Twoje Ulubione Seriale
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

5x11 The End of the Affair

+33
netka
pelcia22
Karolina
Aniula
Freya
karolla
April
turtle
Serena
dap88
CallMeLady
s
dzastulaa_
xAaliyahxx
Lewandowska
frejabeha
Gigi
ronnie
Layla
gggosiulka
antiba
shiva89
brulion
martakniz
Karolina287
Klaudia
fusiatko44
mmoneya
Ella
Ania
Żuri
Kasia
Magda
37 posters

Strona 1 z 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Jak oceniasz odcinek?

5x11 The End of the Affair Vote_lcap6%5x11 The End of the Affair Vote_rcap 6% 
[ 3 ]
5x11 The End of the Affair Vote_lcap12%5x11 The End of the Affair Vote_rcap 12% 
[ 6 ]
5x11 The End of the Affair Vote_lcap10%5x11 The End of the Affair Vote_rcap 10% 
[ 5 ]
5x11 The End of the Affair Vote_lcap24%5x11 The End of the Affair Vote_rcap 24% 
[ 12 ]
5x11 The End of the Affair Vote_lcap48%5x11 The End of the Affair Vote_rcap 48% 
[ 24 ]
 
Wszystkich Głosów : 50
 
 

5x11 The End of the Affair Empty 5x11 The End of the Affair

Pisanie by Magda Nie Sty 08, 2012 10:09 pm

5x11 The End of the Affair
Tytuł zaczerpnięty z filmu Koniec romansu (1999)

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this link.]



Flashbacki Blair ujawniają rezultat wypadku jej i Chucka. Nate zdaje sobie sprawę, że katastrofa mogła być spowodowana przez nieczysta grę. W międzyczasie Lily zatrudnia detektywa, by znaleźć Charlie. Vera Wang pojawia się w odcinku podczas przymiarki sukni ślubnej Blair.


Ostatnio zmieniony przez Someonelikeyou dnia Pon Sty 23, 2012 4:22 pm, w całości zmieniany 2 razy
Magda
Magda
Admin & Dan
Admin & Dan

Liczba postów : 3659

https://twojeseriale.forumpl.net

Powrót do góry Go down

5x11 The End of the Affair Empty Re: 5x11 The End of the Affair

Pisanie by Magda Wto Sty 17, 2012 3:03 am

Ten serial właśnie sięgnął nowego dna. Tragedia, jestem w szoku i na razie nic nie powiem Wink
Magda
Magda
Admin & Dan
Admin & Dan

Liczba postów : 3659

https://twojeseriale.forumpl.net

Powrót do góry Go down

5x11 The End of the Affair Empty Re: 5x11 The End of the Affair

Pisanie by Kasia Wto Sty 17, 2012 3:09 am

Największy moment OMG, starcie Chucka i taksówki, no serio, a byłam pewna, że zginie!

Ogólnie to tego się chyba nawet nie da skomentować, reklamy były bardziej sensowne Wink
Kasia
Kasia
Dan & Klaine
Dan & Klaine

Liczba postów : 5036

Powrót do góry Go down

5x11 The End of the Affair Empty Re: 5x11 The End of the Affair

Pisanie by Go?? Wto Sty 17, 2012 3:10 am

Mam podobne zdanie jak Magda. Uwielbiam GG, ale oficjalnie mogę powiedzieć, że nie jest już w mojej czołówce seriali. Zadaję sobie pytanie jak świetne 3 sezony można zepsuć 4 i 5?? :<

Edit: powinnam napisać, uwielbiałam GG.
Co do 4 i 5 sezonu- tutaj są dobre tylko poszczególne sceny i o ile w 4 sezonie trochę ich jest,
tak te z 5 sezonu mogę policzyć na palcach Very Happy


Ostatnio zmieniony przez Marta dnia Wto Sty 17, 2012 3:21 am, w całości zmieniany 1 raz

Go??
Gość


Powrót do góry Go down

5x11 The End of the Affair Empty Re: 5x11 The End of the Affair

Pisanie by Kasia Wto Sty 17, 2012 3:11 am

4 sezon to było coś pięknego w porównaniu z tym odcinkiem Very Happy

Boję się tego co teraz napisze, ale tak, wolę Serenę od Blair w tej chwili xD
Kasia
Kasia
Dan & Klaine
Dan & Klaine

Liczba postów : 5036

Powrót do góry Go down

5x11 The End of the Affair Empty Re: 5x11 The End of the Affair

Pisanie by Żuri Wto Sty 17, 2012 3:12 am

Chyba najzabawniejszy odcinek dotychczas. Very Happy Zmarnowali naprawdę ogromny potencjał, jaki miał ten wypadek. Przedstawienie tego jako retrospekcji to był naprawdę bardzo nietrafiony pomysł.
Ja rozumiem, że odcinek po przerwie itd. ale scenarzyści chyba naprawdę desperacko szukają oglądalności. Momentów OMG i WTF od cholery, z przewagą tych drugich.
Absurdów wszystkich nie będę wypisywać, bo pęknę ze śmiechu.
Chuck + taksówka i Blair podpisująca cyrograf niczym Pan Twardowski to mój hit. Albo Louis, który wrzuca do internetu zdjęcia i preparuje artykuł na temat swojej przyszłej żony zamiast z nią pogadać what the...?!

Podobał mi się motyw z plotkarą na końcu. Nie spodziewałam się tego, niezłe zaskoczenie, biorąc pod uwagę, że jej nie bylo. Very Happy
Przynajmniej wiemy, że Jenny i Eric żyją. Very Happy


I biedny Chuck. Blair mu ładny mindfuck zapewniła. Very Happy Chłopak naprawdę musi mieć teraz narąbane w głowie.
Żuri
Żuri
Dorota & Laley
Dorota & Laley

Liczba postów : 4834

http://zurawinowa.livejournal.com/

Powrót do góry Go down

5x11 The End of the Affair Empty Re: 5x11 The End of the Affair

Pisanie by Magda Wto Sty 17, 2012 3:14 am

Jeszcze informacja skierowana do fanów Blair: radzę znieczulić się zanim zasiądziecie do oglądania tego odcinka Wink
Magda
Magda
Admin & Dan
Admin & Dan

Liczba postów : 3659

https://twojeseriale.forumpl.net

Powrót do góry Go down

5x11 The End of the Affair Empty Re: 5x11 The End of the Affair

Pisanie by Żuri Wto Sty 17, 2012 3:17 am

I zabrać popcorn koniecznie! Very Happy

[You must be registered and logged in to see this image.]
Żuri
Żuri
Dorota & Laley
Dorota & Laley

Liczba postów : 4834

http://zurawinowa.livejournal.com/

Powrót do góry Go down

5x11 The End of the Affair Empty Re: 5x11 The End of the Affair

Pisanie by Kasia Wto Sty 17, 2012 3:19 am

Ja bym powiedziała, że każdy fan GG powinien się 2 razy zastanowić nim obejrzy to na trzeźwo Very Happy Mój mózg z racji na późną godzinę jest lekko otumaniony na szczęście.
Kasia
Kasia
Dan & Klaine
Dan & Klaine

Liczba postów : 5036

Powrót do góry Go down

5x11 The End of the Affair Empty Re: 5x11 The End of the Affair

Pisanie by Żuri Wto Sty 17, 2012 3:21 am

Ja tam się dobrze bawiłam. Nie oglądać tego samemu, tylko sobie zgarnąć kogoś dla towarzystwa. Very Happy
Żuri
Żuri
Dorota & Laley
Dorota & Laley

Liczba postów : 4834

http://zurawinowa.livejournal.com/

Powrót do góry Go down

5x11 The End of the Affair Empty Re: 5x11 The End of the Affair

Pisanie by Ania Wto Sty 17, 2012 3:46 am

Żuri napisał:Chyba najzabawniejszy odcinek dotychczas. Very Happy Zmarnowali naprawdę ogromny potencjał, jaki miał ten wypadek. Przedstawienie tego jako retrospekcji to był naprawdę bardzo nietrafiony pomysł.
Ja rozumiem, że odcinek po przerwie itd. ale scenarzyści chyba naprawdę desperacko szukają oglądalności. Momentów OMG i WTF od cholery, z przewagą tych drugich.
Absurdów wszystkich nie będę wypisywać, bo pęknę ze śmiechu.
Chuck + taksówka i Blair podpisująca cyrograf niczym Pan Twardowski to mój hit. Albo Louis, który wrzuca do internetu zdjęcia i preparuje artykuł na temat swojej przyszłej żony zamiast z nią pogadać what the...?!

Podobał mi się motyw z plotkarą na końcu. Nie spodziewałam się tego, niezłe zaskoczenie, biorąc pod uwagę, że jej nie bylo. Very Happy
Przynajmniej wiemy, że Jenny i Eric żyją. Very Happy


I biedny Chuck. Blair mu ładny mindfuck zapewniła. Very Happy Chłopak naprawdę musi mieć teraz narąbane w głowie.
Podpisuję się całkowicie pod tym co napisała Żuri (i dzięki przy okazji za wspólne oglądanie Smile ).
Odcinek po prostu komiczny... Blair niech się ogarnie! Co scenarzyści robią z tą postacią... Nie mam już siły o tej porze pisać więcej. Oby kolejny odcinek był lepszy...
Ania
Ania
Chair & Kurt
Chair & Kurt

Liczba postów : 1184

Powrót do góry Go down

5x11 The End of the Affair Empty Re: 5x11 The End of the Affair

Pisanie by Ella Wto Sty 17, 2012 8:27 am

Taki poziom absurdu, że w następnym odcinku Blair powinna mieć prywatną audiencję u papieża.
Ella
Ella
Chair & Chuck
Chair & Chuck

Liczba postów : 795

Powrót do góry Go down

5x11 The End of the Affair Empty Re: 5x11 The End of the Affair

Pisanie by mmoneya Wto Sty 17, 2012 9:43 am

okropienstwo!
nic mi sie nie chce pisac, od poczatku do konca to jakas sieczka!

jak juz pisalam, mam nadzieje, ze nie bedzie kolejnego sezonu.

Wiem, ze dla Was Blair powinna byc z Danem, dla wiekszosci, ale dla mnie sie to nijak nie moze ulozyc

a no i mamy charlie, pff zero niespodzianek
moze kurcze nie skupialiby sie na omg i wtf scenach, tylko zwycajnie, ajk 1,2,3 sezonie poprowadzili serial...

ehh..
mmoneya
mmoneya

Liczba postów : 319

Powrót do góry Go down

5x11 The End of the Affair Empty Re: 5x11 The End of the Affair

Pisanie by fusiatko44 Wto Sty 17, 2012 9:51 am

Ja tu czekam na jakieś konkretne informacje a wy tylko narzekacie Razz
Co z dzieckiem ?
fusiatko44
fusiatko44
Chair & Chuck
Chair & Chuck

Liczba postów : 190

Powrót do góry Go down

5x11 The End of the Affair Empty Re: 5x11 The End of the Affair

Pisanie by mmoneya Wto Sty 17, 2012 10:23 am

poronila
mmoneya
mmoneya

Liczba postów : 319

Powrót do góry Go down

5x11 The End of the Affair Empty Re: 5x11 The End of the Affair

Pisanie by Kasia Wto Sty 17, 2012 12:30 pm

Ella napisał:Taki poziom absurdu, że w następnym odcinku Blair powinna mieć prywatną audiencję u papieża.

No jak to, przecież już ma u Boga Very Happy Very Happy Very Happy
Kasia
Kasia
Dan & Klaine
Dan & Klaine

Liczba postów : 5036

Powrót do góry Go down

5x11 The End of the Affair Empty Re: 5x11 The End of the Affair

Pisanie by Klaudia Wto Sty 17, 2012 1:03 pm

To był najgorszy odcinek z 98 wyemitowanych, ale wywołał najwięcej uśmiechu na mojej twarzy.

Trzeba patrzeć na to z drugiej strony. Serial dotknął najgłębszego dna, czyli gorzej już być nie może (chociaż to GG więc nigdy nic nie wiadomo Razz ). Teoretycznie teraz powinien odbijać się od tego dna.
Klaudia
Klaudia
Blair & Chair
Blair & Chair

Liczba postów : 978

Powrót do góry Go down

5x11 The End of the Affair Empty Re: 5x11 The End of the Affair

Pisanie by Karolina287 Wto Sty 17, 2012 1:48 pm

Aż boję się zacząć go oglądać Wink
Karolina287
Karolina287
Chair & Chuck
Chair & Chuck

Liczba postów : 67

Powrót do góry Go down

5x11 The End of the Affair Empty Re: 5x11 The End of the Affair

Pisanie by Magda Wto Sty 17, 2012 2:03 pm

Ok, na spokojnie teraz.

Wiem, że wielu osobom to się nie spodoba, ale muszę to powiedzieć. Chuck i Blair, ich historia, ciągnie ten serial na samo dno. To jest tragiczne i absurdalne zarazem. Już dawno scenarzyści powinni zostawić ich w spokoju. Ed chyba miał rację mówiąc, że to jest obsesja, a nie miłość.

To była nowoczesna wersja EOTA, która skończyła się tragedią. Tak jak myślałam, powiązanie tej starej historii z wątkiem CB jest fatalnym pomysłem.

Z tego wszystkiego wychodzi beznadziejna Blair, to jest po prostu postać tragiczna w tej chwili. Chuck nie jest o wiele lepszy.

Teksty typu:

Blair: He's alive, but... I feel dead inside without him. If I broke off my engagement and begged Chuck to take me back, God would have to understand, wouldn't he?

albo Chuck do Blair: Do you know what you've been putting me through?

przyprawiają mnie o zawroty głowy. To po prostu absurd. Blair jest na dnie, Chuck też tam jest, od dawna. Kolejny gwóźdź do trumny jego przemiany. Był niesamowitym dupkiem w tym odcinku.

Nie wspomnę już o tym, jak zostało potraktowane poronienie. 2 sekundy zadumy Blair, żeby zaraz pobiec do Chucka. Nie rozumiem w jakim celu wprowadzona była ciążą Blair.

Jeszcze na minus. Edycja i reżyseria. Co to było? Zbliżenie na Chucka, kiedy Blair schodzi po schodach, sepia, to wszystko zamieniło się w jeden wielki groteskowy obraz.

Co do minusów, to już nie będę wspominać o Louisie, bo wiadomo, chociaż moim zdaniem w tym odcinku zarówno Chuck i Louis równo mają za uszami. Wydaję mi się dość symboliczne to, że CL szukają Blair, spiskują przeciwko niej, czy idą pod tym samym parasolem, a Blair szuka zupełnie czegoś innego na Brooklynie.

Co do plusów. Dan. A sceny DB były ok. Nie powiem, że jestem zachwycona, bo nie jestem. Cała edycja i reżyseria tego odcinka zepsuła praktycznie wszystko, chociaż mieliśmy małe przebłyski w miarę racjonalnie myślącej Blair przy Danie.

Serena na plus zdecydowanie. Bardzo dobrze wyszła w tym odcinku. Zapewne wracają uczucia do Dana, jednak on chyba nie jest na razie zainteresowany. To akurat rozumiem i jest w miarę logiczne, mam nadzieję, że tego wątku nie zepsują.

Co do Nate'a, to mam mieszane uczucia. Pouczanie Dana odnośnie jego "niby romansu" z Blair, kiedy na jego oczach Chuck romansuje z nią jest dla mnie absurdem. Poza tym historia z Gossip Girl może być ciekawa, bo najwyraźniej będziemy mieć konflikt interesów.

Prawdziwa Charlie (a raczej Lola Wink) mnie zaciekawiła. Chyba całkiem niezła aktorka, ale zobaczymy.

Podsumowując. Fatalny odcinek przepełniony groteską i absurdem. Rozumiem stawianie Dana, jako "czarnego konia w wyścigu", wprowadzanie DS, ale zanim to wszystko wydarzy się, to myślę, że wielu fanów straci po prostu cierpliwość w obliczu tak fatalnie pisanej historii, głównie historii CB.

Magda
Magda
Admin & Dan
Admin & Dan

Liczba postów : 3659

https://twojeseriale.forumpl.net

Powrót do góry Go down

5x11 The End of the Affair Empty Re: 5x11 The End of the Affair

Pisanie by martakniz Wto Sty 17, 2012 2:33 pm

jak Louis zareagował na poronienie Blair ?
martakniz
martakniz

Liczba postów : 12

Powrót do góry Go down

5x11 The End of the Affair Empty Re: 5x11 The End of the Affair

Pisanie by brulion Wto Sty 17, 2012 2:33 pm

Podpisuję się pod Magdą, bo mam dokładnie takie same uczucia po obejrzeniu odcinka. Myślę, że po miesiącu czekania każdy fan oczekiwał czegoś lepszego i na to zasługiwał.

Na plus wątki Dereny (tak wiem jestem stronnicza) i Nate'a, chociaż liczyłam na to, że jednak więcej zostanie ujawnione w tym odcinku a tak naprawdę to niczego nowego się nie dowiedzieliśmy. Derena ma teraz dobre podłoże do pociągnięcia historii a do tego pocałunek był bardzo słodki <3 od razu gratuluję drużynie, która go wytypowała w ostatniej rundzie!

I JAKIM CUDEM Chuck uznał, że Blair i Dan wchodzą do domu skoro wchodzili do kościoła?! Mówią, że miłość jest ślepa, ale chyba nie w tym znaczeniu tego słowa?! ;p

Martakniz, nie było powiedziane.
brulion
brulion
Derena & Wrencer
Derena & Wrencer

Liczba postów : 2653

Powrót do góry Go down

5x11 The End of the Affair Empty Re: 5x11 The End of the Affair

Pisanie by Kasia Wto Sty 17, 2012 3:06 pm

Nawet nie chce mi się nawet komentować Chucka i Blair, więc powiem o reszcie.

Serena, to był chyba jeden z jej najlepszych dni, nic nie zepsuła, pomogła przyjaciółce zamiast bawić się w durne spiskowanie, widać, że naprawdę dojrzała. Dla Dereny też plus, jestem fanką Dair, więc to konflikt interesów, ale w momencie jaka Blair jest teraz to aż szkoda Dana dla niej, ona się w życiu nie opamięta.

Nate, fajnie, że ma jakiś swój wątek w końcu, zaciekawiło mnie to z smsem od Plotkary itd. + Serena i Spectator, może być ciekawie.

Charlie, byłam zaskoczona, że wsadzili tyle wątków na raz, chyba ktoś tutaj już na forum wcześniej wytropił zdjęcia 'real Charlie' wielkie brawa Wink Lily i Rufus, a zwłaszcza ten drugi, za to pokazali kompletne bezmózgowie Very Happy Nie wiem co by się musiało stać, żeby Rufus się zorientował o co chodzi xD No ale w końcu przypomnieli sobie chociaż o dwojgu swoich dzieci, Jenny i Ericu Razz

Ogólnie tak jak kiedyś teoretycznie serial 'ciągnęli' Chuck i Blair to teraz zgadzam się, sprowadzili go na samo dno, dużo lepiej oglądało się Dana, Serene i Nate'a.
Wątek drugiej książki Dana trochę odgrzewany kotlet, no ale zobaczymy co z tego będzie tym razem, poprzedni był tylko 'dobry'.

Nie ma co się rozwodzić nad tym, że gdyby nie Dan, a później też Serena to z Blair by już chyba nic nie zostało, same zgliszcza.

Zdenerwowało mnie już do reszty to co zrobili z Louisa, wcześniej nie był święty, ale jakieś zawieranie sojuszy z Chuckiem przeciwko swojej przyszłej żonie? I to jest to jego zaufanie? Brak słów. Nie wiem czy naprawdę trzeba jeszcze i z niego robić ostatniego drania, bez tego sprawa ślubu jest wystarczająco dramatyczna. Poza tym czy on naprawdę nie widzi zachowania Blair przy Chucku, chociażby jej min? Trzeba być naprawdę idiotą, żeby się nie domyślać.

Nie wiem i już się chyba nie dowiem po co była ciąża Blair, chyba żeby zwiększyć ilość momentów OMG i pogrzebać tą postać. Cieszyłam się na te Flashbacki i niestety się zawiodłam. Ogólnie od początku do końca jedna wielka drama, noc, deszcz, Louis i Chuck pod parasolem.. litości.
Ten odcinek w ogóle nie był jak Gossip Girl, tylko jakaś zmutowana Moda na Sukces.

Kasia
Kasia
Dan & Klaine
Dan & Klaine

Liczba postów : 5036

Powrót do góry Go down

5x11 The End of the Affair Empty Re: 5x11 The End of the Affair

Pisanie by Magda Wto Sty 17, 2012 3:11 pm

Kasia napisał:Nawet nie chce mi się nawet komentować Chucka i Blair, więc powiem o reszcie.

Serena, to był chyba jeden z jej najlepszych dni, nic nie zepsuła, pomogła przyjaciółce zamiast bawić się w durne spiskowanie, widać, że naprawdę dojrzała. Dla Dereny też plus, jestem fanką Dair, więc to konflikt interesów, ale w momencie jaka Blair jest teraz to aż szkoda Dana dla niej, ona się w życiu nie opamięta.

Nate, fajnie, że ma jakiś swój wątek w końcu, zaciekawiło mnie to z smsem od Plotkary itd. + Serena i Spectator, może być ciekawie.

Charlie, byłam zaskoczona, że wsadzili tyle wątków na raz, chyba ktoś tutaj już na forum wcześniej wytropił zdjęcia 'real Charlie' wielkie brawa Wink Lily i Rufus, a zwłaszcza ten drugi, za to pokazali kompletne bezmózgowie Very Happy Nie wiem co by się musiało stać, żeby Rufus się zorientował o co chodzi xD No ale w końcu przypomnieli sobie chociaż o dwojgu swoich dzieci, Jenny i Ericu Razz

Ogólnie tak jak kiedyś teoretycznie serial 'ciągnęli' Chuck i Blair to teraz zgadzam się, sprowadzili go na samo dno, dużo lepiej oglądało się Dana, Serene i Nate'a.
Wątek drugiej książki Dana trochę odgrzewany kotlet, no ale zobaczymy co z tego będzie tym razem, poprzedni był tylko 'dobry'.

Nie ma co się rozwodzić nad tym, że gdyby nie Dan, a później też Serena to z Blair by już chyba nic nie zostało, same zgliszcza.

Zdenerwowało mnie już do reszty to co zrobili z Louisa, wcześniej nie był święty, ale jakieś zawieranie sojuszy z Chuckiem przeciwko swojej przyszłej żonie? I to jest to jego zaufanie? Brak słów. Nie wiem czy naprawdę trzeba jeszcze i z niego robić ostatniego drania, bez tego sprawa ślubu jest wystarczająco dramatyczna. Poza tym czy on naprawdę nie widzi zachowania Blair przy Chucku, chociażby jej min? Trzeba być naprawdę idiotą, żeby się nie domyślać.

Nie wiem i już się chyba nie dowiem po co była ciąża Blair, chyba żeby zwiększyć ilość momentów OMG i pogrzebać tą postać. Cieszyłam się na te Flashbacki i niestety się zawiodłam. Ogólnie od początku do końca jedna wielka drama, noc, deszcz, Louis i Chuck pod parasolem.. litości.
Ten odcinek w ogóle nie był jak Gossip Girl, tylko jakaś zmutowana Moda na Sukces.



To było odtworzenie EOTA. Scena pod parasolem, scena, gdzie zastanawiają się nad zatrudnieniem detektywa, przysięga Blair, zazdrość CL i scena, w której Blair widzi się z Chuckiem. Wszystko żywcem z EOTA Wink Nawet muzykę z filmu mieliśmy w tym odcinku.
Magda
Magda
Admin & Dan
Admin & Dan

Liczba postów : 3659

https://twojeseriale.forumpl.net

Powrót do góry Go down

5x11 The End of the Affair Empty Re: 5x11 The End of the Affair

Pisanie by Kasia Wto Sty 17, 2012 3:13 pm

Okej, to już wiem, że nie chcę nigdy oglądać tego filmu Wink
Kasia
Kasia
Dan & Klaine
Dan & Klaine

Liczba postów : 5036

Powrót do góry Go down

5x11 The End of the Affair Empty Re: 5x11 The End of the Affair

Pisanie by shiva89 Wto Sty 17, 2012 3:17 pm

Co to jest ten EOT?he
shiva89
shiva89
Delena & Nemily
Delena & Nemily

Liczba postów : 817

Powrót do góry Go down

5x11 The End of the Affair Empty Re: 5x11 The End of the Affair

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 1 z 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach