Twoje Ulubione Seriale
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Bajki :)

+25
efi
MoNiKa_DT
killing_joke
AsiaSSS
halanna
rose22
Karola_96
justnert
April
Joanna
Ewa
brulion
Gigi
Kasia
Karolina
Lise
Ania_
fanka2112
Freya
xxl
Klaudia
Layla
Żuri
Vivien
Ania
29 posters

Strona 2 z 2 Previous  1, 2

Go down

Bajki :) - Page 2 Empty Re: Bajki :)

Pisanie by Joanna Pon Lip 02, 2012 7:50 pm

Moimi ulubionymi bajkami z dzieciństwa to były właśnie Czarodziejki z księżyca, pamiętam jak jeszcze kiedyś gazeta o Sailor Moon była i gdzieś jeszcze w domu pewnie gdybym poszukała mogłabym pare nr znaleść Razz Moją pierwsza miłościa był właśnie pojawiający się w Czarodziejkach z Księżyca facet w masce który zawsze ratował je z opresji:P niestety nie pamietam jego imienia Razz ale ostatnio znałazłam kanał na którym Sailor Moon nadal leci xD xD , oprócz Czarodziejek z księżyca był Dragon Ball ;D, Smerfy, księżniczka Sissi ( w formie bajki jak i filmu) ;D kubuś uchatek, pocahontas, król lew, śpiąca królewna, kopciuszek ;D asterix i obelix i kleopatra ( ta najbardziej mi przypadła częsc do gusty chociaż inne też fajne Wink ), anastazja, ostatnio bardzo polubiłam zaplątanych Wink
oczywiście nie moge zapomniec o Shreku, 101 dalmateńczykach, świecie wg Ludwiczka ;D ( bardzo fajna bajeczka ;D ), tarzan Razz na razie tyl mi na myśl przyszło Razz
Joanna
Joanna
Blair & Naley
Blair & Naley

Liczba postów : 1955

Powrót do góry Go down

Bajki :) - Page 2 Empty Re: Bajki :)

Pisanie by Kasia Pon Lip 02, 2012 7:52 pm

Taxido *_*
Kasia
Kasia
Dan & Klaine
Dan & Klaine

Liczba postów : 5036

Powrót do góry Go down

Bajki :) - Page 2 Empty Re: Bajki :)

Pisanie by April Pon Lip 02, 2012 8:53 pm

Przede wszystkim lubię krótkometrażowe animacje z serii Merrie Melodies, Silly Symphonies i podobnych Smile . Jeśli myślę o swoim dzieciństwie to właśnie one jako pierwsze przychodzą mi na myśl, bo rodzice nagrywali mi je na kasety i potem w kółko oglądałam Very Happy ostatnio sobie odświeżyłam wiele z nich, bo można je znaleźć na youtube i obejrzałam chyba kilkadziesiąt Very Happy Przykładowo: One froggy evening, The Old Mill, Duck Amuck

Tak w ogóle patrząc na listę obejrzanych przeze mnie bajek na filmwebie zdałam sobie sprawę, że nie ma na niej wielu klasyków ;o podobnie jak GossipGirl, historie znam, ale nie widziałam Very Happy

Nigdy nie byłam fanką Króla Lwa Very Happy oczywiście, kultowa bajka, zdarzyło mi się kilka razy ją oglądać i oczywiście płakać, ale żeby ją jakoś uwielbiać to nie Very Happy bardziej mną wstrząsnęły jednak Wszystkie psy idą do nieba Sad . Do ulubionych mogłabym zaliczyć na pewno 101 dalmatyńczyków, Mulan, Herkules, Aladyn, Mała Syrenka.

Z tych 'nowszych' to Potwory i Spółka, Iniemamocni, Shrek & Epoka Lodowcowa & Madagaskar (pierwsze części), Nowe szaty króla, Ratatuj, Rybki z Ferajny, Dawno temu w trawie, Zaplątani.

Z 'innych', można w sumie podciągnąć pod bajki ;D : Koralina i tajemnicze drzwi, Fantastyczny Pan Lis, Gnijąca Panna Młoda TB, Miasteczko Halloween, Wallace & Gromit.

No i jeszcze wyliczanka Very Happy : Sailor Moon, Tom i Jerry, Pinky i Mózg, Gumisie, Ilustrowany pamiętnik Mikana (byłam tak zafascynowana tą bajką, że potem Kota nazwałam Mikan xD), Futurama, Family Guy, My little pony (przez brata, jest z 'bronies' Laughing ), Drużyna RR, Przygody Animków, Kapitan Planeta, Animaniacy, Scooby-Doo, Szalone wyścigi,
April
April
Elijah & ParksRec
Elijah & ParksRec

Liczba postów : 2747

Powrót do góry Go down

Bajki :) - Page 2 Empty Re: Bajki :)

Pisanie by xxl Wto Lip 03, 2012 10:41 pm

... jeszcze Daimos i Motomyszy z Marsa !!! XD
xxl
xxl

Liczba postów : 355

Powrót do góry Go down

Bajki :) - Page 2 Empty Re: Bajki :)

Pisanie by brulion Wto Lip 03, 2012 10:56 pm

GossipGirl napisał:Bajki.Nie ważne czy mam 17 lat czy 5 zawsze chętnie do nich wracam.

Moje ukochane to na pewno duża część starej dobrej produkcji rysunkowej i pierwsze bajki komputerowe.

W mojej kolekcji jeszcze w większości na kasetach można znaleźć:
Kubuś Puchatek,101 Dalmatyńczyków,Królewna Śnieżka,Kopciuszek,Bolek i Lolek,Potwory i Spółka,Król Lew,Auta,Gdzie jest nemo,Shrek,Epoka Lodowcowa,Film o Pszczołach,Smerfy,Muminki,Myszka Mickey,Kaczor Donald,Goofie,Księżniczka Sisi ,Tabaluga,Tom i Jerry,cały Diabelski Młyn,Flinstonowie,Kot Filemon,Różowa Pantera,Aparatka, prawie wszystkie części Barbie,Franklin,Ratatuj,Mój brat Niedźwiedź,Bambi,Winx,Papaj,

Jest też kilka bajek,których historie świetnie znam ale nigdy w życiu nie oglądałam co w sumie zasługuje na potępienie....

Mała Syrenka,Piękna i Bestia,Lio i Stich,Pocahontas,Zakochany Kundel,Aladyn,Arystokraci,Plastuś,Tarzan,

Są też bajki,których nie rozumiem fenomenu.

Toy Story,Czarodziejski z Księżyca,inne wspomniane anime/manga,Piotruś Pan,Asterix i Obelix,Sindbad,Mulan,Księga Dżungli,Herkules,

oooooooto Tabaluga, dzielny Tabaluga!
Uwielbiąłam tę bajkę ;D I ten wątek z evil bałwanem czy cokolwiek to było xD

Czemu nie rozumiesz fenomenu Mulan? To jest genialna bajka. Tylko jak byłam mała, to mama nie pozwalała mi jej oglądać, bo to była "brzydka bajka, w której się bili" Sad xD
brulion
brulion
Derena & Wrencer
Derena & Wrencer

Liczba postów : 2653

Powrót do góry Go down

Bajki :) - Page 2 Empty Re: Bajki :)

Pisanie by Ania_ Sro Lip 04, 2012 12:22 am

Przypomniały mi się jeszcze wieczorynki, które miałam na kasetach i uwielbiałam oglądać : Bouli, Tukany na tropie, Wyspa Niedźwiedzi, Wilk i zając, Wojownicze Żółwie Ninja, He-Man (kurcze do dziś pamiętam "Na potęgę Posępnego Czerepu...mocy przybywaj" ) Very Happy

ach, jak mogłabym zapomnieć o Pucharze Zoo, które tradycyjnie komentował Jan Wężyk Very Happy

Bajki :) - Page 2 41410_100001560764425_7333_n
Ania_
Ania_
OTH & Eden
OTH & Eden

Liczba postów : 1913

Powrót do góry Go down

Bajki :) - Page 2 Empty Re: Bajki :)

Pisanie by Freya Sro Lip 04, 2012 9:58 am

Ja pamiętam natomiast, że w dzieciństwie bardzo mnie wciągała i niejednokrotnie wzruszała bajka "Zwierzęta z Zielonego Lasu". Byłam też fanką "Czarodziejki z Księżyca" i "My Little Pony". Lubiłam też bajki zapowiadane przez Oliwię Newton-John, miałam kilka kaset z nimi i oglądałam na okrągło xD. Kochałam stare bajki, szczególnie o Reksiu, Wróblu Ćwirku i kocie Filemonie. Pamiętam, że w telewizyjnej "trójce" często szły przedpołudniami w wakacje ^^ Przepadam także za starym Disneyem, choć szczególnie w wydaniu komiksowym (do dziś mam i czytam niekiedy stare komiksy xD). No i nieco później Pokemony, Kapitan Planeta. Była też taka bajka o piątce małolatów, którzy przenieśli się w przeszłość, jedna miała znikający płaszcz, inna była akrobatką, a jeden tchórzliwy typek miał na imię Eryk. Kojarzy ktoś tę bajkę? xD
Freya
Freya
Destiel & Justice League
Destiel & Justice League

Liczba postów : 1480

Powrót do góry Go down

Bajki :) - Page 2 Empty Re: Bajki :)

Pisanie by Ewa Sro Lip 04, 2012 10:16 am

brulion napisał:
GossipGirl napisał:Bajki.Nie ważne czy mam 17 lat czy 5 zawsze chętnie do nich wracam.

Moje ukochane to na pewno duża część starej dobrej produkcji rysunkowej i pierwsze bajki komputerowe.

W mojej kolekcji jeszcze w większości na kasetach można znaleźć:
Kubuś Puchatek,101 Dalmatyńczyków,Królewna Śnieżka,Kopciuszek,Bolek i Lolek,Potwory i Spółka,Król Lew,Auta,Gdzie jest nemo,Shrek,Epoka Lodowcowa,Film o Pszczołach,Smerfy,Muminki,Myszka Mickey,Kaczor Donald,Goofie,Księżniczka Sisi ,Tabaluga,Tom i Jerry,cały Diabelski Młyn,Flinstonowie,Kot Filemon,Różowa Pantera,Aparatka, prawie wszystkie części Barbie,Franklin,Ratatuj,Mój brat Niedźwiedź,Bambi,Winx,Papaj,

Jest też kilka bajek,których historie świetnie znam ale nigdy w życiu nie oglądałam co w sumie zasługuje na potępienie....

Mała Syrenka,Piękna i Bestia,Lio i Stich,Pocahontas,Zakochany Kundel,Aladyn,Arystokraci,Plastuś,Tarzan,

Są też bajki,których nie rozumiem fenomenu.

Toy Story,Czarodziejski z Księżyca,inne wspomniane anime/manga,Piotruś Pan,Asterix i Obelix,Sindbad,Mulan,Księga Dżungli,Herkules,

oooooooto Tabaluga, dzielny Tabaluga!
Uwielbiąłam tę bajkę ;D I ten wątek z evil bałwanem czy cokolwiek to było xD

Czemu nie rozumiesz fenomenu Mulan? To jest genialna bajka. Tylko jak byłam mała, to mama nie pozwalała mi jej oglądać, bo to była "brzydka bajka, w której się bili" Sad xD


Bałwan z Tabalugi to Arktos Razz

Nie rozumiem fenomenu Mulan ponieważ obejrzałam i wcale mi się nie podobała.Każdy się tak zachwyca a ja serio widzę bajki o wiele fajniejsze,które wyszły z Disney'a.
Ewa
Ewa
Chair & Ness
Chair & Ness

Liczba postów : 3212

Powrót do góry Go down

Bajki :) - Page 2 Empty Re: Bajki :)

Pisanie by Vivien Wto Sie 21, 2012 11:45 am

Widziałam Brave.

Jeśli chodzi o samą animację, to wszystko jest tu przepiękne. Krajobrazy, głębia obrazu, kolory. No może oprócz samej Meridy, która jak dla mnie ma zbyt rozjechane oczy. Ale za to włosy przecudowne.

Fabularnie? Wiem, że to Pixar i on lubi patetyczne, dające do myślenia wątki. Ale spodziewałam się czegoś lepszego. Brakowało czegoś, co mogło poruszyć widza. Moim zdaniem, obraz ten nie umywa się do Up, czy nawet Finding Nemo.

I sama główna bohaterka. Nie wiem czy to kwestia bardzo słabego dubbingu w wykonaniu pani Kluźniak czy po prostu takiego sposobu bycia Meridy, ale jest ona bardzo irytująca i przez większość projekcji miałam ochotę walnąć ją prosto w twarz. Generalnie, dubbing jak na polskie możliwości w tym zakresie oceniam bardzo słabo. Barbarzyńcy byli okropni. Już w kilku filmach (Zaplątani, Madagaskar 3) zauważyłam tendencje do psucia języka. W Brave tylko dwie, trzy postacie mówią wyraźnie - reszta bełkocze. Wiem, że pewnie ma to oddawać dziki charakter tych wojowników, ale nie widzę tutaj żadnego usprawiedliwienia tego, że widz nie może zrozumieć dialogu. Dorosły widz, nie wspominając o dzieciach, do których ta bajka w założeniu jest skierowania.

Jestem bardzo, bardzo zawiedziona. Szczególnie po szumnych zapowiedziach, którymi zarzucali mnie od 1.5 roku.
Vivien
Vivien
Blairena & Caskett
Blairena & Caskett

Liczba postów : 1601

Powrót do góry Go down

Bajki :) - Page 2 Empty Re: Bajki :)

Pisanie by Ania Pon Wrz 03, 2012 12:15 am

Obejrzałam dzisiaj Meridę. I... liczyłam na coś lepszego.
Główny wątek w ogóle mi się nie podobał, w ogóle. Jeszcze w miarę się dobrze zapowiadało - problem, chęć postawienia na swoim, asertywność - lubię. Ale potem od tych czarów zaczęło się psuć i do końca obejrzałam tylko dla tego, żeby mieć to za sobą, w końcu wyczekiwałam na tę produkcję od pewnego czasu. Poza tym mroczna, zbyt mroczna jak na disney'owską bajkę według mnie. Do takich Zaplątanych chociażby (porównując ostatnie produkcje) to jej daaaleko.
Ania
Ania
Chair & Kurt
Chair & Kurt

Liczba postów : 1184

Powrót do góry Go down

Bajki :) - Page 2 Empty Re: Bajki :)

Pisanie by Gigi Pią Paź 19, 2012 2:44 pm


Bajki :) - Page 2 Tumblr_m8vnqlo3Sp1qktbcuo1_500
Bajki :) - Page 2 Tumblr_m8vnqlo3Sp1qktbcuo4_250Bajki :) - Page 2 Tumblr_m8vnqlo3Sp1qktbcuo5_250
Bajki :) - Page 2 Tumblr_m8vnqlo3Sp1qktbcuo6_250Bajki :) - Page 2 Tumblr_m8vnqlo3Sp1qktbcuo7_250
Bajki :) - Page 2 Tumblr_m8vnqlo3Sp1qktbcuo8_250Bajki :) - Page 2 Tumblr_m8vnqlo3Sp1qktbcuo9_250

xDD
Gigi
Gigi
Gossip Dan & Girls
Gossip Dan & Girls

Liczba postów : 6440

Powrót do góry Go down

Bajki :) - Page 2 Empty Re: Bajki :)

Pisanie by Kasia Pią Paź 19, 2012 4:03 pm

...uwielbiam tę akcję z królikiem jak dekorował du*ę Puchatka xDD
Kasia
Kasia
Dan & Klaine
Dan & Klaine

Liczba postów : 5036

Powrót do góry Go down

Bajki :) - Page 2 Empty Re: Bajki :)

Pisanie by justnert Sro Kwi 03, 2013 4:37 pm

Mój pierwszy post na forum.
Zawsze moimi ulubionymi bajkami były serie filmów o Asterixie, ulubione częsci to 12 prac i Asterix w Brytanii (Który teraz dość nieudolnie został przeniesiony do nowego filmu z aktorami). Muszę jednak przyznać, że najnowsza część aminowana, cz'yli Asterix i Wikingowie dorównuje poprzednikom.
Z innym "bajek" zawsze uwielbiałam oglądać Zwariowane melodie, wiele lat temu w weekendy rano były na odkodowanym Canale +. Jako dziecko lat 90tych wielkim sentymentem darzę też amine z Polonii 1 (Yattaman, Daimos, Gigi, Tygrysia Maska) i RTL7 (szczególnie Dragon Ball).
Filmy Disneya też mogą być, choć często są zbyt sztampowe. Za to stare kreskówki Cartoon Network, Johnny Bravo czy Laboratorium Dexera swego czasu znałam prawie na pamięć.
Z wiekiem jednak gust się zmienia, więc zawsze chętnie oglądam filmy Burtona....
A co do innych wspomnianych czy niewspomnianych to polecam: https://www.youtube.com/watch?v=SogF0BRjnck
justnert
justnert

Liczba postów : 3

Powrót do góry Go down

Bajki :) - Page 2 Empty Re: Bajki :)

Pisanie by Karola_96 Pon Sty 20, 2014 4:19 pm

Horton słyszy ktosia czy jakloś tak Smile świetna bajka

Karola_96

Liczba postów : 40

Powrót do góry Go down

Bajki :) - Page 2 Empty Re: Bajki :)

Pisanie by rose22 Wto Sty 21, 2014 5:28 pm

Ja bardzo lubie Jak wystresować smoka. Bardzo fajna bajka pouczająca.
rose22
rose22

Liczba postów : 45

Powrót do góry Go down

Bajki :) - Page 2 Empty Re: Bajki :)

Pisanie by halanna Pon Sty 27, 2014 4:37 pm

Ja bardzo lubię bajki anime jak Mój sąsiad Totoro, Ponyo, Tajemniczy świat Arietty.

halanna

Liczba postów : 31

Powrót do góry Go down

Bajki :) - Page 2 Empty Re: Bajki :)

Pisanie by AsiaSSS Sob Lut 01, 2014 9:01 pm

Ja też anime, te Miyazakiego: Spirited Away (świetne!), Ruchomy zamek Hauru, Księżniczka Mononoke

AsiaSSS

Liczba postów : 30

Powrót do góry Go down

Bajki :) - Page 2 Empty Re: Bajki :)

Pisanie by killing_joke Nie Lut 02, 2014 5:28 pm

lubie oglądać do tej pory. najbardziej kocham bajki, które były wyświetlane w czasach starego Cartoon Network czyli laboratorium dextera, atomówki, chojrak - tchórzliwy pies, no i oczywiście looney tunes

killing_joke

Liczba postów : 21

Powrót do góry Go down

Bajki :) - Page 2 Empty Re: Bajki :)

Pisanie by MoNiKa_DT Sro Lut 05, 2014 4:06 pm

Toy Story <3

MoNiKa_DT

Liczba postów : 40

Powrót do góry Go down

Bajki :) - Page 2 Empty Re: Bajki :)

Pisanie by efi Sro Lut 12, 2014 11:37 am

Ja kocham chyba wszystkie bajki Disneya, szczególnie te ktore lecialy jak bylam mlodsza. "Król Lew" "Pocahontas" "Mala syrenka" itd. A ostatnio "Kraina Lodu" byla swietna Very Happy
efi
efi

Liczba postów : 51

Powrót do góry Go down

Bajki :) - Page 2 Empty Re: Bajki :)

Pisanie by lunka01 Sob Lut 22, 2014 3:19 pm

Oglądam do tej pory bajki ^^ ulubiona: scooby doo Smile a inne: Król lew, Mała syrenka, Piękna i bestia, Toy story, Odlot, Wall-e, 101 dalmatyńczyków, Kubuś Puchatek, Muminki(aż się dzieciństwo przypomina:))

lunka01

Liczba postów : 42

Powrót do góry Go down

Bajki :) - Page 2 Empty Re: Bajki :)

Pisanie by klaudia5xo Sro Lut 26, 2014 10:30 pm

Ostatnio oglądałam z bratem Krainę Lodu, bardzo mi się podobała nawet uroniłam łezkę. ;] Za młodu moimi ulubionymi bajkami była Mała Syrenka oraz Piękna i Bestia Smile

klaudia5xo

Liczba postów : 44

Powrót do góry Go down

Bajki :) - Page 2 Empty Re: Bajki :)

Pisanie by Julka151 Sro Mar 05, 2014 9:49 pm

Kraina lodu Smile

Julka151

Liczba postów : 39

Powrót do góry Go down

Bajki :) - Page 2 Empty Re: Bajki :)

Pisanie by juka13 Czw Mar 06, 2014 8:09 am

Pocahontas Smile

juka13

Liczba postów : 43

Powrót do góry Go down

Bajki :) - Page 2 Empty Re: Bajki :)

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 2 z 2 Previous  1, 2

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach