Twoje Ulubione Seriale
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Książki

+54
klaudia5xo
efi
meggheart
freakybanana
makda
Maxxxim
paula91
natsen
AsiaSSS
imagin
juka13
Marginesowa
MarleneFan
holly10
Ania
magdzialeenka
desertrose
frejabeha
April
CallMeLady
shiva89
brulion
Joanna
maolina
turtle
amant
BoToCoDlaMnie
Monika
vajper.
Freya
xAaliyahxx
Żuri
coconutP
kaasiaa
M&M's
nonameface
lookx
Vinova
possibility
Vivien
jeannette
Lewandowska
andzia
DairDreamer
elenex89
Ola
Kilmeny
Magda
fusiatko44
MotherChucker
Lise
Kasia
Karolina
Gigi
58 posters

Strona 5 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Książki - Page 5 Empty Re: Książki

Pisanie by Karolina Nie Mar 11, 2012 10:16 pm

Beauty napisał:Ktoś czytał serię Millenium Larssona? Bo się zastanawiam czy zakupić :> :>

Kupuj.
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Książki - Page 5 Empty Re: Książki

Pisanie by Magda Wto Mar 20, 2012 12:01 am

DairDreamer napisał:
Gigi napisał:[You must be registered and logged in to see this link.]

kto czytał?? :> :> już niedługo xD

Szybka jesteś Gigi Very Happy napisałem niżej cytowanego posta 8 miesięcy temu

DairDreamer napisał:A może jak już wspomniałyście o Stephenie Kingu i Meyer to może sięgniecie
po „The Hunger Games”, o której mistrz grozy powiedział „Nie mogłem się oderwać.
Ta książka uzależnia.”
A Stephenie Meyer pisała „Ta książka mnie tak opętała,
że zabrałam ją ze sobą do restauracji, ukryłam pod stołem i czytałam podczas kolacji.
Nie spałam przez nią kilka nocy z rzędu, bo nawet jak skończyłem czytać, to leżałam
bezsennie, myśląc o niej. Polecałam ją zupełnie nieznajomym ludziom w sklepie.
A teraz polecam ją każdemu, kto wchodzi na moją stronę.”

Ta niesamowicie wciągająca trylogia pióra Suzanne Collins od prawie 50 tygodni
jest na pierwszy miejscu Best Sellers The New York Times przed serią Pottera.
Natomiast oddzielnie każdy z trzech tomów jest w Top 10 USA Today...
...Wracając do trylogii „The Hunger Games”, jeśli jej jeszcze nie czytałyście warto
po nie sięgnąć już teraz, gdyż za kilkanaście miesięcy rozpocznie się na nią szał
(podobny do Twilight-owego), kiedy do kin wejdzie ekranizacja pierwszego tomu
z genialną Jennifer Lawrence w roli Katniss Everdeen (tylko przed czytaniem
zaopatrzcie się w kilka paczek chusteczek, krakersów i butelek wody na czas
Głodowych Igrzysk) to tytułem polecenia…



Całą trylogię pochłonąłem Wink w 3 dni... i też jestem team Peeta Very Happy

Nie czytałam książki, ale to prawda - w US mają obsesję na jej punkcie. Generalnie, kiedy pytam moich znajomych na czym polega jej fenomen, odpowiadają "przeczytaj", he. Są bardzo pomocni Wink Mówią, że nie da się tego opisać bez większego spoilerowania i zachwycania się nad książką. Wydaję mi się, że troszkę nie moje klimaty, ale jeżeli ktoś mógłby rozwinąć odpowiedź na pytanie - "Dlaczego warto?", to byłabym wdzięczna Wink I czy czytaliście w oryginale, czy polską wersję?
Magda
Magda
Admin & Dan
Admin & Dan

Liczba postów : 3659

https://twojeseriale.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Książki - Page 5 Empty Re: Książki

Pisanie by amant Czw Mar 22, 2012 5:47 pm

jeżeli ktoś lubi fantastykę to gorąco polecam sagę pieśń lodu i ognia, z bardziej współczesnych pozycji to jeszcze sage o ludziach lodu

amant

Liczba postów : 38

Powrót do góry Go down

Książki - Page 5 Empty Re: Książki

Pisanie by turtle Pią Mar 23, 2012 9:37 am

Someonelikeyou napisał:
DairDreamer napisał:
Gigi napisał:[You must be registered and logged in to see this link.]

kto czytał?? :> :> już niedługo xD

Szybka jesteś Gigi :D napisałem niżej cytowanego posta 8 miesięcy temu

DairDreamer napisał:A może jak już wspomniałyście o Stephenie Kingu i Meyer to może sięgniecie
po „The Hunger Games”, o której mistrz grozy powiedział „Nie mogłem się oderwać.
Ta książka uzależnia.”
A Stephenie Meyer pisała „Ta książka mnie tak opętała,
że zabrałam ją ze sobą do restauracji, ukryłam pod stołem i czytałam podczas kolacji.
Nie spałam przez nią kilka nocy z rzędu, bo nawet jak skończyłem czytać, to leżałam
bezsennie, myśląc o niej. Polecałam ją zupełnie nieznajomym ludziom w sklepie.
A teraz polecam ją każdemu, kto wchodzi na moją stronę.”

Ta niesamowicie wciągająca trylogia pióra Suzanne Collins od prawie 50 tygodni
jest na pierwszy miejscu Best Sellers The New York Times przed serią Pottera.
Natomiast oddzielnie każdy z trzech tomów jest w Top 10 USA Today...
...Wracając do trylogii „The Hunger Games”, jeśli jej jeszcze nie czytałyście warto
po nie sięgnąć już teraz, gdyż za kilkanaście miesięcy rozpocznie się na nią szał
(podobny do Twilight-owego), kiedy do kin wejdzie ekranizacja pierwszego tomu
z genialną Jennifer Lawrence w roli Katniss Everdeen (tylko przed czytaniem
zaopatrzcie się w kilka paczek chusteczek, krakersów i butelek wody na czas
Głodowych Igrzysk) to tytułem polecenia…



Całą trylogię pochłonąłem ;) w 3 dni... i też jestem team Peeta :D

Nie czytałam książki, ale to prawda - w US mają obsesję na jej punkcie. Generalnie, kiedy pytam moich znajomych na czym polega jej fenomen, odpowiadają "przeczytaj", he. Są bardzo pomocni ;) Mówią, że nie da się tego opisać bez większego spoilerowania i zachwycania się nad książką. Wydaję mi się, że troszkę nie moje klimaty, ale jeżeli ktoś mógłby rozwinąć odpowiedź na pytanie - "Dlaczego warto?", to byłabym wdzięczna ;) I czy czytaliście w oryginale, czy polską wersję?

To mieszanka akcji, romansu i trochę kryminału :ppp Czytałam po polsku, ale tylko pierwszą część. Moim zdaniem największym plusem jest język. Są piękne opisy miejsc, bohaterów, bardzo szybko i przyjemnie czyta się to wszystko.
turtle
turtle
Dair & Dan
Dair & Dan

Liczba postów : 483

Powrót do góry Go down

Książki - Page 5 Empty Re: Książki

Pisanie by Freya Pią Mar 23, 2012 7:19 pm

Już dawno polecałam Igrzyska Śmierci, całą trylogię, świetna lektura na dwie noce - czytałam do rana, mocno wciąga Wink I prawdą jest, że nie da się jej opisać bez spojlerów. Jako plus: teraźniejsza narracja, mocno prowadzona akcja, wątki romantyczne mało rozbudowane i specyficzne, a każda, nawet najmniej ważna postać szkicowo, lecz plastycznie nakreślona. Dobry język i kompletny brak mdłej ckliwości cechującej nową falę literatury fantastycznej- młodzieżowej.
Freya
Freya
Destiel & Justice League
Destiel & Justice League

Liczba postów : 1480

Powrót do góry Go down

Książki - Page 5 Empty Re: Książki

Pisanie by maolina Pon Mar 26, 2012 7:46 pm

Mnie do Igrzysk zachęciła koleżanka, która po prostu oszalała na punkcie tej książki. Przez długi czas podchodziłam bardzo sceptycznie do tego pomysłu i nie mogłam zrozumieć jak takie klimaty SF mogłyby mi się spodobać. Wszystko okazało się jasne kiedy w końcu sama sięgnęłam po książkę Smile Po prostu szaleństwo! Wink Ogromną zaletą Igrzysk jest między innymi to, że praktycznie każdy rozdział kończy się cliffhangerem i występuje masa zwrotów akcji, co sprawia, że naprawdę trudno jest się oderwać od czytania. Przyznam, że najgorzej czytało mi się ostatni tom. Był on najbardziej brutalny i wręcz przytłaczający. Chociaż nie ma co się dziwić - w końcu to wojna... Mimo wszystko baaaaardzo zachęcam do przeczytania, nawet te osoby, które nie przepadają za science fiction.
maolina
maolina

Liczba postów : 114

Powrót do góry Go down

Książki - Page 5 Empty Re: Książki

Pisanie by Lewandowska Pon Mar 26, 2012 8:41 pm

Ja mam takie pytanie co do Igrzysk Śmierci. Film, który teraz leci w kinach to ekranizacja PIERWSZEJ części trylogii (tj. Igrzysk Śmierci)? Nie ma żadnych nawiązać do drugiej i trzeciej części? Jeśli przeczytam część pierwszą mogę obejrzeć film, po czym sięgnąć po pozostałe?
Lewandowska
Lewandowska
Bart & OTH
Bart & OTH

Liczba postów : 2994

Powrót do góry Go down

Książki - Page 5 Empty Re: Książki

Pisanie by Joanna Wto Mar 27, 2012 1:45 pm

ja zakupiłam i jestem w trakcie czytania Pretty Little Liars Razz
w serial sie wciagnełam i ciekawa jestem ksiażek Smile
Joanna
Joanna
Blair & Naley
Blair & Naley

Liczba postów : 1955

Powrót do góry Go down

Książki - Page 5 Empty Re: Książki

Pisanie by maolina Wto Mar 27, 2012 2:37 pm

Beauty napisał:Ja mam takie pytanie co do Igrzysk Śmierci. Film, który teraz leci w kinach to ekranizacja PIERWSZEJ części trylogii (tj. Igrzysk Śmierci)? Nie ma żadnych nawiązać do drugiej i trzeciej części? Jeśli przeczytam część pierwszą mogę obejrzeć film, po czym sięgnąć po pozostałe?

Tak, jest to ekranizacja tylko pierwszej części trylogii. Aczkolwiek w filmie pojawia się wiele wątków niewyjaśnionych - otwartych (łącznie z zakończeniem), które mają być rozwinięte w kolejnych częściach, lecz nie ma w filmie żadnego spoilerowania kolejnych książek. A tak na marginesie to ostatnia część ma być podobno jeszcze podzielona na 2 cz Smile
maolina
maolina

Liczba postów : 114

Powrót do góry Go down

Książki - Page 5 Empty Re: Książki

Pisanie by DairDreamer Wto Mar 27, 2012 2:53 pm

Beauty napisał:Ja mam takie pytanie co do Igrzysk Śmierci. Film, który teraz leci w kinach to ekranizacja PIERWSZEJ części trylogii (tj. Igrzysk Śmierci)? Nie ma żadnych nawiązać do drugiej i trzeciej części? Jeśli przeczytam część pierwszą mogę obejrzeć film, po czym sięgnąć po pozostałe?
To ekranizacja pierwszego tomu, ale radzę ci najpierw przeczytać książkę,
ponieważ film jest jej wizualnym dopełnieniem, możesz też posłuchać
audiobooka w narracji Anny Dereszowskiej, który świetnie oddaje
emocje Katniss.
DairDreamer
DairDreamer

Liczba postów : 269

Powrót do góry Go down

Książki - Page 5 Empty Re: Książki

Pisanie by brulion Wto Mar 27, 2012 3:08 pm

Ja chciałam sobie wypożyczyć, ale w bibliotece jest lista rezerwacji na 25 osób xD Może innym razem Razz

Jeśli mogę komuś odradzić jakąś książkę to odradzam "Hollywood" Bukowskiego. Ma strasznie zdawkowy styl i nic ciekawego się nie wynosi z tej książki Razz
brulion
brulion
Derena & Wrencer
Derena & Wrencer

Liczba postów : 2653

Powrót do góry Go down

Książki - Page 5 Empty Re: Książki

Pisanie by Lewandowska Wto Mar 27, 2012 3:59 pm

maolina napisał:Mnie do Igrzysk zachęciła koleżanka, która po prostu oszalała na punkcie tej książki. Przez długi czas podchodziłam bardzo sceptycznie do tego pomysłu i nie mogłam zrozumieć jak takie klimaty SF mogłyby mi się spodobać. Wszystko okazało się jasne kiedy w końcu sama sięgnęłam po książkę Smile Po prostu szaleństwo! Wink Ogromną zaletą Igrzysk jest między innymi to, że praktycznie każdy rozdział kończy się cliffhangerem i występuje masa zwrotów akcji, co sprawia, że naprawdę trudno jest się oderwać od czytania. Przyznam, że najgorzej czytało mi się ostatni tom. Był on najbardziej brutalny i wręcz przytłaczający. Chociaż nie ma co się dziwić - w końcu to wojna... Mimo wszystko baaaaardzo zachęcam do przeczytania, nawet te osoby, które nie przepadają za science fiction.

DairDreamer napisał:
To ekranizacja pierwszego tomu, ale radzę ci najpierw przeczytać książkę,
ponieważ film jest jej wizualnym dopełnieniem, możesz też posłuchać
audiobooka w narracji Anny Dereszowskiej, który świetnie oddaje
emocje Katniss.

Dzięki. Nie jestem fanką audiobooków, szczerze mówiąc Wink Wolę czytać sama.
Pytam, bo się trochę przejechałam na obejrzeniu Dziewczyny z tatuażem przed przeczytaniem 2 tomu książki i jakoś ciągle mam wrażenie, że znam większość zakończenia Very Happy
Lewandowska
Lewandowska
Bart & OTH
Bart & OTH

Liczba postów : 2994

Powrót do góry Go down

Książki - Page 5 Empty Re: Książki

Pisanie by Vivien Sro Mar 28, 2012 7:35 pm

Pewnie większość z was ma tą książkę już za sobą, ale ja skończyłam ją dopiero dziś, bo przez ostatnie pół roku nie miałam czasu na czytanie czegoś dla przyjemności oprócz góry ustaw. Chodzi mi o "Jeden Dzień" D. Nichollsa. Przeczytałam w dwa dni i jestem po tej książce trochę rozbita. Nie zmienia to faktu, że jest świetna i dawno żadna powieść tak mnie nie zauroczyła, więc jak ktoś jeszcze nie czytał, to polecam.

No i teraz nie mam co czytać (oprócz ustaw Razz), więc tak się zastanawiam nad "Igrzyskami Śmierci", ale trochę się obawiam, że jestem już "za stara", a całe zamieszanie wokół tej książki i filmu kojarzy mi się ze "Zmierzchem", który miałam za sobą zanim stał się "modny" i ten cały szum mi strasznie obrzydził całą serię. No nie wiem, może się skuszę, bo i tak nie widzę żadnych innych ciekawych pozycji na horyzoncie. Chyba że coś polecicie?
Vivien
Vivien
Blairena & Caskett
Blairena & Caskett

Liczba postów : 1601

Powrót do góry Go down

Książki - Page 5 Empty Re: Książki

Pisanie by elenex89 Czw Mar 29, 2012 1:22 am

To ja mam pytanie jaka ksiazke polecilybyscie lekka i ciekawa, jakas zabawna, z milosnym zabarwieniem itp byle nie cos ciezkiego czy strasznego. Pytam poniewaz moj maz ma kilka dni w miesiacu nocna zmiane, a ja w te noce nie moge zasnac, sama w domu. Dlatego przydalo bo mi sie cos lekkiego do czytania no i zebym mogla sciagnac ebooka bo pl biblioteki akurat nie mam w poblizu, a na internetowej ksiegarni juz sie przejechalam Wink
elenex89
elenex89
Blairena & Serenate
Blairena & Serenate

Liczba postów : 73

Powrót do góry Go down

Książki - Page 5 Empty Re: Książki

Pisanie by Lewandowska Nie Maj 13, 2012 10:54 pm

Przeczytałam The Hunger Games. To dobry moment by umrzeć.

Trylogia jest cudowna i jestem gotowa polecać ją każdemu, mimo nieprofesjonalnego stylu pisania autorki. Pierwsza część jest zdecydowanie najlepsza, ale nie jestem w stanie powiedzieć, która jest kolejno na drugim i trzecim miejscu. Ostatnia jest zdecydowanie najbardziej brutalna, ale u końca trylogii jest masa pytań pozostawiona bez odpowiedzi i to mnie męczy.

Spoiler:

Dodam tylko, że uroniłam sporo łez czytając tę trylogię. Polecam wszystkim.
Lewandowska
Lewandowska
Bart & OTH
Bart & OTH

Liczba postów : 2994

Powrót do góry Go down

Książki - Page 5 Empty Re: Książki

Pisanie by Karolina Pon Maj 21, 2012 4:15 pm

No i wreszcie jestem po IgrzyskachWink Świetna książka, choć uczciwie muszę przyznać, że nie wciągnęłam się aż tak totalnie, jak się spodziewałam. Mam mieszane uczucia co do prowadzenia narracji w czasie teraźniejszym. Czasami się to sprawdza, bo mocno przyśpiesza akcję, ale w pewnych momentach jakoś mi nie grało. Poza tym język wg mnie średnio plastyczny, może to wina tłumaczenia, nie wiem... Natomiast sama historia rewelacyjna, zaskakująca i ciekawa. W dodatku udało mi się przeżyć te pół roku w oczekiwaniu na koniec matur bez zasypania się milionem spoilerów, więc jest ok;)
Jestem team Peeta. Zdecydowanie. Ten chłopak chyba stanie się jedną z moich ulubionych postaci książkowych. Nie przepadam za to za Katniss. Jak dla mnie świetnie opisana została jej więź z Prim i Rue, z Gale'm też w miarę ok, ale poza tym wszędzie widziałam w niej chłodnego gracza kalkulującego zyski i straty każdego swojego słowa i czynu a nie normalnego człowieka z uczuciami.

Zaczynam wieczorem drugą część, zobaczymy jak to dalej będzie wyglądaćWink
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Książki - Page 5 Empty Re: Książki

Pisanie by shiva89 Pon Maj 21, 2012 5:27 pm

Czy ktos moze polecic jaka ksiazke mozna sprezentowac mamie na Dzien Matki? Czy ktoras z Waszych mam byla ostanio zainteresowana jakas ksiazka, ja moge polecic trylogie Jezdziec Miedziany-moja mama byla zachwycona.
shiva89
shiva89
Delena & Nemily
Delena & Nemily

Liczba postów : 817

Powrót do góry Go down

Książki - Page 5 Empty Re: Książki

Pisanie by Karolina Pon Maj 21, 2012 5:37 pm

shiva89 napisał:Czy ktos moze polecic jaka ksiazke mozna sprezentowac mamie na Dzien Matki? Czy ktoras z Waszych mam byla ostanio zainteresowana jakas ksiazka, ja moge polecic trylogie Jezdziec Miedziany-moja mama byla zachwycona.

Moja mama nie pozwoliła mi dokończyć Miłości w czasach zarazy jak się sama dorwała. Poza tym lubi też np. Zmierzch;D Także jest to tak duży rozrzut, że naprawdę nie mam pojęcia czy powinnam jej upodobania podawać jako wzorcowe;D Najlepiej kup jej coś Grocholi albo Kalicińskiej (o ile jeszcze wszystkiego nie przeczytała), to się chyba podoba każdej kobiecie, choć przyznam szczerze, że sama nie czytałam.
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Książki - Page 5 Empty Re: Książki

Pisanie by shiva89 Pon Maj 21, 2012 6:29 pm

moja juz przeczytala te polskie czytadełka.Natomiast nie jest fanką Zmierzchu,ale chyba tez ma zaliczone. Milosc w czasach zarazy nic nie wiem o tej ksiazce, zobacze o czym jest moze jej sie spodoba. W kazdym badz razie dzieki za podpowiedz.
shiva89
shiva89
Delena & Nemily
Delena & Nemily

Liczba postów : 817

Powrót do góry Go down

Książki - Page 5 Empty Re: Książki

Pisanie by Lewandowska Pon Maj 21, 2012 7:59 pm

Może coś Jodi Picoult albo jakieś romansidło Sparksa?

Karo, pisz jak skończysz trylogię Wink


Ostatnio zmieniony przez Beauty dnia Pon Maj 21, 2012 8:10 pm, w całości zmieniany 1 raz
Lewandowska
Lewandowska
Bart & OTH
Bart & OTH

Liczba postów : 2994

Powrót do góry Go down

Książki - Page 5 Empty Re: Książki

Pisanie by Go?? Pon Maj 21, 2012 8:09 pm

Moja mama natomiast często czyta Danielle Steel, chociaż nie wiem czy to literatura wyższych lotów Very Happy Poza tym Janina Courths-Mahler, Maria Rodziewiczówna, Małgorzata Kalicińska Wink Może coś się przyda Wink


EDIT: Tutaj mam jeszcze blog pewnej kobiety, podaje naprawdę ciekawe pozycje książkowe. Warto zobaczyć Arrow [You must be registered and logged in to see this link.]

Go??
Gość


Powrót do góry Go down

Książki - Page 5 Empty Re: Książki

Pisanie by M&M's Pon Maj 21, 2012 9:02 pm

shiva89 napisał:Czy ktos moze polecic jaka ksiazke mozna sprezentowac mamie na Dzien Matki? Czy ktoras z Waszych mam byla ostanio zainteresowana jakas ksiazka, ja moge polecic trylogie Jezdziec Miedziany-moja mama byla zachwycona.
Tak jak Beauty polecami Ci coś Jodi Picoult a mianowicie "Krucha jak lód" lub "Świadectwo prawdy". Poza tym Erica Spindler pisze świetne kryminały, no ale nie wiem co preferuje Twoja mama Smile
M&M's
M&M's
Chair & Gossip Girl
Chair & Gossip Girl

Liczba postów : 1743

Powrót do góry Go down

Książki - Page 5 Empty Re: Książki

Pisanie by Kasia Wto Maj 22, 2012 5:20 pm

Katniss/Gale <3
Kasia
Kasia
Dan & Klaine
Dan & Klaine

Liczba postów : 5036

Powrót do góry Go down

Książki - Page 5 Empty Re: Książki

Pisanie by Karolina Wto Maj 22, 2012 5:26 pm

Kasia napisał:Katniss/Gale <3

Wiem, że robisz to specjalnie Neutral
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Książki - Page 5 Empty Re: Książki

Pisanie by Kasia Wto Maj 22, 2012 5:40 pm

Nieprawda, akurat do mnie się z tym przyczepiłaś! Zobacz sobie ile osób im kibicuje Very Happy Jedyne co to z mojej uprzejmości nie zmienię avatara.
Kasia
Kasia
Dan & Klaine
Dan & Klaine

Liczba postów : 5036

Powrót do góry Go down

Książki - Page 5 Empty Re: Książki

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 5 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach