Twoje Ulubione Seriale
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Polskie napisy - sezon 6

+8
Layla
andriana
Żuri
Mr Sambo
joanna1205
justmarried
Ella
brulion
12 posters

Go down

Polskie napisy - sezon 6 Empty Polskie napisy - sezon 6

Pisanie by brulion Czw Paź 11, 2012 10:33 pm

Z błogosławieństwem Magdy zakładam osobny temat Very Happy
Co tydzień będę tutaj wrzucać polskie napisy do kolejnego odcinka.
Uprzedzam wasze pytania: napisy w wersji angielskiej pojawiają się we wtorek ok. 12:30, tłumaczenie zajmuje ok. 5 godzin. Polskie napisy powinny się pojawiać we wtorek ok. 18:00 w wersji do pobrania (dla tych, którzy mają odcinek na dysku), niestety, nie mam wpływu na wgrywanie napisów do odcinków online. Zazwyczaj wieczorem, ok. 20:00, napisy są tam już wgrane, ale to nie zależy ode mnie.
Napisy są tylko i wyłącznie mojego autorstwa.

Niestety, może się tak zdarzyć, że zamiast kończyć zajęcia na uczelni o 9:30, będę miała 5,5-godzinne okienko i zajęcia do 16:30. Muszę to jeszcze dopracować (wszystko zależy od tego, czy na wykładzie o 15:00 będzie sprawdzana obecność, haha), możliwe, że będę tłumaczyć na uczelni, ale może się tak zdarzyć, że napisy będą się pojawiać dopiero późnym wieczorem. Postaram się, żebyście dostawali je jak najszybciej i w jak najlepszej wersji :>
Oczywiście, jeśli macie jakieś sugestie, dostrzegliście jakiś błąd itp. to zapraszam do wypowiadania się Smile

***
Gossip Girl Sezon 6 - napisy PL:

[You must be registered and logged in to see this link.]


Ostatnio zmieniony przez brulion dnia Wto Paź 16, 2012 7:10 pm, w całości zmieniany 1 raz
brulion
brulion
Derena & Wrencer
Derena & Wrencer

Liczba postów : 2653

Powrót do góry Go down

Polskie napisy - sezon 6 Empty Re: Polskie napisy - sezon 6

Pisanie by brulion Wto Paź 16, 2012 7:10 pm

Przepraszam, że tak późno.

[You must be registered and logged in to see this link.]
brulion
brulion
Derena & Wrencer
Derena & Wrencer

Liczba postów : 2653

Powrót do góry Go down

Polskie napisy - sezon 6 Empty Re: Polskie napisy - sezon 6

Pisanie by Ella Wto Paź 16, 2012 7:15 pm

dzięki:)Smile bardzo miło z Twojej strony
Ella
Ella
Chair & Chuck
Chair & Chuck

Liczba postów : 795

Powrót do góry Go down

Polskie napisy - sezon 6 Empty Re: Polskie napisy - sezon 6

Pisanie by justmarried Wto Paź 16, 2012 7:27 pm

dzięki:)
justmarried
justmarried

Liczba postów : 21

Powrót do góry Go down

Polskie napisy - sezon 6 Empty Re: Polskie napisy - sezon 6

Pisanie by joanna1205 Wto Paź 23, 2012 8:36 pm

Jest jakaś szansa na napisy dzisiaj?
joanna1205
joanna1205
Chuck & Dan
Chuck & Dan

Liczba postów : 328

Powrót do góry Go down

Polskie napisy - sezon 6 Empty Re: Polskie napisy - sezon 6

Pisanie by Mr Sambo Sro Paź 24, 2012 3:04 pm

Jest szansa, by pojawiły się dziś? Smile

Mr Sambo

Liczba postów : 1

Powrót do góry Go down

Polskie napisy - sezon 6 Empty Re: Polskie napisy - sezon 6

Pisanie by brulion Sro Paź 24, 2012 3:32 pm

Szczerze mówiąc, nie chce mi się nawet oglądać odcinka, a co dopiero marnować pół dnia na robienie napisów... zobaczę, czy mi się zachce, ale nic nie obiecuję. Mam i ciekawsze, i ważniejsze rzeczy do roboty.
brulion
brulion
Derena & Wrencer
Derena & Wrencer

Liczba postów : 2653

Powrót do góry Go down

Polskie napisy - sezon 6 Empty Re: Polskie napisy - sezon 6

Pisanie by Żuri Sro Paź 24, 2012 4:46 pm

To poza Tobą nikt w Polsce już tego nie tłumaczy? Very Happy
Żuri
Żuri
Dorota & Laley
Dorota & Laley

Liczba postów : 4834

http://zurawinowa.livejournal.com/

Powrót do góry Go down

Polskie napisy - sezon 6 Empty Re: Polskie napisy - sezon 6

Pisanie by andriana Sro Paź 24, 2012 9:55 pm

To jest niepoważne. Za przeproszeniem po kiego grzyba się zabierałaś za to tłumaczenie i tym samym zniechęciłaś do tego osobę, która to robiła od kilku sezonów. 2 odcinki przetłumaczyłaś i już chęci nie ma. Po co się wpieprzać komuś było? Takim oto sposobem ludzie zostaną bez napisów. Żenada.

andriana

Liczba postów : 3

Powrót do góry Go down

Polskie napisy - sezon 6 Empty Re: Polskie napisy - sezon 6

Pisanie by Żuri Sro Paź 24, 2012 10:00 pm

andriana napisał:To jest niepoważne. Za przeproszeniem po kiego grzyba się zabierałaś za to tłumaczenie i tym samym zniechęciłaś do tego osobę, która to robiła od kilku sezonów. 2 odcinki przetłumaczyłaś i już chęci nie ma. Po co się wpieprzać komuś było? Takim oto sposobem ludzie zostaną bez napisów. Żenada.

A to jakiś monopol na napisy się ma?
Żuri
Żuri
Dorota & Laley
Dorota & Laley

Liczba postów : 4834

http://zurawinowa.livejournal.com/

Powrót do góry Go down

Polskie napisy - sezon 6 Empty Re: Polskie napisy - sezon 6

Pisanie by Layla Sro Paź 24, 2012 10:04 pm

Nie dziwię się bru, że jej się nie chce robić Smile W poprzednim sezonie pod koniec tygodnia zawsze sobie jeszcze raz oglądałam odcinek z napisami, a teraz mi po prostu szkoda czasu nawet, jeżeli nie wszystko rozumiem.
Layla
Layla
Chair & Hyckie
Chair & Hyckie

Liczba postów : 4417

Powrót do góry Go down

Polskie napisy - sezon 6 Empty Re: Polskie napisy - sezon 6

Pisanie by brulion Sro Paź 24, 2012 10:14 pm

Przetłumaczyłam cztery odcinki, a dla własnej przyjemności kończę drugi sezon, ale tych napisów nie wrzucam na żaden serwer, bo się już od nich roi. Nie wiem, czy Gosiak dalej tłumaczy, ale pewnie tak, z tym, że na jej napisy zazwyczaj czekało się do czwartku/piątku. Jeśli będzie naprawdę dobry odcinek to go przetłumaczę, za tydzień mam wolną środę więc pewnie też coś będę montować.
Prawda jest taka, że 5x23, 5x24 i 6x01 tłumaczyłam, kiedy nie miałam zajęć na uczelni i miałam dużo wolnego czasu, liczyłam na to, że będę mogła sobie tak poustawiać plan, żeby mieć we wtorek czas zrobić napisy, niestety, nie udało mi się. W zeszłym tygodniu tłumaczyłam na złamanie karku, zanim jeszcze obejrzałam odcinek i nie byłam zadowolona z efektu mojej pracy. Zwyczajnie nie mam jak tłumaczyć odcinka tak, żeby o 18:00 wrzucać napisy na serwer, bo o tej porze wracam do domu, a w dodatku wolę sobie pójść do kina na dobry film, niż tłumaczyć napisy do beznadziejnego odcinka. Powtarzam, napisy do 6x04 na pewno będą, ale we wtorek późnym wieczorem albo w nocy, niestety, nie jestem w stanie określić, jak to będzie dalej wyglądać. Mam po prostu wykład we wtorek o 15:00, a zaliczenie z tego przedmiotu zależy od tego, na ilu wykładach się pojawię. I nie, nie mam zamiaru zadowalać się tróją tylko dlatego, że tłumaczę napisy.

Ludzi oburzonych zapraszam do przerabiania za mnie 130-stronicowych wstępów do liryków Tomasza Węgierskiego.


Ostatnio zmieniony przez brulion dnia Czw Paź 25, 2012 10:28 am, w całości zmieniany 2 razy
brulion
brulion
Derena & Wrencer
Derena & Wrencer

Liczba postów : 2653

Powrót do góry Go down

Polskie napisy - sezon 6 Empty Re: Polskie napisy - sezon 6

Pisanie by Joanna Czw Paź 25, 2012 8:39 am

ludziom nie dogodzisz..

jak sie komuś nie podoba ze musi czekać to niech sam sobie zacznie tłumaczyć a przy okazji sie angielskiego nauczy xD taka prawda..
Joanna
Joanna
Blair & Naley
Blair & Naley

Liczba postów : 1955

Powrót do góry Go down

Polskie napisy - sezon 6 Empty Re: Polskie napisy - sezon 6

Pisanie by xxl Czw Paź 25, 2012 9:26 am

COOOOOOOOOOOO ?! jeszcze nie ma napisów ?! mam się uczyć angielskiego ?!?!?!? no chyba sobie kpicie !!!!!!!!


Twisted Evil Laughing
xxl
xxl

Liczba postów : 355

Powrót do góry Go down

Polskie napisy - sezon 6 Empty Re: Polskie napisy - sezon 6

Pisanie by andriana Czw Paź 25, 2012 9:31 am

Żuri napisał:A to jakiś monopol na napisy się ma?
Może i nie ma, ale istnieje coś takiego, jakby to powiedzieć: prawo pierwszeństwa, dobrej woli, taka niepisane.

Gosiak nie tłumaczy. Przetłumaczyła pierwszy odcinek (chociaż już nie bardzo miała i czas i chęci do tego, postanowiła jednak, że przez to 10 odcinków się przemęczy). Ale widząc, że ktoś inny wchodzi w paradę, wiedząc że na napisy24 w tabelkach tłumaczenie tego odcinka od dawna było i wrzucając swoje napisy tam, wcześniej tego nie robiąc, uszczęśliwiać na siłę nie będzie przecież. Trzeba było wrzucać swoje napisy na podnapisi jak poprzednio czy do napiprojekt'a i proste. Tu nie chodzi o to, że tych napisów jeszcze nie ma. Chodzi o to, że przez takie zachowanie tych napisów pewnie nie będzie wcale.

andriana

Liczba postów : 3

Powrót do góry Go down

Polskie napisy - sezon 6 Empty Re: Polskie napisy - sezon 6

Pisanie by brulion Czw Paź 25, 2012 10:15 am

andriana napisał:
Żuri napisał:A to jakiś monopol na napisy się ma?
Może i nie ma, ale istnieje coś takiego, jakby to powiedzieć: prawo pierwszeństwa, dobrej woli, taka niepisane.

Pierwsze słyszę Very Happy
Napisałam wyżej, jak wygląda sytuacja, nie będę się powtarzać.
brulion
brulion
Derena & Wrencer
Derena & Wrencer

Liczba postów : 2653

Powrót do góry Go down

Polskie napisy - sezon 6 Empty Re: Polskie napisy - sezon 6

Pisanie by andriana Czw Paź 25, 2012 11:05 am

Zauważyłam, że właśnie pierwsze. Trzeba było sobie dodawać napisy tam, gdzie dodawałaś poprzednie i by problemu nie było. Ale nie, trzeba było szukać poklasku i szczęścia gdzie indziej. Ja jakoś nie widziałam, zeby z glee.fora.pl wrzucali swoje napisy na napisy24. Skoro robiłas je dla tego forum to tutaj powinny zostac, ewentualnie na napiprojekt. Juz nie wspomne, ze moglas sie odezwac do stałej tłumaczki poprzez napisy24 i wspolnie dojsc do jakiegos porozumienia. Mysle, ze by nie odmowiła pomocy, a nawet z checia ja przyjeła. Tutaj na prawde nikt nie oczekuje, zeby napisy były na zas, juz we wtorek. Mysle, ze kazdy by sie cieszył jesli beda wgl. A nie zanosi sie, ze do tego 3 odcinka sie pojawia. Gdyby nie Ty to pozno, bo pozno ale by były.
Przetlumaczysz 4 odc a co z 3? Z tego wzgledu, ze Ci sie nie podoba to inni maja nie ogladac?

andriana

Liczba postów : 3

Powrót do góry Go down

Polskie napisy - sezon 6 Empty Re: Polskie napisy - sezon 6

Pisanie by Ania Czw Paź 25, 2012 2:17 pm

Andriana, to gdzie wrzucała Brulion napisy to tylko i wyłącznie jej sprawa, ba, mogła w ogóle tego nie robić, przecież nie ma takiego obowiązku! To nie jest jej praca, umowy nigdzie nie podpisywała, że musi tłumaczyć odcinki, ktoś inny też może tłumaczyć, przecież Brulion nikomu nie zabrania. Ponadto nikt przecież nikomu nie zabrania oglądać - odcinek w internecie jest, Brulion przecież Ci go nie zabrała, bo to nawet nie jest możliwe, więc daruj sobie teksty "Z tego wzgledu, ze Ci sie nie podoba to inni maja nie ogladac?", bo to, że Brulion w ogóle zrobiła napisy do kilku odcinków to jej dobra wola i powinnaś być wdzięczna jeśli dzięki temu obejrzałaś odcinek z napisami (jeśli oglądałaś z jej napisami, a nie kogoś innego).

Inna sprawa Brulion, że też podeszłaś trochę w hmm.. nonszalancki sposób do tego. Specjalnie założyłaś temat, widać miałaś duży zapał, a dwa odcinki później piszesz, że nawet Ci się nie chce robić. Oczywiście rozumiem, że nie musisz, że to Twoja dobra wola, ale myślę, że gdybyś po prostu napisała "Niestety nie będę już tłumaczyć, chyba, że akurat będę miała czas." nawet bez podawania przyczyny by po prostu wyglądało lepiej niż postawa "mi się już nie chce i mam ciekawsze rzeczy do roboty i co w ogóle ode mnie chcecie". Żeby nie było - nic do tego nie mam i dzięki za tłumaczenie, bo ostatni odcinek oglądałam właśnie z Twoimi napisami. Smile
Ania
Ania
Chair & Kurt
Chair & Kurt

Liczba postów : 1184

Powrót do góry Go down

Polskie napisy - sezon 6 Empty Re: Polskie napisy - sezon 6

Pisanie by brulion Czw Paź 25, 2012 2:50 pm

Zdaję sobie sprawę, że to wygląda głupio i beznadziejnie, powtarzam jeszcze raz, że czas, który zazwyczaj przeznaczałam na robienie napisów, niestety muszę teraz przeznaczyć na inne rzeczy, a mianowicie STUDIA.
Jeśli do jutra nie pojawią się żadne napisy, to je zrobię.

Pomyślcie nad tym, jak bardzo jesteście uzależnieni od innych ludzi :>

e: na razie zamykam temat. nie chcę tu kwasów. jeszcze raz przepraszam.


Ostatnio zmieniony przez brulion dnia Czw Paź 25, 2012 2:55 pm, w całości zmieniany 1 raz
brulion
brulion
Derena & Wrencer
Derena & Wrencer

Liczba postów : 2653

Powrót do góry Go down

Polskie napisy - sezon 6 Empty Re: Polskie napisy - sezon 6

Pisanie by Vivien Czw Paź 25, 2012 2:54 pm

Omg... andriana wrzuć na luz, nie wiem - przyszłaś tu, aby jechać po bru, czy jak? To, że ona robi napisy, to jest JEJ dobra wola - nie ma takiego obowiązku. Tak samo poprzednia tłumaczka NIE musiała z tego rezygnować. Na przytaczanych przez Ciebie napisach24, kilka osób tłumaczy PLL, i co? Nikt nie rezygnuje.

Dalej, Twój argument, że inni nie obejrzą tego odcinka, bo bru się nie podoba. No sorry, takie jest życie. Albo umiesz się przystosować albo polegniesz - znasz angielski, oglądasz serial w oryginale, ewentualnie angielskie napisy. Powiedzmy sobie szczerze: GG nie posługuje się wyspecjalizowanym językiem, dialogi są banalne i proste - każdy gimnazjalista spokojnie potrafi go zrozumieć. Co inaczej jakbyśmy mieli do czynienia z serialem medycznym czy prawniczym.

A napisy na pewno, kiedyś będą. Ta GG to już nie ta GG, na którą się czekało z utęsknieniem - ja od wtorku odkładam jej obejrzenie na przyszłość, bo jest masa innych, ciekawych rzeczy do zobaczenia/zrobienia i naprawdę nie ma dla czego się tak sprężać i spieszyć.
Vivien
Vivien
Blairena & Caskett
Blairena & Caskett

Liczba postów : 1601

Powrót do góry Go down

Polskie napisy - sezon 6 Empty Re: Polskie napisy - sezon 6

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach