Twoje Ulubione Seriale
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Czas honoru

+18
adamk86
VienneK
delenateam
natsen
Karola_96
asiullas
holly10
Żuri
Kasia
Vivien
jeanne
ronnie
shiva89
Edda
Lewandowska
Karolina
brulion
Ania
22 posters

Strona 6 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Czas honoru - Page 6 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by brulion Pon Lis 05, 2012 6:18 pm

6x11 awwwww ;( Lena Janek Lena Janek Lena Janek nic innego nie pamiętam xD
brulion
brulion
Derena & Wrencer
Derena & Wrencer

Liczba postów : 2653

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 6 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by brulion Sro Lis 14, 2012 10:26 pm

Zapomniałyście o naszym serialu? Sad

Czytam właśnie książkę i co do naszej dawnej rozkminy o wieku chłopaków:
* Michał miał iść na medycynę we wrześniu 1939, zresztą, jest wyraźnie powiedziane, że ma 19 lat, a zatem rocznik 1920.
* Władek jest zawodowym oficerem, ale nie jest powiedziane dokładnie, ile ma lat. Moim zdaniem około 25.
* Bronek skończył studia w Cambridge przed wojną, więc myślę, że też ma około 25.
* Janek rozmawiał z Sajkowskimi, że chciałby studiować architekturę, ale nie jest powiedziane dokładnie, czy miałby ją zacząć we wrześniu 1939. Moim zdaniem jest rocznik 1920, tak, jak Michał. Bardziej zastanawia mnie Lena, bo kreują ją tak, jakby była starsza od Janka. Romek z kolei we flashbackach ma 17 lat i wydaje mi się, że traktuje się go trochę niepoważnie, jakby wszyscy byli sporo starsi od niego.
W ogóle w książce jest opisane, jak nasza fabulous four trafiła do Anglii.
Spoiler:
Dalej czytam xD
brulion
brulion
Derena & Wrencer
Derena & Wrencer

Liczba postów : 2653

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 6 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by Ania Czw Lis 15, 2012 1:03 am

Ja kupiłam niedawno drugą część tej książki, przeczytałam na razie kilkadziesiąt stron i powiem szczerze, że
Spoiler:

Co do serialu to jakoś ostatnio wszystko oglądam z opóźnieniem po nocach dosłownie, bo kompletny brak czasu, ale tak pokrótce:
Spoiler:
Ania
Ania
Chair & Kurt
Chair & Kurt

Liczba postów : 1184

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 6 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by brulion Czw Lis 15, 2012 9:19 am

Tak, w tę niedzielę emitują 5x12, więc zostaje jeszcze finał. Co do 5x12, to bardzo fajny, ale i smutny odcinek.
Spoiler:

Aha, jednak będzie 6 sezon. Wencel już zaczęła prace nad scenariuszem *-* Wiem, że nie zabija się kury znoszącej złote jaja, ale może już bez przesady.
brulion
brulion
Derena & Wrencer
Derena & Wrencer

Liczba postów : 2653

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 6 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by Karolina Nie Lis 18, 2012 10:36 pm

Nadrobiłam powoli i dziś już oglądałam odcinek na dwójce.

Spoiler:

Widzę, że czytacie książki i jak? Warto? Szczerze mówiąc sama się tym nie bardzo interesowałam bo niestety słyszałam sama niepochlebne opinie na temat wersji książkowej i zrezygnowałam z kupna książek, żeby sobie nie psuć wrażenia po serialu. Ale jeśli nie jest tak źle, jak ludzie mówią, to z chęcią bym jednak poczytała Wink
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 6 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by brulion Nie Lis 18, 2012 11:22 pm

Oj Karo no bo to właśnie o to chodziło w tej scenie, że chcieliby romantycznie, ale nie mają jak, bo wszystko się zmieniło po wojnie, bo muszą się praktycznie ukrywać ze swoim związkiem xD Pewnie chodziło o to, żeby pokazać, jakie to były beznadziejne czasy i jak beznadziejne czasy nastaną, a tej babki od pieniędzy w ogóle nie obchodzi to, że się odnaleźli i że mają same problemy, tylko kasa kasa kasa. Dla mnie ta scena jest genialna, oni mają świetną chemię, zwłaszcza w tym momencie, jak patrzą się na siebie i nagle się dosłownie rzucają na siebie xD Z Janka imho wychodzi choleryk i widać, że to nie będzie do końca szczęśliwe małżeństwo.

Książka arcydziełem nie jest ;D Powiedziałabym, że jest raczej na niskim poziomie, widać, że pisana przez scenarzystę, bo bardzo suchy i zdawkowy styl, do tego sporo błędów logicznych, ale myślę, że można raz przeczytać. Dość ciekawe pomysły na wątki i wszystko jest zupełnie inaczej, niż w serialu, nawet ta część akcji, która potem została zawarta w 1 sezonie. No i fajnie poczytać o tym, co się z nimi działo wcześniej, chociaż ja na przykład rozczarowałam się wątkiem Wandy i Bronka, bo myślałam, że to taka epic love, a wygląda na to, że oni przed wojną tylko kręcili ze sobą, ale nie mieli żadnego romansu.
Czytam w sumie, żeby odpocząć od lektur, do tego się świetnie nadaje xD


aha, co do wieku, to Janek jest rocznik 1916. Kij z tym, że bodajże w 5x03 mówił, że 1920 Very Happy
brulion
brulion
Derena & Wrencer
Derena & Wrencer

Liczba postów : 2653

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 6 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by brulion Pon Lis 19, 2012 9:43 am

hfafhosfilds CO ZA FINAŁ. JA PIERNICZĘ. MÓZG ROZJE*ANY.
Nie oglądam 6 sezonu.
brulion
brulion
Derena & Wrencer
Derena & Wrencer

Liczba postów : 2653

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 6 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by Karolina Pon Lis 19, 2012 3:10 pm

No a ja tę scenę widzę zupełnie inaczej. Dla mnie to, że 'wszystko zmieniło się po wojnie i nie mogą być romantyczni, muszą się ukrywać bla bla bla' to jest jakiś absurd, bo zawsze tak było. No sorry, była WOJNA. Lena w getcie, on nie może jej wyciągnąć, ciągle niebezpieczeństwo, ciągle ukrywanie się, ciągle zagrożenie śmierci, walka o rodzinę, potem wiadomość o Sajkowskich a oni zawsze byli cudownie uroczy i ta miłość aż od nich biła. Teraz wg mnie to wszystko wyparowało, szczególnie ze strony Janka, który przeszedł olbrzymią zmianę. I ja tę zmianę rozumiem, bo powstanie, bo obóz, bo tyle przeszedł, i ja to kupuję. Ale to wcale nie znaczy, że mi się to podoba. A cholerykiem to on był zawsze, tylko znowu: w zupełnie inny sposób to okazywał.
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 6 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by brulion Pon Lis 19, 2012 5:27 pm

Karolina nie chcę ci nic psuć ale eeee nie ma co rozkminiać tego bo finał wszystko rozpie*dala xD
brulion
brulion
Derena & Wrencer
Derena & Wrencer

Liczba postów : 2653

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 6 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by Karolina Pon Lis 19, 2012 6:19 pm

Właśnie obejrzałam. Siedzę uryczana od 30 minut.

Spoiler:
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 6 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by brulion Pon Lis 19, 2012 6:36 pm

Spoiler:
brulion
brulion
Derena & Wrencer
Derena & Wrencer

Liczba postów : 2653

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 6 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by Edda Pon Lis 19, 2012 6:52 pm

WTF?!WTF?!WTF?!
Naprawdę, liczyłam, że ten finał przejdzie moje najśmielsze oczekiwania, gdyż umiemy lać patos litrami. Może chciałam, by pozytywnie mnie zaskoczyli i zrobili po prostu cudowno zwyczajne zakończenie, które wyciśnie mi łzy z oczu. Niestety ani jedno, ani drugie nie miało miejsca.
Spoiler:
Szkoda, szkoda takiego cudownego serialu. Pierwsze sezony to były majestaczyk. Celina i Michał odzywali się i wszystko było boskie.
I jeszcze mi żal, że serial zakończył się "prywatą", a nie polskością.
Ale zawsze podoba mi się opis serialu: "Sami wybrali los straceńców."
Edda
Edda

Liczba postów : 152

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 6 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by Karolina Pon Lis 19, 2012 7:25 pm

brulion napisał:
Spoiler:
Spoiler:
P.S.
@Edda Oni nie opuszczają RP tylko PRL, dość zasadnicza różnica Wink


e:
Zapomniałam, a już dawno miałam o to zapytać... Romek miał żydowski pogrzeb i został pochowany na cmentarzu żydowskim, nie? A czy w pierwszym sezonie, jak Sajkowscy trafili do getta to nie było mówione, że oni pomimo żydowskiego pochodzenia, są katolikami? Pytam, bo nie pamiętam dokładnie tego już i w sumie to mogłam to sobie sama zmyślić.
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 6 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by brulion Pon Lis 19, 2012 8:20 pm

Tak, z tym pogrzebem to wszyscy po tym jeżdżą jak cholera, zupełny brak logiki, wiek Janka też co sezon się zmienia mam wrażenie xD Niektórzy to interpretują tak, że wtedy, kiedy Romek został sam w getcie na koniec 3 sezonu, to tak jakby został żydem, ale jakoś nie widzi mi się to... piszą ten serial bez ładu i składu po prostu xDD

Spoiler:

Karo twoja sygnatura Sad
brulion
brulion
Derena & Wrencer
Derena & Wrencer

Liczba postów : 2653

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 6 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by Edda Pon Lis 19, 2012 8:33 pm

A co myślicie o Marii i Ottonie?
Teraz oglądałam znowu końcówkę odcinka i cały czas obserwowałam Celinę z Michałem, on tak lekko o nią się otarł o ona miała łzy w oczach, ach...
A wszyscy patrzyli na przyklejonych do siebie Władka i Bronka, ehhh
Edda
Edda

Liczba postów : 152

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 6 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by brulion Pon Lis 19, 2012 9:08 pm

Dla mnie Maria/Otto totalnie z d*py xD Odrzuca go od paru sezonów a tu nagle bach i jest romans -.- nie mówiąc o tym, że okropnie im wyszedł ten kiss xD Już bym wolała, żeby go wysłali do Niemiec i żeby Maria była nieszczęśliwa aż po życia kres że go olała. A ta scena, jak Władek prosi go, żeby się zaopiekował jego kobietami... myślałam że doda "tato" na końcu, przecież oni są podobni do siebie jak pieron ahahah xD
brulion
brulion
Derena & Wrencer
Derena & Wrencer

Liczba postów : 2653

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 6 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by Karolina Pon Lis 19, 2012 9:25 pm

Edda napisał:A co myślicie o Marii i Ottonie?
Teraz oglądałam znowu końcówkę odcinka i cały czas obserwowałam Celinę z Michałem, on tak lekko o nią się otarł o ona miała łzy w oczach, ach...
A wszyscy patrzyli na przyklejonych do siebie Władka i Bronka, ehhh

Pocałunek Marii i Otta był najbardziej akward buziakiem w historii telewizji:D Ale i tak ich kocham Smile

A jeśli chodzi o Bronka i Wandę (bo chodziło o Wandę chyba, nie Władka, nie?Very Happy) to to w ogóle było dziwne, jak ci ludzie zaczęli im bić brawo nie wiadomo z jakiego powodu. Ja osobiście skupiłam się na Michałku i Celinie;)
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 6 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by Karolina Pon Lis 19, 2012 9:30 pm

brulion napisał:Dla mnie Maria/Otto totalnie z d*py xD Odrzuca go od paru sezonów a tu nagle bach i jest romans -.- nie mówiąc o tym, że okropnie im wyszedł ten kiss xD Już bym wolała, żeby go wysłali do Niemiec i żeby Maria była nieszczęśliwa aż po życia kres że go olała. A ta scena, jak Władek prosi go, żeby się zaopiekował jego kobietami... myślałam że doda "tato" na końcu, przecież oni są podobni do siebie jak pieron ahahah xD

Maria nie może być nieszczęśliwa aż po kres życia bo monopol na cierpienie w tym serialu ma Lena.
Spoiler:

Dwa komentarze jeden pod drugim, wybaczcie.
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 6 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by Edda Pon Lis 19, 2012 10:11 pm

ZJA-WIS-KO-WI
Przepraszam, ale przez kilka dni będę was zarzucać ich zdjęcia i komentarzami
Spoiler:
Edda
Edda

Liczba postów : 152

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 6 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by Ania Pon Lis 19, 2012 11:12 pm

bez sensu, bez sensu, bez sensu...
Spoiler:
Ania
Ania
Chair & Kurt
Chair & Kurt

Liczba postów : 1184

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 6 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by Karolina Wto Lis 20, 2012 3:12 pm

Ania napisał:bez sensu, bez sensu, bez sensu...
Spoiler:

Spoiler:

@Edda
Ja ich kocham, więc możesz wstawiać jak najwięcej:) Moja ulubiona para zaraz po Lenie/Janku.
To zdjęcie przy stole to chyba odc. 33.
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 6 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by brulion Wto Lis 20, 2012 4:12 pm

Ej, ale wiecie, że to na 99% dzieło samego Antka? Wydaje mi się, że oni mają kontrakty podpisywane z sezonu na sezon. Więc jak mówi, że sorry ale nie przedłużam kontraktu bo męczy mnie ten serial i granie od lat tej samej postaci to oni raczej nie mają za wiele do powiedzenia. Sklecili pośpiesznie coś co mniej więcej trzyma się kupy, nie zdziwiłabym się, gdyby kręcili przez to specjalnie inne zakończenie sezonu, bo newsy o 6 sezonie pojawiły się, kiedy było już dawno po zakończeniu zdjęć.
Spoiler:

Chyba już wszyscy obejrzeli finał, więc może darujemy sobie spoilery?
brulion
brulion
Derena & Wrencer
Derena & Wrencer

Liczba postów : 2653

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 6 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by Karolina Nie Lis 25, 2012 10:19 pm

Włączyłam dziś dwójkę i obejrzałam to jeszcze raz Crying or Very sad Jestem pieprzoną masochistką.
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 6 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by Vivien Nie Lis 25, 2012 10:37 pm

Przestałam oglądać CH sto lat temu - chyba po tej serii z Małaszyńskim, ale czasem zaglądałam w ten temat. Jak przeczytałam, że zabili Janka, to postanowiłam dziś to obejrzeć.

Co to miało być? Zabili go i pogrzebali w dwie minuty. Nie tak się żegna jednego z głównych bohaterów. To już Czesław miał godniejsze pożegnanie, czy nawet Karol. Co za szajs.

Różdżka w roli Wandy tak samo beznadziejna jak przedtem.
Vivien
Vivien
Blairena & Caskett
Blairena & Caskett

Liczba postów : 1601

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 6 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by Karolina Pon Lis 26, 2012 8:32 am

Obejrzałam właśnie wywiad z Antkiem i Konopką (Karol). Pawlicki przyznał się, że sam był jednym z pomysłodawców takiego zakończenia dla Janka (żeby uwiarygodnić historię chłopaków, bo jednak większość z nich nie dożyła happy endu). W dodatku powiedział, że musiał mocno przekonywać ludzi z telewizji do takiego rozwiązania, bo oni nie chcieli uśmiercać Janka...Sad

Ale... wydaje się, że nie chodziło o to, że nie chciało mu się dalej grać, bo powiedział, że podjął tę decyzję jeszcze wtedy, kiedy myślał, że 5. sezon jest ostatnim a kiedy dowiedział się o kontynuacji to było mu trochę szkoda. Co nie zmienia faktu, że gdy zaproponowano mu inne zmontowanie materiału (żeby Janek jednak przeżył), to odmówił.
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Czas honoru - Page 6 Empty Re: Czas honoru

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 6 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach