Twoje Ulubione Seriale
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Książki

+54
klaudia5xo
efi
meggheart
freakybanana
makda
Maxxxim
paula91
natsen
AsiaSSS
imagin
juka13
Marginesowa
MarleneFan
holly10
Ania
magdzialeenka
desertrose
frejabeha
April
CallMeLady
shiva89
brulion
Joanna
maolina
turtle
amant
BoToCoDlaMnie
Monika
vajper.
Freya
xAaliyahxx
Żuri
coconutP
kaasiaa
M&M's
nonameface
lookx
Vinova
possibility
Vivien
jeannette
Lewandowska
andzia
DairDreamer
elenex89
Ola
Kilmeny
Magda
fusiatko44
MotherChucker
Lise
Kasia
Karolina
Gigi
58 posters

Strona 7 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Książki - Page 7 Empty Re: Książki

Pisanie by Lewandowska Sro Lip 18, 2012 12:23 pm

Filmweb potwierdziłSmile Sam Clafin na Finnicka. Tragedii nie ma, ale szału też nie. Melissa Leo na Mags. Haha, ja wyobrażałam ją sobie jako malutką siwą babcię biegającą po dżungli:D Tony Shalhoub na Beetee'go, a to idealny wybór imo. Amanda Plummer na Wiress też mi pasuja, Hoffman jako Plutarch też, ale Jena Malone jako Johanna niebardzo:( Za miłą twarz ma, ale zobaczymy.

Polecam film Finchera, mają o wiele lepszego Mikaela, zdecydowanie. Lisabeth w dwóch wersjach mi się podoba.
Lewandowska
Lewandowska
Bart & OTH
Bart & OTH

Liczba postów : 2994

Powrót do góry Go down

Książki - Page 7 Empty Re: Książki

Pisanie by frejabeha Sro Lip 18, 2012 3:58 pm

Lewandowska napisał:Filmweb potwierdziłSmile Sam Clafin na Finnicka. Tragedii nie ma, ale szału też nie. Melissa Leo na Mags. Haha, ja wyobrażałam ją sobie jako malutką siwą babcię biegającą po dżungli:D Tony Shalhoub na Beetee'go, a to idealny wybór imo. Amanda Plummer na Wiress też mi pasuja, Hoffman jako Plutarch też, ale Jena Malone jako Johanna niebardzo:( Za miłą twarz ma, ale zobaczymy.

Polecam film Finchera, mają o wiele lepszego Mikaela, zdecydowanie. Lisabeth w dwóch wersjach mi się podoba.

Z tymi potwierdzeniami Filmwebu to różnie bywa. Dalej nie ma oficjalnej info od Lionsgate, więc poczekam. Ogólnie Wiress dobrali świetnie, już nie mogę się doczekać tego 'tik tak'. Co do Plutarcha to ja go sobie wyobrażałam jako Michaela Gastona no, ale nie będę narzekać na Hoffmana hehe;). Mój wymarzony Beetee to Steve Buscemi, a Mags to dla mnie:
Spoiler:
ale wszystkim nie dogodzą hehe

Strasznie się obawiałam, że Fincher zniszczy ten europejski klimat jaki był w skandynawskiej wersji. To prawda Mikael mi tam nie pasował, tak jak Erika. Skoro mówisz, że warto to się zabiorę w końcu Wink
frejabeha
frejabeha
Dan & Derick
Dan & Derick

Liczba postów : 791

Powrót do góry Go down

Książki - Page 7 Empty Re: Książki

Pisanie by Lewandowska Sro Lip 18, 2012 4:18 pm

frejabeha napisał: a Mags to dla mnie:
Spoiler:
ale wszystkim nie dogodzą hehe

Dokładnie!! Very Happy Dokładnie tak ją sobie wyobrażałam.
Lewandowska
Lewandowska
Bart & OTH
Bart & OTH

Liczba postów : 2994

Powrót do góry Go down

Książki - Page 7 Empty Re: Książki

Pisanie by Karolina Sro Lip 18, 2012 8:43 pm

Pozwolę sobie nawiązać do wszystkiego o czym pisałyście po kolei:

Katniss dla mnie od początku pierwszej części była zdecydowanie negatywną postacią.
Spoiler:

Jeśli chodzi o trzecią część samą w sobie - mnie się podobała. Tzn. nie czytałam jej z taką przyjemnością jak 'Igrzysk' ale sądzę, że to dlatego, że 'Kosogłos' ze wszystkich trzech tomów jest najcięższy i najbardziej ponury. Owszem, autorka nie wyjaśniła wielu istotnych kwestii ale z drugiej strony ciężko wymagać od niej, żeby poświęcała 100 stron książki na opis Kapitolu i życia jego mieszkańców.
Spoiler:

Millenium czytałam już dwa lata temu, ale tylko dwa pierwsze tomy a nie mam ostatniego i nie bardzo mam go skąd wziąć więc pewnie nie prędko zabiorę się za jego czytanie. Zajmę się tym może jak skończę Grę o tron.
Wg mnie to są świetne książki, bardzo wciągające, dobrze napisane. Postaci są fajnie nakreślone, wyraziste. Akurat za samą Lisbeth nie przepadam, ale zawsze zachwycają mnie postaci drugoplanowe. Bardzo szybko się to czyta i myślę, że każdemu można spokojnie polecićWink Jeśli chodzi o ekranizację to widziałam tylko tę Finchera i nie rozczarowałam się nią. Być może dlatego, że oglądałam ją ponad rok po przeczytaniu książki, więc jeśli twórcy pominęli jakieś istotne wątki z książki to ja zwyczajnie ich nie pamiętałam więc tego nie odczułam;)
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Książki - Page 7 Empty Re: Książki

Pisanie by frejabeha Sro Lip 18, 2012 8:54 pm

Karolina napisał:Pozwolę sobie nawiązać do wszystkiego o czym pisałyście po kolei:

Katniss dla mnie od początku pierwszej części była zdecydowanie negatywną postacią.
Spoiler:

Jeśli chodzi o trzecią część samą w sobie - mnie się podobała. Tzn. nie czytałam jej z taką przyjemnością jak 'Igrzysk' ale sądzę, że to dlatego, że 'Kosogłos' ze wszystkich trzech tomów jest najcięższy i najbardziej ponury. Owszem, autorka nie wyjaśniła wielu istotnych kwestii ale z drugiej strony ciężko wymagać od niej, żeby poświęcała 100 stron książki na opis Kapitolu i życia jego mieszkańców.
Spoiler:

Millenium czytałam już dwa lata temu, ale tylko dwa pierwsze tomy a nie mam ostatniego i nie bardzo mam go skąd wziąć więc pewnie nie prędko zabiorę się za jego czytanie. Zajmę się tym może jak skończę Grę o tron.
Wg mnie to są świetne książki, bardzo wciągające, dobrze napisane. Postaci są fajnie nakreślone, wyraziste. Akurat za samą Lisbeth nie przepadam, ale zawsze zachwycają mnie postaci drugoplanowe. Bardzo szybko się to czyta i myślę, że każdemu można spokojnie polecićWink Jeśli chodzi o ekranizację to widziałam tylko tę Finchera i nie rozczarowałam się nią. Być może dlatego, że oglądałam ją ponad rok po przeczytaniu książki, więc jeśli twórcy pominęli jakieś istotne wątki z książki to ja zwyczajnie ich nie pamiętałam więc tego nie odczułam;)

O, wspomniałaś o Grze o Tron. Jak wrażenia? Ja jestem na etapie Nawałnicy mieczy i tak strasznie uwielbiam Tyriona, że czytam już właściwie tylko dla niego i Daenerys.
frejabeha
frejabeha
Dan & Derick
Dan & Derick

Liczba postów : 791

Powrót do góry Go down

Książki - Page 7 Empty Re: Książki

Pisanie by Lewandowska Sro Lip 18, 2012 8:56 pm

frejabeha napisał:
O, wspomniałaś o Grze o Tron. Która część?I jak wrażenia? Ja jestem na etapie Nawałnicy mieczy i tak strasznie uwielbiam Tyriona, że czytam już właściwie tylko dla niego i Daenerys.

Proszę, napisz, że jest dużo white walkers.
Lewandowska
Lewandowska
Bart & OTH
Bart & OTH

Liczba postów : 2994

Powrót do góry Go down

Książki - Page 7 Empty Re: Książki

Pisanie by frejabeha Sro Lip 18, 2012 9:07 pm

Lewandowska napisał:
frejabeha napisał:
O, wspomniałaś o Grze o Tron. Która część?I jak wrażenia? Ja jestem na etapie Nawałnicy mieczy i tak strasznie uwielbiam Tyriona, że czytam już właściwie tylko dla niego i Daenerys.

Proszę, napisz, że jest dużo white walkers.

Hehe jestem w okolicach 200 str. w 1 tomie i na razie słabo z white walkersami. Przepraszam, że jestem źródłem smutnych info Wink
Co do Innych w serialu to mnie końcówka sezonu 2 rozwaliła całkowicie i przez 20 minut siedziałam wryta w krzesło.
frejabeha
frejabeha
Dan & Derick
Dan & Derick

Liczba postów : 791

Powrót do góry Go down

Książki - Page 7 Empty Re: Książki

Pisanie by Karolina Sro Lip 18, 2012 9:27 pm

Ja jestem dopiero w 1. części więc jeszcze duuuużo przede mną, ale bardzo podoba mi się ta książka. Tak samo jak serial zresztąWink Tyriona też uwielbiam, Dany nie lubię. Jon jest fajnie nakreślony w książce więc lubię go dużo bardziej niż w serialu;)
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Książki - Page 7 Empty Re: Książki

Pisanie by desertrose Wto Sie 14, 2012 3:17 pm

Lewandowska napisał:Millennium jest genialne, szczególnie 1 tom jest niesamowity. Uwielbiam Lisabeth! 2 tom mi niestety popsuł film, od razu znałam końcówkę;/ Z niecierpliwością czekam na ekranizację Dziewczyny, która igrała z ogniem Finchera;)

Kocham Millennium! Przeczytałam wszystkie części i na żadnej się nie zawiodłam. Co do filmu to bardziej podoba mi się amerykańska wersja. Szwecja jest beznadziejna. Nie podobają mi się w niej aktorzy. Są jacyś tacy dziwni. Nie tak wyobrażałam sobie ich w książce - najgorszy jest chyba Michael (nie pamiętam jak nazywa się aktor). Rozumiem, że wygląd to nie wszystko, ale na niego nie da się patrzeć.
Lisabeth rządzi!!
Na ekranizację Dziewczyny, która igrała z ogniem pewnie sobie jeszcze poczekamy Sad

The Hunger Games zaczęłam kilka dni temu i skończyłam już 2 część. Ksiażka jest naprawdę dobra. Jestem ciekawa kogo wybierze Katniss - Peete, czy Gale? Tylko mi tu nie spojlerujcie xD
desertrose
desertrose
Dair & Georgina
Dair & Georgina

Liczba postów : 1604

http://tbellisario.blogspot.com/

Powrót do góry Go down

Książki - Page 7 Empty Re: Książki

Pisanie by magdzialeenka Pon Paź 15, 2012 2:04 pm

ja uwielbiam Harry'ego Pottera. Najlepsza książka. Oprócz tego ,,Zmierzch". Ale tylko i wyłącznie książka.
magdzialeenka
magdzialeenka

Liczba postów : 24

Powrót do góry Go down

Książki - Page 7 Empty Re: Książki

Pisanie by brulion Sro Paź 17, 2012 10:38 pm

Ponieważ mnie zapytano Very Happy

McDusia dla mnie jest mocno średniawa, Musierowicz bardzo się pogorszyła ostatnimi czasy, właściwie to od kiedy wróciła do pisania i od kiedy wydała "Język Trolli". Kazała nam bardzo długo czekać na McDusię... i za bardzo nie wiem, dlaczego, bo właściwie cała książka powiela te same odwieczne Musierowiczowe schematy, które w pierwszych książkach były ujmujące, ale teraz wydają mi się dość mocno naciągane. Znowu mamy akcję z cyklu "kłopoty ślubne", a jedna scena w końcówce to właściwie kalka z "Kalamburki". Zero ewolucji.
Musierowicz to wgl dla mnie autorka, której PRL bardzo służył, mam wrażenie, że nie do końca odnajduje się w obecnym ustroju, a może to tylko Borejkowie się nie odnajdują.
Kolejny tom podkreślający patronimiczność rodu Borejków, kolejny tom opisujący Ignacego jako nestora co najmniej pokroju królewskiego, kolejny tom bazujący na motywie dzieciaków/nastolatków na tle rodzinnym. Jedynym przejawem buntu jest Laura, ale to raczej karykatura. Postaci męskie leżą zupełnie (poza Józefem), totalne maminsynki i pantoflarze, brak charakteru, ledwo liźnięty wątek Hajduków i Bitnerów (Dambo Sad ), sama McDusia jest potwornie irytująca... gdzieś w tle upchnęła Tomka i Elkę w Japonii i inne rewelacje. Tytuł następnego tomu: "Wnuczka do orzechów". Już to widzę.

SONDA:
Czy wam też brakuje/brakowało w czasach młodości (Very Happy) na polskim rynku powieści młodzieżowych, ale przy tym realistycznych, nie do końca grzecznych i ocenzurowanych?
brulion
brulion
Derena & Wrencer
Derena & Wrencer

Liczba postów : 2653

Powrót do góry Go down

Książki - Page 7 Empty Re: Książki

Pisanie by Kasia Sro Paź 17, 2012 11:08 pm

To Ignacy jeszcze żyje? Powiem szczerze, że w tym tomie spodziewałam się już jego śmierci Razz Oczywiście źle mu nie życzę!

Jest coś o Nutrii? Czy to pokolenie zeszło już na drugi plan zupełnie?

Jak dla mnie Język Trolli, Żaba i Czarna polewka nie były jeszcze takie złe, ale Sprężyna to już katastrofa :<
Kasia
Kasia
Dan & Klaine
Dan & Klaine

Liczba postów : 5036

Powrót do góry Go down

Książki - Page 7 Empty Re: Książki

Pisanie by brulion Czw Paź 18, 2012 7:01 am

Ignacy i Mila żyją, chociaż mają już całkiem sporo lat (Ignacy jest chyba rocznik '34, Mila '35). Myślę, że Musierowicz nigdy ich nie uśmierci, straciłaby czytelników Razz
Spoiler:
O Nutrii chyba nic nie ma, chyba na ślubie Laury jest tylko wspomniane, że siedzi w ławce z Robrojkiem, albo że ich synowie siedzą. Ja akurat się cieszę, bo nie mogę przeboleć Filipa Sad Moja druga miłość Jeżycjadowa Sad Więc im mniej Nutria+Robrojek, tym lepiej.
brulion
brulion
Derena & Wrencer
Derena & Wrencer

Liczba postów : 2653

Powrót do góry Go down

Książki - Page 7 Empty Re: Książki

Pisanie by Kasia Czw Paź 18, 2012 11:07 am

Będą niedługo dinozaurami jak w Modzie na Sukces, mają już prawnuki, co dalej xD

Wiadomo o kim będzie 'Wnuczka..'?
Kasia
Kasia
Dan & Klaine
Dan & Klaine

Liczba postów : 5036

Powrót do góry Go down

Książki - Page 7 Empty Re: Książki

Pisanie by brulion Czw Paź 18, 2012 11:35 am

Ja nic nie wiem na ten temat. Mam nadzieję, że nie o Łucji znowu, bleeeh. Mogłaby napisać o mini-Górskich, chociaż jak myślę o tym, że byłoby jeszcze więcj Baltony-pantoflarza to mi się zbiera xD
brulion
brulion
Derena & Wrencer
Derena & Wrencer

Liczba postów : 2653

Powrót do góry Go down

Książki - Page 7 Empty Re: Książki

Pisanie by Kasia Czw Paź 18, 2012 5:14 pm

Właśnie tak czytałam, że ludzie obstawiają Łusię, ale ona miała już przecież Sprężynę, także nie wydaje mi się. Mała Mila chyba będzie jeszcze za mała.. Także zapewne któraś córka Pulpecji Razz

Kasia
Kasia
Dan & Klaine
Dan & Klaine

Liczba postów : 5036

Powrót do góry Go down

Książki - Page 7 Empty Re: Książki

Pisanie by Vivien Czw Paź 18, 2012 9:17 pm

brulion napisał:Ignacy i Mila żyją, chociaż mają już całkiem sporo lat (Ignacy jest chyba rocznik '34, Mila '35). Myślę, że Musierowicz nigdy ich nie uśmierci, straciłaby czytelników Razz
Spoiler:
O Nutrii chyba nic nie ma, chyba na ślubie Laury jest tylko wspomniane, że siedzi w ławce z Robrojkiem, albo że ich synowie siedzą. Ja akurat się cieszę, bo nie mogę przeboleć Filipa Sad Moja druga miłość Jeżycjadowa Sad Więc im mniej Nutria+Robrojek, tym lepiej.
Mam to samo. Uwielbiałam go, a potem Gośka specjalnie go popsuła i wepchnęła na jego miejsce Robrojka. Już nawet nie obchodzi mnie, że jest on sporo starszy od Nutrii, ale... Nie, jednak mnie to robi. Największe nieporozumienie Jeżycjady.

Muszę się wybrać do Empiku po McDusie zanim zaczną się kolokwia Very Happy
Vivien
Vivien
Blairena & Caskett
Blairena & Caskett

Liczba postów : 1601

Powrót do góry Go down

Książki - Page 7 Empty Re: Książki

Pisanie by magdzialeenka Pią Paź 19, 2012 1:42 pm

a ja skończyłam czytać na "Ida sierpniowa" i dalej mi się nie chciało, bo stwierdziłam że już powoli zaczyna być nudno :O
magdzialeenka
magdzialeenka

Liczba postów : 24

Powrót do góry Go down

Książki - Page 7 Empty Re: Książki

Pisanie by Kasia Pią Paź 19, 2012 4:02 pm

Ja w ogóle czytałam w dziwnej kolejności, zaczęłam od Opium w rosole, później Tygrys i Róża, następnie Imieniny, bo tylko to wtedy w bibliotece było Very Happy
Dopiero po dłuższym czasie od tego przeczytałam całość, ale od Kłamczuchy, a nie od Szóstej Klepki, którą przeczytałam gdzieś w trakcie xD
Kasia
Kasia
Dan & Klaine
Dan & Klaine

Liczba postów : 5036

Powrót do góry Go down

Książki - Page 7 Empty Re: Książki

Pisanie by Kasia Sob Paź 20, 2012 3:47 pm

No to McDusia zaliczona Razz
Mam mieszane uczucia, chyba trochę już wyrosłam z tego charakterystycznego klimatu. Chociaż fajnie poczytać o miejscach, w których się chadza Very Happy
Nie lubię Adama, zbyt wyidealizowany, ble. Wolfi <3 Wolę Tygrysowatego Tygrysa.
Zielony tort był bardzo przewidywalny Very Happy A cały motyw z Laurą biorącą ślub w kostiumie Mili.. omg, Borejkowie zawsze znajdą lekarstwo na wszystko.
Nie wspominając o ich zasobach pieniężnych, kolejna ma dom od tak Very Happy
Ida fatalna w tej części, zero klasy. Jak przeczytałam Józinkowe 'nie drzyj się kobieto' to parsknęłam śmiechem - jakbym słyszała mojego brata.
U Pulpecji nuda zieeew. Kolejny niespodziewany powrót Janusza Pyziaka, zieew. Róża znowu w ciąży czy o co chodzi?
Młode pokolenie na plus, chociaż ta tandetna historia Magdy wielbicielki frytek... No i Trolla bicz.
Sama nie wiem jak to ocenić, za duży sentyment Wink
Kasia
Kasia
Dan & Klaine
Dan & Klaine

Liczba postów : 5036

Powrót do góry Go down

Książki - Page 7 Empty Re: Książki

Pisanie by Vivien Pią Paź 26, 2012 7:41 pm

Również jestem po McDusi.
Może to kwestia tego, że tak długo czekałam na tę część czy może tego, że mam taki nostalgiczny nastrój ostatnio, ale muszę powiedzieć, że z przyjemnością pogrążyłam się w świecie Borejków, który kolejny raz mnie urzekł.
Sama główna bohaterka, niestety infantylna, nie interesująca się niczym, kompletnie odstająca od wszystkich postaci. I niestety nie jest przy tym dla nich żadnym kontrastem. Bardzo bezbarwna. Przez całą powieść miałam wrażenie, że to gimnazjalistka, a nie 17-letnia pannica.
Wątek Tygrysa i Adama dalej uroczy, choć nie już tak magiczny jak w "Sprężynie". Gdy MM pozbyła się Wolfiego, stwierdziłam, że już jej nie wybaczę (zwłaszcza, że z Filipem zrobiła to samo), ale Adam ukoił moje serce. Powtórzenie perypetii ślubnych mnie rozśmieszyło - szczególnie wyobrażenie sobie Bernarda (<3) odjeżdżającego w siną dal z suknią ślubną.
Miągwa jak zwykle nudny.
To co MM zrobiła z Józefem dość mnie zaskoczyło - spodziewałam się jakiegoś happy endu z tą Agatą, a tu jednak nie do końca.

Mam problem z Gabrysią. Nigdy mnie nie przekonywała. Dla mnie jest ona zbyt dobroduszna. Taka poczciwa, która dostaje od wszystkich wycisk. Nie lubię o niej czytać. W dodatku, zawsze jest jej dużo. Już wolę wybuchową, gadatliwą Idę <3
Vivien
Vivien
Blairena & Caskett
Blairena & Caskett

Liczba postów : 1601

Powrót do góry Go down

Książki - Page 7 Empty Re: Książki

Pisanie by Żuri Sob Lis 17, 2012 11:28 pm

Niedawno dorwałam trzecią część igrzysk i w końcu przeczytałam cała trylogię. O ile pierwsza częśc jest dla mnie fajna, druga jest przegenialna, najlepsza ze wszystkich, tak ostatnia jest fatalna. Zakończenie mi się strasznie nie podoba. Nie podoba mi się też to, że autorka wyraźnie unika starć. Jakikolwiek moment zawieszenia, większe starcie - Katniss mdleje i jest opis, jaki usłyszała od kogoś innego.

Spoilery na temat 3 części:
ps. jestem team Gale Very Happy
Spoiler:

ole!
Żuri
Żuri
Dorota & Laley
Dorota & Laley

Liczba postów : 4834

http://zurawinowa.livejournal.com/

Powrót do góry Go down

Książki - Page 7 Empty Re: Książki

Pisanie by Ola Nie Lis 18, 2012 10:34 am

Czytałam niedawno w sumie Igrzyska, ale normalnie nie pamiętam już nic z tego o czym piszesz xD Więc mogę się tylko zgodzić, że trzecia część mi się nie podobała, a już zwłaszcza końcówka.
Ola
Ola
Blairena & Free Will
Blairena & Free Will

Liczba postów : 2853

Powrót do góry Go down

Książki - Page 7 Empty Re: Książki

Pisanie by Ania Pon Gru 10, 2012 8:28 pm

Jakie książki, które są biografiami, pamiętnikami czy też wywiadami-rzekami polecacie? Smile Ja właśnie dzisiaj kupiłam biografię Tove Jansson "Mama Muminków". Ktoś czytał? Jak wrażenia? Najchętniej właśnie czytam historie z życia wzięte, biografie, wywiady, pamiętniki.
Co byście mogły/mogli polecić? Smile
Ania
Ania
Chair & Kurt
Chair & Kurt

Liczba postów : 1184

Powrót do góry Go down

Książki - Page 7 Empty Re: Książki

Pisanie by Ania Nie Gru 30, 2012 9:24 pm

Podbijam temat, bo niedawno skończyłam "Mamę Muminków". Więcej w spoilerze
Spoiler:
Ania
Ania
Chair & Kurt
Chair & Kurt

Liczba postów : 1184

Powrót do góry Go down

Książki - Page 7 Empty Re: Książki

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 7 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach