Twoje Ulubione Seriale
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Seria książek Gossip Girl

+26
Freya
Justyna
Layla
Serena
brulion
joujou
chaya
xLaura
kam1105
tuppence
vajper.
skyscraper
Paciok
nonameface
noire
jeanne
lana
Ewa
Ania
Magda
Lise
Ola
andzia
MotherChucker
Karolina
Żuri
30 posters

Strona 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Czytałaś książkę?

Seria książek Gossip Girl - Page 3 Vote_lcap46%Seria książek Gossip Girl - Page 3 Vote_rcap 46% 
[ 21 ]
Seria książek Gossip Girl - Page 3 Vote_lcap54%Seria książek Gossip Girl - Page 3 Vote_rcap 54% 
[ 25 ]
 
Wszystkich Głosów : 46
 
 

Seria książek Gossip Girl - Page 3 Empty Re: Seria książek Gossip Girl

Pisanie by Żuri Pią Lis 04, 2011 1:02 pm

kam1105 napisał:A zauważyliście, że okładka Inside to okładka najnowszej lotkary Psycho-Killer tylko bez krwi i noży ?Smile
Ej, zaciekawiłaś mnie, co to za książka?
Żuri
Żuri
Dorota & Laley
Dorota & Laley

Liczba postów : 4834

http://zurawinowa.livejournal.com/

Powrót do góry Go down

Seria książek Gossip Girl - Page 3 Empty akakaka

Pisanie by kam1105 Pią Lis 04, 2011 2:09 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Wyszła jakieś dwa tygodnie temu Smile Cecil von Zigesar napisała kolejną część Plotkary Smile Ale ta jest podobno taka, powiedzmy bonusowa, inna niż poprzednie. To nie zwykła kontynuacja akcji tak jak to bylo wczesniej a raczej taki dodatek.
Tytuł Psycho-Killer, bo podobno jest tam wątek zbrodni, a dokładniej ktoś z bohaterów popełnia zbrodnie Wink Ale do końca nie wiem co to będzie.. Taka zagadka dla fanów GG Smile Zobaczymy.
Tak słyszałam, na facebooku było o tym sporo Wink I spekulacje kto to może być Smile
Link do jednego z artykułów:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Można poczytać.
A tak się złozyło, że data premiery nowej ksiązki CvZ przypadła na datę premiery ksiązki Inside w serialu GG, toteż w celach promocyjnych autorzy serialu nawiązali do serii książek okładką. Ciekawostka taka Smile
kam1105
kam1105
Blair & Chair
Blair & Chair

Liczba postów : 89

Powrót do góry Go down

Seria książek Gossip Girl - Page 3 Empty Re: Seria książek Gossip Girl

Pisanie by Żuri Pią Lis 04, 2011 5:27 pm

Nie słyszałam o tym. Wink Trzeba będzie zobaczyć.
Swoja drogą, nie wie ktoś, czy najnowsza część, dziewczyny super - devious - jest już wydana w Polsce i pod jakim tytułem?
Żuri
Żuri
Dorota & Laley
Dorota & Laley

Liczba postów : 4834

http://zurawinowa.livejournal.com/

Powrót do góry Go down

Seria książek Gossip Girl - Page 3 Empty Re: Seria książek Gossip Girl

Pisanie by xLaura Czw Lis 24, 2011 2:24 pm

Próbowałam przebrnąć przez książki, ale jakoś nie umiem przejść przez kilka pierwszych stron. Chyba wolę serial;d
xLaura
xLaura
Blair & Chair
Blair & Chair

Liczba postów : 54

Powrót do góry Go down

Seria książek Gossip Girl - Page 3 Empty Re: Seria książek Gossip Girl

Pisanie by chaya Wto Lis 29, 2011 5:36 pm

Ja osobiście przeczytałam całą serię zanim jeszcze wyszedł serial. Byłam wtedy chyba w gimnazjum i byłam zachwycona książką.
Ale teraz patrząc z obecnej perspektywy serial wydaje się bardziej ciekawszy.
chaya
chaya
Blair & Gossip Girl
Blair & Gossip Girl

Liczba postów : 39

Powrót do góry Go down

Seria książek Gossip Girl - Page 3 Empty Re: Seria książek Gossip Girl

Pisanie by joujou Wto Gru 06, 2011 12:04 pm

Po Waszych wypowiedziach może się skusze na ksiązki... zobaczymy. Ale najbardziej zaciekawila mnie ta nowo wydana Very Happy
joujou
joujou

Liczba postów : 33

Powrót do góry Go down

Seria książek Gossip Girl - Page 3 Empty Re: Seria książek Gossip Girl

Pisanie by brulion Sob Gru 10, 2011 1:43 pm

Okładka 'Psycho Killer' jest taka sama, jak okładka pierwszej Plotkary, tylko dodana jest krew i jakieś noże Very Happy ale jak oglądałam serial to też mnie uderzyło, że Inside wykorzystało to samo zdjęcie Very Happy

Ja też zaczynałam od książki, czytałam ją chyba w drugiej gimnazjum i strasznie mnie to jarało. Przez to zaczęłam pisać różne historyjki o pięknych i bogatych nastolatkach, obowiązkowo w każdym opowiadaniu musiał być najcudowniejszy chłopak o imieniu... Nate Wink O dziwo, w książce bardziej lubiłam Blair, a w serialu Serenę. No i oczywiście byłam zakochana w Nacie, który moim zdaniem w książce był o wiele lepszy, niż w serialu. W ogóle złego aktora zaangażowali do tej roli i źle go rozpisali.

Kiedy pojawił się serial, przez długi czas w ogóle go nie oglądałam, bo uważałam, że go spieprzyli. Widziałam kilka zdjęć i stwierdziłam, że większość postaci to jakaś zupełna pomyłka (teraz jak patrzę na te zdjęcia to wydaje mi się, że po prostu jakoś słabo wyszli Very Happy) i nie będę tego oglądać, zwłaszcza nie podobała mi się Blair. Później jakoś się przekonałam. Parę miesięcy temu wróciłam do książek i nie wiem, co mnie w nich tak zachwycało, ta historia jest strasznie rozwleczona w czasie i przez większość książek zupełnie nic się nie dzieje. A wydanie tej części, która dzieje się kilka lat po skończeniu szkoły to już w ogóle jakaś porażka, pisana pod serial, zupełnie nie pasuje do książkowych bohaterów.

A tak w ogóle, to wiecie, że pierwsza część Plotkary została wydana w 2002 roku? Wyobraźcie sobie, w czym wtedy chodziły Blair i Serena Laughing
brulion
brulion
Derena & Wrencer
Derena & Wrencer

Liczba postów : 2653

Powrót do góry Go down

Seria książek Gossip Girl - Page 3 Empty Re: Seria książek Gossip Girl

Pisanie by Serena Pią Sty 13, 2012 7:05 pm

Moja przygoda z Plotkarą zaczęła się od książek, ale z "Wejście Carlsów " . Nie wiem, może to było z ok. 2,3 lata temu, wtedy nie odróżniałam normalnej Plotkary od "Wejścia.." ;p Nawet mi się podobało, ale myślałam, że jest lepsza. Potem zaczęłam oglądać 3 sezon Plotkary, gdy leciał na TVN7 i potem też skusiłam się na książkową Plotkarę. Przeczytałam "Jak to się zaczęło " i byłam zachwycona ; ) Uwielbiam tą książkę, ale zawsze było dla mnie abstrakcją, że oni mają tylko 15 lat a robią..TAKIE rzeczy ; ] Na dzień dzisiejszy przeczytałam tą książkę i kolejne 4 części i jestem zła, że jest baardzo mało Chucka, za to dużo Vanessy -;-

Osobiście mi się bardziej podoba serial. Ale np. rola Nate'a bardziej podoba mi się w książce.
Serena
Serena
Blairena & Chair
Blairena & Chair

Liczba postów : 1060

Powrót do góry Go down

Seria książek Gossip Girl - Page 3 Empty Re: Seria książek Gossip Girl

Pisanie by brulion Czw Mar 15, 2012 10:46 pm

Specjalnie dla Żuri rozbudowuję dyskusję Wink

Cieszę się, że rozbudowali postać Dana w serialu. W książce to był z niego loser jak się patrzy ;D Chociaż podobało mi się, że palił i pił mnóstwo kawy... tylko ten wątek z homoseksualizmem był porażką Razz i w ogóle Vanessa, bleeee
brulion
brulion
Derena & Wrencer
Derena & Wrencer

Liczba postów : 2653

Powrót do góry Go down

Seria książek Gossip Girl - Page 3 Empty Re: Seria książek Gossip Girl

Pisanie by Layla Czw Mar 15, 2012 11:33 pm

Zatrzymałam się na 6. bądź 7. części i jakoś nie umiem ruszyć dalej Smile Po przeczytaniu tych książek postanowiłam sobie (niestety postanowienia nie dotrzymałam xD), że już nigdy nie będę narzekać na scenarzystów GG, skoro z tak, moim zdaniem, słabej książki zrobili tak dobry, przynajmniej kiedyś, serial. Chyba nie ma głównej postaci, którą bym lubiła w książce bardziej niż w serialu, no może z wyjątkiem Nate'a, ale u niego chyba po prostu lubiłam to, że miał jakieś wątki Smile Reszta bohaterów mnie po prostu, w porównaniu z serialową wersją, denerwowała. Blair i jej filmowe wyobrażenia lekko przerażające, zdecydowanie wolę jej cudowne sny w serialu Smile Motyw, w którym Nate przychodzi do niej pijany, a ona sobie wyobraża, że jest w filmie, w którym ona jest żoną dzielnie znoszącą swojego męża z powodu wielkiej miłości, która ich łączy, jest dla mnie co najmniej dziwny. Co do Dana, to nie wiem, czy mogę się wypowiadać, bo szczerze mówiąc, nie pamiętam żadnych wątków po jego związku z Sereną, a w tamtym momencie był przedstawiony jako świr Smile Rozumiem, wierze wierszami, bardzo fajnie, że je pisze, ale ta jego twórczość mnie tylko śmieszyła. Serena, a raczej cały szum wokół niej, drażniący. W porównaniu z książkową, serialowa S. jest szarą myszką Smile A jej koszulka "kocham Aarona" kompletnie rozbrajająca xD Chuck jest dla mnie kompletnie inną postacią. W książkach był niewątpliwie kolorową, wnoszącą trochę świeżości postacią, ale był tak przerysowany, że aż bolało Smile Jenny biuściastej jakoś nie mogę sobie wyobrazić, scenarzyści totalnie zmienili tę postać i chwała im za to Smile Niepojęte było dla mnie to, że książkowa J. ledwo kojarzyła B Smile Vanessa była ciekawa, ale chyba wolę Vanessę-hippiskę niż tą ubraną na czarno z ogoloną głową. Chyba jedyną przewaga, jaką książka ma nad serialem są bracia Blair - Aaron i Tyler. Aaron, w przeciwieństwie do tego 'artysty' z serialu, był jedną z moich ulubionych postaci. Dziwne, że w książce przez jakiś czas był szaleńczo zakochany w Blair, a w serialu nie miał z nią chyba ani jednej sceny Smile Bardzo bym chciała zobaczyć w serialu młodszego brata Blair, w koszulce Led Zeppelin, z Rolling Stone w ręku i z uwielbieniem dla Camerona Crowe'a.

Podsumowując, przez jakiś czas scenarzyści Plotkary byli moimi idolami. Z niczego potrafili zrobić coś Smile
Layla
Layla
Chair & Hyckie
Chair & Hyckie

Liczba postów : 4417

Powrót do góry Go down

Seria książek Gossip Girl - Page 3 Empty Re: Seria książek Gossip Girl

Pisanie by brulion Pią Mar 16, 2012 8:49 am

Właśnie książkowa Serena była super, większa z niej była gwiazda i imprezowiczka, trochę mi tego brakuje w serialu. No i Aaron i Tyler <3 zapomniałam o nich, bardzo ich lubiłam Very Happy Pamiętam taki motyw w 3 części, jak Serena i Blair opalały się topless na St. Barts, a Aaron i Tyler surfowali czy pływali żaglówką czy coś Razz w ogóle cały motyw z "Łzami Sereny" był genialny.

Jeszcze był fajny taki raper, który uderzał do Sereny... Flow? Chyba tak się nazywał?

A. I Eric. Dlaczego w serialu musieli tak spieprzyć mojego supersurfera? ;x
brulion
brulion
Derena & Wrencer
Derena & Wrencer

Liczba postów : 2653

Powrót do góry Go down

Seria książek Gossip Girl - Page 3 Empty Re: Seria książek Gossip Girl

Pisanie by Justyna Pią Mar 16, 2012 11:44 am

Ja zaczęłam od serialu potem miałam zamiar wziąć się za książki, długo nie mogłam się zebrać a kiedy w końcu mi się udało nie dałam rady przeczytać nawet pierwszej części. Jak już ktoś wspomniał straszny wydał mi się styl pisania, miałam wrażenie jakby to jakaś nastolatka pisała a nie dorosła kobieta. Po jakimś czasie obiecałam sobie, że jednak jakoś przebrnę bo może dalej będzie lepiej ale pojawiło się PLL i jakoś książki PLL bardziej mnie zaciekawiły chociaż z każdą częścią było coraz gorzej:/

Co prawda nie mam zbyt dużej wiedzy na temat książek ale z tego co udało mi się przeczytać i z Waszych wypowiedzi uważam, że serial jest o niebo lepszy zresztą w przypadku PLL jest tak samo Smile
Justyna
Justyna
Derena & Eden
Derena & Eden

Liczba postów : 1645

Powrót do góry Go down

Seria książek Gossip Girl - Page 3 Empty Re: Seria książek Gossip Girl

Pisanie by Freya Pią Mar 16, 2012 12:16 pm

Nie mogłam strawić książkowej wersji. Przeczytałam kilka części tylko dlatego, że chciałam mieć pogląd, jak wyglądał "pierwowzór", tylko jedynkę czytałam przez serialem i nie zachwyciła mnie. Materiał niegłupi właściwie, z bohaterów i sytuacji dało by się coś wyciągnąć, ale język i styl niemożebnie drażniący, każda postać przerysowana i antypatyczna, zdecydowanie serial >>>>>> książki.
Freya
Freya
Destiel & Justice League
Destiel & Justice League

Liczba postów : 1480

Powrót do góry Go down

Seria książek Gossip Girl - Page 3 Empty Re: Seria książek Gossip Girl

Pisanie by Serena Pią Mar 16, 2012 4:37 pm

książka nie jest zła, jest taką typową lekką książką dla nastolatek. sama czasami mam tak, że jak już nie mam na nic siły to czytam sobie Plotkarę, albo Pamiętnik Księżniczki, a innym razem wolę sobie przeczytać Wciąż ją Kocham, albo książki psychologiczne xD

najbardziej chyba lubiłam Serenę, wszystko jej uchodziło płazem, wiecznie imprezowała i było fajnie ;D i oczywiście Nate <3
Serena
Serena
Blairena & Chair
Blairena & Chair

Liczba postów : 1060

Powrót do góry Go down

Seria książek Gossip Girl - Page 3 Empty Re: Seria książek Gossip Girl

Pisanie by Żuri Pią Mar 16, 2012 5:13 pm

brulion napisał:Właśnie książkowa Serena była super, większa z niej była gwiazda i imprezowiczka, trochę mi tego brakuje w serialu. No i Aaron i Tyler <3 zapomniałam o nich, bardzo ich lubiłam Very Happy Pamiętam taki motyw w 3 części, jak Serena i Blair opalały się topless na St. Barts, a Aaron i Tyler surfowali czy pływali żaglówką czy coś Razz w ogóle cały motyw z "Łzami Sereny" był genialny.

Jeszcze był fajny taki raper, który uderzał do Sereny... Flow? Chyba tak się nazywał?

A. I Eric. Dlaczego w serialu musieli tak spieprzyć mojego supersurfera? ;x


Dzięki za rozwinięcie tematu. Very Happy Ja jak już pisałam najpierw przeczytałam ksiązki i oglądając pierwsze odcinki byłam załamana. Very Happy Jak to, z super przystojniaka Erica zrobili takie coś? Very Happy
Kto to był Tyler? xD Bo nie pamiętam?
Przecudny był wątek Blair i Aarona jadących razem do Yale i jej nienawiść do niego, he Very Happy

Łzy Sereny były dla mnie straszne. Very Happy Cała ta otoczka wokół niej koszulka z kocham Aarona, nie, nie, nie. Very Happy Haaa i jeszcze ten motyw, że zrobiła sobie zdjęcie i nikt nie wiedział, czy to odbyt, pępek, róża, czy co, hahahahah Very Happy
Ogólnie nie wymagałam od tego zbyt wysokich lotów. Pokazało życie bogatych, rozpuszczonych nastolatków chyba bez żadnej cenzury, porównując z tym całym sweet sixteen to mogłoby być nawet prawdopodobne. Very Happy
Ale na plus muszę przyznać plotkarę. W serialu dużo lepiej jest poprowadzona, tam była tylko rozpuszczaczem plotek.
Żuri
Żuri
Dorota & Laley
Dorota & Laley

Liczba postów : 4834

http://zurawinowa.livejournal.com/

Powrót do góry Go down

Seria książek Gossip Girl - Page 3 Empty Re: Seria książek Gossip Girl

Pisanie by brulion Pią Mar 16, 2012 6:03 pm

Nie ma za co ;D

Tyler to był młodszy brat Blair. Zmienił sobie nazwisko na Rose i w sumie tylko tyle z niego pamiętam Razz chyba chciał być dj-em, zresztą w ostatniej części chyba nawet został i coś z Jenny kombinował.

Fajny był wątek jak Serena i Dan jechali razem na rozmowę kwalifikacyjną i Nate się wcisnął tam Razz jak ja go wtedy nienawidziłam, szok xD
brulion
brulion
Derena & Wrencer
Derena & Wrencer

Liczba postów : 2653

Powrót do góry Go down

Seria książek Gossip Girl - Page 3 Empty Re: Seria książek Gossip Girl

Pisanie by Freya Pią Mar 16, 2012 8:05 pm

serenavdw napisał:książka nie jest zła, jest taką typową lekką książką dla nastolatek. sama czasami mam tak, że jak już nie mam na nic siły to czytam sobie Plotkarę, albo Pamiętnik Księżniczki

Do PK to Plotkarze daleko, uwielbiam PK i jest napisany zdecydowanie lepszym językiem, a postaci są "żywe" i plastyczne Wink mam 23 lata i nadal uważam go za dobrą, relaksującą lekturę. A żadnego z bohaterów Plotkary nie byłam w stanie polubić i jakoś się utożsamić ;/
Freya
Freya
Destiel & Justice League
Destiel & Justice League

Liczba postów : 1480

Powrót do góry Go down

Seria książek Gossip Girl - Page 3 Empty Re: Seria książek Gossip Girl

Pisanie by Żuri Pią Mar 16, 2012 10:14 pm

Ha, faktycznie, też chciałam wspomnieć o bracie Blair, ale zapomniałam o jego imieniu Very Happy

Nate, kurcze. Był mimo wszystko lepszy niż ten serialowy, ale w książce mnie tak irytował, że masakra. Very Happy
Żuri
Żuri
Dorota & Laley
Dorota & Laley

Liczba postów : 4834

http://zurawinowa.livejournal.com/

Powrót do góry Go down

Seria książek Gossip Girl - Page 3 Empty Re: Seria książek Gossip Girl

Pisanie by brulion Pią Mar 16, 2012 11:34 pm

Ja się kochałam w Nacie w gimnazjum xD I zawsze tworzyłam postacie które były jego kopiami w mniejszym lub większym stopniu i w ogóle ciągle nadawałam im takie lanserskie imiona typu Easy albo Nate właśnie Razz No cóż poradzić, akurat on był fajny. To prawda, że irytujący w tym niezdecydowaniu, ale taki typ faceta. I właśnie dlatego był taki fajny i wszystkie laski na niego leciały ;p
brulion
brulion
Derena & Wrencer
Derena & Wrencer

Liczba postów : 2653

Powrót do góry Go down

Seria książek Gossip Girl - Page 3 Empty Re: Seria książek Gossip Girl

Pisanie by elenex89 Sro Mar 28, 2012 10:58 pm

Dla mnie ksiazka a serial to jak dwa rozne swiaty, niby o tym samym a tak duzo je rozni Wink Zawsze chcialam zobaczyc w serialu ksiazkowa Jenny ;P
elenex89
elenex89
Blairena & Serenate
Blairena & Serenate

Liczba postów : 73

Powrót do góry Go down

Seria książek Gossip Girl - Page 3 Empty Re: Seria książek Gossip Girl

Pisanie by nana88 Pon Sty 20, 2014 2:50 pm

ja mam w planach czytanie i skompletowanie wszystkich części

nana88

Liczba postów : 21

Powrót do góry Go down

Seria książek Gossip Girl - Page 3 Empty Re: Seria książek Gossip Girl

Pisanie by nana88 Pon Sty 20, 2014 2:50 pm

i porównanie tego z rzeczywistością serialową Wink

nana88

Liczba postów : 21

Powrót do góry Go down

Seria książek Gossip Girl - Page 3 Empty Re: Seria książek Gossip Girl

Pisanie by Karola_96 Pon Sty 20, 2014 4:17 pm

mam zamiar zacząć czytać, ale słyszałam że serial jest dużo lepszy

Karola_96

Liczba postów : 40

Powrót do góry Go down

Seria książek Gossip Girl - Page 3 Empty Re: Seria książek Gossip Girl

Pisanie by Słomka191 Pon Sty 20, 2014 8:18 pm

Nie czytałam, nie lubię tego typu książek.
Słomka191
Słomka191

Liczba postów : 20

Powrót do góry Go down

Seria książek Gossip Girl - Page 3 Empty Re: Seria książek Gossip Girl

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach