem, tak tylko uwielbiam się z tego nabijać hihi clown

Bajki :) Thats_not_funny
Freya
Freya
Destiel & Justice League
Destiel & Justice League

Liczba postów : 1480

Powrót do góry Go down

Bajki :) Empty Re: Bajki :)

Pisanie by Ewa Pon Lip 02, 2012 3:06 pm

Bajki.Nie ważne czy mam 17 lat czy 5 zawsze chętnie do nich wracam.

Moje ukochane to na pewno duża część starej dobrej produkcji rysunkowej i pierwsze bajki komputerowe.

W mojej kolekcji jeszcze w większości na kasetach można znaleźć:
Kubuś Puchatek,101 Dalmatyńczyków,Królewna Śnieżka,Kopciuszek,Bolek i Lolek,Potwory i Spółka,Król Lew,Auta,Gdzie jest nemo,Shrek,Epoka Lodowcowa,Film o Pszczołach,Smerfy,Muminki,Myszka Mickey,Kaczor Donald,Goofie,Księżniczka Sisi ,Tabaluga,Tom i Jerry,cały Diabelski Młyn,Flinstonowie,Kot Filemon,Różowa Pantera,Aparatka, prawie wszystkie części Barbie,Franklin,Ratatuj,Mój brat Niedźwiedź,Bambi,Winx,Papaj,

Jest też kilka bajek,których historie świetnie znam ale nigdy w życiu nie oglądałam co w sumie zasługuje na potępienie....

Mała Syrenka,Piękna i Bestia,Lio i Stich,Pocahontas,Zakochany Kundel,Aladyn,Arystokraci,Plastuś,Tarzan,

Są też bajki,których nie rozumiem fenomenu.

Toy Story,Czarodziejski z Księżyca,inne wspomniane anime/manga,Piotruś Pan,Asterix i Obelix,Sindbad,Mulan,Księga Dżungli,Herkules,
Ewa
Ewa
Chair & Ness
Chair & Ness

Liczba postów : 3212

Powrót do góry Go down

Bajki :) Empty Re: Bajki :)

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach