Twoje Ulubione Seriale
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Czego nie znosimy

+34
efi
killing_joke
AsiaSSS
imagin
Cynicznie
turtle
monitta
Joanna
Ania
xRx
kicksforchicks
andzia
Layla
antiba
Karolina287
brulion
ronnie
klaudusqa
magicmay
xechiko
Ola
Jen
Kasia
Freya
Magda
xAaliyahxx
Citizen Erased
Lewandowska
April
Ania_
vajper.
Karolina
Gigi
Żuri
38 posters

Strona 3 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Czego nie znosimy  - Page 3 Empty Re: Czego nie znosimy

Pisanie by Lewandowska Czw Sty 26, 2012 10:38 pm

Wiem, bo sama czytałam ten artykuł. Tak samo jak Ty nie rozumiem rapu i również jestem w stanie słuchać Eminema. Kiedyś z kimś dyskutowałam na temat tej właśnie muzyki (?) i powiedziano mi, że po prostu jej nie rozumiem, że ona jest o życiu itp. Very Happy I podziwiam, że przesłuchałaś obu do końca, ja nie dałam rady.
Lewandowska
Lewandowska
Bart & OTH
Bart & OTH

Liczba postów : 2994

Powrót do góry Go down

Czego nie znosimy  - Page 3 Empty Re: Czego nie znosimy

Pisanie by Karolina Czw Sty 26, 2012 10:53 pm

Tak, też uważam, że tekst:
Zabiorę Cię do cukierni
Pozwolę Ci wylizać lizaka
Dawaj dziewczyno, nie przestawaj
Kotynuuj póki nie dojdziesz końca(woah)

Zabiorę Cię do cukierni
Chłopaczku jeden łyk tego co mam
Sprawię że pozbędziesz się wszystkiego co masz
Kotynuuj póki nie dojdziesz końca(woah)

jest wyjątkowo życiowy, poruszający, głęboki i zdecydowanie zbyt metaforyczny, bym mogła go zrozumieć. Pozwoliłam sobie umieścić polskie tłumaczenie, gdyż brzmi ono jeszcze lepiej niż oryginał.

A skoro o tym, co polskie... Polski rap też lubię. Faceci jeżdżący porsche i mieszkający w wielkich domach z ogrodem i basenem, 'śpiewają' (recytują?) o tym, jacy to są biedni, samotni, prześladowani i (oczywista!) NIEZROZUMIANI przez resztę ogłupiałego, skomercjalizowanego, kapitalistycznego społeczeństwa. O tak, to jest to co kocham i szanuję. Oby muzyka poszła w tym kierunku.
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Czego nie znosimy  - Page 3 Empty Re: Czego nie znosimy

Pisanie by Lewandowska Czw Sty 26, 2012 11:01 pm

O matko Very Happy Jechałam kiedyś samochodem z sąsiadem, który ma naprawdę cudowny gust muzyczny. Polski rap w stylu 'tak bardzo cię kochałem, ale mnie porzuciłaś, więc zdychaj'. W takich momentach mam ochotę wybuchnąć śmiechem, ale wiem, że mi nie wypada Very Happy
Lewandowska
Lewandowska
Bart & OTH
Bart & OTH

Liczba postów : 2994

Powrót do góry Go down

Czego nie znosimy  - Page 3 Empty Re: Czego nie znosimy

Pisanie by Karolina Czw Sty 26, 2012 11:08 pm

Powinnaś raczej tonąć we łzach wzruszenia i współczucia dla biednego, zranionego serca owego wrażliwego artysty!
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Czego nie znosimy  - Page 3 Empty Re: Czego nie znosimy

Pisanie by Gigi Czw Sty 26, 2012 11:49 pm

pfff znafffcy rapu xD błagam nie mylmy psuedo50tiego który jest dobry na imprezę i kilka szotów z Wu Tang Clan, Rootsami, Notem, Public Enemy, Nasem, 2P czy nawet Jay-Z.

poza tym proooszę wiadomo że dziwki i pieniądze to życie niejednej gwiazdy więc o czym ma rapować taki 50ty xD rapuje że dostał kilka kulek ale nic mu nie jest że zaliczył kilka panien itd życie powaga xD
Gigi
Gigi
Gossip Dan & Girls
Gossip Dan & Girls

Liczba postów : 6440

Powrót do góry Go down

Czego nie znosimy  - Page 3 Empty Re: Czego nie znosimy

Pisanie by Karolina Pią Sty 27, 2012 12:07 am

Nie napisałam, że jestem znawczynią rapu, to raz. Skoro tego nie słucham, to jak miałabym się na tym znać? Znam tylko twórców pokroju 50Centa, Nicki Minaj i na nich opieram swoją opinię. Skoro nie podoba mi się ich 'muzyka' to nie mam zamiaru zmuszać się do wysłuchiwania kolejnych klasyków gatunku.

I dwa, pisanie piosenek o życiu nie musi się równać pisaniu o zaliczaniu panienek, nawet jeżeli jest to istotny (w co nie wątpię) fragment życia 'twórcy'. Stosując tę filozofię należałoby uznać, że piosenka Ali Janosz o jajecznicy to też majstersztyk, bo opowiada o życiu. Spoko. Ale wydaje mi się, że są nieco bardziej porywające tematy niż gotowanie śniadania czy kopulowanie z prostytutkami. I tak, oczywiście każdy ma prawo śpiewać (krzyczeć czy tam recytować) co chce. Mnie się to po prostu zwyczajnie nie podoba. Wolę słuchać muzyki niż melorecytacji tekstów bez sensu, złożonych w dodatku z jakichś ćwierć-wyrazów.
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Czego nie znosimy  - Page 3 Empty Re: Czego nie znosimy

Pisanie by Gigi Pią Sty 27, 2012 12:21 am

LOL przecież po nikim jeszcze nie pojechałam w tym temacie a ty już jedziesz po mnie xD

a tak na poważnie to serio panienki dziwki seksik i inne tego typu rzeczy to u nich codzienność więc trudno żeby pisali o czymś innym już mówiłam z 50tym jak to jest.

Kanye napisał o gold digger xD to większości życie właśnie i taki jego styl. często raperzy zaczynają karierę wyjęci z gnagu albo niezbyt dobrej okolicy czy rodziny więc trudno żeby nagle pisali poematy o miłości xD

a to że jest wzięcie na wylizanie lizaka Razz Razz to tylko za sprawą ludzi którzy chcą to słuchać więc xD

oczywiście te grupy które podałam na początku śpiewają o czymś więcej niż wyrywaniu lasek i lizaniu i polecam xD

Kanye też jest dobry. wyśmiewa ten cały świat showbiznesu i siebie. Np w Runaway sam przyznaje że nie potrafi kochać, robi głupoty, że liczy się seks i mówi żeby dziewczyna uciekała od niego jak najdalej. życie xD
Gigi
Gigi
Gossip Dan & Girls
Gossip Dan & Girls

Liczba postów : 6440

Powrót do góry Go down

Czego nie znosimy  - Page 3 Empty Re: Czego nie znosimy

Pisanie by Karolina Pią Sty 27, 2012 12:31 am

Pojechałam po tobie? Gdzie?! Już usuwam!

Dla mnie idealnym przykładem tego, że można pisać o czymś więcej niż seks, seks i seks jest Eminem. Zresztą on to jest dla mnie w ogóle inna kategoria, bo jak innych raperów naprawdę nie mogę znieść tak jego lubię słuchać. Pomijając nawet teksty, to sam styl 'śpiewania' jest jakiś inny, do mnie trafia zdecydowanie bardziej niż 50Cent czy ten mały z dredami i brylantowymi zębami, jak mu tam... Może i są inni, lepsi, fajniejsi - nie wiem, nawet chyba nie chce wiedziećSmile

A Kanye to wg mnie przede wszystkim świetne zjawisko wizerunkowe. Człowiek - instytucja. Muzyka schodzi na dalszy plan:) Trochę jak męska Lady Gaga.
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Czego nie znosimy  - Page 3 Empty Re: Czego nie znosimy

Pisanie by Kasia Pią Sty 27, 2012 1:09 pm

Wtrącę swoje 3 gorsze, jakże by inaczej xD

Jeżeli chodzi o rap to ja np. nie jestem w stanie słuchać tych wszystkich murzynów xD Może to jest jakiś odłam rasizmu, ale nieziemsko mnie denerwują, pomijając nawet złote łańcuchy czy zęby, po prostu oni wszyscy sa takimi MEGA ZIOMALAMI i robią taką ekstra zajefajną czarną muzę! Co jak dla mnie jest niesamowicie karykaturalne. Podobnie jak Beauty i Karolina z zagranicznego rapu potrafię słuchać tylko Eminema, chociaż jak byłam dużo młodsza to szalałam za Wu Tang Clan i 2P.

A jeżeli mówimy o polskich wykonawcach to jest kilku za których dałabym się pokroić Very Happy Pezet, Eldo, Ostry, Fisz, Abradab z tych bardziej teraźniejszych i oczywiście Paktofonika, Wzgórze Ya-Pa oraz Kaliber 44, który jest dla mnie po prostu czymś genialnym, więcej niż muzyką. Oni po prostu dotykają tych kwestii, które mnie interesują i odpowiadają realiom. A np. taki Tede, Firma czy inni są dla mnie tylko żałosną podróbką super mega zajefajnego murzyńskiego hip hopu!

Dla porównania jak różnie można rapować:

o miłości do ojczyzny



o fałszywych dzi*kach ( xD)



no i zagraniczne:






Dla mnie różnica jest widoczna gołym okiem xD
Mam nadzieję, że nikogo tym nie urażę Very Happy




Kasia
Kasia
Dan & Klaine
Dan & Klaine

Liczba postów : 5036

Powrót do góry Go down

Czego nie znosimy  - Page 3 Empty Re: Czego nie znosimy

Pisanie by xAaliyahxx Pią Sty 27, 2012 6:44 pm

Kurcze czuję się jakbym dostała policzek po przeczytaniu tych postów Wink. Ja mam na odwrót, nie lubię polskiego hip hopu, a ubóstwiam czarnych. Nie wszyscy są tacy jak taki Lil Wayne, 50cent czy inna komercha z tekstami o niczym byle tylko leciała im kasa na konto.
I give a holler to my sisters on welfare
Tupac cares, and don't nobody else care
And uhh, I know they like to beat ya down a lot
When you come around the block brothas clown a lot
But please don't cry, dry your eyes, never let up
Forgive but don't forget, girl keep your head up
And when he tells you you ain't nuttin don't believe him
And if he can't learn to love you you should leave him
Cause sista you don't need him
- tak to napisał murzyński raper
Rozumiem, że każdy ma swój gust i każdy jest inny, ale nie znoszę jak ktoś coś krytykuje, a nie ma o tym większego pojęcia. Nie atakuję Was, po prostu przedstawiam swoje zdanie na ten temat Wink
xAaliyahxx
xAaliyahxx
Blair & Georgie
Blair & Georgie

Liczba postów : 898

http://www.youtube.pl/xAaliyahxx

Powrót do góry Go down

Czego nie znosimy  - Page 3 Empty Re: Czego nie znosimy

Pisanie by Karolina Pią Sty 27, 2012 7:00 pm

xAaliyahxx napisał:Kurcze czuję się jakbym dostała policzek po przeczytaniu tych postów Wink. Ja mam na odwrót, nie lubię polskiego hip hopu, a ubóstwiam czarnych. Nie wszyscy są tacy jak taki Lil Wayne, 50cent czy inna komercha z tekstami o niczym byle tylko leciała im kasa na konto.
I give a holler to my sisters on welfare
Tupac cares, and don't nobody else care
And uhh, I know they like to beat ya down a lot
When you come around the block brothas clown a lot
But please don't cry, dry your eyes, never let up
Forgive but don't forget, girl keep your head up
And when he tells you you ain't nuttin don't believe him
And if he can't learn to love you you should leave him
Cause sista you don't need him
- tak to napisał murzyński raper
Rozumiem, że każdy ma swój gust i każdy jest inny, ale nie znoszę jak ktoś coś krytykuje, a nie ma o tym większego pojęcia. Nie atakuję Was, po prostu przedstawiam swoje zdanie na ten temat Wink

Nikt tu nie napisał, że jest ekspertem od rapu (czy tam hip hopu) wszelakiego. Chyba normalne, że każdy opiera swoją ocenę na tym, co sam zna. Ty masz swoje święte prawo, by coś lubić, a ja mam takie samo prawo coś skrytykować. Proste. Nie ma tu nic do znoszenia.
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Czego nie znosimy  - Page 3 Empty Re: Czego nie znosimy

Pisanie by Kasia Pią Sty 27, 2012 7:06 pm

True story Very Happy
Kasia
Kasia
Dan & Klaine
Dan & Klaine

Liczba postów : 5036

Powrót do góry Go down

Czego nie znosimy  - Page 3 Empty Re: Czego nie znosimy

Pisanie by Freya Pią Sty 27, 2012 7:30 pm

Kasia napisał:Wtrącę swoje 3 gorsze, jakże by inaczej xD

Jeżeli chodzi o rap to ja np. nie jestem w stanie słuchać tych wszystkich murzynów xD Może to jest jakiś odłam rasizmu, ale nieziemsko mnie denerwują, pomijając nawet złote łańcuchy czy zęby, po prostu oni wszyscy sa takimi MEGA ZIOMALAMI i robią taką ekstra zajefajną czarną muzę! Co jak dla mnie jest niesamowicie karykaturalne. Podobnie jak Beauty i Karolina z zagranicznego rapu potrafię słuchać tylko Eminema, chociaż jak byłam dużo młodsza to szalałam za Wu Tang Clan i 2P.

A jeżeli mówimy o polskich wykonawcach to jest kilku za których dałabym się pokroić Very Happy Pezet, Eldo, Ostry, Fisz, Abradab z tych bardziej teraźniejszych i oczywiście Paktofonika, Wzgórze Ya-Pa oraz Kaliber 44, który jest dla mnie po prostu czymś genialnym, więcej niż muzyką. Oni po prostu dotykają tych kwestii, które mnie interesują i odpowiadają realiom. A np. taki Tede, Firma czy inni są dla mnie tylko żałosną podróbką super mega zajefajnego murzyńskiego hip hopu!



Zgadzam się z każdym zdaniem, Kasia. MM jest wyjątkowy, ma specyficzny styl i to jedyny anglojęzyczny raper, którego rozpoznam po pierwszym wersie Przepadam też za brzmieniem francuskiego rapu, np.



Natomiast "czarny" rap jest dla mnie zbyt pozerski i mało autentyczny.
Freya
Freya
Destiel & Justice League
Destiel & Justice League

Liczba postów : 1480

Powrót do góry Go down

Czego nie znosimy  - Page 3 Empty Re: Czego nie znosimy

Pisanie by Kasia Pią Sty 27, 2012 7:34 pm

O, francuski hip hop też ma coś w sobie, nie znam specjalnie wykonawców i utworów, ale zdarzało mi się słuchać w liceum, bardzo melodyjny Very Happy

high five Kinga Very Happy
Kasia
Kasia
Dan & Klaine
Dan & Klaine

Liczba postów : 5036

Powrót do góry Go down

Czego nie znosimy  - Page 3 Empty Re: Czego nie znosimy

Pisanie by Layla Pią Sty 27, 2012 10:35 pm

Ja generalnie rapu nie lubię, ale z chęcią słucham K44, Paktofoniki czy Eminema. Również nie lubię czarnych wykonawców tej muzyki, ale to pewnie dlatego, że nie znam sie na niej tak dokładnie i mam skojarzenie facetów w spodniach z krokiem na kolanach, w złotych łańcuchach, w Cabrio albo limuzynie, spiewających o tym, ile dziewczyn udało im się zaliczyc na ostatniej imprezie. Ale tak jak mówię, w ogóle sie nie znam na tej muzyce, i to jest moje ogólnikowe, może nawet stereotypowe spojrzenie Smile Przez jakiś czas miałam także przygodę z francuskim hip-hopem i muszę przyznać, że bardzo fajnie to brzmi Smile
Layla
Layla
Chair & Hyckie
Chair & Hyckie

Liczba postów : 4417

Powrót do góry Go down

Czego nie znosimy  - Page 3 Empty Re: Czego nie znosimy

Pisanie by Gigi Czw Maj 03, 2012 12:21 pm



nie żebym była wielkim haterem tej piosenki ahaha xD ale gust Polaków. JFC. serio. kokoko euro spoko Very Happy
Gigi
Gigi
Gossip Dan & Girls
Gossip Dan & Girls

Liczba postów : 6440

Powrót do góry Go down

Czego nie znosimy  - Page 3 Empty Re: Czego nie znosimy

Pisanie by Karolina Czw Maj 03, 2012 12:45 pm

To jest jakaś żenada, naprawdę. To chyba ludzie wybierali tę piosenkę tak? Więc jedynym logicznym wyjaśnieniem wydaje mi się to, że tysiące osób wpadło równocześnie na pomysł, żeby zrobić sobie jaja. No i zrobili. A teraz cały kraj poniży się przed Europą. No cóż, nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz...
Karolina
Karolina
Carter & Czas Honoru
Carter & Czas Honoru

Liczba postów : 4308

Powrót do góry Go down

Czego nie znosimy  - Page 3 Empty Re: Czego nie znosimy

Pisanie by Go?? Czw Maj 03, 2012 12:53 pm

A jaki komentarz pod filmikiem:

"Dear Poland,

What the fuck?

Sincerely, USA"


Razz no żena, ale co zrobić Laughing

Go??
Gość


Powrót do góry Go down

Czego nie znosimy  - Page 3 Empty Re: Czego nie znosimy

Pisanie by Kasia Czw Maj 03, 2012 1:15 pm

To będzie pod każdym meczem.. Dramat.
Kasia
Kasia
Dan & Klaine
Dan & Klaine

Liczba postów : 5036

Powrót do góry Go down

Czego nie znosimy  - Page 3 Empty Re: Czego nie znosimy

Pisanie by Layla Czw Maj 03, 2012 1:50 pm

Moje pierwsze skojarzenie:
lol! lol! lol!
Layla
Layla
Chair & Hyckie
Chair & Hyckie

Liczba postów : 4417

Powrót do góry Go down

Czego nie znosimy  - Page 3 Empty Re: Czego nie znosimy

Pisanie by Ania_ Czw Maj 03, 2012 1:57 pm

Gigi napisał:

nie żebym była wielkim haterem tej piosenki ahaha xD ale gust Polaków. JFC. serio. kokoko euro spoko Very Happy

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Cool Laughing Mad Evil or Very Mad Crying or Very sad Embarassed Razz Twisted Evil Rolling Eyes Exclamation Neutral Arrow Idea Question What a Face Like a Star @ heaven Suspect I love you clown cyclops @ No pirat tongue silent pale cat alien monkey pig rabbit bounce confused affraid Basketball cheers bom drunken Sleep sunny albino cherry santa rendeer queen king farao jocolor geek scratch study elephant flower afro lol!

Ten hymn wzbudza we mnie tyle emocji.....

Ania_
Ania_
OTH & Eden
OTH & Eden

Liczba postów : 1913

Powrót do góry Go down

Czego nie znosimy  - Page 3 Empty Re: Czego nie znosimy

Pisanie by Gigi Czw Maj 03, 2012 2:24 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

jfc Razz

"Może wygramy przez to mistrzostwa. Inne reprezentacje padną psychicznie." xDDD

4,591 likes, 6,284 dislikes ahahah Razz
Gigi
Gigi
Gossip Dan & Girls
Gossip Dan & Girls

Liczba postów : 6440

Powrót do góry Go down

Czego nie znosimy  - Page 3 Empty Re: Czego nie znosimy

Pisanie by Żuri Czw Maj 03, 2012 2:40 pm

LUDZIE, pędzę sprostować bo widzę ciągle błąd powtarzany jest jeden.
TO NIE JEST HYMN EURO. To jest piosenka polskiej reprezentacji, która będzie lecieć jako zajawka w studiu sportowym. Nigdzie na cały świat to nie pójdzie. Oficjalnym hymnem Euro 2012 jest Endless Summer Oceany i to jest odpowiednik Waka Waka Shakiry. Przed nikim się nie poniżymy bo będzie to leciało tylko w Polsce. Przed każdymi mistrzostwami w których gra Polska jest wybierany taki hymn i każda reprezentacja sobie wybiera taki za każdym razem.

My work is done here.
Żuri
Żuri
Dorota & Laley
Dorota & Laley

Liczba postów : 4834

http://zurawinowa.livejournal.com/

Powrót do góry Go down

Czego nie znosimy  - Page 3 Empty Re: Czego nie znosimy

Pisanie by Gigi Czw Maj 03, 2012 3:32 pm

co za różnica?? i tak kicha i pokazuje, że Polacy mają pokręcony gust xD

a poza tym to nie będzie czasami lecieć przed wejściem Polaków na boisko?? xD a nawet jeśli nie to ludzie nie będą oglądać spotkań tylko na stadionie. jest mnóstwo stref kibiców i pubów. będzie dramat Very Happy
Gigi
Gigi
Gossip Dan & Girls
Gossip Dan & Girls

Liczba postów : 6440

Powrót do góry Go down

Czego nie znosimy  - Page 3 Empty Re: Czego nie znosimy

Pisanie by Żuri Czw Maj 03, 2012 4:01 pm

To, że nie jest to obciach na całą Europę itd. To jest tylko piosenka do studia.

Swoją drogą, ciekawe to jest - Oceana - źle, bo nie nawiązuje do tradycji. Jarzębina - źle bo obciach. Razz
Żuri
Żuri
Dorota & Laley
Dorota & Laley

Liczba postów : 4834

http://zurawinowa.livejournal.com/

Powrót do góry Go down

Czego nie znosimy  - Page 3 Empty Re: Czego nie znosimy

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 3 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach